Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Συζήτηση για θέματα που σχετίζονται με το στρατό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από pame_pali »

Πολυ καλο νεο για οσους ειναι μονιμοι κατοικοι στα συνορα. Δε σε χαλανε 360-400ε το μηνα απο το να μην εχεις τιποτα. Εμπρος παιδια, ...
Βασω

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Βασω »

Μπορουν κ οι γυναικες να πανε ως εθνοφυλακες; αν ναι, εχει καποια μορια κ οριο ηλικιας σε προκηρυξεις του στρατου?
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από ziaba »

Βασω έγραψε:Μπορουν κ οι γυναικες να πανε ως εθνοφυλακες; Αν ναι, εχει καποια μορια κ οριο ηλικιας σε προκηρυξεις του στρατου;


εδω ουτε ολοι οι αντρες δεν μπορουν να μπουν πρεπει να χεις λευκο απολυτηριο θα παρουν γυναικεςΕικόνα

Πολίτης !!!336 !!!
Άβαταρ μέλους
Mossberg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2016 6:46 pm
Τοποθεσία: Mossberg
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Mossberg »

Θα' θελα να ρωτησω αν γινεται να επιλεξεις και να κανεις την θητεια σου στην εθνοφυλακη; Γιατι εχω ακουσει διαφορα κατα καιρους!
εθνοφρουρος

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από εθνοφρουρος »

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/theseis-ergasias/130171/proslipseis-ethnofylakon-stin-monada-61-m-e
usain

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από usain »

Μπορω να υπηρετησω χωρις να εχω κανει ακομα την θητεια μου;
ΧΡΗΣΤΟΣ

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Μπορεις να ξαναεκπαιδευτης στα οπαλ
Πρλ

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Πρλ »

Καλημέρα. Μόλις μου ήρθε το χαρτί για εκπαίδευση εθνοφύλακα 20ης σειράς και πρεπει να παρουσιαστώ εντός 4 ημερών.
Τί γίνεται ρε παιδιά τί ακριβώς είναι αυτό;
Έχει ένα πρόγραμμα με ασκήσεις τις Κυριακές.

Μη μου πείτε οτι αυτό θα με ακολουθεί σε όλη μου τη ζωή...

Είχα υπηρετήσει Υγειονιμικό και πριν λίγο καιρό έστειλα και το πτυχίο ωστε να αλλάξει η ειδικότητα σε Φαρμακοποιός που είμαι και εργάζομαι.

Αν είναι μόνο για τις Κυριακές που αναγράφει (10 Κυριακές) εντάξει, αλλά δεν έχω τη δυνατότητα να πηγαίνω για χρόνια λόγο εργασίας και Κυριακές.

Σωτηριος Σαραντος

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Σωτηριος Σαραντος »

Θελω να γινω εθνοφυλακας εργαζομε σε δημοσιο νοσοκομειο πειτε μου τι χρειαζεται και αν γινεται ευχαριστω πολυ.
Άβαταρ μέλους
GR-ARMY
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 9:16 pm
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από GR-ARMY »

Γεια σας! Ειμαι 24 χρόνων και εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα. Μπορω να γίνω εθνοφύλακας;
Mar

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Mar »

Παιδια καλησπερα! Γνωριζει καποιος πως μπορουμε να αποφυγουμε την εθνοφυλακη; Εχει καποιος προσωπικη εμπειρια απο ολο αυτο; Ρε παιδια μην τρελαθουμε τωρα, δεν ειμαστε δουλοι τους να αφιερωνουμε στο στρατο 10 κυριακες το χρονο, με τη βια, για τα επομενα 25 χρονια...

Δεν μπορεσα να βγαλω καποια ακρη μεχρι στιγμης, και η μονη λυση φαινεται η ανυποταξια. Ωστοσο η μελλοντικη μου δουλεια απαιτει δημοσιο, και το δημοσιο απαιτει πιστοποιητικο στρατολογικης καταστασης τυπου Α το οποιο ως ανυποτακτος δε θα μπορεσω να βγαλω. Γνωριζει κανεις οτιδηποτε; Βρισκομαι σε αδιεξοδο. Ευχαριστω εκ των προτερων

bplayer

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από bplayer »

Μου ήρθε κι εμένα το ίδιο χαρτί και πρέπει να παρουσιαστώ σε 4 εργασιμες αναφέρει. Εχει καταφέρει κανεις να βρει άκρη; Εμαθα οτι γινεται να πάρω αναβολή αλλα θα με ξανακαλέσουν μετα απο κανα χρόνο. Αξιζει να βάλω δικηγόρο να το κυνηγήσω το θέμα μηπως με διαγράψουν απο εκει; Δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια κυριακη να τους χαρίσω απο την ζωη μου άλλο, αρκετά με ταλαιπώρησαν το 2011 με την 9αμηνη θητεια μου, πόσο μαλλον αυτο που διαβάζω εδω οτι παιζει να ειναι για 25 χρόνια Εικόνα

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Πρόσληψη Εθνοφυλάκων με ημερήσια αποζημίωση. Σας παραθέτω το link παρακάτω.

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/theseis-ergasias/177419/proslipsi-ethnofylakon-me-imerisia-apozimiosi

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης