Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.S. »

Γεια σας παιδια! διεκοψα την περασμενη τεταρτη την αναβολη μου και δηλωσα ειδικες δυναμεις! Το αν θα παω βεβαια θα το ξερω οταν θα ερθουν στο κεντρο εκπαιδευσησ Αξιωματκοι που θα κανουν αυτοι την επιλογη για το ποιοι θα πανε και που! Ειμαι 1,90 και περιπου 90 κιλα! Πιστευω πως μπορω να παω για προεδρικη φρουρα αλλα το ονειρο μου ηταν παντα να υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις (λ. Ο. Κ.'η μ. Α. Κ.) ! Τι λετε να διαλεξω (αν μπορω να διαλεξω) απο τα δυο: Π. Φ. 'η Ειδ. Δ.

μπορω να κανω και τα δυο;(μπορει να ειναι για καποιους χαζη η ερωτηση μου αυτη αλλα δεν γνωριζω πολλα και γι' αυτο ρωταω)

ευχαριστω προκαταβολικα!Εικόνα

ΟΜΑΔΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ Λ. Σ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Λοιπον φιλε μου καταρχην να τα παρουμε ενα ενα!

α) Και τα δυο δεν μπορεις να τα κανεις. Ή θα υπηρετήσεις στις Ειδικές Δυνάμεις ή θα υπηρετήσεις στην προεδρική φρουρά.

β) Γνωμη μου ειναι απο την στιγμη που γουσταρεις να υπηρετησεις στις Ε. Δ να μην αποκλινεις καθολου απο το συγκεκριμενο στοχο και να υπηρετησεις εκει.

γ) μια αλλη λεπτομερεια που ενδεχομενως να μην γνωριζεις ειναι οτι οσοι υπηρετουν στην προεδρικη φρουρα σε αντιθεση με τις ειδικες δυναμεις ΔΕΝ παιρνουν μορια για τα σωματα ασφαλειας.

Καλη θητεια να εχεις!
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.S. »

Σ' ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση με βοηθησες παρα πολυ για την αποφαση μου! μπορω να ρωτησω Και κατι αλλο;

για να μπω στη ΜΑΚ τι πρεπει να κανω; Ποτε μπορω να δηλωσω οτι θελω να υπηρετησω εκει; Το ρωταω γιατι στη στρατολογια μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν οι ΜΑΚ οταν δηλωσα και μου ειπαν να διαλεξω αναμεσα απο: Πεζοναυτες, αλεξιπτωτιστες και λοκ! Εγω ομως ξερω πως υπαρχουν οι μακ!

μπορω να παω σαν ΥΕΑ εκει 'η θελει "σπρωξιμο";

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στην στρατολογια οντως δηλωνεις αν θες να υπηρετησεις ειτε στους πεζοναυτες, ειτε στους αλεξιπτωτιστες, ειτε στο λοχο ορεινων καταδρομων.

Εσυ οταν θα παρουσιαστεις ανεξαρτητα σε ποιο ΚΕΝ (Κεντρο Νεοσυλλεκτων) οταν θα ερθει μια επιτροπη επιλογης εθελοντων οπλιτων για να υπηρετησουν στις Ειδικες Δυναμεις θα δηλωσεις οτι επιθυμεις να υπηρετησεις εκει. Στην συνεχεια θα περασεις καποιες αθλητικες δοκιμασιες και απο εκει εαν τις περασεις επιτυχως μετα απο καποιες μερες φευγεις για το ΚΕΕΔ (Κεντρο Ειδικων Δυναμεων) που βρισκεται στο Μεγαλο Πευκο.

Στο ΚΕΕΔ λοιπον θα δηλωσεις οτι επιθυμεις να υπηρετησεις στους Αμφιβιους Καταδρομεις και ολα τα αλλα θα ερθουν απο μονα τους.

Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.S. »

Ο. κ. ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες!

μακαρι να ερθουν ολα οπως τα περιμενω και τελικα να μπορεσω να παω ΜΑΚ η' ΛΟΚ (δεν εχω προβλημα που θα παω αρκει να ειμαι στις ε. δ.) και αν μπορεσω να παω υ. ε. α. σε καποιο απο τα δυο θα ειναι ακομα καλυτερα για μενα!ΕικόναΕικόνα

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Α σχετικα με το δοκιμιλικι στις ειδικες δυναμεις επειδη με ρωτησες και δεν σου απαντησα αφελως (συγνωμη) , να σου πω οτι οντως χρειαζεται σπρωξιμο η δουλεια!

Να σαι καλα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.S. »

Δε πειραζει! δυστυχως δεν εχω τετοιου ειδους "βοηθεια" για να μπορεσω να μπω ως ΥΕΑ με "σπρωξιμο"! Ελπιζω να ειμαι απο τους τυχερους που μπορουν και περνανε με την αξια τους γιατι απ' οτι εχω ακουσει υπαρχουν και τυχεροι στο θεμα αυτο...

σε ευχαριστω για αλλη μια φορα για ολες σου τις απαντησεις γιατι με βοηθησες να λυσω καποιες σημαντικες (για εμενα) αποριες!ΕικόναΕικόναΕικόνα

btu

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από btu »

Θα ερθουν απο προεδρικη φρουρα στο μεγαλο πευκο; Αν δεν ερθουν σημαινει οτι δεν θα παρουν και ατομα η μπορω να δηλωσω στο πευκο για προεδρικη φρουρα οπως γινεται και στα ΚΕΝ που δεν περναει προεδρικη φρουρα?
choto
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2011 3:46 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από choto »

παιδια μια ερωτηση εχω η προεδρικη φρουρα ανικει στης ειδικες δυναμεις; Παρακαλω απαντιστε μου.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι δεν ανήκει στις Ειδικές Δυνάμεις αδερφέ.

8 Αυγ 2010 - 01:39

Προεδρική Φρουρά ή Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 8 Αυγ 2010 - 01:39 »

8 Αυγ 2010 - 01:39 εγω ο 272 ειμαι που υπηρετησα φρουρα το 2002 οι δοκιμοι τους σεβομαι γιατι τρωνε την *****στα υεα με καμπανες πειθαρχια παλιους αλλα μονο για 4 μηνες ο τσολιας δεν παλιονει ποτε και οι καμπανες σβηριζζουνε και οταν ημουν εγω μεσα δεν ξερω τι γινεται τωρα λογικα θα εχουν χαλαρωσει λιγο γιατι δεν πανε πλεον οι νεοι για την σημαια να γαμηθουν τσαμπα. Περνανε απο τα κεντρα και παρακαλανε να παρουνε παιδια με δολωμα οτι εισαι αθηνα κανεις δεν σου λεει για τις στερησεις εξοδου που πεφτουν χαβαλε ενω στο ταγμα επρεπε να εισαι αντιδραστικος για να φας τετιες καμπανεσ. Δεν ξερουν τα στελεχοι να επιβαλουν την πειθαρχια οι περισσοτεροι (βελνιδη κοπλεξαρα ρομπα θα σε κανω στρουμφακι) κανεις δεν σου λεει οτι χωρις ζεσταμα θα σηκωνεις το ποδι σου με κρατημα και μπορει να παθεις βουβονοκιλη και κιρσοκηλη που τουλαχιστον 5 παιδια στη θητεια μου το παθανε σου λενε για ταξιδια που απο τα 120 ατομα πανε τα 40 και τα περισσοτερα τα βυσματα στα γραφεια τι μας λενε τωρα... ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΛΟΚΡΑΤΟΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΟΡΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΟΚΙΜΟΥΣ...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης