Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Για ποιο λόγο κάνετε αίτηση για ΕΠΟΠ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Σεπ 23, 2011 2:07 pm

Είιμαι άνεργος και δεν βρίσκω δουλειά
48
11%
Δουλεύω κάπου, αλλά θέλω κάτι σίγουρο
91
21%
Μου αρέσει ο στρατός
254
58%
Νομίζω ότι είναι σαν το δημόσιο
15
3%
Λόγω οικονομικής κρίσης
14
3%
Άλλος λόγος (να τον αναφερέτε)
14
3%
 
Σύνολο ψήφων: 436

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από TEIN »

Δηλαδα οι ΤΘ ειναι ντακοτες; Οι ναρκαλιευτες ειναι ντακοτες; Μονο οι ειδικες δυναμεις αξιζουν σε αυτον τον κοσμο; -----------------------

Οι ΤΘ ενταξει δεν ειναι και μαχημοι, αυτους που ξερω εγω τουλαχιστον, σιγουρα υπαρχουν εξερεσεις σε ολα τα οπλα και τα σωματα... Μη νομιζεις δηλαδη οτι ειναι ευκολο πχ να στησεις ενα κινητο αρτοποιειο και να αρτοποιεις σε αυτο. Ολα εχουν τη δυσκολια τους, απλα υπαρχουν οι φιλοτιμοι που τρεχουν και οι αλλοι που ειναι κουκουρουκου.

Και οι ναρκαλιευτες εχουν τα ζορια τους, αλλα ειπαμε, ειναι οι φιλοτιμοι και οι μη...

...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

TEIN έγραψε:
Οι ΤΘ ενταξει δεν ειναι και μαχημοι,αυτους που ξερω εγω τουλαχιστον, σιγουρα υπαρχουν εξερεσεις σε ολα τα οπλα και τα σωματα... Μη νομιζεις δηλαδη οτι ειναι ευκολο πχ να στησεις ενα κινητο αρτοποιειο και να αρτοποιεις σε αυτο. Ολα εχουν τη δυσκολια τους, απλα υπαρχουν οι φιλοτιμοι που τρεχουν και οι αλλοι που ειναι κουκουρουκου.

Και οι ναρκαλιευτες εχουν τα ζορια τους, αλλα ειπαμε, ειναι οι φιλοτιμοι και οι μη...

...


μαντεψε μαζι με τις ειδικες δυναμεις ποιο οπλο θα πολεμησει πρωτο και μαντεψε σε συναρτηση αυτου που λεω, γιατι το οπλο αυτο που σου ζηταω να μαντεψεις, εχει αυτο το χρωμα στον μπερε... Κουιζ. Ασε ατομικα που μπορει καποιος να σερνεται, σαν συνολο, και καθηκοντα σε ρωταω. Ο χρονος ξεκιναει απο τωρα: Τικ-τακ

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από TEIN »

Δεν ξερω ποιος θα ποεμισει μαζι με τα καταδρομια αλλα ξερω ποιοι θα πεσουνε πρωτοι στη μαχη!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Παίδες ο τίτλος του θέματος είναι "γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ; " και όχι για πολέμους και ιστορίες για αγρίους
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

TEIN έγραψε:Δεν ξερω ποιος θα ποεμισει μαζι με τα καταδρομια αλλα ξερω ποιοι θα πεσουνε πρωτοι στη μαχη!


καλησπερα. Το ιδιο πραμα λες με διαφορετικο τροπο. Τελοσπαντων ειμαστε εκτος θεματος για να σου απαντησω.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
emth
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 8:35 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από emth »

Δηστυχως παιδια το 80% των εποπ μπαινει για να παιρνει τα 1000 και κατι ευρω και να ειναι με τον καφε στο χερι.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

emth έγραψε:Δηστυχως παιδια το 80% των εποπ μπαινει για να παιρνει τα 1000 και κατι ευρω και να ειναι με τον καφε στο χερι.


ειναι οντως με τον καφε στο χερι ενα μεγαλο μερος, μαζι σου, αλλα εκει τους αναγκαζει το συστημα αδερφε, που σε ξενερωνει και σε κανει ραθυμο, οταν απο το πρωι μεχρι το βραδυ εισαι δακτυλοδυκτουμενος κ "για ολα φταινε οι εποπ" με το καφε στο χερι καταληγεις. Για να λεμε αληθειες.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
POLITHS

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

emth δεν θα ασχοληθω μαζι σου αλλο γιατι πολυ απλα εισαι εμπαθης και πιστευω οτι δεν εχεις καμια επαφη με τον στρατο και απλα παιζεις με το forum . κακοι επαγγελματιες υπαρχουν παντου σε ολους τους βαθμουσ αξκοι υπξκοι επ. οπ δεν θα μπω στην διαδικασια να σου πω τα καλα και τα κακα πρεπει ολοι να ειμαστε ενωμενοι και να προσπαθουμε για το καλο της υπηρεσιας τιποτε αλλο καλο κουραγιο σεολους του σωστους επαγγελματιες καλο βραδυ emth αν και πιστευω οτι εχεις μαυρα μεσανυχτα
emth
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 8:35 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από emth »

Αγαπητε POLITH εχω επαφη με τον στρατο και μακροχρονια. Οποτε ξερω καλα το τι γινεται.
POLITHS

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

Δεν το νομιζω εμθ με αυτα που γραφεις. για πες μου αφου ξερεισ και λες οτι ο θεσμος των επ. οπ ειναι αποτυχημενος μοναδες οπως η ζ ΜΑΚ και το ετα η οι μοιρες αλεξ/πτων που λειτουργουν κατα βαση με επ. οπ σε αναλογια 70% με 80% γιατι ειναι απο τις καλυτερες των ειδικων δυναμεων αυτο τιποτε αλλο νοσταλγε της ελληνικης αρβυλασ...

emth
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 8:35 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από emth »

Δεν αναφερομαι σε μοναδες ΜΑΚ, αλεξιπτωτιστων και ειδικων δυναμεων. Εκει ειναι διαφορετικα τα πραγματα. Αναφερομαι στα υπολοιπα οπλα και σωματα.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

POLITHS έγραψε:Δεν το νομιζω εμθ με αυτα που γραφεις. Για πες μου αφου ξερεις και λες οτι ο θεσμος των επ. Οπ ειναι αποτυχημενος μοναδες οπως η ζ ΜΑΚ και το ετα η οι μοιρες αλεξ/πτων που λειτουργουν κατα βαση με επ. Οπ σε αναλογια 70% με 80% γιατι ειναι απο τις καλυτερες των ειδικων δυναμεων αυτο τιποτε αλλο



ΕικόναΕικόναΕικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
POLITHS

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

Οποτε μην τα βαζεις ολα στο ιδιο τσουβαλι εγω αυτα γνωριζω και εκει δουλευω και ειμαι περηφανος που εχω συναδελφους επ. οπ και εμθ που αυτο που κανουμε το γουσταρουμε και ολοι κανουμε την δουλεια που μας αναλογει χωρις γκρινια και μιζερια ολοι χρειαζονται και οσοι δεν κανουν να πανε σπιτια τουσ
emth
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 8:35 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από emth »

Εκει μπορει να ειναι οπως λες, δεν διαφωνω, αλλα στα υπολοιπα υπαρχει προβλημα.
POLITHS

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

Δεν νομιζω οτι εισαι αρμοδιος να κρινεις τοσο κοσμο στον στρατο τα πραγματα ειναι απλα εαν εχεις τετοιους συναδελφους στην μοναδα σου που συμπεριφερονται και δεν εκτελουν αυτα που λεσ τοτε οι διαδικασιες ειναι γνωστες σε αντιθετη περιπτωση εχεις το μειονεκτημα της αδυναμιας διοικησεως δεν ξερεις πως να επιβληθεις στον υφισταμενο αρα εχεις προβλημα σαν στελεχοσ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες