Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από evi85 »

iosif1986 έγραψε:Καταρχιν καλησπερα σε ολο το φορουμ, παιδια προσφατα απολυθηκα με την ειδικοτητα του μαγειρα και απο το κ. Ε. Ε. Μ μας εδωσαν πτυχιο τυπου κ. Ε. Κ μαγειρικης και μας ειπαν οτι σε διαγωνισμους δημοσιου δινει τα μεγιστα μορια θα θελα να ρωτησω αν σε προκυρηξη εποπ στις αντιστοιχες ειδικοτητες δινει μορια; Και αν ναι ποσα;

Βρές την προκήρυξη του 2009, πήγαινε στην ειδικότητα σου καταρχήν και δες τα προσόντα που απαιτούνται για αυτήν την ειδικότητα. Στη συνέχεια στην προκήρυξη θα δεις τι μόρια σου δίνει το πτυχίο που έχεις κα.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από D.Y.K »

iosif1986 έγραψε:Καταρχιν καλησπερα σε ολο το φορουμ, παιδια προσφατα απολυθηκα με την ειδικοτητα του μαγειρα και απο το κ. Ε. Ε. Μ μας εδωσαν πτυχιο τυπου κ. Ε. Κ μαγειρικης και μας ειπαν οτι σε διαγωνισμους δημοσιου δινει τα μεγιστα μορια θα θελα να ρωτησω αν σε προκυρηξη εποπ στις αντιστοιχες ειδικοτητες δινει μορια; Και αν ναι ποσα;


Σαφώς και μοριοδοτείσαι.

Για τα μέγιστα μόρια δεν γνωρίζω, αλλά μεγάλο αβαντάζ το ότι θα έχεις κάνει την θητεία σου και μάλιστα με την ειδικότητα του Μάγειρα.(Εάν φυσικά σε ενδιαφέρει να μπείς με την συγκεκριμένη ειδικότητα ώς ΕΠΟΠ.) Εικόνα

iosif1986
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:25 am
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από iosif1986 »

Ναι μου αρεσε πολυ η ειδικοτητα γτ ενοιωθα παραγωγικος Απλως κοιταξα τη προηγουμενη προκυρυξη και στις ειδικοτητες του μαγειρα στα διαφορα σωματα ελεγε για σχολες οαεδ και Τεε 210 μορια Και για ιεκ αν εχεις πιστοποιηση 300 μορια και αν δεν εχεις 250, εμενα οτι ειναι τιτλος Απο Κ. Ε. Κ κεεμ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Greek_Army »

iosif1986 έγραψε:Ναι μου αρεσε πολυ η ειδικοτητα γτ ενοιωθα παραγωγικος Απλως κοιταξα τη προηγουμενη προκυρυξη και στις ειδικοτητες του μαγειρα στα διαφορα σωματα ελεγε για σχολες οαεδ και Τεε 210 μορια Και για ιεκ αν εχεις πιστοποιηση 300 μορια και αν δεν εχεις 250, εμενα οτι ειναι τιτλος Απο Κ. Ε. Κ κεεμ


σου δίνει μόρια ανάλογα με τον χρόνο προυπηρεσίας. Αλλά δεν σου αρκεί αυτό. Θα πρέπει να έχεις και κάποιο χαρτί από σχολή (οαεδ, ιεκ)
iosif1986
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:25 am
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από iosif1986 »

Απο προυπηρεσια δεν εχο τπτ μονο τους 5 μηνες σαν φανταρος με την ειδικοτητα του μαγειρα απλως δεν ξερω αν το πτυχιο κεκ ειναι ισοβαθμο με ιεκ η κατι παρομοιο γτ μας ειχαν πει στο κεεμ οτι το πτυχιο αναγνωριζεται απο το δημοσιο (νοσοκομεια, βρεφονηπιακους σταθμους) και με αρκετα μορια

DK

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από DK »

Ο πρωτος κυκλος ςε επαλ που κανεις ειδικοτιτες μετραει ςε κατι; Η απλα το παιρνουν ςαν απολυτηριο δευτερας λυκειου?
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από evi85 »

DK έγραψε:Ο πρωτος κυκλος ςε επαλ που κανεις ειδικοτιτες μετραει ςε κατι; Η απλα το παιρνουν ςαν απολυτηριο δευτερας λυκειου;

νομίζω δεν μετραει. Θέλει να έχεις και τον δεύτερο κύκλο. Επαναλαμβάνω Νομίζω, ψάξτο στην προκήρυξη του 2009
penny86

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από penny86 »

Γεια σας παιδια θελω να ρωτησω με το απολυτηριο λυκειου, το ECDL και τα διπλωματα αυτοκινητου και μηχανης ποσα ειναι; Και αν εχω καποια πιθανοτητα. Ευχαριστω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Greek_Army »

penny86 έγραψε:Γεια σας παιδια θελω να ρωτησω με το απολυτηριο λυκειου, το ECDL και τα διπλωματα αυτοκινητου και μηχανης ποσα ειναι; Και αν εχω καποια πιθανοτητα. Ευχαριστω.


Υπολογισμός μορίων
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από D.Y.K »

penny86 έγραψε:Γεια σας παιδια θελω να ρωτησω με το απολυτηριο λυκειου, το ECDL και τα διπλωματα αυτοκινητου και μηχανης ποσα ειναι; Και αν εχω καποια πιθανοτητα. Ευχαριστω.


Εξαρτάται την ειδικότητα που θα δηλώσεις.

Να ξέρεις πάντως ότι μόνο το απολυτήριο λυκείου υπολογίζεται στην μοριοδότηση.

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις δυστυχώς δεν έχουν κάποια ισχύ (τουλάχιστον στις μέχρι τώρα προκυρήξεις).

Splatc7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2011 7:08 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Splatc7 »

Εγω δλδ που εχω βεβαιωση σπουδων προς το παρων παιρνω 250 μορια απο οτι καταλαβα ε; Ηθελα και να ρωτησω γτ ειδα οτι μεσα στα μορια περιλλαβανονται και η β΄, γ' λυκειου και γ' γυμνασιου. Ενας αποφοιτος ιεκ δηλωνει και αυτα; Ή οχι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Greek_Army »

Splatc7 έγραψε:Εγω δλδ που εχω βεβαιωση σπουδων προς το παρων παιρνω 250 μορια απο οτι καταλαβα ε; Ηθελα και να ρωτησω γτ ειδα οτι μεσα στα μορια περιλλαβανονται και η β΄, γ' λυκειου και γ' γυμνασιου. Ενας αποφοιτος ιεκ δηλωνει και αυτα; Ή οχι;


Σε κάθε ειδικότητα αναφέρονται και τα κριτήρια που πρέπει να έχεις για να την δηλώσεισ... Αν η ειδικότητα ζητάει απόφοιτους λυκείου εσύ δεν μπορείς να βάλεις το πτυχίο από το Ιεκ

Ελπίζω να έγινα σαφήσ

Splatc7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2011 7:08 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Splatc7 »

Greek_Army έγραψε:
Splatc7 έγραψε:Εγω δλδ που εχω βεβαιωση σπουδων προς το παρων παιρνω 250 μορια απο οτι καταλαβα ε; Ηθελα και να ρωτησω γτ ειδα οτι μεσα στα μορια περιλλαβανονται και η β΄, γ' λυκειου και γ' γυμνασιου. Ενας αποφοιτος ιεκ δηλωνει και αυτα; Ή οχι;


Σε κάθε ειδικότητα αναφέρονται και τα κριτήρια που πρέπει να έχεις για να την δηλώσεισ... Αν η ειδικότητα ζητάει απόφοιτους λυκείου εσύ δεν μπορείς να βάλεις το πτυχίο από το Ιεκ

Ελπίζω να έγινα σαφής



Αααα ναι! Σευχαριστω πολυ Εικόνα

Helena
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 07, 2013 10:32 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Helena »

Γεια σας παιδιά!ΕικόναΔιάβασα όλα τα μηνύματα από τη σελίδα 1 και ακόμα δεν κατάλαβα. Όταν πρώτα ο Θεός βγει η προκήρυξη για τους ΕΠ. ΟΠ. Και αν με παίρνει η ηλικία ακόμα, στις ειδικότητες που ζητάνε Απολυτήριο λυκείου, δεν επιτρέπεται να στείλουμε και βεβαίωση πτυχίου ΑΕΙ (για όσους έχουν) ; Εφ'όσον αναφέρεται πως πτυχία ξένων γλωσσών, ΑΕΙ, ΤΕΙ μετράνε τοτέ γιατί δεν πρέπει να τα στείλουμε;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από D.Y.K »

Helena έγραψε:Γεια σας παιδιά!ΕικόναΔιάβασα όλα τα μηνύματα από τη σελίδα 1 και ακόμα δεν κατάλαβα. Όταν πρώτα ο Θεός βγει η προκήρυξη για τους ΕΠ. ΟΠ. Και αν με παίρνει η ηλικία ακόμα, στις ειδικότητες που ζητάνε Απολυτήριο λυκείου, δεν επιτρέπεται να στείλουμε και βεβαίωση πτυχίου ΑΕΙ (για όσους έχουν) ; Εφ'όσον αναφέρεται πως πτυχία ξένων γλωσσών, ΑΕΙ, ΤΕΙ μετράνε τοτέ γιατί δεν πρέπει να τα στείλουμε;


Γεια σου! Δεν υπάρχει το ενδεχόμενο να βγει προκήρυξη στο μέλλον για άλλη σειρά σε καμία περίπτωση. Πρόσφατα ήρθε χαρτί στο 1ο γραφείο της μονάδος μου το οποίο αναφέρει ότι σταματάνε οι προσλήψεις ΕΠΟΠ και πως θα μονιμοποιηθεί μέχρι και η 8η σειρά (η τελευταία δηλαδή). Αυτά ισχύουν μέχρι στιγμής! Τώρα το αν θα αλλάξει κάτι στο μέλλον κανείς δεν το γνωρίζει! Ψάξε για κάτι άλλο.Εικόνα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης