Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Akspoogy
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 8:25 pm
Τοποθεσία: Νιουφης
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Akspoogy »

Μπηκε κανεις με βυσμα τελικα;
και σιγα μην μας το πει ε! Χαχα!Εικόνα
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Τι λέει ο Όθωνας για τους διαγωνισμούς προσλήψεων σε Πυροσβεστική και Λιμενικό
Παρέμβαση Υφυπουργού Προστασίας του Πολίτη Μανώλη Όθωνα στη Διαρκή Επιτροπή Δημόσιας Διοίκησης, Δημόσιας Τάξης και Δικαιοσύνης με αφορμή την αμφισβήτηση της αντικειμενικότητας της διαδικασίας αξιολόγησης των δικαιολογητικών των προκηρύξεων-προσλήψεων στο Αρχηγείο του Π. Σ.: ...
"Θέλω να καταθέσω τη μαρτυρία, ότι ο συνάδελφος του κ. Νάκου,ο βουλευτής Κορίνθου της Ν. Δ. Κ. Κόλλιας, συνεχάρη δια χειραψίας τον Υπουργό Προστασίας του Πολίτη σε διάδρομο της Βουλής, για την άψογη διαδικασία της προκήρυξης των σημαιοφόρων του Λιμενικού Σώματος, στο οποίο επιτυχών ήταν ο γιος του.Ανέφερε μάλιστα, ότι δεν περίμενε την κατάληξη αυτή και είχε επιπλέον πολύ μεγάλο πολιτικό εμδιαφέρον να διαπιστώσει την εξέλιξη αυτού του διαγωνισμού, μη ενοχλώντας κανένα.
Το ίδιο συνέβη και με τις περιπτώσεις τριών- τεσσάρων γονέων, απλών ανθρώπων, κατά την ορκωμοσία των σημαιοφόρων του Λ. Σ.- Ελ. Ακτ. Όπου συνεχάρησαν τον Υπουργό και την πολιτική ηγεσία, γιατί για πρώτη φορά διαπίστωσαν, ότι αυτά που λέμε δεν είναι λόγια του αέρα, αλλά στο συγκεκριμένο διαγωνισμό έγιναν πράξη"ΠΗΓΗ: http://costagarda.blogspot.com/2011/12/blog-post_12.html



dalena
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 1:35 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από dalena »

... Άντε μπας και δούμε άσπρη μέρα και εμείς τα φτωχά!
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Καλα, καλα! Αυτα ειναι π-α-π-α-ρ-ι-ε-ς. Τα ειδα με τα ματια μου! Στο λιμενικο εγινε της π... Σ!
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Βρωμια και δυσωδια πασοκ και νδ (αναμεταξυ τους βολευονται) ... Ο γιος του βουλευτη της νδ κολλια εφαγε σπρωξιμο αλλα και αλλοι τοσοι γιατι εγραψαν κατω απο την βαση σε τουλαχιστον 2 μαθηματα (οι περισσοτεροι σε 1, στο αστικο δικαιο) ... Και ολοι αυτοι εγιναν αξιωματικοι του ΛΣ... Του κωλου. Γιατι οι περισσοτεροι ειναι ασχετοι... Οσο για τους υπαξ και λφ... Οι κενες θεσεις που εμειναν απο τους επυ (λογω ηλικιας που ολο τυχαιως διαμορφωθηκαν εξ επιτηδες τα ηλικιακα ορια για να μεινουν κενες θεσεις) θα καλυφθουν με εντολη του υπουργου του υπροπο-αρχηγου λς με δικα τους εννοειτε Ατομα... Για την πυροσβεστικη δεν μπορω να εκφαιρω γνωμη... Αλλα στο ελλαντα ζουμε...
dalena
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 1:35 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από dalena »

... Μη μου κόβετε έτσι τα φτερα :(δε μου έχει μέινει άλλη ελπίδα!
tsikiz

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tsikiz »

Να πω και γω μια ιστορια με βυσμα γνωστου μου που μπηκε ειδ φρουρος το 2008 αν θυμαμε, τελειωσαμε μαζι την αεροπορια το 2006 κ εχει απολητηριο ΤΕΕ με 10-12 καπου κει, ουτε πολυτεκνος ουτε τπτ... Εγω ειχα βγει 6500 κατι θεση, αυτου το ονομα δν ηταν πουθενα, κ ομως μπηκε, μου το ελεγε οτι ειχε βυσμα και ουτε το επαιζε ιστοριας τπτ. Οσο για το λιμενικο στα γραπτα για δειτε... Παιδια γραφανε σε ολα 15-19 κ τους κοβανε στην εκθεση την ελληνικη με βαθμο κατω απ την βαση! Δλδ εγραψε την αγγλικη εκθεση 18 κ την ελληνικη 6; Ενταξει ειπαμε... Το λιμενικο ειναι οτι πιο σαπιο υπαρχει... Εχω πολλες ιστοριες απο εκει!
Άβαταρ μέλους
Νοτης
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Απρ 23, 2012 4:41 am
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Νοτης »

Από ότι έχω καταλάβει παιδιά το βύσμα δεν μετράει καθόλου είναι καθαρά ασεπ έτσι δεν είναι?
310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 310LELE »

Αν εχεις βυσμα που μπορει να σου προσθεσει μορια χωρις να σε παρουν χαμπαρι τοτε μπραβο... Αλλα γενικα οχι δεν παιζει βυσμα!
Άβαταρ μέλους
Νοτης
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Απρ 23, 2012 4:41 am
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Νοτης »

Δύσκολα να σου προσθέσουν μόρια κ από ότι έχω καταλάβει δεν πέρνει πια βύσμαόσο αφορα τα μόρια που λες μόνο αν έχεις κάνει εσύ λαμογιά κ τα ψάχνουν κιόλας από τον ασεπ ειδικά τους επιτυχώντες

Άβαταρ μέλους
electrolisa
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 16, 2010 12:12 am
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από electrolisa »

Νοτης έγραψε:Από ότι έχω καταλάβει παιδιά το βύσμα δεν μετράει καθόλου είναι καθαρά ασεπ έτσι δεν είναι;


στα σωματα ασφαλειας ο. Τι εχει μορια κ πανελληνιες δεν χωραει βυσμα. Μπαινεις με την αξια σου. Μετα περναει το βυσμα ανετα.

The greatest oak was once a little nut who held its ground. ~Author Unknown
Dimitrios
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Dimitrios »

Στους επιλαχώντες μπαίνει δάχτυλο έχω ακούσει...

Άβαταρ μέλους
zongk
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 1:19 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από zongk »

Προς ολα τα βυσματα, εχω ενημερωθει οτι γινεται ελεγχος απτο εσωτερικων υποθεσεων για παρανομιες στις διαδικασιες εισαγωγης μας! Θα επανελθω με νεοτερα! Ή μπορει κ να τους δουμε απο πεμπτη!!
Mia Nikh
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2014 2:09 am
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Mia Nikh »

Τι εννοείς ζονγκ δώσε μας τα φώτα σου... !!! γτ η λέξη βυσμα κ μέσο είναι καραμελιτσα για ορισμένους...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

zongk έγραψε:Προς ολα τα βυσματα, εχω ενημερωθει οτι γινεται ελεγχος απτο εσωτερικων υποθεσεων για παρανομιες στις διαδικασιες εισαγωγης μας! Θα επανελθω με νεοτερα! Ή μπορει κ να τους δουμε απο πεμπτη!


Η συγκεκριμένη υπηρεσία αγαπητέ δεν ασχολείται με διαγωνισμούς, αυτή την εποχή γίνεται έλεγχος για μερικές υποθέσεις που δεν έχουνε σχέση με παρανομίες για εισαγωγή στο Λιμενικό Σώμα, όταν ακούς κάτι να το ακούς καλύτερα γιατί εκτίθεσαι χωρίς λόγο και απλά κάθεσαι και γράφεις για βύσματα και ιστορίες για αγρίους, ειδικά σε αυτό το θέμα ατύχησες διότι γνωρίζω πολύ καλά τι συμβαίνει.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες