Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
airpower
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 30, 2011 3:45 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από airpower »

Θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος που ξερει για τροπους εξελιξης ενος ΕΠΟΠ, δηλαδη για καποιες εξετασεις η καποια σχολεια που θα βοηθουσαν στην ανελιξη του ΕΠΟΠ, ισως και αν υπαρουν εξετασεις για σχολες ΣΜΝ/ ευελπιδων και τετοια (εκτος απο πανελληνιες) ... Παρακαλω αν καποιος γνωριζει ας με βοηθησει γιατι εχω αγνοια πανω στο θεμα... Ευχαριστω πολυ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Greek_Army »

airpower έγραψε:Θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος που ξερει για τροπους εξελιξης ενος ΕΠΟΠ, δηλαδη για καποιες εξετασεις η καποια σχολεια που θα βοηθουσαν στην ανελιξη του ΕΠΟΠ, ισως και αν υπαρουν εξετασεις για σχολες ΣΜΝ/ ευελπιδων και τετοια (εκτος απο πανελληνιες) ... Παρακαλω αν καποιος γνωριζει ας με βοηθησει γιατι εχω αγνοια πανω στο θεμα... Ευχαριστω πολυ


Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Ότι διαβάσεις εκεί μέσα, δεν υπάρχει άλλος τρόπος
NIK2576
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2011 12:39 am
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από NIK2576 »

Ξερει καποιος να με ενημερωσει ποια ειναι η εδΥΕΘΑ προαγωγης των εποπ δεκανεων 4 ης σειρας σε λοχιεσ?
surgeant

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από surgeant »

Αφού η 4η σειρά ακόμα δεν έκλεισε 5 χρόνια στο βαθμό του δεκανέα για να προαχθούν στη συνέχεια σε λοχίες, πως θα βγει η ΕΔΥΕΘΑ; Μας δουλεύεις;
FOTIS

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από FOTIS »

Καλησπερα συναδελφοι. γνωριζει κανεις ποτε θα γινει η τεταρτη σειρα λοχιεσ?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από D.Y.K »

FOTIS έγραψε:Καλησπερα συναδελφοι. Γνωριζει κανεις ποτε θα γινει η τεταρτη σειρα λοχιες;


Το καλοκαίρι.
fotis

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από fotis »

Καλησπερα. Εχουμε κανενα νεοτερο με τις πρωαγωγες εποπ 2005?
anonymous

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από anonymous »

Με την προαγωγή κανένα νέο; Έπρεπε να είχαμε γίνει λοχίες από τον Νοέμβριο
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το καλοκαίρι όπως έχει πει και ο Δ. Υ. Κ
ethenelos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2012 3:56 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από ethenelos »

Καλησπέρα Παιδεία Είμαι Εποπ 3 σειράς του 2004 και δεν Έχω Κάνει Θητεία. Θα Θελα Να μου Πείτε Την εδυεθα που Προαγόμαστε Σε Λοχίες Γιατί Δεν Μπορώ Να την βρω Πουθενά. Θέλω Να Συμπληρώσω Αναφορά Για τα Αναδρομικά Που μου Χρωστάνε Τα Εκτός Έδρας Και Είναι Αρκετοί Μήνες. Εν το Μεταξύ Έχω Κάνει Ειδή Μια και τηλ τους Παίρνω Και με Πάνε Από Μήνα Σε Μήνα. Θα Θελα Να Επιστρέψω Με Δεύτερη Πιο Ολοκληρωμένη. Το μαιλ μου είναι ethenelos@yahoo.gr
Άβαταρ μέλους
Kyrillos93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2012 10:45 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Kyrillos93 »

Νομιζω πως οι ΕΠΟΠ ανεβαινουν βαθμο καθε 7,5 χρονια και φτανουν μεχρι ανθυπασπιστες απ'οπου και μετα αποστρατευονται.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από dn24 »

Kyrillos93 έγραψε:Νομιζω πως οι ΕΠΟΠ ανεβαινουν βαθμο καθε 7,5 χρονια και φτανουν μεχρι ανθυπασπιστες απ'οπου και μετα αποστρατευονται.


όχι, οι επ. Οπ φτάνουν μέχρι τον βαθμό του αρχιλοχία, και τον βαθμό του ανθυπασπιστή τον αποκτούν μόνο λόγω ανδραγαθίας. Προάγονται απο βαθμό σε βαθμό όχι σε στάνταρ χρόνια όπως λές, άλλα με ξεχωριστή κλίμακα.(1 η 2 έτη στο βαθμό του εποπ Στρτη,5 έτη στο βαθμό του Δνέα,8 έτη στο βαθμό του Λχία, και 8 έτη στο βαθμό του Επχία).

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από Lxias »

ethenelos έγραψε: Καλησπέρα Παιδεία Είμαι Εποπ 3 σειράς του 2004 και δεν Έχω Κάνει Θητεία. Θα Θελα Να μου Πείτε Την εδυεθα που Προαγόμαστε Σε Λοχίες Γιατί Δεν Μπορώ Να την βρω Πουθενά. Θέλω Να Συμπληρώσω Αναφορά Για τα Αναδρομικά Που μου Χρωστάνε Τα Εκτός Έδρας Και Είναι Αρκετοί Μήνες. Εν το Μεταξύ Έχω Κάνει Ειδή Μια και τηλ τους Παίρνω Και με Πάνε Από Μήνα Σε Μήνα. Θα Θελα Να Επιστρέψω Με Δεύτερη Πιο Ολοκληρωμένη. Το μαιλ μου είναι ethenelos@yahoo.gr
Καλησπέρα συνάδελφε, ειμαι 1η Σειρά ΕΠ. ΟΠ στον Στρατό Ξηράς και λόγο παρεύλεσης δεκαετίας εκτελώ χρέη βοηθού σε 1ο Γρ. Δεν δικαιούσαι αναδρομικά, όταν θα γίνει εισερχόμενη η ΕΔΥΕΘΑ τότε θα γίνει η μεταβολή σου στα εκτός εδράς στον βαθμό του Λοχία, άποψη μου το βλέπω δύσκολο γιατί απο 1/1/2013 θα καταργηθούν και το καθυστερούν επίτηδες, εγώ δεν τα έπαιρνα για 2 έτη! Μισθολογικά δεν έχεις πρόβλημα γιατί λαμβάνεις ήδη βασικό Επιλοχία. Ότι άλλο χρειαστείς ρώτα.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
D.O.A.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Δεκ 04, 2019 12:47 pm
Επικοινωνία:

Προαγωγές Επαγγελματιών Οπλιτών

Δημοσίευση από D.O.A. »

Και να σας πω και το άλλο που τελικά έλεγα να το κρατήσω κρυφό αλλά ας το πάρει το ποτάμι; Πρόσφατα έδωσα σε εσωτερική προκήρυξη για μετεωρολόγους επειδή έχω το ανάλογο πτυχίο ΑΕΙ, μήπως και αλλάξει η τύχη μου και βρω κάποιο ενδιαφέρον. Καταρχήν ο προϊστάμενός μου, μου έχει κρύψει οποιαδήποτε προκήρυξη έχει βγει με το φόβο μήπως φύγω και χάσει τους αγγαρειομάχους. Δηλαδή υπήρχε περίπτωση να ενδιαφέρομαι να αναβαθμιστώ και να περιμένω από αυτόν να μάθω γενικά τι σχολείο και τι προκήρυξη βγαίνει; Επίσης στο θέμα της προώθησης των εγγράφων μου υπήρχε σοβαρή καθυστέρηση και σίγουρα εσκεμμένα. Βεβαιώσεις παράπεφταν και χανότανε μέσα σε συρτάρια, καρεκλοκένταυροι λείπανε με άδειες ή απαιτούσανε να περάσω από βδομάδα λόγω φόρτου εργασίας και πολλά άλλα. Το κλίμα γενικά ήτανε τόσο αποκαρδιωτικό που είναι σαν να σου λέγανε: φίλε άστο, δε θα σε αφήσουμε να πας παραπάνω. Τι καταστάσεις είναι αυτές ρε;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης