Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Diakos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 25, 2013 4:32 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Diakos »

Και με ποιό τρόπο θα βάλουν τους δικούς τοιυς τότε ρε Margie; Για πε μας
Margarita
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2014 10:22 am
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Margarita »

Diakos έγραψε:Και με ποιό τρόπο θα βάλουν τους δικούς τοιυς τότε ρε Margie; Για πε μας


Θα υπερισχύει το πιο γερο βυσμα λεει η λογικη.

Ναύαρχοι πλοίαρχοι υπουργοι βουλευτες θα χουν μονο 1 αίτημα για πρόσληψη;

Απ τα τοοοοοοοσα αιτήματα που έχουν θα μπει ο καλύτερος.

Αλλα στο στρατό δεν υπάρχει λογική (οπως είπε κ καποιος αλλος πιο πανω), οποτε ισως σκεφτομαι παράλογα Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μια χαρά σκέφτεσαι, δεν σημαίνει επειδή έχει βύσμα ο άλλος αν γράψει σε όλα άθλια θα τον περάσουν και τον θεό βύσμα να έχει αν γράψει σε όλα κάτω από την βάση δεν θα γίνουν 10αρια.

Το έχω τονίσει τα μεγάλα βύσματα δεν ασχολούνται τόσο με αυτές τις διαδικασίες, στις τοποθετήσεις μετά τη σχολή θα τα δείτε.

Tώρα αν υπάρχουν κάποιοι που σκέφτονται πως θα τους φάνε τις θέσεις τα βύσματα μόνο κακό στον εαυτό τους κάνουν και σε κανέναν άλλον.
Άβαταρ μέλους
317ρης
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2014 9:15 pm
Τοποθεσία: Καταδρομεας
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 317ρης »

Στην τωρινη προκηρυξη ομως δεν εχει βαση σε καθε γραπτο ξεχωριστα... οποτε θα ειναι "πιο ευκολο" να πιασει καποιος την αθροιστικη βαση... Αρα Αν καποιος π. χ εχει γραψει μικτά 250/400 ανετα γινεται 300-320... Αν εχει καλη γραμμη... και δεν θα το ψαξει, ουτε θα το μαθει ποτε κανεις... Βεβαια και εγω ειμαι της αποψης οτι αν γραψει κάποιος καλα... περναει.
ασπα

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ασπα »

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:Συμφωνω με το γκρεκο βυσμα στο ασεπ δεν μπαινει τ ε λ ο σ ! Ειναι ξακαθαρο αυτο ! Και οποιος λεει οτι μπορει να επεμβει στο ασεπ σας φουσκωνει τα μυαλα δυστηχως !



Αχ και να ξερες τι βυσμα χωραει μεσα στο ΑΣΕΠ. Εχω κολλητη φιλη η οποια καταφερε με βυσμα πολιτικο να περασει σε διαγωνισμο χωρις να εχει το απαραιτητο προσθετο προσον της γνωσης ξενης γλωσσας. Και το βυσμα δεν ηταν και τρελου επιπεδου και κυρους. Φαντασου λοιπον τι γινεται και εκει μεσα.
Στην Ελλαδα παντου παιζει το βυσμα. Μεχρι και στις πανελληνιες που εδινε συμμαθητης μου προφορικα και ηταν στοκος στα μαθηματικα, δεδομενου οτι πηγαιναμε στον ιδιο καθηγητη μαζι φροντιστηριο, εγω ημουν του 19 και εγραψα πανελληνιες 17 και αυτους ηταν του 12 και εγραψε πανελληνιες με προφορικα 17. Τον ιδιο βαθμο με μενα. Και ειχε το θρασος να μου πει οτι βοηθηκε απο τους εξεταστες.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν η κολλήτη σου δεν ανήκει στα Σώματα Ασφαλείας δεν μας απασχολεί ούτε και το παράδειγμα των προφορικών, η συζήτηση γίνεται για συγκεκριμένους διαγωνισμούς.
$treetwise
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Σεπ 01, 2014 1:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από $treetwise »

Έχω την εντύπωση πως τα δικαιολογητικά των υποψηφίων ελέγχονται από εισαγγελείς. Αν ισχυεί δεν υπάρχει περίπτωση βύσματος στα σώματα ασφαλείας. Γνωστός μου ειδικός φρουρός μου είχε πεί οτι στην σχολή κατα την εκπαίδευση έγινε απόταξη σε συναδελφό του καθώς εντοπίστηκαν πλαστά έγγραφα στα δικαιολογητικά του.
Άβαταρ μέλους
kailas
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Παρ Αύγ 29, 2014 11:43 am
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από kailas »

Το βυσμα δε χρησιμοποιητε στα χαρτια γιατι τα πλαστα χαρτια αργα η Γρηγορα θα φανουν και αυτοι θα εχουν βαριες συνεπειες εγκυημενα στο λεω... Το βυσμα θα μπει αλλου εκει που δε το βλεπει κανενας! Αναλογα το που το θελεις ο καθενας αλλα αυτο δεν εχει σταματησει και ουτε προκειτε και σε καμια προκυρηξη... Φιλικα

Άβαταρ μέλους
Diakos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 25, 2013 4:32 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Diakos »

Καήλα. Το βύσμα μπαίνει παντού! Και στα χαρτιά και στα όρια ηλικίας Και στις λευκές κόλλες που γίνονται άριστα. Και μιλάμε απο πολιτικό και πάνω. Καλή επιτυχία!

Άβαταρ μέλους
kailas
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Παρ Αύγ 29, 2014 11:43 am
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από kailas »

Φιλε διακο εχεις απολυτο δικιο απλα εγω λεω για το θεμα των πλαστων... απο κει και περα σε προκυρηξεις με εξετασεις ναι παιζει ρολο το βυσμα απο πολιτικο και πανω παντα... και σε εσενα καλη επιτυχια
Άβαταρ μέλους
mma badboys
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Οκτ 28, 2014 8:02 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από mma badboys »

Καλά μάλλον δεν γνωρίζετε πολλά κύριοι! Λέτε στν ελλάδα του 14 να μην θέλει βύσμα; Παντού πλέων βύσμα θέλει αν δν έχεις γνωστό καληνύχτα! Όποιος έχει βύσμα αλλά βύσμα καλό γερό δεν έχει να φωβάται τίποτα! Και για τς έξυπνους που θα έρθουν να μου πουν είναι μέσω ασεπ σχεδόν όλα τώρα ένα θα πω καλά κρασιά! Όλα γίνονται να είστε σίγουροι! Έχω έναν φίλο που είναι πυροσβεστική μόνιμος με βύσμα ο αδερφός τ είναι ειδικός φρουρός μ βύσμα κ άλλους πολλούς γνωστούς μου π είναι στ σώματα ασφαλείας μ βύσμα! Και μην μου πείτε τελιώσανε αυτά πλέων θα γελάει ο κόσμος! Μερικοί πρέπει να καταλάβετε σε ποια χώρα είστε! Τα πράγματα είναι απλά εσείς τα κάνετε δύσκολα! Και επίσης πλαστά πολλοί θα δώσουν αλλά θα τς πιάσουν! Τ πλαστά δεν περνάνε Όμως τ γίνεται εδώ κύριοι αυτοί που θα δώσουν πλαστά θα μπουν κανονικά μέχρι να τς βρουν αλλά μετά θα πάρουν πόδι μετά απο ένα χρόνο! Οπότε αυτοί με τα πλαστά θα μπουν θα χαρούν για έναν χρόνο και μετά δρόμο όμως θα πετάξουν έξω άτομα που αξίζανε να μπουν! Γελάω με τον πέτρο πλάκα έχει είναι και σίγουρος μάλλον έτσι του είπανε να λέει!Εικόνα
ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΝ ΗΡΩΑ!!
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Εξηγησε το λιγο ομως. Με πλαστα θα τους πιασουν λες. Αρα πως γινεται να ανεβασουν σε καποιον τα μορια χωρις πλαστα δικαιολογητικα και καταχωρησεις; Αναφερομαι σε προκηρυξεις χωρις γραπτες εξετασεις γιατι εκει ειναι αλλα τα μετρα και τα σταθμα
Άβαταρ μέλους
Diakos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 25, 2013 4:32 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Diakos »

ΔΕΑ είναι πολύ απλό. Άν ο μπαμπάς σου είναι πολιτικός Έχει μεριμνήσει να σου αγοράσει το πτυχίο σου με βαθμό 9 έναντι σεβαστού ποσού. Έχει γίνει πάμπολες φορές αυτό. Δέν χρειάζεται να κάνεις τον κόπο να πλαστογραφήσεις τα δικαιολογητικά σου.
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Συμφωνοι, αλλα εσυ μιλας για καταστασεις εμβελειας "μπαλτακου", ποσοι πιστευεις οτι υπαρχουν τετοιοι; Και ποσοι εξ αυτων (γιοι πολιτικων) εχουν την επιθυμια να μπουν σε σωμα ασφαλειας για στεγνο χιλιαρικακι; Φρονω πολυ λιγοι
pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από pame_pali »

Diakos έγραψε:Καήλα. Το βύσμα μπαίνει παντού! Και στα χαρτιά και στα όρια ηλικίας Και στις λευκές κόλλες που γίνονται άριστα. Και μιλάμε απο πολιτικό και πάνω. Καλή επιτυχία!

σιγα ρε φιλε μην τα παραλεμνε κιολας... Οταν καποις ειναι γεννημενος 20/10/1990 πχ και δωσει για μια προκυρηξη και δε μπει (και λεμε οτι ηταν η τελευταια του χρονια) δε μπορει να παει να ξαναδωσει-του χρονου- με ημ. Γεννησης 20/10/1991 η 1992 θα υπαρχει καποια συγκριση... Δεν ειναι χαζοι τελειως...

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες