Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nansi

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nansi »

Αν αγαπας αυτο που κανεις δν εχεις προβλημα... Ειδαμε και εσας τς αντρες πατε βραχονισηδες και τ γλεντατε δλδ λετε αχ μια βραχονησιδα μου ελειπε... Τ παιζεται κ κομαντα. Σιγουρα υπαρχουν βεβαια κομαντα δν τ αμφισβητω αυτο... Μην ανησυχειτε θα μας συνηθ7ησετε... Ολο8ι θα κανετε υπηρεσια με καποια γυναικα...
nansi

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nansi »

Καλα σε αυτο που ειπεσ Ναι εχεις δικιο και αυτου του ειδους οι γυναικες ειναι που μας χαλανε το ονομα και μετα μας κατηγορειται! Εμενα γνωμη ειναι ειτε αντρας ειτε γυν; Αικα αμα δν γουσταρεις τ επαγκελμα σου κ ειδικα σε σωμα ασφαλειας μην τ κανεισ... Εγω προσωπικα θελω πολυ να μπω στ αστυνομια και τ θελω επειδη μαρεσει και θα ειμαι σωστη απενατι στ δουλεια μου (αν περασω) να μην λενε και οι αντρες μετα, χαχαχαχαχαχ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »



nansi έγραψε:Αν αγαπας αυτο που κανεις δν εχεις προβλημα... Ειδαμε και εσας τς αντρες πατε βραχονισηδες και τ γλεντατε δλδ λετε αχ μια βραχονησιδα μου ελειπε... Τ παιζεται κ κομαντα. Σιγουρα υπαρχουν βεβαια κομαντα δν τ αμφισβητω αυτο... Μην ανησυχειτε θα μας συνηθ7ησετε... Ολο8ι θα κανετε υπηρεσια με καποια γυναικα...


Το θέμα είναι ότι οι περισσότερες μπαίνετε για τον σίγουρο μισθό! Γι'αυτό υπάρχει κάποιο "μίσος", όταν ακούς την άλλη να σου λέει ότι θα παραιτηθεί από το λιμενικό επειδή είναι σε νησί και οι φίλες της είναι στον πειραιά και θα δώσει του χρόνου για την αστυφυλάκων επειδή θα είναι μόνιμα στην Αθήνα, τι άποψη θα πρέπει να έχεις μετά;

Η άλλη είχε πάει σε αστυνομικό τμήμα και ζήτησε την προκήρυξη του Λιμενικού!Εικόνα

Υ. Γ Όχι όλοι υπάρχουν και υπηρεσίες η σώματα που δεν κάνεις υπηρεσία με γυναίκα Εικόνα

Αυτοί που πάνε σε βραχονησίδες κοπελιά, δεν πάνε για να το γλεντήσουν! Δεν μπήκανε στο λιμενικό για να κάνουνε τουρισμό, όταν ορκίστηκαν δεν δώσανε τον όρκο επειδή ήτανε μία διαδικασία ρουτίνας.

Υπάρχουνε πολλά περιστατικά που έχουν γίνει σε βραχονησίδες η σε ερημικά νησάκια που πολλοί δεν τα γνωρίζουν

nansi

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nansi »

Οσο αφορα τς βραχονησιδες σιγουρα εχουν γινει διαφορα δεν διαφωνω δν ξερω και πολλα πανω στ λιμενικο και σε αυτο τ θεμα αλλα τ πιο σημσντικο ειναι να αγφαπας αυτο που κανεις. Και μην μας παιρνει ολες οι μπαλα, ειμαστε και πολλες που αξιζουν
nikopaok4
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:40 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nikopaok4 »

nansy να σε ρωτησω κατι, δεν θεωρεις δικαιοτερο να υπηρχε μια ποσοστοση για τις γυναικες; Ενα 70-30 πχ;
nikoleta
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 5:34 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nikoleta »

Πραγματικα δεν μπορω να πιστεψω οτι γινεται τοσο τεραστιο θεμα για τις γυναικες. Χαλαρωστε στο 2011 ειμαστε οχι στον μεσαιωνα... Δεν μπορειτε να μας κατηγορειται ολες. Αλλα νομιζω οτι αυτα τα λετε επειδη προφανως δεν εχετε καποια αδερφη η την κοπελα σας σε καποιο σωμα ασφαλειας. Αν ειχατε ομως νομιζω θα ειχατε αλλη αποψη.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

nikoleta έγραψε:Πραγματικα δεν μπορω να πιστεψω οτι γινεται τοσο τεραστιο θεμα για τις γυναικες. Χαλαρωστε στο 2011 ειμαστε οχι στον μεσαιωνα... Δεν μπορειτε να μας κατηγορειται ολες.Αλλα νομιζω οτι αυτα τα λετε επειδη προφανως δεν εχετε καποια αδερφη η την κοπελα σας σε καποιο σωμα ασφαλειας. Αν ειχατε ομως νομιζω θα ειχατε αλλη αποψη.


Έχεις δίκιο, αυτό φταίει.Εικόνα

nikoleta
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 5:34 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nikoleta »

Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι δεν παιζει ρολο το να βλεπεις τα πραγματα απ αλλη μερια; Αμα η κοπελα σου ηταν σε καποιο σωμα ασρφαλειας τι θα της ελεγες. Α δεν κανεις και εισαι αχρηστη και δεν ξερεις τιποτα; Μην κοροιδευομαστε υπαρχουν γυναικες που ειναι σωστες. Και απο το να κανεις υπηρεσια με κανενα αντρα ζωο καλυτερα να κανεις με μια γυναικα σωστη. Και μπορει αυτο να το αρνηστε αλλα πολλοι απο εσας αν κανατε υπηρεσια με μια γυναικα που ειναι σωστη δεν ειχατε προβληματα.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

nikoleta έγραψε:1.Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι δεν παιζει ρολο το να βλεπεις τα πραγματα απ αλλη μερια; Αμα η κοπελα σου ηταν σε καποιο σωμα ασρφαλειας τι θα της ελεγες. Α δεν κανεις και εισαι αχρηστη και δεν ξερεις τιποτα; Μην κοροιδευομαστε υπαρχουν γυναικες που ειναι σωστες. Και απο το να κανεις υπηρεσια με κανενα 2.αντρα ζωο καλυτερα να κανεις με μια γυναικα σωστη. Και μπορει αυτο να το αρνηστε αλλα πολλοι απο εσας αν κανατε υπηρεσια με μια γυναικα που ειναι σωστη δεν ειχατε προβληματα.


1. Μα αν το κάνεις αυτό θα σημαίνει ότι δεν κρίνεις με τα σωστά κριτήρια, τι πάει να πει ότι επειδή είναι αδερφή μου η συγγενείς μου θα τις λέω ότι δουλεύει σωστά ενώ δεν το κάνει; Αν βλέπω την αδερφή μου να μένει κάθε 9 μήνες Έγκυος και είναι 10 χρόνια στο σώμα και δεν έχει κάνει ούτε την πρακτική της γιατί να είναι στην αστυνομία; Για να την πληρώνει το κράτος;

2. Στο επόμενο προσβλητικό σχόλιο έφυγες

nikoleta
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 5:34 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nikoleta »

Καλα εχω πολλες ιστοριες να σου πω που λαθος πραγματα τα εχουν κανει αντρεσ... Μην τα ριχνετε ολα σε εμας. Ο καθενας εχει την γνωμη του... Οσο για το προσβλητικο σχολιο οκ λαθος συγνωμη... (αλλα μπορεις να το πεις πιο ευγενικα).
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από dimitris mak »

Εγω που περασα σχολειο μαζι με γυναικες, ηταν ακαταληλες... ! Αν πριν δεν τις ηθελα μια φορα στον στρατο η την αστυνομια, τωρα δεν τις θελω χιλιες. Και αν θες να μαθεις νικολετα εγω την αδερφη μου την παροτρινα να δωσει για αστυνομια οπως και την κοπελα μου... Και αυτο γιατι θελω το καλο τους! Σιγουρη δουλεια με καλο μισθο και οχι πολυ κουραστικη σαν αλλες... Επισης ο γκρικ αρμυ τα λεει καλα! Οι γυναικες πατανε σε πολλα που το κρατος δεν θα επρεπε να τους εδεινε αυτη την δυνατοτητα. Στον ιδιοτικο τομεα αν εκαναν τετοια πραγματα την επομενη μερα θα ειχαν παρει #$#@$.
Άβαταρ μέλους
kappa
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2012 12:16 am
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από kappa »

EΝα ποσοστο γυναικων ειναι αναγκαιο, ακριβως για να υπαρχει και προσωπικο που να μπορει να μεταχειριστει και γυναικες

Αν η αστυνομια συλλαβει μια γυναικα, ποιος θα της κανει σωματικο ελεγχο ;

Αν εχει υπαρξει ενα θυμα βιασμου, δεν θα ειναι καλυτερο καταθεση να της παρει γυναικα αξιωματικος ; Πιστευω πως ναι, γιατι το θυμα θα νοιωσει λιγοτερο ασχημα μαζι της

Στις γυναικειες φυλακες, δεν θα πρεπει να υπαρχουν γυναικες φυλακες για να αποφευγονται διαφορα περιεργα ;

Αν το λιμενικο συλλαβει οικογενεια λαθρομεταναστων, δεν θα ειναι καλυτερο να υπαρχει και γυναικα για να αναλαβει τα παιδακια η τυχον βρεφη ;

κτλ κτλ κτλ. Παραδειγματα υπαρχουν πολλα

Στο στρατο, διαφωνω. Δεν εχουν πιστευω καμια απολυτως θεση, εκτος και αν θεσπιστει και γυναικεια, υποχρεωτικη, στρατιωτικη θητεια

sanny123
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Αύγ 20, 2012 3:48 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από sanny123 »

Οι γυναίκες παντού είναι απαραίτητες βέβαια η αλήθεια είναι ότι στον στρατό είναι πολύ λιγότερες οι θέσεις που θα μπορούσαν να της ανατεθούν σε σχέση με τα άλλα σώματα ασφαλείας

__________________________________________________________________

Χειροποιητα κοσμηματα

Άβαταρ μέλους
kappa
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2012 12:16 am
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από kappa »

Φιλη,sanny123, σπαω το κεφαλι μου αλλα δεν μπορω να σκεφτω τιποτα στο οποιο θα ηταν απαραιτητες οι γυναικες στον ανδρικο στρατο Εικόνα Ενταξει, καπου παει το μυαλο μου, αλλα ας μην ριχνω το επιπεδο Εικόνα Εικόνα

Εσυ στρατο θα πηγαινες ; Πιστευω οτι ειναι τετοια η νοοτροπια, που καμια δεε θα`θελε... Που και να πηγαινε, τι θα κανε ; Εδω δεν κανουμε εμεις σοβαρη εκπαιδευση θα κανατε εσεις;

Κατα τη γνωμη μου, οι γυναικες θα επρεπε να κανουν υποχρεωτικη κοινωνικη θητεια (καθαριοτητες δημοσιων χωρων, βοηθεια σε ιδρυματα και δημοσιες υπηρεσιες κτλ)

Προφανως, μικροτερης διαρκειας και παντα στον χωρο κατοικιας η σπουδων. Θα μπορουσε να`ναι κατι σε στυλ ημιαπασχολησης, μεχρι να συμπληρωθουν καποιες ωρες τη βδομαδα για κανα 3μηνο ας πουμε

Απ`το τιποτα κατι ειναι και αυτο. Αλλα να μπαινουν, ετσι σφηνα, απλα και μονο στο ονομα της ισοτητας, τελικα ισα ισα που καταργει την ισοτητα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

sanny123 έγραψε:Οι γυναίκες παντού είναι απαραίτητες βέβαια η αλήθεια είναι ότι στον στρατό είναι πολύ λιγότερες οι θέσεις που θα μπορούσαν να της ανατεθούν σε σχέση με τα άλλα σώματα ασφαλείας

__________________________________________________________________

Χειροποιητα κοσμηματα



Οι γυναίκες ΔΕΝ είναι παντού απαραίτητες και αυτό το γνωρίζω απο πρώτο χέρι γιατί και εγώ ένστολος είμαι και τα αντιμετωπίζω καθημερινά. Άν θές μπορώ να σου αναλύσω το γιατί σε κάποιο άλλο μήνυμά μου. Επίσης παιδιά το θέμα μας είναι τα σώματα ασφαλείας και όχι ο Στρατός (πιστέψτε με είναι ένα εντελώς διαφορετικό κεφάλαιο).

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες