Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sakalom
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 12:38 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από sakalom »

mp3 επιτρεπεται;

Apap
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 3:46 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Apap »

sakalom έγραψε: mp3 επιτρεπεται;

Ναι , μπορείς να έχεις mp3 στη μονάδα. Αλλά επιτρέπεται να το χρησιμοποιείς μόνο τις ώρες ξεκούρασης. Όχι εν ώρα υπηρεσίας

Νικολακης
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Αύγ 26, 2008 3:14 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Νικολακης »

Να ρωτησω, σε καποιο προηγουμενο μηνυμα καποιος ειχε ρωτησει αν επιτρεπονται τα φαρμακα και η απαντηση ηταν οχι εκτος κι αν εχεις συνταγη γιατρου, οσον αφορα την αλοιφη voltaren το liposan και τις otrivin τι γινεται;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από yandr »

Νικολακης έγραψε: Να ρωτησω, σε καποιο προηγουμενο μηνυμα καποιος ειχε ρωτησει αν επιτρεπονται τα φαρμακα και η απαντηση ηταν οχι εκτος κι αν εχεις συνταγη γιατρου, οσον αφορα την αλοιφη voltaren το liposan και τις otrivin τι γινεται;


Liposan;

Δεν μου αρέσει να παίρνω ανθρώπους στο ψιλό αλλά μου φαίνεται ότι τα ζητάς λιγάκι...
Νικολακης
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Αύγ 26, 2008 3:14 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Νικολακης »

yandr έγραψε:
Liposan;

Δεν μου αρέσει να παίρνω ανθρώπους στο ψιλό αλλά μου φαίνεται ότι τα ζητάς λιγάκι...

Γιατι ρε φιλε εσενα δεν σκανε τα χειλια σου απο το κρυο; Εμενα ειναι χειροτερα γιατι οταν σκανε ματονουν, και οσο για την voltaren; δεν πιανεσαι ποτε; ουτε η μυτη σου μπουκωνει για να χρειαζεσαι otrivin για να μην αναπνεεις μες το ψοφοκρυο απο το στομα;
Γιαυτο ρωταω αν μπορω να τα παρω μαζι μου ή αν θα μου τα κρατησουν!
lolita
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Οκτ 10, 2008 11:50 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από lolita »

Πλακα μας κανειςΕικόνα
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Νικολακης έγραψε: Να ρωτησω, σε καποιο προηγουμενο μηνυμα καποιος ειχε ρωτησει αν επιτρεπονται τα φαρμακα και η απαντηση ηταν οχι εκτος κι αν εχεις συνταγη γιατρου, οσον αφορα την αλοιφη voltaren το liposan και τις otrivin τι γινεται;
Πολυ Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα !
Rojoblanco
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 10, 2008 9:57 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Rojoblanco »

Νικολακης έγραψε:
yandr έγραψε:
Liposan;

Δεν μου αρέσει να παίρνω ανθρώπους στο ψιλό αλλά μου φαίνεται ότι τα ζητάς λιγάκι...

Γιατι ρε φιλε εσενα δεν σκανε τα χειλια σου απο το κρυο; Εμενα ειναι χειροτερα γιατι οταν σκανε ματονουν, και οσο για την voltaren; δεν πιανεσαι ποτε; ουτε η μυτη σου μπουκωνει για να χρειαζεσαι otrivin για να μην αναπνεεις μες το ψοφοκρυο απο το στομα;
Γιαυτο ρωταω αν μπορω να τα παρω μαζι μου ή αν θα μου τα κρατησουν!


Πες στους δικους σου να στα φερουν στο επισκεπτηριο... αν αντεξεις 3-4 μερες στις "κακουχιες"... Εικόνα
rethimno01
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2007 1:22 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από rethimno01 »

yandr έγραψε:
Νικολακης έγραψε: Να ρωτησω, σε καποιο προηγουμενο μηνυμα καποιος ειχε ρωτησει αν επιτρεπονται τα φαρμακα και η απαντηση ηταν οχι εκτος κι αν εχεις συνταγη γιατρου, οσον αφορα την αλοιφη voltaren το liposan και τις otrivin τι γινεται;


Liposan;

Δεν μου αρέσει να παίρνω ανθρώπους στο ψιλό αλλά μου φαίνεται ότι τα ζητάς λιγάκι...
Το Liposan φαίνεται "κάπως". Από την άλλη το φίλο Νικολακης δεν τον γνωρίζουμε προσωπικά. Μπορεί όντως να έχει πρόβλημα. Εγώ θα έλεγα το εξής. Να τα πάρει μαζί του και να αναφέρει σχετικά στους γιατρούς στην κατάταξη. Αν ο γιατρός το επιτρέψει θα τα έχει μαζί του και δεν μπορεί να του απαγορεύσει ούτε ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ.

Anonymous

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Anonymous »

Γιατι ρε παιδια να απαγορευεται το λιποζαν;Εικόνα οσον αφορά τους μυωπες, φοραγατε γυαλια; Φακους μπορει να παρει κανεις και να τους φοραει (οποτε μπορει τελος παντων) ...
gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από gioalex »

Δεν είπε κανείς ότι απαγορεύεται το λιποζάν. Απλά θα προκαλέσει διάφορα σχόλια μεταξύ των άλλων στρατιωτών, αν με καταλαβαίνεις Εικόνα Εικόνα Εικόνα
GEo_Thess
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 12:22 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από GEo_Thess »

Χαιρετώ παίδες,Εικόνα
Παρουσιάζομαι 9/2 Νιγρίτα Σερρών Εικόνα

- οταν λέμε παραμεθώριο εννουμαι;
- κινητο με κάμερα, αν το έχεις μαζι σου, στο παιρνουν κ στο επιστρέφουν αργότερα; Σου λένε να το κληδώσεις σε κανα νουλάπι, το δίνεις στους δικούς σου κατι τετοιο ;
- mp3 player;(mini τελειος, αλλα ο φορτιστής δεν κρύβεται παιζει προβλημα;
Anonymous

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Anonymous »

Εβρο, λημνο, ροδο και πολλα αλλα... Καλυτερα στην αρχη να μην παρεις κινητο με καμερα γιατι απαγορευεται οποτε ναι μπορει να στο κατασχεσουν... Παρε ενα απλο με 30 ευρω να κανεις τη δουλεια σου και αργοτερα βλεπεις... Για mp3 δεν ξερω αλλα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα...
Anonymous

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Anonymous »

Και κάτι τελευταίο... Αυτά τα... Σαπούνια... Μωρομάντηλα... Και τετοια που αναφέρει η λίστα από ένα λινκ που μας έκανες υπάρχει περίπτωση να μην μας αφήσουν να τα βάλουμε στον έλεγχο; (δεν μιλάω για σουγιά και τέτοια)... Για τα είδη υγιεινής αναφέρομαι κυρίως
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν πρόκειται να σου πάρουν τα σαπούνια και τα μωρομάντηλα.

Εκεί που ίσως υπάρξει πρόβλημα είναι με τους νυχοκόπτες και τα ψαλιδάκια. Καλό θα ήταν να τα έχεις πάνω σου. Όπως επίσης και τίποτα Depon ή αλλα φάρμακα.

Επίσης, εάν έχεις πρόβλημα υγείας και χρειάζεσαι συγκεκριμένα φάρμακα (ασθμα κλπ), πάρε και χαρτί ιατρού.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες