Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
nemnikolo
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 06, 2020 4:31 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από nemnikolo »

Αναλόγως την μονάδα που θα πάς φίλε μου και το πόσο "χαλαροί" είναι πάνω στο θέμα κινητού!
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από oldsoldier »

Είναι ανάλογα με την αυστηρότητα του κάθε στρατοπέδου, του κάθε διοικητή κλπ. Δύσκολα όμως παίρνουν κινητά.
Παναγιώτης

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Να ρωτήσω κάτι τα συμπληρώματα διατροφής επιτρέπεται να τα πάρει κανείς μέσα στο στρατόπεδο;
στρ21

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από στρ21 »

Παιδια να ρωτησω κατι. Εχω κοψει το τσιγαρο εδω και 2 χρονια και πλεον εχω ατμοποιητη. Μπορω το παρω μαζι μου.
Άβαταρ μέλους
NikSot
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιουν 29, 2020 3:53 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από NikSot »

στρ21 έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι. Εχω κοψει το τσιγαρο εδω και 2 χρονια και πλεον εχω ατμοποιητη. Μπορω το παρω μαζι μου.


Εννοείται απλά γενικά πρέπει να έχεις το νου σου γιατί πάντα θα υπάρχει αυτός που θα έχει λίγο πιο μακριά χέρια if you know what I mean

kostas

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από kostas »

Παρτε οπωσδήποτε μαζί σας sleeping bag και 1-2 σεντόνια, ακόμα και εαν εχετε ακούσει ότι απαγορεύονται εκει που θα πάτε. Δεν υπαρχει χειρότερο πράγμα απο το να κοιμασαι μεσα στις κουβέρτες του στρατού.

Από ρούχα μπορειτε να πάρετε οτι θέλετε. Αρκει όμως, οτι και να φοράτε απο μέσα, να μην φαίνεται οταν φορατε τις παραλλαγές. Ακομα και ροζ κοντομανικη να θελεις να βάλεις, αρκει να μη φαίνεται. Το μαύρο αρκετές φορες επιτρέπεται ειδικα οταν πρόκειται για fullface ή γάντια.

Σάκοι, υπνοσακοι, πετσέτες, σεντόνια και οτιδήποτε αλλο σχετικο δε χρειάζεται να είναι χακί/παραλλαγή. Καλύτερα πάρτε τα σε μαύρο για να τα χρησιμοποιειτε και μετα το στρατό.

Μην αγοράσετε τα πανάκριβα σεντονια/μαξιλαροθήκες/πετσέτες που πουλάνε στα στρατιωτικά. Πάρτε απο αυτα που εχετε σπιτι σας

Μην αγοράσετε χιτώνια και παντελόνια, θα σας δωσουν 2 ζευγάρια ετσι κ αλλιώς.

Παρτε παντοφλες απο το σπιτι σας καθως οι στρατιωτικές ειναι λες και πατάτε πανω σε lego και κόβονται μεσα στην 1η εβδομαδα.

Απαγορεύεται να φοράτε αρβυλα διαφορετικά απο αυτα που θα σας δώσουν. Επίσης δεν αξίζει το κόστος να πάρετε τύπου aeropelma. Απλα αγοραστε πατους gel και ζητηστε αρβυλα 1 νούμερο μεγαλύτερα απο οτι φορατε συνηθως ετσι ωστε να μη σας χτυπανε και να εχουν χωρο για να βάλετε διπλή κάλτσα.

Φάρμακα αιχμηρα αντικείμενα κλπ απαγορεύονται. Παρόλαυτα υπαρχει μεγάλη πιθανότητα να μη σας ελέγξουν τον σάκο. Καλο θα ηταν όμως να μη φερετε μαζι σας σουγιαδες και xanax. Εμενα μεχρι και μια λίμα για τα νύχια μου πήραν, παρόλο που την επομενη ημερα σου δινουν ξιφολόγχη. Λιγο παράλογο.

adst
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 27, 2020 6:49 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από adst »

Οι κατλτσες που θα παρουμε θα πρεπει να ειναι σαν τις στρατιωτικες που μας δινουν ή δεν εχει σημασια;
giannis43
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 10, 2021 11:16 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από giannis43 »

Μπορεις να παρεις και δικες σου αλλα παρε και στρατου για να εισαι καλυμενος γιατι υπαρχει και το τυπικο.
Nick232
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 21, 2021 2:20 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Nick232 »

Αν έχω μπλε sleeping bag επιτρέπεται ;
Nick232
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 21, 2021 2:20 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Nick232 »

Την ημέρα της κατάταξης επιτρέπεται να έχω πολιτικό σάκο για τα πράγματα μου ;
Νίκος

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Νίκος »

Αν την μέρα της κατάταξης μου έχω πολιτικο Σάκο χρώματος κόκκινο θα έχω κάποιο πρόβλημα ;
analipsiotis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 2:33 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από analipsiotis »

Συνήθως με τους νέους οι περισσότεροι είναι ελαστικοί στις παρατηρήσεις και τις απαιτήσεις τους.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες