Κακή χρήση αναβολής;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Λεωνίδας

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Λεωνίδας »

Καλησπέρα! Έχω αναβολή μέχρι το τέλος του 2021 για σπουδές σε ΙΕΚ, αλλά σκέφτομαι να σταματήσω γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος από την ειδικότητα.

Θέλω να ρωτήσω, αν τελικά διακόψω το ΙΕΚ η αναβολή θα συνεχίσει να ισχύει και αν ναι θα μου επιβληθεί πρόστιμο για κακή χρήση αναβολής;

dimitris

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από dimitris »

Καλησπερα. Σε 10 μερες απολυωμαι υποτιθεται πως πρεπει να πληρωσω προστιμο 90 ευρω γιατι δεν πηγα στη στρατολογια βεβαιωση απο τη σχολη που σπουδαζα ωστοσο δεν μου εχει ερθει καμια ειδοποιηση οτι και καλα εχω ενα μηνα προσθετης θητειας. Εχω βγαλει και ακτινογραφια απολυσεως δεν μου εχουν πει δηλαδη κατι απο τη μοναδα. Εγω θα κανω το κοροιδο και οτι γινει και πιστευω πως θα μπορω να το πληρωσω και μετα που θ απολυθω το προστιμο
Μιχάλης

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Μιχάλης »

Καλησπέρα εγώ πλήρωσα το πρόστιμο πήγα στο ΚΕΠ το παράβολο αλλά δεν έδωσα την απόδειξη ενώ τους την έδειξα δεν την κράτησαν τώρα έχω αγχωθει παρά πολύ γιατί απολυωμαι 8 Φλεβάρη κανονικά και φοβάμαι μη μου πουν ότι δεν το πλήρωσα και κάτσω ένα μηνα μέσα
statis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2020 1:30 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από statis »

Χαίρεται.26 ετών, εγγράφηκα στη σχολή το 2012. Είχα πάρει κανονικά αναβολή, αν θυμάμαι καλά μέχρι τέλος 2021.

Για προσωπικούς λόγους έχω αφήσει τη σχολή πίσω, ουσιαστικά την πτυχιακή που δεν έχω ολοκληρώσει ακόμη και 1 μάθημα. Έκανα διακοπή αναβολής, καταθέτοντας στο ΚΕΠ βεβαίωση σπουδών πρόσφατη και θα μπω με την ΣΤ ΕΣΣΟ 2020.

Από τη στιγμή που σπουδάζω ακόμη, δεν θα επιβαρυνθώ παραπάνω μήνα, ακόμη και αν δεν έχω πάρει το πτυχίο έτσι;

Φιλιππος

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Φιλιππος »

Καλησπερα σας. Εάν έχω κάνει κακή χρήση αναβολής και μου έχει επιβληθεί πρόστιμο, μπορω να κάνω θητεία στις Ειδικές δυνάμεις; Ψάχνοντας σε διάφορα φορουμ δεν βρήκα απάντηση. Ευχαριστώ.
Kanakaris1

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Kanakaris1 »

Καλησπέρα σε όλους, ξέρω το θέμα έχει γεμίσει αλλά είπα να ρωτήσω και εγώ μιας και κάποιος ξέρει.

Είμαι 25 μισο, πήρα αναβολή το 2013 λόγω σπουδών μέχρι τις 31/12/22. Πήρα το πτυχίο μου και τώρα είμαι στο μεταπτυχιακό μου το οποίο τελειώνει σε 8-9 μήνες.

Θα είναι υποχρεωτικό μετά να σπάσω την αναβολή ακριβώς όταν πάρω το μεταπτυχιακό;

Θέλω να εργαστώ όσο μπορώ καθώς δεν βγαινουν ευκολα περα και δεν ξέρω αν θα με κατηγορήσουν για κακή χρήση αναβολής που για αυτό το διάστημα που είχα ολοκληρώσει τις σπουδές, δεν πήγα.

Σας ευχαριστώ!

Γιώργος

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Γιώργος »

Kanakaris1 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, ξέρω το θέμα έχει γεμίσει αλλά είπα να ρωτήσω και εγώ μιας και κάποιος ξέρει.

Είμαι 25 μισο, πήρα αναβολή το 2013 λόγω σπουδών μέχρι τις 31/12/22. Πήρα το πτυχίο μου και τώρα είμαι στο μεταπτυχιακό μου το οποίο τελειώνει σε 8-9 μήνες.

Θα είναι υποχρεωτικό μετά να σπάσω την αναβολή ακριβώς όταν πάρω το μεταπτυχιακό;

Θέλω να εργαστώ όσο μπορώ καθώς δεν βγαινουν ευκολα περα και δεν ξέρω αν θα με κατηγορήσουν για κακή χρήση αναβολής που για αυτό το διάστημα που είχα ολοκληρώσει τις σπουδές, δεν πήγα.

Σας ευχαριστώ!

Κακή χρήση κάνει κανείς αν πάρει αναβολή χωρίς ποτέ να αποφοιτήσει. Από την στιγμή που εσύ αποφοίτησες και έχεις το πτυχίο στα χέρια σου, τότε κανείς δεν θα σου πει τίποτα. Απλώς θα χρειαστεί όταν έρθει η ώρα να καταταγείς να τους δώσεις αντίγραφο του πτυχίου σου ή να το ανεβάσεις στο site της στρατολογίας.
Kanakaris1

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Kanakaris1 »

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Γιώργο!
Πετρος

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Πετρος »

Καλησπερα στην ομαδα Θα ήθελα να ρωτήσω εάν πάρεις αναβολη ενω είσαι μεσα στο στρατόπεδο κανονικά. Και πάρεις αναβολη. Εχει και ποινές για την μετέπειτα πορεία σου στην στρατιωτική ζωή.

Liapunov13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:08 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Liapunov13 »

Πετρος έγραψε:Καλησπερα στην ομαδα Θα ήθελα να ρωτήσω εάν πάρεις αναβολη ενω είσαι μεσα στο στρατόπεδο κανονικά. Και πάρεις αναβολη. Εχει και ποινές για την μετέπειτα πορεία σου στην στρατιωτική ζωή.



οχι, εφοσον ο λογος της αναβολης ειναι νομιμος, δε θα εχεις καμια ποινη.

Ραφαηλ Μ

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Ραφαηλ Μ »

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κανω. Είχα πάρει αναβολή δυο χρόνια για να ξαναδωσω πανελλήνιες, την πρώτη χρόνια πήγα και έδωσα κανονικά την δεύτερη χρόνια επειδη έπρεπε να δουλέψω για οικονομικούς λόγους Δεν μπορούσα να πάω να ξαναδωσω αρα δεν μπορώ να εχω και την βεβαίωση ότι έδωσα πανελλήνιες για να δικαιολογήσω την αναβολή, ξέρει κάποιος αν θα υπάρξει κάποιο πρόστιμο η κάποια ποινή για αυτο το λογο;
Guest

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα και καλή χρονιά!Εγώ μπήκα στο Πανεπιστήμιο το 2013. Πήρα το πτυχίο και ορκίστηκα το 2020.

Η αναβολή μου λήγει στις 31/12/2022. Δεν έκοψα την αναβολή όταν ορκίστηκα στο πτυχίο μου. Δουλεύω τα τελευταία χρόνια.

Θα έχω πρόβλημα με επιπλέον θητεία;

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Guest έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά!Εγώ μπήκα στο Πανεπιστήμιο το 2013. Πήρα το πτυχίο και ορκίστηκα το 2020.

Η αναβολή μου λήγει στις 31/12/2022. Δεν έκοψα την αναβολή όταν ορκίστηκα στο πτυχίο μου. Δουλεύω τα τελευταία χρόνια.

Θα έχω πρόβλημα με επιπλέον θητεία;

Δε θα έχεις πρόβλημα. Θα σε καλέσουν να καταταγείς με τη σειρά του Μαρτίου.

Πρέπει να καταθέσεις ή να αποστείλεις αντίγραφο πτυχίου στη στρατολογία έστω και μία ημέρα πριν την κατάταξη διαφορετικά θα έχεις πρόστιμο

Guest

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Guest »

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες