ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από Terminator »

aeronut έγραψε:Γεια. Εχεις προσβαση στα αδυτα των αμυντικων τεχνολογιων καθε χωρας και κανεις τετοιες συγκρισεις; Το οτι οι ηπα εχουν μη συμβατικα οπλα ειναι ευκολα κατανοητο. Αν η ρωσια εχει καποια πρωτοποριακη τεχνολογια να επιδειξει, τοτε γιατι συνεχιζει και κοπιαζει αντιγραφοντας τις ΗΠΑ; Εκτος αν μπλοφαρει

Παντως εχω παρατηρησει καθε συζητηση καταληγει σε συγκριση υπεροπλων Ρωσιας-ΗΠΑ! Μηπως να Φτιαχνατε καμια συζητηση επικεντρωμενη εκει;


Ο φιλοαμερικανισμός σε έχει κάνει να πιστέυεις οτι βρισκόμαστε στο 1945-1953 (μέχρι το 1953 οι αμερικάνοι ήταν το μόνο κράτος που είχε πυρηνικές κεφαλές) που αμερικάνοι ήταν ακόμα υπερδύναμη.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από yandr »

Εγώ πάλι λέω ότι αν γινόταν πόλεμος Ρωσίας - Τουρκίας με συμβατικά όπλα, οι γείτονες θα τους ξεκώλιαζαν.

Για ΗΠΑ ούτε για αστείο. Σαν να συγκρίνεις Ελλάδα με Σαν Μαρίνο.

Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από aeronut »

Εεεεεεεεε?
GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από Terminator »

Οταν λες ''οι γείτονες θα τους ξεκόλιαζαν'' ελπίζω να εννοείς οι Ρώσοι θα καταστρεφαν τους τουρκους.
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Terminator έγραψε:Οταν λες ''οι γείτονες θα τους ξεκόλιαζαν'' ελπίζω να εννοείς οι Ρώσοι θα καταστρεφαν τους τουρκους.


Έλα αφού το ξέρεις, ότι αποκλείεται ο yandr να εννοεί αυτό Εικόνα
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από Terminator »

Φίλε Yandr πιστέυεις οτι οι χαλβάδες οι τούρκοι τα Σκ@τ0αμερικανάκια θα νικήσουν το τεχνολογικά εξελιγμένο ρωσικό στρατό
Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από aeronut »

Ανιχνευω τρολλαρισμα. Μαλλον προσπαθει να μας εκθεσει. Δεν ειμαι αμερικανοπληκτος λεω. Οι αμερικανοι εχουν τα πιο σοφιστικε οπλα! Τερμα τελειωσε
GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από Terminator »

Ποια σοφιστικά όπλα έχει ρε φίλε; Πλάκα μου κάνεις;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από yandr »

Terminator έγραψε:Φίλε Yandr πιστέυεις οτι οι χαλβάδες οι τούρκοι τα Σκ@τ0αμερικανάκια θα νικήσουν το τεχνολογικά εξελιγμένο ρωσικό στρατό


Για πλάκα. Με τα γυναικόπαιδα...

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από Terminator »

Το θέμα καταντησε γελοιο κλείστε αυτό το thread εχω βαρεθεί να βλεπω τις ανοησιες που ερχεται και γράφει ο καθε αμερικανοπληκτος.H χειροτερη ανοησία που εχω ακουσει ποτε είναι αυτη που είπε ο yandr.
Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από aeronut »

Τι να κλεισει, πλακα μας κανεις; Εσυ εισαι ο ακραιος, που υπεκφευγεις και υπερτιμας τη ρωσια λεγοντας πατατες του τυπου οτι ειναι πιο μπροστα σε η/μ παλμο, ενω αρχισαν πολυ αργοτερα απο τους αμερικανους και πιθανοτατα αντιγραφοντας τους. Οι αμερικανοι ερευνουσαν απο νωρις μη συμβατικα (γεωφυσικα, η/μ, ψυχοδραστικα) οπλα και απαρνιεσαι να το δεχτεις. Οντως οι ρωσοι ειναι πιο μπροστα σε καποια συμβατικα οπλα, αλλα μονο επειδη οι αμερικανοι δε νοιαζονται να τους ανταγωνιστουν εκει. Μιλας για κλεισιμο του thread την ωρα που καυχιεσαι περι διηπειρωτικων και s-400 της ρωσιας, που ειναι ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΑ οπλα
GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από Terminator »

Οκ η αμερικάνοι πραγματι είχαν αναπτύξη πρωτη πυρηνικά και πως η ΕΣΣΔ χρειάστηκε να κλέψει μυστικα έγγραφα για να φτιαξει πυρηνικο οπλοστασιο (οι ΗΠΑ εγιναν πυρηνικη δυναμη το 1945 και η ΕΣΣΔ το 1953) αλλά ακομα και πάλι οι αμερικάνοι δεν καταφεραν ποτέ να φτάσουν τη ισχύ των σοβιετικών στις πυρηνικές βόμβες. Επίσης οι αμερικάνοι καναν πρωτη τεστ με ηλεκτρομαγνητισμό αλλά Ο στρατός των ΗΠΑ έχει μείνει πισω σε αυτά τα προγράμματα απο την κυβερνηση μπους

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από Terminator »

Για πές μου ένα ΥΠΕΡΕΞΕΛΙΓΜΕΝΟ όπλο τον ΗΠΑ λοιπόν. Γιατί εγώ όπου και να κοιτάξω στο Ρωσικό στρατό τα βλέπω όλα τελευταίας γενιάς και αποδεδειγμένα καλύτερα των ΗΠΑ που έχουν τις παλιατζούρες εδώ και δεκαετίες.
Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από aeronut »

Θα σου πω, οι ηπα εχουν πολλους δορυφορους απο πανω που ειναι υποπτοι. Επισης εχει το haarp. Πολλοι μιλουν για στοιχεια που δειχνουν οτι οι ηπα εχουν εξοπλισμο να δημιουργησουν σεισμους. Και μην ξεχασω τα οπλα που επηρεαζουν τη συμπεριφορα. Τα ufo; Αλλα τι νοημα εχει να στα λεω αφου ολα ειναι θεωριες συνωμοσιας με ελαχιστα στοιχεια; Παντως αν παμε με το ποια χωρα ειναι πιο υποπτη σιγουρα ειναι οι ηπα. Τι υποπτο κανει η ρωσια?
GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Άβαταρ μέλους
SVDDragunov.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2012 1:08 am
Επικοινωνία:

ΗΠΑ vs ΡΩΣΙΑ

Δημοσίευση από SVDDragunov. »

Εγω παιδια θα μιλησω εκ πειρας.(εκ πειρας εννοωντας την πειρα του πατερα μου και των συγγενων μου γιατι εχω Ρωσικη καταγωγη) . Η Αμερικη εχει πολυ αξιολογη τεχνολογια αυτο ειναι προφανες. Σε ολους τους τομεις αρα και στα οπλικα συστηματα. Το ιδιο και η ρωσια. Η διαφορα ειναι πως η μια ειναι ''καλομαθημενη'' με μια ζωη στρωμενη με ροδοπετελα απο αποψης πως κανουν οτι θελουν χωρις να λογοδοτουν.(π. Χ τυπωνουν λεφτα οσο χρειαζονται) Ενω απο την αλλη πλευρα μια χωρα που εχει νιωσει τον πολεμο και πριν 20 χρονια διαλυθηκε ΟΛΟΣΧΕΡΩΣ. Και συνεχως ακμαζει. Πως θα φενοταν στα ''αμερικανακια'' που ποτε δεν εγινε πολεμος στην γη τους... Ξαφνικα να πατησουν 20χρονα τσογλανια απο την ρωσια που εχουν περασει υποχρεωτικη θητεια 1.5 χρονια και πιστεψτε με ο λογος που αυριο μπαινω εδω στην Ελλαδα φανταρος (εχω διπλη υπηκοοτητα) ειναι αυτος. Δεν ξερω αμα εχοντας μεγαλωσει στην Ελλαδα θα ανταξω αναμεσα στους Ρωσους... Ειναι λεπτο θεμα και καθαρα νοοτροπιας. Εδω αν τυχη να δεις εναν καβγα στο δρομο θα δεις 2 σταγονες αιμα. Εκει θα βγουν μαχαιρια λοστοι και δεν τους ενδιαφερει (Αν ανοιξετε το το youtube και πατησετε real street fight το 85% των βιντεο που θα δειτε θα ειναι απο την ρωσια... (θεωρω οτι σαν λαος εχουν λιγοτερο το ενστικτο του φοβου απο καποιους αλλους) Ειναι μεγαλη κουβεντα αυτο αλλα την διαφορα θα την κανει το πνευμα του λαου. Διοτι και οι 2 ασχολουνται και δινουν παρα πολλα λεφτα στον στρατο... Χαχαχα παντως η ομιλιες του πουτιν ειανι ολα τα λεφτα !
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες