Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας. Είμαι ένας ΕΠΟΠ Δνέας Του 2003 και περιμένω από το Μάρτιο 09 να γίνω Λοχίας όπως και άλλοι παρα πολλοί συνάδελφοι. Μήπως γνωρίζει κανείς τι παίζει και πότε θα βγεί η ΕΔΥΕΘΑ προαγωγής μας ; Η ΕΔΥΕΘΑ πραγωγής σε Λοχίες της σειράς 2002 είχει ημερομηνία 12 Μαϊου 08 (ηκάπου εκεί τελός πάντων) εμάς γιατί καθυστερεί τόσο;
Ευχαριστώ και καλή επιτυχία στους έχοντες καταθέση τα χαρτιά τους στο διαγωνισμό 2009.
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Lxias »

ste30 έγραψε: Γεια σας. Είμαι ένας ΕΠΟΠ Δνέας  Του 2003 και περιμένω από το Μάρτιο 09 να γίνω Λοχίας όπως και άλλοι παρα πολλοί συνάδελφοι. Μήπως γνωρίζει κανείς τι παίζει και πότε θα βγεί η ΕΔΥΕΘΑ προαγωγής μας ; Η ΕΔΥΕΘΑ πραγωγής σε Λοχίες της σειράς 2002 είχει ημερομηνία 12 Μαϊου 08 (ηκάπου εκεί τελός πάντων) εμάς γιατί καθυστερεί τόσο; Ευχαριστώ και καλή επιτυχία στους έχοντες καταθέση τα χαρτιά τους στο διαγωνισμό 2009.


Συνάδελφε είμαι της πρώτης σειράς ΕΠΟΠ ΄02 του Σ. Ξ, δεν παίζει ρόλο ο μήνας που μπήκες στον Σρατό, αλλά ο μήνας που προάχθηκες στον βαθμό του δεκανέα δηλαδή ο Ιούνιος του 2004, η ΕΔΥΕΘΑ θα βγεί με την ακριβές ημερομηνία όταν συμπληρώσεις 5 έτη πραγματικής υπηρεσίας στο βαθμό του δεκανέα, ώστε να προαχθείς στο βαθμό του Λχία που πιστεύω ότι έχει βγεί, αλλά να υπολογίζεις έξι μήνες ώστε να πάει στις μονάδες, να γίνει εισερχόμενη και να σου γίνει απονομή του βαθμού απο τον Δκτή.
Άκου τι πάθαμε εμείς, γίναμε δεκανείς στις 12 Μαιού 2003, στις 12 Μαιού 2008 βγάλανε την ΕΔΥΕΘΑ προαγωγής στο βαθμό του Λχία, για να είναι σωστοί με τα 5 έτη πραγματικής υπηρεσίας που σου λέω, αλλά η ΕΔΥΕΘΑ ήρθε μετά απο έξι μήνες, με συνέπεια να φέρω τον βαθμό του Λχία τον Νοέμβριο και όχι τον Μάιο που είχα γίνει, αυτά για να μην νομίζεις ότι υπάρχει αδικία σε σχέση με εσάς.
Καλή επιτυχία και καλή μονιμοποίηση.
Μ. ΕΠΟΠ Λχίας 4-Μαρ-2002.
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Τα γνωρίζω αυτά που λες, γι αυτό και ψάχνω να βρώ την ΕΔΥΕΘΑ γιατί είμαι σίγουρος ότι θα έχει βγει. Γι αυτό αν γνωρίζει κανείς αν τυχόν βγήκε ή όχι ή πότε θα βγεί ας το πει.
Ευχαριστώ

*Και γω ΣΞ είμαι συγκεκριμένα Πεζικό
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

65/7Αυγ 2009 εδΥΕΘΑ
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Lxias »

kostas έγραψε: 65/7Αυγ 2009 εδΥΕΘΑ


Συχχαρητήρια και εις ανώτερα παιδιά στην 2 σειρά ΕΠΟΠ του Σ. Ξ, άντε και τώρα μείνανε τα γραπτά τον Ιανουάριο, καλή επιτυχία μάγκες, ένας Μ. ΕΠΟΠ με διψήφιο αριθμό μητρώου, άκουσα λέει οτι έχει φθάσει σε πενταψήφιο αριθμό κάπου στο 21500, υπόψιν στο τέλος στο μητρώο σας, θα σας προστεθεί το /10, δηλαδή το έτος μονιμοποιήσεως 2010.
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Η πρωτη σειρα περασε τις διαδικασιες μονιμοποιησης και βαθμου πρωαγωγης σε λοχιες εχει μεινει η δευτερη σειρα τωρα απο την οποια το 90%100 εχει περασει.
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Lxias »

χαμελεων έγραψε: Η πρωτη σειρα περασε τις διαδικασιες μονιμοποιησης και βαθμου πρωαγωγης σε λοχιες εχει μεινει η δευτερη σειρα τωρα απο την οποια το 90%100 εχει περασει.


Γιατι είπε κανένας οτι η πρώτη σειρά δεν τα έχει περάσει; Αυτό κατάλαβες εσύ απο όλα αυτά που έγραψα πιο πάνω;
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Αλλο απαντησα ρε σειρα
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Lxias »

χαμελεων έγραψε: Αλλο απαντησα ρε σειρα


Οκ, έγινε εκ παραδρομής συνάδελφε.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Που θα βρουμε την εδΥΕΘΑ
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Που θα την βρουμε την δυεθα ψαχνω στο εθ τυπογραφειο αλλα τιποτα αν την εχει καποιος να μου πει
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Θελω να μαθω αν προακτηκα, αρ. Εγκύκλιου65 φ400/195/69923/Σ8248/7-8-09/ΓΕΣ/Δ/ΜΣΠΡΟ. Βοήθεια
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Σειρα εχω βγαλει τα ματια μου να ψαχνω στο ιντερνετ

μου ειπαν οτι θα μου την στειλουν κατι σειρες

αν γινει θα επικοινωνησουμε

αλοχα απο λημνο
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι όντως εχει παει σε μερικές Μονάδες η Διαταγή, τη σελίδα με το δικό μου όνομα με την έστειλε ενάς γνοστός μου που είναι σε 1 Γραφείο... Έχω και τη πρώτη σελίδα για όποιον ενδιεφέρεται ας μου στείλει PM
Anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Anonymous »

Οταν λεω την πρώτη σελίδα εννοω τη διαταγή με τον αριθμό πρωτοκόλλου...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης