Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οι άντρες υποψήφιοι κλάφτε τα Εικόνα. Οι κοπέλες που κάνουν εγγραφή στο φόρουμ και που έχουν κάνει τα χαρτιά τους και που θα ερθουν στο Λιμενικό πολλαπλασιάζονται μέρα με τη μέρα. Γυναικοκρατούμενο το βλέπω στο τέλος Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Diakos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 25, 2013 4:32 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Diakos »

Ρε ΔΥΚ να ρωτήσω. Γνωρίζω οτι το ΛΣ δέν θέλει να πάρει αριθμό πάνω απο 20% των επιτυχόντων σε γυναίκες στο διαγωνισμό ΥΠΑΞ. Πώς θα τις κόψουν άμα γράψουν όλες οι φυτούκλες με τα μόρια που έχουν; Παίζει να πάρει τελικά (άν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και περάσουν αξιοκρατικά... Λέω εγώ τώρα.) και 60% ποσοστό γυναίκες; Ή θα βρούν τρόπο να τις κόψουν; Παραήταν ελαστικοί μαζί τους στα αθλήματα. Είμαι περίεργος να ακούσω ειλικρινή απάντηση! Ευχαριστώ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αυτό που λες πως γνωρίζεις δεν ισχύει, αν ήθελαν θα είχανε ορίσει από την αρχή ένα ποσοστό, όσες περισσότερες εισαχθούν αυτόματα αυξάνονται τα χρόνια παραμονής των αβύσματων αρσενικών σε νησί πρώτης-δεύτερης κατηγορίας. Αν ήθελαν λίγες ας ανέβαζαν το όριο ύψους.

Άβαταρ μέλους
Diakos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 25, 2013 4:32 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Diakos »

Η αλήθεια είναι οτι μου το έχει πεί γνωστός μου απο το σώμα οτι δέν τις θέλουν. Έχεις όμως δίκιο, άν και η εισαγωγή μεγαλυτέρου ποσοστού γυναικών στο ΛΣ είναι καταστροφή. Βέβαια ποιός είμαι εγώ να το κρίνω αυτό... Απλά ταπεινή μου γνώμη. Χρόνια πολλά
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μην στηρίζεσαι σε κάτι που σου είπε γνωστός σου ακόμη και αν αυτός μπορεί να υπηρετεί στο ΛΣ ή οπουδήποτε αλλού. Δεν υπάρχει ποσόστωση εισαγωγής υπέρ των ανδρών ή των γυναικών κάτι που είναι σαφές και καθίσταται με βάση τον νόμο περί ισότητας / ίσης αντιμετώπισης των δύο φύλων.

Άτυπα ή θεωρητικά αν θες ισχύει το ότι ήδη το ΛΣ στελεχώνεται από υπέρ αρκετές γυναίκες, αλλά αν φίλε μου έχουν τα μόρια ή γράψουν άριστα αυτές τότε πολύ απλά δεν αποκλείεται το 100% της τωρινής προκήρυξης να καλυφθεί από γυναίκες (μόνο) ! Ελπίζω να σε κάλυψα!

Με τις υγείες μας λεβέντες!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Diakos έγραψε:Η αλήθεια είναι οτι μου το έχει πεί γνωστός μου απο το σώμα οτι δέν τις θέλουν. Έχεις όμως δίκιο, άν και η εισαγωγή μεγαλυτέρου ποσοστού γυναικών στο ΛΣ είναι καταστροφή. Βέβαια ποιός είμαι εγώ να το κρίνω αυτό... Απλά ταπεινή μου γνώμη. Χρόνια πολλά


Είναι καταστροφή γιατί δεν υπάρχει ισότητα στα υπηρεσιακά θέματα, αν ο υπουργός ή ο αρχηγος ήθελαν να λυθεί το πρόβλημα, θα έβαζαν το ύψος στο 1.70 και όλα θα ήτανε καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
nikosern
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2013 4:29 am
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nikosern »

Απλά δεν κάνουνε για τα σώματα ασφαλείας.
Κατερινα

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Κατερινα »

Παντως και εγω που ειμαι Ειδικος Φρουρος στην ΕΛΑΣ απο το 2011 θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες στο οτι θα επρεπε να υπαρχει ποσοστωση εισαγωγης υπερ των ανδρων! Το γιατι θα το καταλαβετε οσες με το καλο μπειτε σε καποιο σωμα ασφαλειας και κυριως στην ΕΛΑΣ Εικόνα D.Y.K και λοιπα συνεχιστε την καλη δουλεια που κανετε ολα αυτα τα χρονια!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κατερινα έγραψε:Παντως και εγω που ειμαι Ειδικος Φρουρος στην ΕΛΑΣ απο το 2011 θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες στο οτι θα επρεπε να υπαρχει ποσοστωση εισαγωγης υπερ των ανδρων! Το γιατι θα το καταλαβετε οσες με το καλο μπειτε σε καποιο σωμα ασφαλειας και κυριως στην ΕΛΑΣ Εικόνα D.Y.K και λοιπα συνεχιστε την καλη δουλεια που κανετε ολα αυτα τα χρονια!


Εγώ προσωπικά δεν ανέφερα πουθενά και δεν είμαι και υπέρ της ποσόστωσης υπέρ των ανδρών.

Είμαι υπέρ της ισότητας σε όλους τους τομείς και κυρίως σε υπηρεσιακό επίπεδο.

Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Όχι να το θυμούνται μόνο όταν και όποτε τους γουστάρει.

Επίσης αν περνούσε από το χέρι μου θα καψώναρα μέχρι αηδίας τους λιγούρηδες / παπαντζηδες (κυρίως προϊστάμενους) συναδέλφους που όπου δουν γυναίκα πάνε και κολλάνε σαν την μύγα στο σκατό (λες και δεν έχουν ξαναδεί γυναίκα). Και αυτές χαριεντίζονται λες και βρίσκονται στο κομμωτήριο με τις φίλες τους. Και φυσικά το παίρνουν πάνω τους αυτές. Δεν έχω τίποτα με τις γυναίκες φυσικά, αλλά το πράγμα έχει ξεφύγει εντελώς. Στην δουλειά μας ας είμαστε σοβαροί, στην προσωπική / ιδιωτική μας ζωή ας είμαστε σοβαροφανείς.

Και για να κάνουμε και λίγο χαβαλέ τις προάλλες ένας συνάδελφος μου έστειλε αυτή την καταπληκτική φωτό την οποία σας παραθέτω Εικόνα

Εικόνα

Κατερινα

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Κατερινα »

Η φωτογραφια ειναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η! Χαχαχα.D.Y.K δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου αν και γυναικα Εικόνα
Cobra88
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τρί Αύγ 27, 2013 5:05 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Cobra88 »

Για ποιο λογο προσλαμβανονται γυναικες στο Λιμενικο;Εικόνα
Και τη βλεπω τη δουλεια...200 γυναικες - 60 αντρες
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Avatar »

Για να σηκώνουν τηλέφωνα
Γιατί είναι ωραίο να λες φοράω στολή κι νιώθω ανεξάρτητος γιατί έχω σίγουρο μισθό και ναι είμαι μέσα σε ένα αντροκρατούμενο επάγγελμα και άλλες αηδίες και τι κάνω ουσιαστικά σηκώνω τηλέφωνα
και μην πεταχτεί κανείς-καμία να πει το αντίθετο ήμουν σε μηχανοκίνητο τάγμα πριν λίγο καιρό και τα είδα με τα μάτια μου 8 μήνες
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Tina

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Tina »

Ενω εσεις που το παιζετε κομανταραδες εντελως πεταμενα χιλιαρικα ειστε. Κοιμησμενοι
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες