Η μαύρη επέτειος για τα Ίμια

Στρατιωτική ιστορία, πόλεμοι και προσωπικότητες του παρελθόντος
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vaggelis17
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Ενδιαφέροντα: Γυμναστικη
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από vaggelis17 »

Ιμια δεν ξεχνω θα εκδικηθω
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Στα ιμια αποδηχτικε οτι στρατος-πολιτικοι δεν μπωρουν να σινενοιθουν, οτι ο στρατος εχει μεγαλες εληψει, οτι οι πολιτικοι της Ελλαδας ειναι πουλιμενοι στους αμερικανους, και οτι οι Τουρκοι καταφεραν να μα κανουν για αλλη μια φορα ρεζιλι διεθνος. Και το πιο ασχημο ειναι οι πεθαναν αδικα 3 Ελληνες. Τουλαχιστον ας τιμισουμε αυτους τους ηρωες οπως πρεπει, και ας μιν ξεχασουμε ουτε αυτους ουτε οσους πεθαναν εξετιας της αδυναμιας που εδιξε η Ελλαδα να ανταπεξελθη σε καποιες καταστασης οπως τα ιμια.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Τους τημουμε αυτους που χαθηκαν! Εσυ τη λες οτι δεν τους τιμουμε;

ypo-poemarchos
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Τετ Απρ 21, 2010 10:45 pm
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ypo-poemarchos »

Αυτο ηταν λεγεται το μυνημα του αέρικανου Διπλωματη διαπραγματευτη προς τον Σημητη στην κριση των Ιμιων. Ομολογω οτι στα συγχρονα δρωμενα δεν υπαρχει που να με εχει απασχολησει τοσο πολυ. Εσεις τι πιστευετε ; Ηταν αληθεια ; Ηταν μπλοφα ; Ηταν αποτελεσμα αγνοιας η φοβου ; Παντως λειαν ανυσηχητικο αν το παρουμε τις μετρητης, και φανταζομαι σημερα τα πραγματα θα ειναι χειροτερα. Επισης ειπε το αλλο τα "τουρκικα ΑΦ εχουν αναμενες τις μηχανες και σεις εισαστε μακρυα για να στειλετε αεροπλανα... " Ε και Θα ελεγα εγω, δεν το κανουν καθε μερα ; Παρ'ολ'αυτα αναχαιτιζονταιΕλα να ενδιαφερθουμε λιγο και για το ναυτικο μας παιδια, μου φαινεται λιγο παραμελημενο (οχι μονο στη συζητηση αλλα και στην πραγματικοτητα)
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από yandr »

Και η πηγή ποια είναι; Γιατί σε 3 λεπτά ούτε με εξωγήινη τεχνολογία δεν προλαβαίνει μία χώρα να βυθίσει έναν στόλο.
ypo-poemarchos
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Τετ Απρ 21, 2010 10:45 pm
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ypo-poemarchos »

yandr έγραψε:Και η πηγή ποια είναι; Γιατί σε 3 λεπτά ούτε με εξωγήινη τεχνολογία δεν προλαβαίνει μία χώρα να βυθίσει έναν στόλο.


Αναφερθηκε στην εκπομπη του Χαρδαβελα που ηταν αφιερωμενη στην εξαφανηση της ομαδας καρντακ.
Επεισης το αναφερουν και αλλοι κυριως απο τον χωρο στελεχων του Πασοκ.

Υπαρχει και μια αναφορα ενος επιστημονα σοβαρου και πατριωτη, που εχω δει στο ΥΤ, του καθηγητη Γουδη, που μιλαει και λεει για τον Ολυμπο οτι να ψαξουν οι Υπηρεσιες μηπως δεν υπαρχουν αιθουσες παρακολουθησης και μεσω αυτων τοτε ο Χολμπρουκ ειπε αυτα στον Σημητη.

Εγω δεν μπορω να βγαλω ευλογο συμπερασμα με ολα αυτα αλλα σιγουρα απο ολο τον ογκο πληροφοριων που εχουμε, ειναι οτι νε προβληματιζει περισσοτερο.
Γιαυτο ζηταω την γνωμη σας.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από yandr »

Άμα αναφέρθηκε στην εκπομπή του Σαχλαμάρα "Πύλες του ανεκδιήγητου" σταματώ τη συμμετοχή μου στη συζήτηση.
Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

Rafale έγραψε:τουρκλερ μπεκλεμεκ γκελ
Σιγά πατριώτες όλοι, κατουράτε και λίγο, ντεκε καλά να γίνει πόλεμος; Αφού υπο αμερικανική κατοχή είμαστε τι κάθεστε και ασχολείστε. Τα τέτοια των αμερικανών γλύφει η Ελλάδα και η Τουρκία μαζί. Καλά μας κάνουνε.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από Rafale »

Ε τωρα τσακαλοφ ηρθες να μας πεις στο θεμα των ιμιων οτι κατουραμε; Ημαρτον πια!
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Cpt.Tsakalof έγραψε:
Rafale έγραψε:τουρκλερ μπεκλεμεκ γκελ
Σιγά πατριώτες όλοι, κατουράτε και λίγο, ντεκε καλά να γίνει πόλεμος; Αφού υπο αμερικανική κατοχή είμαστε τι κάθεστε και ασχολείστε. Τα τέτοια των αμερικανών γλύφει η Ελλάδα και η Τουρκία μαζί. Καλά μας κάνουνε.
Πέστα ρε γιατί εδω πήξαμε στις Αμερικανοφιλιππινέζες
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από Rafale »

Δεν θα το σχολιασω τοπολ. Απλα λιγο με τις εκφρασεις σου κανε κατι
ypo-poemarchos
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Τετ Απρ 21, 2010 10:45 pm
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ypo-poemarchos »

yandr έγραψε:Άμα αναφέρθηκε στην εκπομπή του Σαχλαμάρα "Πύλες του ανεκδιήγητου" σταματώ τη συμμετοχή μου στη συζήτηση.


Εισαι αρκετα κατηγορηματικος.
Ο Χαρδαβελας ειναι ο μονος δημοσιογραφος με τον οποιο ερχεται σε επαφη μια μεγαλησυγχρονη Μορφη του πνευματος και της Τεχνης : Ο Βαγγελης Παπαθανασιου. Αυτο δεν σου λεει τιποτα ;
Επισης αυτος εβγαλε σε δημοσια γνωση τους αγνωστους και ξεχασμενους ηρωες της Κυπρου.
Μονο κα μονο γι'αυτο εγω τον εκτιμω.
Τωρα οτι βγαζει καποια θεματα περιεργα ενταξει μπορει να την εχει δει λιγο με τα ΟΥΦΟ και τα μυστηρια, αλλα ο μονος ειναι ;

Το θεμα που τιθεται η το ερωτιματικο απο αυτη την προταση ειναι τεχνικο, τεχνολογικο...
Με τι μεσω θα μπορουσε να γινει αυτο (το θεμα ηταν καταστροφη σε 3 λεπτα)
Η ο Χολμπρουκ εκανε μπλοφα και οτι πιασει ;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από Rafale »

Να μην ξεφευγουμε απο το θεμα που ειναι τα ιμια. Ουτε ο χαρδαβελας ειναι το θεμα ουτε ο λιακοπουλος. Υπαρχουν αντιστοιχα θεματα και για λιακοπουλο και Πυλες και πορτες.
Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

Rafale έγραψε:Δεν θα το σχολιασω τοπολ. Απλα λιγο με τις εκφρασεις σου κανε κατι
Τι να σχολιάσεις; Αφού το παλικάρι έχει δίκιο, οι εκφράσεις σε πείραξαν; Συγκρατηθείτε λίγο, η Ελλάδα δεν (μπιπ) και δέρνει όσο νομίζει ο κόσμος βλέποντας βιντεάκια στο youtube.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από Rafale »

Δεν θα επρεπε να με πειραξουν; Επετρεψε μου να μπορω απο μονη μου κα ξερω καλυτερα τι με πειραζει και τι οχι απο σενα. Αλλωστε εχουμε ξεφυγει απο το θεμα κατα πολυ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες