Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
DiMiTrA P
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 4:55 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από DiMiTrA P »

Noname έγραψε:Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα μόρια των σχολών...
Λοιπον, εγώ το καλοκαίρι θα έχω τελειώσει το τει και θα έχω την βεβαίωση-αντίγραφο του πτυχίου (μου έχουν πει ότι μετράει σε όλες τις προκηρύξεις δημοσίου) -το κανονικό πτυχίο θα το πάρω του χρόνου στην ορκωμοσία! Αν βγει προκήρυξη επ. Οπ. Το καλοκαίρι, θα μοριοδοτηθεί η βεβαίωση με 450 μόρια;

Και επίσης, έχω τελειώσει και ιεκ στην ίδια ειδικότητα.
Θα πάρω τα μόρια και από της δύο σχολές ή μόνο της ανώτερης, δλδ του τει;
αναλογα τι σου ζηταει η προκηρυξη, αν ζηταει ιεκ το ιεκ θα μετρηθει και ας εχεις βαλει και του τει μεσα, Αν ζηταει τει του Τει θα μετρηθει. Επισης οταν παιρνεις πτυχιο απο τει σου δινουν μια βεβαιαωση που θεωρειται το πτυχιο σου και με αυτη συμμετεχεις στις προκηρυξεις... Δε βαζεις το κανονικο σου πτυχιο... Εικόνα
Noname

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Noname »

DiMiTrA P έγραψε: αναλογα τι σου ζηταει η προκηρυξη, αν ζηταει ιεκ το ιεκ θα μετρηθει και ας εχεις βαλει και του τει μεσα, Αν ζηταει τει του Τει θα μετρηθει. Επισης οταν παιρνεις πτυχιο απο τει σου δινουν μια βεβαιαωση που θεωρειται το πτυχιο σου και με αυτη συμμετεχεις στις προκηρυξεις... Δε βαζεις το κανονικο σου πτυχιο... Εικόνα


Γεια σου Δήμητρα!
Βασικά ενδιαφέρομαι για το χρηματικό.
Θα πάρω συνολικά τα μόρια και από το τει και από το ιεκ ή μόνο από το τει;

Και κάτι άλλο. Πρέπει να προσκομίσω οπωσδήποτε και την βεβαίωση μαζί με την αίτηση που θα κάνω (όταν κάνω) ; Ή μπορώ να δηλώσω την ημερομηνία που θα την έχω-αν δεν την έχω ακόμα;
DiMiTrA P
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 4:55 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από DiMiTrA P »

Noname έγραψε:
DiMiTrA P έγραψε: αναλογα τι σου ζηταει η προκηρυξη, αν ζηταει ιεκ το ιεκ θα μετρηθει και ας εχεις βαλει και του τει μεσα, Αν ζηταει τει του Τει θα μετρηθει. Επισης οταν παιρνεις πτυχιο απο τει σου δινουν μια βεβαιαωση που θεωρειται το πτυχιο σου και με αυτη συμμετεχεις στις προκηρυξεις... Δε βαζεις το κανονικο σου πτυχιο... Εικόνα


Γεια σου Δήμητρα!
Βασικά ενδιαφέρομαι για το χρηματικό.
Θα πάρω συνολικά τα μόρια και από το τει και από το ιεκ ή μόνο από το τει;

Και κάτι άλλο. Πρέπει να προσκομίσω οπωσδήποτε και την βεβαίωση μαζί με την αίτηση που θα κάνω (όταν κάνω) ; Ή μπορώ να δηλώσω την ημερομηνία που θα την έχω-αν δεν την έχω ακόμα;
έχω την αίσθηση ότι για το χρηματικό που ενέφερες ζητάει τει, χωρις να είμαι σίγουρη... Μόνο του τει θα σου μετρήσουν. Το ιεκ δε θα το υπολογίσουν καθόλου. Όπως σου είπα και πιο πάνω ότι ζητάει αυτό μετράνε... Η εντύπωση που έχουμε όλοι Πως όταν Ζητάει ιεκ και Βάλουμε τει Θα πάρουμε παραπάνω Μόρια δεν ισχύει... οτι ζητάει αυτό μετράει... Εννοείται πως θα πρέπει να βάλεις και τη βεβαίωση...
NoName
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 8:39 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από NoName »

DiMiTrA P έγραψε:έχω την αίσθηση ότι για το χρηματικό που ενέφερες ζητάει τει, χωρις να είμαι σίγουρη... Μόνο του τει θα σου μετρήσουν. Το ιεκ δε θα το υπολογίσουν καθόλου. Όπως σου είπα και πιο πάνω ότι ζητάει αυτό μετράνε... Η εντύπωση που έχουμε όλοι Πως όταν Ζητάει ιεκ και Βάλουμε τει Θα πάρουμε παραπάνω Μόρια δεν ισχύει... οτι ζητάει αυτό μετράει... Εννοείται πως θα πρέπει να βάλεις και τη βεβαίωση...
Αναφέρει και το τει και το ιεκ...
DiMiTrA P
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 4:55 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από DiMiTrA P »

NoName έγραψε:
DiMiTrA P έγραψε:έχω την αίσθηση ότι για το χρηματικό που ενέφερες ζητάει τει, χωρις να είμαι σίγουρη... Μόνο του τει θα σου μετρήσουν. Το ιεκ δε θα το υπολογίσουν καθόλου. Όπως σου είπα και πιο πάνω ότι ζητάει αυτό μετράνε... Η εντύπωση που έχουμε όλοι Πως όταν Ζητάει ιεκ και Βάλουμε τει Θα πάρουμε παραπάνω Μόρια δεν ισχύει... Οτι ζητάει αυτό μετράει ... Εννοείται πως θα πρέπει να βάλεις και τη βεβαίωση...
Αναφέρει και το τει και το ιεκ...
όταν αναφέρει και τα 2 πτυχία αυτό που αναφέρεται πρώτο Έχει προτεραιότητα... Αν είναι πρώτο του τει, αυτοί που έβαλαν τει θα είναι πιο μπροστά απο αυτούς που έβαλαν ιεκ. Και εάν κάποιος έχει και τα δυο θα μετρήσει του τει διότι αναφέρεται πρώτο...
NoName
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 8:39 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από NoName »

DiMiTrA P έγραψε:όταν αναφέρει και τα 2 πτυχία αυτό που αναφέρεται πρώτο Έχει προτεραιότητα... Αν είναι πρώτο του τει, αυτοί που έβαλαν τει θα είναι πιο μπροστά απο αυτούς που έβαλαν ιεκ. Και εάν κάποιος έχει και τα δυο θα μετρήσει του τει διότι αναφέρεται πρώτο...
Thnx
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από OMEGA »

helen έγραψε:
Ηλιας έγραψε: Το πτυχιο παλικαρι μου τη να το κανεις; Να μιλας αγγλικα στη σκοπια; Η θα κανεις ποιο καλα την σκοπια σου αν εχεις παρει πτυχιο νομικης π. Χ... Καταλαβενεις τη εννοω; Και να σου ενημεροσο οτι επειδι καποιος καθοταν και διαβασε και περασε σε μια σχολη δεν παει να πει οτι ειναι καλυτερος απο καποιον αποφοιτω λυκειου... Εσυ που εχεις βγαλει μια σχολη ενδεχομενος το Ηλιας με Υ το εγραψες... Εικόνα

εσυ Που διορθωνεις τον αλλο που εγραψε το ηλιας με υ δεν βλεπεις τα δικα σου που εκανες 30 ορθογραφικα λαθη σε δυο σειρες; Και βεβαια καποιος που εχει περασει στις πανελληνιες ειναι ανωτερος απο αυτον που δεν περασε πανελληνιες.
α0χ0α0χα0χ0 εσυ εκανες 12342525 λαθη

Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από evi85 »

helen έγραψε:
μπατζής έγραψε:, αν και τα έχουμε πει 1000 φορές... Κατά τη γνώμη μου εφόσον αναφέρεται ο όρος "βεβαίωση σπουδών" μέσα στην προκύρηξη τότε αυτές οι βεβαιώσεις θα προσμετρώνται μόνο όταν είναι σχετικές με τη θέση, αλλιώς όχι, όταν ζητάει πτυχίο ΤΕΙ Πληροφορικής τότε θα σου προσμετρήσει βεβαίωση σπουδών από ΤΕΙ Πληροφορικής... Όχι Μαιευτικής ή Νοσηλευτικής, τα πράγματα είναι απλά, μην τα κάνουμε μπάχαλο από μόνοι μας, επίσης πρέπει να καταθέτεις ότι ακριβώς ζητάει... Δεν έχουν τόσο σημασία τα μόρια, αλλά τα μόρια με τα πτυχία ή διπλώματα που απαιτούνται, υπάρχουν θέσεις με τοσο χαμηλά μόρια που δεν χρειάζεται καν λύκειο, αφού αν έχεις μόρια από αλλού αρκουν... Αλλά θέλει και Λύκειο, τι να κάνουμε.(κάποιος που έχει μόρια από πολυτεκνία, στρατό, προυπηρεσία κ. Λ. Π, χωρις απολυτήριο ή δίπλωμα θα μπορόυσε να κάνει αίτηση;), ΟΧΙ, θέλει και ότι προβλέπεται, όχι απλά τα μόρια,
οταν η ειδικοτητα ζηταει πτυχιο τει αει δεν πιανεται η βεβαιωση σπουδων. Οταν ομως η ειδικοτητα ζηταει τουλαχιστον απολυτηριο λυκειου Τοτε μετραει η βεβαιωση σπουδων 350 μορια και το πτυχιο 450 μορια.


πολυ σωστα τα λες...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από evi85 »

helen έγραψε:Καιτη και εγω φετος δηλωσα πληρωμα ερπυστριοφορων πεζικο γιατι περυσι σε αλλη ειδικοτητα εμεινα απεξω με 680 μορια.


συγγνωμη με 680 μορια και εμεινες εκτος; Καλα τι δηλωσες; Παιζει ρολο η ειδικοτητα ομως αλλιως εγω για ΥΓ νηπιαγωγος με 530 μορια ουτε με σφαιρες δεν περναω
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από evi85 »

Να ρωτησω κατι; Εχοντας πτυχιο ΑΕΙ για την ειδικοτητα ΥΓ νηπιαγωγου εχω 450 μορια οκ, αν ειμαι φοιτητρια στο παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης στο 2 ετος θα μου προσμετρηθουν και 350 μορια ή οχι;

ευχαριστω πολυ
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από illy »

Αν θυμαμαι καλα η ελενη στην προηγουμενη προκηρυξη ειχε βαλει οικονομικο κ τωρα εβαλε ειδικοτητα που μπορουσε να περασει με τα μορια της αφου δεν ζητανε λιγα ατομα οποτε περισσοτερες πιθανοτητες για να περασει... Τωρα γι'αυτο πουρωτας κ απο περυσι ειχαμε την απορια αλλα εχω την εντυπωση οτι προσμετρανε το πτυχιο που σου προσδιδει τα περισσοτερο μορια, οποτε θα πας μονο με το πτυχιο αει... Οπως επισης ειχαμε κ την απορια πως αν καποιος εχεις πχ 3 πτυχια ξενων γλωσσων θα παρει μορια κ για τα 3 πτυχια; Ειναι κατι που ακομη δεν το εχουμε εξακριβωσει...
Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από evi85 »

illy έγραψε:Αν θυμαμαι καλα η ελενη στην προηγουμενη προκηρυξη ειχε βαλει οικονομικο κ τωρα εβαλε ειδικοτητα που μπορουσε να περασει με τα μορια της αφου δεν ζητανε λιγα ατομα οποτε περισσοτερες πιθανοτητες για να περασει... Τωρα γι'αυτο πουρωτας κ απο περυσι ειχαμε την απορια αλλα εχω την εντυπωση οτι προσμετρανε το πτυχιο που σου προσδιδει τα περισσοτερο μορια, οποτε θα πας μονο με το πτυχιο αει... Οπως επισης ειχαμε κ την απορια πως αν καποιος εχεις πχ 3 πτυχια ξενων γλωσσων θα παρει μορια κ για τα 3 πτυχια; Ειναι κατι που ακομη δεν το εχουμε εξακριβωσει...


Κοιτα να δεις... Αν εχεις 2 πτυχια αγγλικων θα μετρησει εννοειται το ανωτερο. Τωρα αν εχεις απο Τρεις διαφορετικες γλωσσες, αρχικα μπραβο σου όσο για τα μορια θα πρεπει να μετρησουν γιατι εσυ αγωνιστηκες να τα παρεις τα πτυχια... Αναγνωριση των κοπων μας ζηταμε!
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από illy »

Μιλαω παντα για ισαξια πτυχια... Πχ αγγλικα, γαλλικα, γερμανικα... Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν θα δωσουν εξτρα μορια κ για τα 3 πτυχια; Για ολα τους εχω ικανους... Τωρα που ειπα οσο για ενα δευτερο πτυχιο προσκομιζοντας τη βεβαιωση ή ακομη κ ενα δευτερο πτυχιο επιτυχους φοιτησης δεν ξερω αν θα δωσουν παλι εξτρα μορια... Δεν ξερω τι κανουν σε αυτη την περιπτωση... Τι ψαχνεις; Αναγνωριση των κοπων σου; Δεν παιζει τετοιο θεμα... Αν ηταν θα επαιρνες εξτρα ευρω επειδη εχεις σπουδασει ή εχεις μεταπτυχιακο οπως στον υπολοιπο δημοσιο τομεα... Στον στρατο ειναι ολοι το ιδιο, ειτε εχεις τελειωσει γυμνασιο ειτε εισαι πε ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος illy την Παρ Σεπ 03, 2010 6:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Dum spiro spero
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από laios »

illy έγραψε:Μιλαω παντα για ισαξια πτυχια... Πχ αγγλικα, γαλλικα, γερμανικα... Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν θα δωσουν εξτρα μορια κ για τα 3 πτυχια; Για ολα τους εχω ικανους... Τωρα που ειπα οσο για ενα δευτερο πτυχιο προσκομιζοντας τη βεβαιωση ή ακομη κ ενα δευτερο πτυχιο επιτυχους φοιτησης δεν ξερω αν θα δωσουν παλι εξτρα μορια... Δεν ξερω τι κανουν σε αυτη την περιπτωση... Τι ψαχνεις; Αναγνωριση των κοπων σου; Δεν παιζει τετοιο θεμα... Αν ηταν θα επαιρνες εξτρα ευρω επειδη εχεις σπουδασει ή εχεις μεταπτυχιακο οπως στον υπολοιπο δημοσιο τομεα... Στον στρατο ειναι ολοι το ιδιο, ειτε εχεις τελειωσει γυμνασιο ειτε εισαι πε...
ετσι ειναι
iosif1986
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:25 am
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από iosif1986 »

Καταρχιν καλησπερα σε ολο το φορουμ, παιδια προσφατα απολυθηκα με την ειδικοτητα του μαγειρα και απο το κ. Ε. Ε. Μ μας εδωσαν πτυχιο τυπου κ. Ε. Κ μαγειρικης και μας ειπαν οτι σε διαγωνισμους δημοσιου δινει τα μεγιστα μορια θα θελα να ρωτησω αν σε προκυρηξη εποπ στις αντιστοιχες ειδικοτητες δινει μορια; Και αν ναι ποσα?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες