Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dream

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από dream »

Χαιρεται, θα ηθελα την αποψη σας αν στις υγειονομικες της πυροσβεστικης κοβουν καποιον που πχ στις υγειονομικες εξετασεις ΥΕΑ και γενικοτερα των σωματων ασφαλειας ειναι καπου Ι4 ή Ι5 Ευχαριστω

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα σε κόψουν και η πυροσβεστική σώμα ασφαλείας είναι και στηρίζεται στο Π/Δ των στρατιωτικών σχολών
αλεχαντρο

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από αλεχαντρο »

Καλησπερα! Εχω διαγνωσμενη ελαφρα σκολιωση ο γιατρος ειπε οτι ειναι η φυσιολογικη κλιση που εχουν σχεδον ολοι οι ανθρωποι (συμφωνα με το γιατρο δεν υπαρχει 100% ισια σπονδυλικη στηλη) εαν ομως σε μελλοντικη προκ. Με κοψουν θα μπορεσω να κανω κατι; Να ζητησω εξεταση ακτινογραφια κτλ; Η καηκα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Απορρίπτονται όσοι έχουνε σκολίωση μετρίου βαθμού και άνω
ΚΩΣΤΑΣ

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ »

Παιδια καλημερα αν καποιος γνωριζει να απαντηση σε αυτο.η με εβγαλαν ι3 ενωπλο και κατα την διαρκεια της θητειας μου και συγκεκριμενα στον 3 με 4ο μηνα

εκανα επανεξεταση του ι και κριθηκα ικανος ι1 και απολυθηκα ι1 ετσι γραφει το απολυτηριο. εχω δικαιωμα να δωσω για πυροσβεστικη; σας ευχαριστω πολλη !

iwannis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Δεκ 05, 2012 3:36 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από iwannis »

Χαιρετω με τη σειρά μου το forum! Εξαιτιας ενος καταγματος ειχα υπηρετησει τη θητεια μου ως Ι4 προπερσι. Θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να ενταχθω στους Ε. Φ.

Ευχαριστω προκαταβολικα!
ΝΙΚΟΣ

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Κ. δοιηκητα σοοσσς ειμαι κεγω μεσα στους επιτυχοντες τις πυροσβεστικης. παρουσιαστηκα στο πευκο και υπηρετησα στον 32λμχ υπομοναδα τον πεζοναυτων εχω αποληθη 10χρονια τωρα και εχω ενα ροζ απολυτηρια που λεει μονο που υηρετησα και την ειδηκοτηταμου. τα μορια απο τις ε. δ. τα πηρα αλλα δεν γραφει πουθενα για ι. πρεπει να κανω κατι εγω η πυροσβεστικη αμα μπουμε θα το ψαξει μονητης. ειμουν κανονικα με οπλο ασκησεις και σκοπια. αν μου απαντουσες θα με βοηθουσες γιατι εχω σκασει!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από dn24 »

ΝΙΚΟΣ έγραψε:Κ. Δοιηκητα σοοσσς ειμαι κεγω μεσα στους επιτυχοντες τις πυροσβεστικης. Παρουσιαστηκα στο πευκο και υπηρετησα στον 32λμχ υπομοναδα τον πεζοναυτων εχω αποληθη 10χρονια τωρα και εχω ενα ροζ απολυτηρια που λεει μονο που υηρετησα και την ειδηκοτηταμου. Τα μορια απο τις ε. Δ. Τα πηρα αλλα δεν γραφει πουθενα για ι. Πρεπει να κανω κατι εγω η πυροσβεστικη αμα μπουμε θα το ψαξει μονητης. Ειμουν κανονικα με οπλο ασκησεις και σκοπια. Αν μου απαντουσες θα με βοηθουσες γιατι εχω σκασει!


Θα ζητηθεί αυτεπάγγελτα από το ΠΣ πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α. Από την στιγμή που ήσουν ΕΔ και υπηρέτησες ως Ι/1 δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από dn24 »

ΝΙΚΟΣ έγραψε:Ευχαριστω


Να 'σαι καλά, καλή σταδιοδρομία στο ΠΣ σώμα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
HAF_313
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 03, 2013 4:22 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από HAF_313 »

Καλησπέρα παιδιά!

Νέος στο forum.

Θα ήθελα τα φώτα σας. Απολύθηκα με πλήρη θητεία τον νοέμβριο του '11. Εκεί με είχαν κρίνει ως Ι2 λόγω ήπιου υποθυρεοειδισμού (ελεγχόμενου με κατάλληλη αγωγή-χάπι Τ4). Επειδή πέραν τούτου πληρώ τις προϋποθέσεις (αν υποθέσουμε ότι είναι ίδιες με την προκήρυξη του '11) λέτε να υπάρχει ελπίδα αν κάνω τα χαρτιά μου, ή θα με κόψουν;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Διάβασε την προκήρυξη , αναφέρει τι γίνεται με τις παθήσεις.

Άβαταρ μέλους
HAF_313
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 03, 2013 4:22 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από HAF_313 »

Greek_Army έγραψε:Διάβασε την προκήρυξη , αναφέρει τι γίνεται με τις παθήσεις.

Στην προκήρυξη λέει:"Η υγειονομική εξέταση των υποψηφίων Δοκίμων Λιμενοφυλάκων ενεργείται σύμφωνα με το

Π. Δ.133/02 (Α΄ 109), όπως τροποποιήθηκε με τα Π. Δ.53/2003 (Α΄ 59),207/2007 (Α΄ 233) και

54/2010 (Α΄ 93), συμπεριλαμβανομένης και της εξέτασης του Δείκτη Μάζας Σώματος. "

(Το ίδιο γράφει και στην προκήρυξη των υποψηφίων δοκίμων Σημαιοφόρων).

Διαβάζοντας το εν λόγω Π. Δ. Στην παράγραφο 33 των νοσημάτων, στον υποθυρεοειδισμό αντιστοιχεί το Ι2. Το θέμα είναι αν κάποιος από την εμπειρία του ξέρει αν το θεωρούν ασήμαντο (τουλάχιστον στο λιμενικό) και το προσπερνάνε ή κόβουν χώρις δεύτερη κουβέντα.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες