574 ΤΠ - Καστοριά

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
odigos dika

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από odigos dika »

Μαγκες οδηγός δίκα εδω...
Αν δν εχει φυγει ο α******* απο εκεί μην κανετε τον κόπο κ περασετε απεξω...
θα φτυσετε αιμα.
κλαιρη

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από κλαιρη »

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω κανεις που να ναι τωρα καστορια στο 574 η καποιος που απολυθηκε προσφατως εχει να μας πει τιποτα ειναι καλα; Απο εξοδους τι παιζει και τετοια; ευχαριστω

Manolakys

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από Manolakys »

Αντικειμενικά... Το στρατόπεδο είναι χάλια.. Διοικητης ειναι ο Αθάνατος. Ο οποίος δεν υπάρχει. Σπανια τον συναντάς, αλλά η μαλακία είναι ότι δε δίνει τιμητικές που δικαιούσαι ! Και φοιτητικές άδειες και όλα τα συναφή. Η μονάδα έχει μετακινηθεί δίπλα στο αεροδρομιο του Άργους. Είναι μαύρα χάλια. ΚΨΜ λειτουργεί για κάποια λεπτά στη διάρκεια της μέρας. Δεν έχει και τιποτα αξιόλογο βέβαια. Μηχανήματα για καφέ εννοείται δεν υπάρχουν... Όσων αφορά τα στελέχη που πλαισιώνουν τη μονάδα ! Είναι ο ένας πιο βλάκας απ τον άλλον. Χωρίς υπερβολές. Εννοείται εκπαίδευση δεν υφίσταται. Ποιος να σε εκπαιδεύσει και γιατί; Δεν υπάρχει κανένας. Όλοι είναι ΕΠΟΠ και καραβανάδες, εκτός από εναν λοχαγό. ΣΠΕΝ δεν έγιναν για κανέναν λόγο. Βασικά έγιναν. Έγινε βολή και φόρτωμα-ξεφόρτωμα στα Στάγιερ. Γράφτηκε όμως ότι εγινε.. Σε αντίθεση με την υπόλοιπη Ελλάδα. Ειδικότητα; Μια βδομάδα και πάλι ότι να ναι... Γενικά το στρατόπεδο ειναι ξεχασμένο απ την Ελλάδα. Και εφόσον είναι μονάδα προκαλύψεως, κύριο μέλημά του είναι να στέλνει κόσμο στα φυλάκια. Εκεί ειναι μακραν καλυτερα απ τη μοναδα !!! Φίλε ψάρακα, καλυτερα πάρε καμια μετάθεση τώρα που ειναι νωρίς και άσε στο 574 να πανε καστοριανοι ! Οπουδηποτε αλλου θα ναι καλυτερα ! Μη φτάσεις στη θέση μου,2 μηνες να δω την κοπέλα μου, περιμένοντας μια μετάθεση που δεν υποφράφει κανένας ηλίθιος του 574 για να πάρω δρόμο ! Τα φιλιά μου...
Lupus

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από Lupus »

Manolakys φιλε μου ημουν και γω στο 574 πριν λιγο καιρο. Υποθετω οτι εισαι 329 ετσι; Ποιος εισαι;

ΝΙΚΟΣ2007

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ2007 »

270 σειρα... Το απολυτο γ@μιησι ηταν ε. Φ. ΙΕΡΟΠΗΓΗς, εποχη που κυνηγάμε ακομα αλβανους.
ειχαμε και κατι μεμετια που ηταν για πολλες μπατσες... Μαυρη μαυριλα, με 12ωρες υπερεσιες (ενεδρες ολο το βραδυ) και απολυθηκα απο το ε. Φ κρυσταλλοπηγή και εκει σκατα. Ο δικας ηταν φοβερος εδινε πολλες αδιες γιατι ηταν ζορικα τα πραγματα. Εν ετη 2001-2002
gerolykos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 17, 2015 2:43 am
Τοποθεσία: συνταξιουχος
Επικοινωνία:

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από gerolykos »

Εχω υπηρετησει στο ταγμα, στον 2ο λοχο στο νεστοριο αλλα κ στα φυλακια αλεβιτσας, διποταμιας, Ιεροπηγης κ τσαρνο το 1976, το ερωτημα ειναι το εξης: Ολα αυτα υπαρχουν ακομα;
Salikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2016 1:22 pm
Επικοινωνία:

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από Salikos »

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ υπηρετώ σε αυτή τη μονάδα αυτή την στιγμή. Για τυχόν απορίες ρωτήστε ελεύθερα.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από dn24 »

Salikos έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ υπηρετώ σε αυτή τη μονάδα αυτή την στιγμή. Για τυχόν απορίες ρωτήστε ελεύθερα.


Μιας που σε έχουμε εύκαιρο, για τα παιδιά που ενδιαφέρονται, αν θες πες τους τις συνθήκες αυτην την στιγμή στην μονάδα σου εκεί! Υπηρεσίες, αυστηρότητα, καθημερινές δραστηριότητες! Θα το εκτιμούσαμε!

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Salikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2016 1:22 pm
Επικοινωνία:

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από Salikos »

Οι συνθήκες κάτω στην μονάδα είναι χάλια. Τα φυλάκια έχουν από 4 άτομα ίσα ίσα για να λειτουργούν και τα βύσματα έρχονται στην μονάδα για κάνα μήνα και μετά φεύγουν με απόσπαση. Από φυλάκια έχω πάει σε 3 μέχρι στιγμής και μπορώ να πω πως το καθένα έχει το καλό του και το κακό του.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από dn24 »

Salikos έγραψε:Οι συνθήκες κάτω στην μονάδα είναι χάλια. Τα φυλάκια έχουν από 4 άτομα ίσα ίσα για να λειτουργούν και τα βύσματα έρχονται στην μονάδα για κάνα μήνα και μετά φεύγουν με απόσπαση. Από φυλάκια έχω πάει σε 3 μέχρι στιγμής και μπορώ να πω πως το καθένα έχει το καλό του και το κακό του.


Οι υπηρεσίες εντος της μονάδας πως πάνε; Φαντάζομαι στα όρια εμπλοκής.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Salikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2016 1:22 pm
Επικοινωνία:

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από Salikos »

Στα όρια αυτοκτονίας θα έλεγα. Όταν έχει άτομα το 585 τους στέλνουν να κάνουν τις υπηρεσίες. Από εξόδους μόνο με υπηρεσιακό και αυτό για κάνα 2 ώρες. Ευτυχώς δεν έχω κάτσει κάτω.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από dn24 »

Salikos έγραψε:Στα όρια αυτοκτονίας θα έλεγα. Όταν έχει άτομα το 585 τους στέλνουν να κάνουν τις υπηρεσίες. Από εξόδους μόνο με υπηρεσιακό και αυτό για κάνα 2 ώρες. Ευτυχώς δεν έχω κάτσει κάτω.


Σκέψου, ότι ο στρατός, είναι οι τελευταίες "διακοπές" της ζωής σου, έχεις απόλυτο δίκιο σε ότι λες, και σε νιώθουμε απόλυτα. Καλή σου δύναμη, σε ευχαριστούμε για όσα μας είπες, και ο καιρός περνάει.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Salikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2016 1:22 pm
Επικοινωνία:

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από Salikos »

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Μια τελευταία εμπλοκή μου έμεινε σε 52 μέρες παίρνω το χαρτί και τους χαιρετάω.
jojo344
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 23, 2016 9:11 pm
Επικοινωνία:

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από jojo344 »

Αν έχετε την δυνατότητα παιδιά μακρυα από εδω. Δυστυχώς τιποτα δεν λειτουργεί σωστά. Μην περιμενετε άδειες
ΚΟΜΗΣ

574 ΤΠ - Καστοριά

Δημοσίευση από ΚΟΜΗΣ »

Ειμουν το 97 απο ραχουλα σε ραχουλα! Κρυσταλοπηγη, βροντερο, κουλα, ανταρτικο!!! Φασεις τρελες...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες