Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
stefanos19-94
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Φεβ 21, 2018 10:34 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από stefanos19-94 »

Κάνε αντιστάσεις και πάρε μαζί σου έτοιμες σε κουτάκι ώστε να μην χρειάζεσαι στην αρχή κοφτάκι, κατσαβιδάκι μικρό δεν ενοχλεί, ψαλιδάκι πάρε ένα σπαστό για το βαμβάκι https://atmostore.gr/atmopoihtes/categoryid/90/level/a/productid/1253 Γενικά δεν θα έχεις πρόβλημα, ώστε να αναγκαστείς να σταματήσεις το ηλεκτρονικό
athagkov
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Μάιος 29, 2018 3:36 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από athagkov »

Ωραία, σ ευχαριστώ παρα πολύ
jimis15
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 11:21 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από jimis15 »

Καλησπέρα παιδιά! Μιας και μπαίνω Σεπτέμβρη ξεκινάω σιγά σιγά να μαζεύω πράγματα... Ήθελα την γνώμη σας για κάτι... Λέω να πάρω μαζί μου το βιβλίο Κώδικας Da Vinci. Επειδή σαν μυθιστόρημα λέει κάτι περίεργα σχετικά με την εκκλησία και τον χριστιανισμό παίζει να έχω κανένα πρόβλημα;
Mparmpas
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Δευ Δεκ 04, 2017 3:24 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Mparmpas »

Χαλαρωσε φιλε μου, δεν ασχολειται κανενας με τετοιες λεπτομερειες, δεν ειμαστε στη χουντα.

Το θεμα ειναι μην σκασεις στο κψμ με κανενα ριζοσπαστη η κατι τετοιο χοντρο.

shaqiri_ynwa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 05, 2019 3:34 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από shaqiri_ynwa »

Καλησπερα παιδες, απο πολιτικα ρουχα τι προτεινετε να παρω μαζι; Επισης μαζι με τον υπνοσακο να εχω και σεντονια;
vasilis401
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Απρ 22, 2019 9:19 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από vasilis401 »

Παιδιά,sorry για το offtopic αλλά μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες διαβάζοντας αυτό το νήμα, στη σελ.35 συγκεκριμένα.

Λοιπον, παρουσιάζεσαι στο στρατόπεδο με ένα σάκο τίγκα στα πράγματα και φοράς πολιτικά ρούχα, ωραία; Τι γίνεται μετά με αυτά; Για κάποιο λόγο είχα σχηματίσει την εντύπωση ότι αδειάζεις τα πράγματα σου στους σάκους που σου δίνουν εκεί, και μέσα στον σάκο που έφερες βάζεις τα πολιτικά σου ρούχα, τα οποία παραδίδεις και στα δίνουν μετά στην έξοδο. Αλλά απ' ότι καταλαβαίνω τώρα, τα πράγματα δεν είναι έτσι.

Επειδή όμως σας μπέρδεψα ας κάνω πιο συγκεκριμένες τις ερωτήσεις μου:

1) Τον προσωπικό μας σάκο με τα πράγματα μας τον παίρνουμε ως έχει στο θάλαμο;

2) Τα πολιτικά ρούχα με τα οποία παρουσιάζομαστε, τα δίνουμε έτσι χύμα και τα φυλάνε αυτοί κάπου;

3) Χρειάζεται να έχουμε πολιτικά ρούχα πέραν αυτών με τα οποία θα παρουσιαστούμε;

4) Κάπου είχα διαβάσει (πριν καιρό είναι η αλήθεια) ότι μπορείς να φέρεις παντελόνια φόρμας και αθλητικά παπούτσια. Ισχύει αυτό; Κι αν ναι, για ποιο λόγο μπορεί να θέλει να τα πάρει κανείς μαζί του;

Και τέλος να επαναφέρω μια ερώτηση ενός άλλου μέλος που είδα πιο πίσω και δεν απαντήθηκε:

diafora έγραψε:13. Διάβασμα και περίπατος. Στον ελεύθερο χρόνο μας μπορούμε να κάνουμε βόλτα στον προαύλιο χώρο του στρατοπέδου ή πρέπει να είμαστε μέσα στο θάλαμο (ή σε κάποιον ειδικά διαμορφωμένο χώρο για τον ελεύθερο χρόνο)

Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Ashen »

1) Ναι2) Όχι τα βάζεις στον πολιτικό σου σάκο ή όπου αλλού θες, άλλωστε θα τα ξαναχρησιμοποιήσεις σύντομα στην πρώτη σου έξοδο

3) Όχι, αλλά πάρε 1-2 αλλαξιές γιατί τις εξόδους σου.

4) Οτι μπορείς μπορείς, παντελόνια φόρμα ας πούμε μήπως θες να χρησιμοποιείς σαν πυτζάμα αλλά παπούτσια η αλήθεια είναι δεν ξέρω γιατί να φέρει κάποιος. Σίγουρα στην εκπαίδευση δεν χρειάζονται και στις εξόδους σου θεωρώ πως με το ένα ζευγάρι που παρουσιάστηκες είσαι υπερκαλλυμένος.

Όσο για τον ελεύθερο χρόνο, υπάρχουν συγκεκριμένα μέρη που μπορείς να πας στον ελεύθερο χρόνο σου, ας πούμε μέχρι το ΚΨΜ για να αράξεις ή στο κυλικείο για να πάρεις κάτι. Αλλά γενικά θα σου την πούνε αν πας και αράξεις ας πούμε κάτω από το διοικητήριο ή αρχίσεις να κάνεις βόλτες σαν την άδικη κατάρα.

AngleOfAttack

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από AngleOfAttack »

Καλησπέρα.

Επιτρέπεται να έχω μαζί μου 3-4 otrivin; Έχω στραβό διάφραγμα και χωρίς αυτά δεν αναπνέω πολύ καλά.
Neos

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Neos »

Καλησπερες. Βαζω κάθε βραδυ μια λοσιόν για την τριχόπτωση. Θα με αφήσουν να την πάρω ή θα μου την κρατήσουν στο ψάξιμο της καταταξης; Αν είναι να την περάσω στη ζουλα μετά από καμιά έξοδο...
Andreas2

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Andreas2 »

Τα sleeping bag επιτρέπονται;
vasilis401
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Απρ 22, 2019 9:19 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από vasilis401 »

Andreas2 έγραψε:Τα sleeping bag επιτρέπονται;


Επιτρέπονται, εκτός αν πας Ειδικές Δυνάμεις. Έτσι γνωρίζω. Αυτό έχει αναφερθεί και στις προηγούμενες σελίδες.

ΒΑΣΙΛΗΣ

Χρώμα παραλλαγής φούτερ

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Παιδιά γεια σας! Πήρα κάτι φούτερ παραλλαγής (μπαίνω με την Α ΕΣΣΟ του Ιανουαρίου) τα οποία έχουν και μαύρο χρώμα μέσα. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα;
kainourgios111

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από kainourgios111 »

Γειά χαρά,

Θα ήθελα να ρωτήσω, κινητό smartphone (android), που από τον κατασκευαστή του έρχεται με κάμερες (μπροστά-πίσω), μπορώ να το παρουσιάσω κανονικά την πρώτη μέρα αν έχω αφαιρέσει και τις δύο κάμερες; Δηλαδή, δεν θα έχει τους αισθητήρες για λήψη φωτογραφιών (και θα αφαιρέσω και την εφαρμογή από το κινητό). Μπορώ ακόμα και να τις παραδώσω αν μου ζητηθεί.

Γίνεται;

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Χρώμα παραλλαγής φούτερ

Δημοσίευση από Signaller »

Όχι. Το μαύρο γενικά επιτρέπεται στις εσωτερικές μπλούζες
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
Mpell13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2020 1:08 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Mpell13 »

kainourgios111 έγραψε: Γειά χαρά,

Θα ήθελα να ρωτήσω, κινητό smartphone (android), που από τον κατασκευαστή του έρχεται με κάμερες (μπροστά-πίσω), μπορώ να το παρουσιάσω κανονικά την πρώτη μέρα αν έχω αφαιρέσει και τις δύο κάμερες; Δηλαδή, δεν θα έχει τους αισθητήρες για λήψη φωτογραφιών (και θα αφαιρέσω και την εφαρμογή από το κινητό). Μπορώ ακόμα και να τις παραδώσω αν μου ζητηθεί.

Γίνεται;

Δε πρόκειται να σε πάρει κανένας κινητό μην αγχώνεσαι
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης