Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι, όντως 2000 μόρια είναι, και οχι 20000.
Τα 2000 μόρια τα έχω σίγουρα, αλλά μήπως η επιλογή δεν γίνεται και τόσο αξιοκρατικά; Έχω ακούσει αρκετές φορές οτι για ειδικός φρουρός χρειάζεσαι "βύσμα". Αληθεύει; Γνωρίζετε κάτι απο προσωπική σας εμπειρία;
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Marina2 »

Αλέξανδρος έγραψε:Ναι, όντως 2000 μόρια είναι, και οχι 20000.
Τα 2000 μόρια τα έχω σίγουρα, αλλά μήπως η επιλογή δεν γίνεται και τόσο αξιοκρατικά; Έχω ακούσει αρκετές φορές οτι για ειδικός φρουρός χρειάζεσαι "βύσμα". Αληθεύει; Γνωρίζετε κάτι απο προσωπική σας εμπειρία;
Εμένα η ξαδέλφη μου ποτε δεν παραπονέθηκε για μη αξιοκρατία. Και η ιδια με την αξία της μπηκε. Δεν ειναι τοσο διεφθαρμένη η ΕΛΛΑΣ και μετά απο τοσα επεισόδια που εγιναν δεν νομιζω να ρισκάρει να πάρει κάποιον που δεν αξίζει πραγματικά. Μην φοβάσαι τέτοιο πραγμα. Και κάτι τελευταιο επειδή εχω δει τα αποτελέσματα αν πάρουν παλι πάνω από 1000 άτομα, εισαι σιγουρα μέσα διοτι συγκεντρωνεις πολλα μόρια. Αντε καλή επιτυχία!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και να συμπληρωσω οτι η διαδικασια επιλογης για ειδικους φρουρους ειναι ιδιαιτερα αξιοκρατικοτερη σε σχεση με τα υπολοιπα σωματα και οπλα!
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Marina2 »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Και να συμπληρωσω οτι η διαδικασια επιλογης για ειδικους φρουρους ειναι ιδιαιτερα αξιοκρατικοτερη σε σχεση με τα υπολοιπα σωματα και οπλα!
Οταν βλεπεις αποτελεσματα διαγωνισμών οπου βγαινει Πινακας με την Σειρα προτεραιοτητας, με ονοματα, στοιχεια και μορια (αναλυτικα απο που τα συγκεντρωνεις), μη φοβάσαι τιποτα!
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε οσα αλλα φορουμ εχω μπει ολοι μιλανε για βυσματα... Ολοι λενε οτι πρεπει να εχεις πολυ βυσμα για να μπεις... Σε ενα τοπικ μαλιστα ελεγαν οτι σε αυτι τιν προκυρηξη 10 ατομα περασαν με τιν αξια τους μονο...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αν εννοεις τους Λιμενοφυλακες ενταξει ολο και κατι πρεπει να εχεις αλλα αμα δεν γραψεις μην περιμενεις και πολλα πραγματα. Βασικα μην περιμενεις τιποτα αν δεν γραψεις!
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Αν δεν εχεις διαβασει φιλε οσο βυσμα και να βαλεις δε περνας με τιποτα. Αν πας καλα προετοιμασμενος και γραψεις δε σε κοβει κανεις οσα βυσματα και να εχουν βαλει οι αλλοι. Απο προσωπικη εμπειρια στο λεω. Τουλαχιστον απο αυτους που περασαν οσοι ξερω το αξιζαν. Μονο αρχισε απο τωρα το διαβασμα γιατι η ιστορια εχει τεραστια υλη, το δικαιο ειναι ακατανοητο, στη γεωγραφια οσα παραπανω ξερεις τοσο το καλυτερο και τα αλλα δυο θελουν το ξεσκονισμα τους αν εχεις να ασχοληθεις καιρο.
stratos.
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 7:46 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από stratos. »

Εχω διαβασει τοσες συζητησεις για το λιμενικο, τελικα τι παιζει; Μονο με βυσμα μπαινεις στο λιμενικο; Δηλαδη σε μια προκυρηξη 320 ατομων ολοι εχουν βυσμα;
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

stratos. έγραψε:Εχω διαβασει τοσες συζητησεις για το λιμενικο, τελικα τι παιζει; Μονο με βυσμα μπαινεις στο λιμενικο; Δηλαδη σε μια προκυρηξη 320 ατομων ολοι εχουν βυσμα;
οχι απλος ο κλασσικος Ελληνας τα ισοπεδωνει ολα... Εκει που μπορει να παιξει το βυσμα και μονο εκει σε μια προκυρηξη ειναι για το μερος που θα σε πανε...
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από stef_by_me »

Δεν νομίζω γιώργο, το βύσμα, ειδικά αν είναι κ μεγάλο, μπορεί όχι μόνο να διαλέξει to μέρος, αλλα μπορεί κ να σπρώξει έτσι ώστε να μπεις στο λιμενικό. Έτσι νομίζω
stratos.
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 7:46 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από stratos. »

Κακα τα ψεματα το λιμενικο ειναι ενα απο τα καλυτερα σωματα! Απλα ειναι κριμα γιατι εχω ακουσει περιπτωσεις οπου μπηκαν ατομα στο λιμενικο που δεν ηξεραν καν να κολυμπανε και φυσικα αλλοι που το αξιζαν και με το παραπανω δεν μπηκαν επειδη δεν ειχαν βυσμα! Δεν ειναι αδικο ολο αυτο; Να εχεις ξοδεψει ωρες για διαβασμα, γυμναστικη και αγχως για το αν θα τα καταφερεις και τελικα να μπαινει καποιος επειδη εχει ΄΄διασυνδεσεις΄΄;
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από stef_by_me »

Βέβαια κ είναι απολυτα άδικο όλο αυτό! Αλλα όπως θα έχεις ακούσει αμέτρητες φορές, είμαστε ελλάδα! Δν μου αρέσει που το λέω αλλα δύσκολα θα αλλάξει το σύστημα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

stratos. έγραψε: Δεν ειναι αδικο ολο αυτο; Να εχεις ξοδεψει ωρες για διαβασμα, γυμναστικη και αγχως για το αν θα τα καταφερεις και τελικα να μπαινει καποιος επειδη εχει ΄΄διασυνδεσεις΄΄;
Φίλε μου όταν βγείς στην αγορά εργασίας ή άν έχεις ήδη βγεί θα διαπιστώσεις ή θα έχεις ήδη διαπιστώσει το πόση 'αδικία' επικρατεί στους περισσότερους τομείς της απασχόλησης.

Το ίδιο έπαθα και εγώ με το λιμενικό και τελικά έφαγα μεγάλη 'σφαλιάρα'.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες