ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από Terminator »

Φιλε aeronut Να σε ενημερώσω οτι η ΕΣΣΔ-Ρωσία έχει στο διάστημα περισσότερους δορυφόρους απο τις ΗΠΑ (κάπου στους 2400). Επίσης η KGB μελετούσε για ολόκληρες δεκαετίες τα UFO ακόμα και μετά απο 20 χρόνια απο την καταστροφή της ΕΣΣΔ συνεχίζουν να παραμένουν μυστικοί και βρίσκονται πλέον στα ''χέρια'' της νεας μυστικής υπηρεσίας της Ρωσίας (γι'αυτό και πολύ δεν υποπτέυονται την Ρωσία). Οσο για το οτι οι ΗΠΑ κατέχουν όπλα που προκαλούν φυσικές καταστροφές είναι θεωρίες συνωμοσίας και κόπλα των ΗΠΑ χωρίς εγγραφα που να το αποδεικνύουν και ως σκοπό να δείξουν οτι οι ΗΠΑ συνεχίζουν να είναι υπερδύναμη (πλέον δεν υπάρχουν ενεργά προγράμματα των ΗΠΑ για την αναπτυξη σύγχρονων όπλων έχουν τερματιστή λόγο του υψηλού χρέους.
Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από aeronut »

Καλως. Δεν εχω καπου αλλου να διαφωνησω αφου δεν εχω στοιχεια
GET TO THE CHOPPA!!! ;P
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από dn24 »

Οξύνεται το κλίμα στις σχέσεις ΗΠΑ - Ρωσίας:

Δηλώσεις βόμβα της Αμερικανίδας υπουργού Εξωτερικών Χίλαρι Κλίντον για την πρόθεση της Ουάσιγκτον να αντιταχθεί στην επαναδημιουργία της ΕΣΣΔ από τη Ρωσία. Η Χίλαρι Κλίντον δήλωσε ότι οι Ηνωμένες Πολιτείες θα αντιταχθούν στις διαδικασίες ενοποίησης στο μετασοβιετικό χώρο, τις οποίες αποτίμησε ως προσπάθεια αναβίωσης της ΕΣΣΔ. Η ευρασιατική ενοποίηση κερδίζει έδαφος στο μετασοβιετικό χώρο και η Ευρασιατική Ένωση έχει όλες τις πιθανότητες να καταστεί ένας από τους σημαντικούς παγκόσμιους παίκτες, κάτι, το οποίο προφανώς και δεν επιθυμούν να επιτρέψουν στην Ουάσιγκτον, είπε ο ο επικεφαλής της επιτροπής της Δούμας για τις υποθέσεις της Κοινοπολιτείας Ανεξαρτήτων Κρατών Λεονίντ Σλούτσκι.

πηγή
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Vakinho
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2013 9:12 pm
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από Vakinho »

SVDDragunov. έγραψε:Εγω παιδια θα μιλησω εκ πειρας. (εκ πειρας εννοωντας την πειρα του πατερα μου και των συγγενων μου γιατι εχω Ρωσικη καταγωγη) . Η Αμερικη εχει πολυ αξιολογη τεχνολογια αυτο ειναι προφανες. Σε ολους τους τομεις αρα και στα οπλικα συστηματα. Το ιδιο και η ρωσια. Η διαφορα ειναι πως η μια ειναι ''καλομαθημενη'' με μια ζωη στρωμενη με ροδοπετελα απο αποψης πως κανουν οτι θελουν χωρις να λογοδοτουν. (π. Χ τυπωνουν λεφτα οσο χρειαζονται) Ενω απο την αλλη πλευρα μια χωρα που εχει νιωσει τον πολεμο και πριν 20 χρονια διαλυθηκε ΟΛΟΣΧΕΡΩΣ. Και συνεχως ακμαζει. Πως θα φενοταν στα ''αμερικανακια'' που ποτε δεν εγινε πολεμος στην γη τους~ Ξαφνικα να πατησουν 20χρονα τσογλανια απο την ρωσια που εχουν περασει υποχρεωτικη θητεια 1.5 χρονια και πιστεψτε με ο λογος που αυριο μπαινω εδω στην Ελλαδα φανταρος (εχω διπλη υπηκοοτητα) ειναι αυτος. Δεν ξερω αμα εχοντας μεγαλωσει στην Ελλαδα θα ανταξω αναμεσα στους Ρωσους~ Ειναι λεπτο θεμα και καθαρα νοοτροπιας. Εδω αν τυχη να δεις εναν καβγα στο δρομο θα δεις 2 σταγονες αιμα. Εκει θα βγουν μαχαιρια λοστοι και δεν τους ενδιαφερει (Αν ανοιξετε το το youtube και πατησετε real street fight το 85% των βιντεο που θα δειτε θα ειναι απο την ρωσια~ (θεωρω οτι σαν λαος εχουν λιγοτερο το ενστικτο του φοβου απο καποιους αλλους) Ειναι μεγαλη κουβεντα αυτο αλλα την διαφορα θα την κανει το πνευμα του λαου. Διοτι και οι 2 ασχολουνται και δινουν παρα πολλα λεφτα στον στρατο~ Χαχαχα παντως η ομιλιες του πουτιν ειανι ολα τα λεφτα !


πολύ σωστά!
δείτε αυτό αχαχαχαχαχαχα


Υ. Γ. και εγώ έχω διπλή υπηκοότητα (Ελληνική &Ρώσικη)

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες