Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
νεος

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από νεος »

Ευχαριστω, το θεμα ειναι οτι η παθηση σαν παθηση δινει ι3-ι4 ομως υπαρχουν και καποια δευτερευον προβλιματακια αποτελεσμα της κυριας παθησης τα οποια ομος ολα αντιμετοπηζοντε με φαρμακα και ολα πανε καλα, αλλα αυτο με εχει προβληματιση, μηπος με ολα κ ολα με φορτοσουν με ι5 και δεν το θελω...
ΝΕΟΣ

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Ευχαριστω το ελπιζο.

καλη χρονια σε ολους
ΚΩΣΤΑΣ

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ »

Καλησπερα σας. Θα ηθελα να ρωτησω κατι αν ξερει καποιος να μου απαντησει. Πασχω απο χρονιο προβλημα υγειας, εχω βεβαιωση απο κρατικο νοσοκομειο. Παιρνω ομως ενα φαρμακο καθημερινα που ειναι σε ενεσεις και πρεπει να διατηρειται στο ψυγειο. Η τιμη του ειναι ακριβη αλλα χωρις αυτο δεν μπορω να ειμαι. Ειχα παρει 2ετη αναβολη και τωρα παρουσιαζομαι. Τι θα γινει με τα φαρμακα μου στο στρατο. Θα με αφησουν να τα παρω και που θα τα διατηρω που χρειαζονται ψυγειο;
νεος

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από νεος »

Συμφωμα με τον ΦΕΚ σου δινουν τι Ι; Εχεις βρει την παθηση σου στην λιστα; Και επισης η αναβολη ειναι για το προβλημα υγειας η οχι; Εαν σου εδοσαν 2 χρονια αναβολη για λογο υγειας τοτε νομιζω οτι παιζει να παρεις απαλαγη (Ι5) αυτη την φορα. Δεν ειναι ομος 100% συγουρος ας απαντηση και καποιος αλλος στο παιδι.
ΚΩΣΤΑΣ

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ »

Ναι. Τα 2 χρονια απαλλαγη που πηρα ηταν για αυτο το προβλημα υγειας. Η παθηση μου ακριβως δεν υπαρχει στο φεκ. Υπαρχει μια πιο γενικη κατηγορια οπου με εβαλε ο γιατρος και δινει ΔΑ και μετα Ι5 αλλα υπαρχει και μια αλλη κατηγορια που μοιαζει με τη παθηση μου αλλα δεν ειναι ιδια και δινει Ι4. Αυτοανοσο νοσημα ειναι οποτε θα εχω θεμα εκτος απο το φαρμακο και με τα εμβολια καθως δεν πρεπει να κανω και λογω του αυτοανοσου και λογω του φαρμακου.
ΝΕΟΣ

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Αναβολη σου εδωσε διοτι ειναι αυτοανοσο μηπος και στα 2 χρονια εισαι οκ και μετα μπορεις να υπηρετησης; Αν ειναι ετσι και εφοσον ακομα υπαρχει το προβλημα θα παρεις ι5 κατα την γνωμη μου οριστικο αυτη την φορα. Γιατι απο οσο ξερω δινουν μια αναβολη 2 χρονια οταν προκειτε για ι5 και μετα πας και περνεις την απαλαγη.
ΚΩΣΤΑΣ

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ »

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Το αυτοανοσο που εχω ειναι χρονιο, οποτε υπαρχει ακομα, απλως ρυθμιζεται με αυτες τις ενεσεις.
ΝΕΟΣ

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Σου ειχε πει τιποτα ο γιατρος οτι λογο των ενεσεων αυτων παιζει να βγεις ι5?
ΚΩΣΤΑΣ

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ »

Δεν το χαμε συζητησει αυτο τοτε. Μου χε πει οτι αν επιμενει η νοσος θα παρω το Ι5. Τη νοσο τη ρυθμιζω με αυτες τις ενεσεις και δε ξερω καθολου τι παιζει με αυτες στο στρατο. Αν τις υπολογιζουνε δηλαδη που χρειαζονται ψυγειο και δινουν Ι5. Γιατι τις χρειαζομαι καθημερινα.
Ιωάννης

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Ιωάννης »

Φαντάζομαι δε χρειάζεται να ανησυχείς πολύ. Αρκεί να έχεις όσο το δυνατόν σαφέστερη επίσημη γνωμάτευση από γιατρό γι' αυτά που δηλώνεις και από την πρώτη στιγμή να καταστήσεις σαφή την περίπτωσή σου.
Στέφανος

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Στέφανος »

Καλησπέρα. Μπαίνω 30/1 ΚΕΠΒ Θήβας. Έχω χρόνια Βρογχίτιδα Και πρέπει να έχω μαζί μου ένα σπρέι/''δίσκο'' κορτιζονούχο (κάτι σαν το αερολίν) για όταν με πιάνουν οι κρίσεις βήχα (γιατί δε σταματάνε μετά με τίποτα - κυρίως τα βράδια). Θα μπορέσω να το πάρω στο στρατό; Κάτι ακόμα, άφτερ σέιβ επιτρέπεται;
ioannis-georgios
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 08, 2012 3:14 pm
Επικοινωνία:

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από ioannis-georgios »

Είναι δυνατόν να σου είναι απαραίτητο το φάρμακο και να μη σου το επιτρέψουν; Αλλά αν έχεις γνωμάτευση γιατρού που να το λέει, θα ταλαιπωρηθείς λιγότερο στο να το εξηγείς σε όποιον ρωτήσει.

After shave επιτρέπεται.

Vangelis100

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Vangelis100 »

Καλησπέρα.Μια ερώτηση: Ακτινογραφία θώρακος θα βγάλω από κρατικό νοοσοκομείο. Ομως τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την πάθηση και τα φάρμακα που πρέπει να λαμβάνω μπορώ να τα πάρω από ιδιώτη Ιατρό;

jannos t.
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 22, 2012 3:16 pm
Επικοινωνία:

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από jannos t. »

Για να παρω μαζι μου φαρμακευτικα σπρει minoxidil target και αλλα χριαζωμαι συνταγη γιατρου και ναι αν πειραζει αν ο γιατρος ειναι ιδιωτικος
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης