ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλεξανδρος

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Αλεξανδρος »

Καλησπέρα,

θα ήεθλα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για το πως λέγεται η πρώτη άσκηση που εκτελείται στην αρχή του βίντεο και αν οι ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων την πραγματοποιούν (επίσης αν κανουν όλα αυτά που δείχνει το βίντεο) ή απλά τους λιώνουν στο καψώνι και στο τρεξιμο.



Ευχαριστώ για τον χρόνο!

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Nassos »

Νoμίζω λέγεται "στίβος αυτοπεποίθησης". Αντιγραφή του αντίστοιχου των Αμερικανών Rangers.
Άβαταρ μέλους
Maniatis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2011 5:49 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Maniatis »

Αλεξανδρος έγραψε:Καλησπέρα,

θα ήεθλα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για το πως λέγεται η πρώτη άσκηση που εκτελείται στην αρχή του βίντεο και αν οι ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων την πραγματοποιούν (επίσης αν κανουν όλα αυτά που δείχνει το βίντεο) ή απλά τους λιώνουν στο καψώνι και στο τρεξιμο.



Ευχαριστώ για τον χρόνο!



Ειναι ο γνωστος σε ολους ! Ειναι ενα εμποδιο αυτοπεποιθησης που πρεπει να ολοκληρωθει απο ολους για να επιτυχει το σχολειο! Στο βιντεο δειχνει το τελος που κρεμεσαι στο σχοινι περνεις ελξεις και πεφτεις στο νερο!

Να συμπληρωσω οτι βλεπεις στο βιντεο και στα υπολοιπα βιντεο αφιερωμα στο ΚΕΑΠ τα περνανε ολοι οι ΔΕΑ (ΕΔ) ! Ολες αυτες τις δοκιμασιες~ Αλλα το κυριοτερο ειναι το καψωνι που δεχεσαι ακομα και μεσα στις δοκιμασιες! ΣΚεψου οτι ολες αυτες οι δοκιμασιες δεν τις περνας ξεκουραστος ουτε ξυπνας με την ησυχια σου και πας για μπερκιναδα~ Προηγειται πολυ καψωνι και πριν και κατα την διαρκεια των ασκησεων!
Πολυβολιτής

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Πολυβολιτής »

Το σχολείο Καταδρομών το περνάνε και ΔΕΑ Πεζοναύτες, όχι μόνο Καταδρομείς. Έτσι νομίζω. Ψάξτε το λίγο. Έτσι κι αλλιώς είναι και οι Πεζοναύτες στη ΔΕΔ οπότε ακολουθούν το ίδιο εκπαιδευτικό πρόγραμμα. Νομίζω οι επίσημες πηγές όπως η σελίδα του ΓΕΣ αυτό λέει. Και γιατί δεν το περνάνε όλο και περνάνε 5 εβδομάδες από τους 3 μήνες;
Chris

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Chris »

Αν δηλωσω ΕΔ για την θητεια μου, μετα μπορω να παω ΚΕΑΠ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από D.Y.K »

Chris έγραψε:Αν δηλωσω ΕΔ για την θητεια μου, μετα μπορω να παω ΚΕΑΠ.


Στην Δ' Μοίρα μπορείς να υπηρετήσεις σαν έφεδρος.

Γιάννης

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Να ρωτήσω μένω αθήνα θέλω να πάω ι μακ αλλα και ΚΕΑΠ γίνετε;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιάννης έγραψε:Να ρωτήσω μένω αθήνα θέλω να πάω ι μακ αλλα και ΚΕΑΠ γίνετε;


Δ΄Μοίρα μπορείς να πας σαν έφεδρος μόνο.

ΚΕΑΠ λαμβάνουν χώρα διάφορα σχολεία τα οποία παρακολουθούν μόνο τα στελέχη και οι υποψήφιοι ΥΕΑ των ειδικών δυνάμεων.

Γιάννης1997
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 1:18 am
Επικοινωνία:

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Γιάννης1997 »

Θέλω να πάω και κεαπ και ι μακ Τι πρέπει να κάνω επακριβώς; Στο περιοδεύων έχω δηλώσει ειδ. Δυνάμεις μένω Αθήνα όταν θα παρουσιαστώ θα έχω τελειώσει τει ηλεκτρονικός έχω δίπλωμα ναυαγοσώστη είμαι αρκετά καλός στα αθλήματα. Λάβετε υπόψιν οτι θέλω ακριβός την πορία που πρέπει να ακολουθήσω π. Χ. Θα παρουσιασρώ στο μ. Πεύκο θα πρέπεινα περάσω αθλήματα κλπ κλπ κλπ
Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από osfp7 »

Γιάννης έγραψε:Να ρωτήσω μένω αθήνα θέλω να πάω ι μακ αλλα και ΚΕΑΠ γίνετε;


Δ΄Μοίρα μπορείς να πας σαν έφεδρος μόνο.

ΚΕΑΠ λαμβάνουν χώρα διάφορα σχολεία τα οποία παρακολουθούν μόνο τα στελέχη και οι υποψήφιοι ΥΕΑ των ειδικών δυνάμεων.

[/QUOTE

ποια σχολεία προβλέπεται να περάσουν οι δεα?

σαν στρατιώτης έφεδρος στην δ μοίρα αφού εκεί είναι και το ΚΕΑΠ μπορούμε να περάσουμε το στίβο μάχης και γενικά τα προνόμια που έχουν οι μόνιμοι;

gr_ar

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από gr_ar »

Εσύ δίνεις ρεσιταλ από τότε που έκανες εγγραφή στο φόρουμ... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από osfp7 »

γιατί το λες αυτό;
Νίκη

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Νίκη »

Καλησπέρα σας. Είμαι πολίτης και πρόσφατα δήλωσα συμμετοχή για παροχή εθελοντικής υπηρεσίας στην πυροσβεστική. Κατόπιν ενδελεχούς έρευνας είδα στο διαδίκτυο ότι στο ΚΕΑΠ μπορούν να εκπαιδευτούν όλα τα σώματα ασφαλείας και συγκεκριμένα και οι πυροσβέστες. Αναφορικά με τους εθελοντές πυροσβέστες είδα ότι έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν με δικά τους έξοδα και ευθύνη στην αντίστοιχη εκπαίδευση με τους κανονικούς πυροσβέστες. Άρα λαμβάνοντας υπ όψιν τα ανωτέρω μπορεί κάποιος εθελοντής πυροσβέστης να ζητήσει να εκπαιδευτεί στο ΚΕΑΠ; Και αν όχι οι περιορισμοί ως προς τι έγκεινται; Πχ το απαγορεύει ο κανονισμός, είναι τυπικό το θέμα κτλ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Πάνος

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Πάνος »

Fanis K. έγραψε:Καλά λες.Πρώτη φορά το βλέπω.

Στην Ρεντίνα που υπηρέτησα εγώ πάντως δεν έχω δει μαύρο τζόκεϊ.



πως ήταν στην Ρεντινα; Είναι μακριά από την Θεσσαλονίκη;

τι σχολεία γίνονται εκεί;

Γιάννης

ΚΕΑΠ - Ρεντίνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπέρα σας, Θα ειθελα να ρωτήσω εαν αποφοίτησης απο κάποιο σχολείο ειδικών δυνάμεων σαν φαντάρος μπορείς μετα να περάσεις και εκπαίδευση για ανορθόδοξο πόλεμο η άλλες εκπαίδευσης;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες