Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ιωαννης Π.

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Ιωαννης Π. »

Καλησπερα σε ολο το φορουμ. Θα ηθελα να σας ρωτησω: Το κρατικο πτυχειο γλωσσομαθειας στα γαλλικα ανα γνωριζεται απο τον ελληνικο στρατο; Παρακαλω αμεσα απαντηση. Ευχαριστω εκ των προταιρωνΕικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ιωαννης Π. έγραψε:Καλησπερα σε ολο το φορουμ. Θα ηθελα να σας ρωτησω: Το κρατικο πτυχειο γλωσσομαθειας στα γαλλικα ανα γνωριζεται απο τον ελληνικο στρατο; Παρακαλω αμεσα απαντηση. Ευχαριστω εκ των προταιρωνΕικόνα


Αν και λίγη σημασία έχει πλέον καθώς δεν προβλέπεται προκήρυξη για Επαγγελματίες Οπλίτες στο μέλλον, ναι αναγνωρίζεται.

Anastasia-despoina
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2022 5:06 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Anastasia-despoina »

Καλησπερα επειδή διαβάζω τα σχόλια σας και βλέπω ότι έχετε αρκετά μόρια θα ήθελα να ρωτήσω (οκ έχω καταλάβει ότι μετράει είτε το απολυτήριο είτε το πτυχιο) στην αίτηση σας όμως βάζετε και τα δυο; Ας πουμε μέσα στα 700 μόρια που μπορεί να έχει κάποιος έχει βάλει και το απολυτήριο και το πτυχιο του;
fsafsa

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από fsafsa »

Ας πούμε να ψάξεις και να βρεις την προηγούμενη προκήρυξη και να την διαβάσεις ως σενάριο δεν παίζει έτσι; Μου άρεσε που υποτίθεται πως ενδιαφέρεστε για μια εργασία και ούτε για τα βασικά δεν κάθεστε να ασχοληθείτε από μόνοι σας, στο κρεβάτι σας τα θέλετε όλα.
Anastasia-despoina
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2022 5:06 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Anastasia-despoina »

Είσαι πολυ αστειος. Μπαίνουμε ρωτάμε και μαθαίνουμε από όποιον ξέρει κάτι παραπανω δεν εχουμε ολοι το iq το δικό σου μάλλον είμαστε χαζοί εσυ εισαι έξυπνος. Δεν με ξέρεις καν και έβγαλες συμπέρασμα ότι εγώ κάθομαι στο κρεβάτι μου και βαριέμαι να διαβάσω τη προκηρυξη. Μάλλον είσαι ο μάγκας εδω μεσα και απλά μπαίνεις να κραξεις όποιον κάνει μια ερώτηση. Βρες καμια καλυτερη ασχολία
Anastasia-despoina
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2022 5:06 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Anastasia-despoina »

Αν σου κανει τόσο κοπο να απαντήσεις σαν άνθρωπος με βάση τις γνώσεις σου αν και εφοσον αυτές υπαρχουν απλά μην απαντας φίλε δεν σε υποχρεώνει κανένας
geopap97
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Τετ Μαρ 03, 2021 3:38 pm
Τοποθεσία: Υποδεκανέας
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από geopap97 »

Anastasia-despoina έγραψε:Καλησπερα επειδή διαβάζω τα σχόλια σας και βλέπω ότι έχετε αρκετά μόρια θα ήθελα να ρωτήσω (οκ έχω καταλάβει ότι μετράει είτε το απολυτήριο είτε το πτυχιο) στην αίτηση σας όμως βάζετε και τα δυο; Ας πουμε μέσα στα 700 μόρια που μπορεί να έχει κάποιος έχει βάλει και το απολυτήριο και το πτυχιο του;


Αν η ειδικότητα ζητάει απολυτήριο λυκείου βάζεις μόνο το απολυτήριο λυκείου, καθώς δεν θα μετρήσει και να βάλεις το πτυχίο. Αν ζητάει γενικά πτυχίο ή πτυχίο σε συγκεκριμένο κλάδο, τότε θα πρέπει να βάλεις το αντίστοιχο πτυχίο. Και τα δύο δεν μοριοδοτουν παραπάνω σε καμία περίπτωση.

despoina22
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιαν 06, 2023 1:47 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από despoina22 »

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα και καλή χρόνια! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανείς για το υγειονομικό, εάν θέλει πτυχίο ή απολυτήριο λυκείου και τέλος εάν το πτυχίο είναι από παρεμφερές αντικείμενο (π. Χ από το κλάδο υγειας) εάν θα το δεχτούν; Είμαι τελειόφοιτη επισκέπτρια υγείας και ενδιαφέρομαι να δηλωσω συμμετοχή στη προσεχώς επόμενη προκήρυξη για εποπ, για να μπω στο υγειονομικό.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
edww

Re: Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από edww »

despoina22 έγραψε: Παρ Ιαν 06, 2023 1:57 pm Καλησπέρα σε όλη την ομάδα και καλή χρόνια! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανείς για το υγειονομικό, εάν θέλει πτυχίο ή απολυτήριο λυκείου και τέλος εάν το πτυχίο είναι από παρεμφερές αντικείμενο (π. Χ από το κλάδο υγειας) εάν θα το δεχτούν; Είμαι τελειόφοιτη επισκέπτρια υγείας και ενδιαφέρομαι να δηλωσω συμμετοχή στη προσεχώς επόμενη προκήρυξη για εποπ, για να μπω στο υγειονομικό.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Όχι στο υγειονομικό ζητάνε τα αντίστοιχα πτυχία, στο διαδίκτυο υπάρχουν οι προκηρύξεις του 2021 και του 2022.
Vivian869

Re: Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Vivian869 »

Έχουν βγει και για τη νέα προκήρυξη οι ειδικότητες του υγειονομικού και ζητάει συγκεκριμένα πτυχία, παρεμφερή δεν λαμβάνονται υπόψιν!
Angelll

Re: Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Angelll »

Καλησπέρα σας.
Έχω μια ερώτηση.
Εάν έχω πετύχει στο πτυχίο αγγλικών C2 αλλά δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου, μπορώ να προσκομίσω την βεβαίωση που δίνουν ένα μήνα πριν και μετά να το προσκομίσω το πτυχίο;
Όποιος μπορεί να μου απάντηση θα το εκτιμήσω γιατί με έχει φάει το άγχος. Ευχαριστώ
MrMiragelover
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Φεβ 01, 2023 12:49 am
Επικοινωνία:

Re: Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από MrMiragelover »

Ακόμα δεν έχει βγει η προκήρυξη και κατά πάσα πιθανότητα θα βγει σε κάποιους μήνες από τώρα... Λογικα θα σου έχει βγει μέχρι τοτε
vaspag
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 03, 2023 2:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από vaspag »

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω κατι οσο αναφορα συγκεκριμενη ειδικοτητα που ζηταει πτυχειο. Μπορω να την δηλωσω όντας φοιτητής της αντιστοιχης σχολης που ζηταει η συγκεκριμενη ειδικοτητα; Θα μοριοδωτηθεί ή οχι; Ευχαριστώ.
Επισκέπτης

Re: Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα σε όλους μια ερώτηση οποίος γνωρίζει αν κάποιος φοιτα στο Γ εξαμηνο σε ιεκ έχει περάσει ένας χρόνος φοιτησης τα δύο πρώτα εξάμηνα παίρνει 250 μορια και αν ναι πως αποδεικνύεται το έχει κάνει κάποιος υποψήφιος επιτυχών η επιλαχων για εποπ ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί.
Edwwww

Re: Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Edwwww »

Κάτσε και διάβασε την προκήρυξη γιατί αυτό που λες δεν είναι γραμμένο σε καμία προκήρυξη.

Αν πάλι δεν μπορείς να διαβάσεις ούτε μια προκήρυξη υπάρχουν αρμόδια γραφεία που με πληρωμή σου λύνουν όλες τις απορίες.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες