Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
μπατζής

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από μπατζής »

, αν και τα έχουμε πει 1000 φορές... Κατά τη γνώμη μου εφόσον αναφέρεται ο όρος "βεβαίωση σπουδών" μέσα στην προκύρηξη τότε αυτές οι βεβαιώσεις θα προσμετρώνται μόνο όταν είναι σχετικές με τη θέση, αλλιώς όχι, όταν ζητάει πτυχίο ΤΕΙ Πληροφορικής τότε θα σου προσμετρήσει βεβαίωση σπουδών από ΤΕΙ Πληροφορικής... Όχι Μαιευτικής ή Νοσηλευτικής, τα πράγματα είναι απλά, μην τα κάνουμε μπάχαλο από μόνοι μας, επίσης πρέπει να καταθέτεις ότι ακριβώς ζητάει... Δεν έχουν τόσο σημασία τα μόρια, αλλά τα μόρια με τα πτυχία ή διπλώματα που απαιτούνται, υπάρχουν θέσεις με τοσο χαμηλά μόρια που δεν χρειάζεται καν λύκειο, αφού αν έχεις μόρια από αλλού αρκουν... Αλλά θέλει και Λύκειο, τι να κάνουμε.(κάποιος που έχει μόρια από πολυτεκνία, στρατό, προυπηρεσία κ. Λ. Π, χωρις απολυτήριο ή δίπλωμα θα μπορόυσε να κάνει αίτηση; ), ΟΧΙ, θέλει και ότι προβλέπεται, όχι απλά τα μόρια,
helen
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2009 3:19 am
Τοποθεσία: αλεξ/πολη
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από helen »

μπατζής έγραψε:, αν και τα έχουμε πει 1000 φορές... Κατά τη γνώμη μου εφόσον αναφέρεται ο όρος "βεβαίωση σπουδών" μέσα στην προκύρηξη τότε αυτές οι βεβαιώσεις θα προσμετρώνται μόνο όταν είναι σχετικές με τη θέση, αλλιώς όχι, όταν ζητάει πτυχίο ΤΕΙ Πληροφορικής τότε θα σου προσμετρήσει βεβαίωση σπουδών από ΤΕΙ Πληροφορικής... Όχι Μαιευτικής ή Νοσηλευτικής, τα πράγματα είναι απλά, μην τα κάνουμε μπάχαλο από μόνοι μας, επίσης πρέπει να καταθέτεις ότι ακριβώς ζητάει... Δεν έχουν τόσο σημασία τα μόρια, αλλά τα μόρια με τα πτυχία ή διπλώματα που απαιτούνται, υπάρχουν θέσεις με τοσο χαμηλά μόρια που δεν χρειάζεται καν λύκειο, αφού αν έχεις μόρια από αλλού αρκουν... Αλλά θέλει και Λύκειο, τι να κάνουμε.(κάποιος που έχει μόρια από πολυτεκνία, στρατό, προυπηρεσία κ. Λ. Π, χωρις απολυτήριο ή δίπλωμα θα μπορόυσε να κάνει αίτηση;), ΟΧΙ, θέλει και ότι προβλέπεται, όχι απλά τα μόρια,
οταν η ειδικοτητα ζηταει πτυχιο τει αει δεν πιανεται η βεβαιωση σπουδων. Οταν ομως η ειδικοτητα ζηταει τουλαχιστον απολυτηριο λυκειου Τοτε μετραει η βεβαιωση σπουδων 350 μορια και το πτυχιο 450 μορια.
KAITH
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: αλεξ/πολη-βολος
Επάγγελμα: ανεργη
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από KAITH »

helen έγραψε:οταν η ειδικοτητα ζηταει πτυχιο τει αει δεν πιανεται η βεβαιωση σπουδων. Οταν ομως η ειδικοτητα ζηταει τουλαχιστον απολυτηριο λυκειου Τοτε μετραει η βεβαιωση σπουδων 350 μορια και το πτυχιο 450 μορια.


εισαι σιγουρη ελενη μου; Το εχεις ρωτηση δηλαδη; Μακαρι παντως! Εμενα ζηταει μονο λυκειο και εβαλα και απο τει πολιτκων εργων υποδομης. Ασχετο βεβαια με την ειδικοτητα αλλα αν ισχυει αυτο που λες χαιρομαιΕικόνα
διαλεξε μια δουλεια που σ'αρεσει και δε θα χρειαστει να δουλεψεις ουτε μια μερα στη ζωη σου.. (κομφουκιος)
helen
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2009 3:19 am
Τοποθεσία: αλεξ/πολη
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από helen »

Καιτη στην προκυρηξη το λεει καθαρα βεβαιωση σπουδων 350 μορια. Και επειδη εδωσα και περυσι τα 350 μορια απο τη βεβαιωση τα ειχα παρει. Απλα δεν περασα γιατι η ειδικοτητα που δηλωσα ειχε μονο 5 θεσεις.
helen
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2009 3:19 am
Τοποθεσία: αλεξ/πολη
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από helen »

Καιτη και εγω φετος δηλωσα πληρωμα ερπυστριοφορων πεζικο γιατι περυσι σε αλλη ειδικοτητα εμεινα απεξω με 680 μορια.
KAITH
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: αλεξ/πολη-βολος
Επάγγελμα: ανεργη
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από KAITH »

Δηλαδη παιζει να ειμαστε μαζι αμα περασουμε; Εικόνατελεια...
βασικα αν μετρησει η βεβαιωση δεν θα μετρησει και το απολυτηριο ετσι δεν ειναι; Αρα θα εχω 350+100 πολυτεκνων+80 αγγλ + επλιζω και τα γαλλικα 80= 610 Αχ μακαρι!Εικόνα
διαλεξε μια δουλεια που σ'αρεσει και δε θα χρειαστει να δουλεψεις ουτε μια μερα στη ζωη σου.. (κομφουκιος)
helen
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2009 3:19 am
Τοποθεσία: αλεξ/πολη
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από helen »

KAITH έγραψε:Δηλαδη παιζει να ειμαστε μαζι αμα περασουμε;Εικόνατελεια...
βασικα αν μετρησει η βεβαιωση δεν θα μετρησει και το απολυτηριο ετσι δεν ειναι; Αρα θα εχω 350+100 πολυτεκνων+80 αγγλ + επλιζω και τα γαλλικα 80= 610 Αχ μακαρι!Εικόνα
μετραει μονο ο τελευταιος τιτλος σπουδων που βαζεις. Δηλαδη βεβαιωση, ξενες γλωσσες πτυχια, πολυτεκνων, παραμεθωριου. Ετοιμαζομαστε για αυλωνα.
KAITH
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: αλεξ/πολη-βολος
Επάγγελμα: ανεργη
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από KAITH »

Που εδωσες ιατρικες; Εγω θεσσ
διαλεξε μια δουλεια που σ'αρεσει και δε θα χρειαστει να δουλεψεις ουτε μια μερα στη ζωη σου.. (κομφουκιος)
helen
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2009 3:19 am
Τοποθεσία: αλεξ/πολη
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από helen »

kaith έγραψε:που εδωσες ιατρικες; εγω θεσσ
και εγω θεσσαλονικη εδωσα καιτη.
KAITH
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: αλεξ/πολη-βολος
Επάγγελμα: ανεργη
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από KAITH »

Ελα στο γνωριστειτε!
διαλεξε μια δουλεια που σ'αρεσει και δε θα χρειαστει να δουλεψεις ουτε μια μερα στη ζωη σου.. (κομφουκιος)
Μat

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Μat »

Παιδια ξερει κανεις αν τελικα μετρανε οι βεβαιωσεις σπουδων?
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από anna.nikos »

Μat έγραψε: Παιδια ξερει κανεις αν τελικα μετρανε οι βεβαιωσεις σπουδων;
δικη μου αποψη μετρανε στο σταρο ξηρας σε ειδικοτητες που λεει τουλαχιστον απολυτηριο λυκειου
ge0rgio

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από ge0rgio »

Καλησπέρα για την μοριοδότηση αποφοίτου από ΙΕΚ 300 μόρια εννοεί το χαρτί επαγγελματικής κατάρτισης που μας δίνουν ή τη πιστοποίηση;
Αν θέλει τη πιστοποίηση Για πιο λογο τοτε αυτοί που έχουν τελειώσει μόνο το πρώτο χρόνο περνούν 250 μόρια;
Noname

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Noname »

Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα μόρια των σχολών...
Λοιπον, εγώ το καλοκαίρι θα έχω τελειώσει το τει και θα έχω την βεβαίωση-αντίγραφο του πτυχίου (μου έχουν πει ότι μετράει σε όλες τις προκηρύξεις δημοσίου) -το κανονικό πτυχίο θα το πάρω του χρόνου στην ορκωμοσία! Αν βγει προκήρυξη επ. Οπ. Το καλοκαίρι, θα μοριοδοτηθεί η βεβαίωση με 450 μόρια;

Και επίσης, έχω τελειώσει και ιεκ στην ίδια ειδικότητα.
Θα πάρω τα μόρια και από της δύο σχολές ή μόνο της ανώτερης, δλδ του τει;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης