Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
[GR]ey_Fox

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από [GR]ey_Fox »

Χαίρετε,Επιτρέπονται άλλες μπότες ή πρέπει αναγκαστικά μόνο αυτές που θα πάρεις εκεί;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Nassos »

Αυτές που χορηγούν. Έχει γραφτεί ότι επιτρέπουν και τα Aeropelma Duetto που είναι το ίδιο σχέδιο αρβυλών αλλά δεν το έχω διασταυρώσει.

Αν πας για Δόκιμος Εφεδρος Αξιωματικός θα έχεις το "ελευθέρας" να φορά ό, τι άρβυλο θές.
Kostis_G
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 1:01 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Kostis_G »

Καλημερα παιδιά. Μπορεί καποιος να φερει ενυδατική κρεμα ή χρειαζεται συνταγή; Φοβαμαι το δουλεμα γιατι 9/10 συσκευασιες γραφουν για αντιρυτιδικη δραση κτλ Εικόνα
Σταύρος

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Σταύρος »

Καλησπέρα. Πλέον έτσι όπως έχουν γίνει στο στρατό με τα ΣΥΠΟ και τις μονάδες που πάμε κατευθείαν, τι κινητά παίρνουμε μαζί μας; Με κάμερα ή χωρίς κάμερα;
Relic

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Relic »

Σταύρος έγραψε:Καλησπέρα. Πλέον έτσι όπως έχουν γίνει στο στρατό με τα ΣΥΠΟ και τις μονάδες που πάμε κατευθείαν, τι κινητά παίρνουμε μαζί μας; Με κάμερα ή χωρίς κάμερα;
Εχω ακουσει οτι μεχρι την ορκωμοσια δεν αφηνουν κινητα με καμερα, οποτε για τις πρωτες 2-3 βδομαδες παρε ενα χωρις καμερα.

mn
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 5:13 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από mn »

Σταύρος έγραψε:Καλησπέρα. Πλέον έτσι όπως έχουν γίνει στο στρατό με τα ΣΥΠΟ και τις μονάδες που πάμε κατευθείαν, τι κινητά παίρνουμε μαζί μας; Με κάμερα ή χωρίς κάμερα;


Σε εμάς (ΣΥΠΟ Νίκος Βογιατζής στην Καβυσσό) μου είπαν ρητά ότι δεν υπάρχει θέμα με το κινητό και ότι δε θα μου το έπερναν ό, τι κι αν ήταν. Το ίδιο και στη μονάδα. Γενικά νομίζω ότι για να υπάρξει θέμα πρέπει να πέσεις σε κάποιον περίεργο. Οπότε για να είσαι σίγουρος το κρατάς πάνω σου και δεν το εμφανίζεις μέχρι να φτάσεις στη μονάδα σου και να κόψεις τα εκεί στελέχη. Κατά 99% δε θα έχεις θέμα πουθενά.

Kwstantis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 09, 2017 7:08 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Kwstantis »

Παρουσιάζομαι τον Σεπτέμβρη και αν και ειναι νωρίς θέλω σιγά σιγά να οργανώνομαι και για ετοιμάζομαι. Αυτό που με ενδιαφέρει ειναι το θέμα του κινητού, επειδή ακούω διάφορα οτι απαγορεύονται κλπ. Και επειδή έχω πολύ ακριβό κινητό, και δεν θα ήθελα να μου το πάρουν, τι ακριβώς ισχύει με τα κινητά; Στα παίρνουν αν δουν οτι έχουν κάμερα; Και επίσης. Ντουλαπάκι ο καθένας δικό του έχει να φιλάει τα προσωπικά του πράγματα η τα εχουν όλοι εκτεθειμένα απο εδώ κ απο εκεί και τα κλέβουν; Και κάτι τελευταίο. Έχω κουρευτική (για κουρέματα) και ξυριστική μηχανή. Μπορώ να τα πάρω μαζί μου;

athagkov
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Μάιος 29, 2018 3:36 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από athagkov »

Αδερφέ μου και γω παρουσιάζομαι τον Ιούλιο και περιμένω από μέρα σε μέρα να βγει φύλλο κατάταξης, πολύ ωραίες πι ερωτήσεις σου, γτ και εγώ το ίδιο ήθελα να ρωτήσω.
giannismar
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2015 1:17 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από giannismar »

Τα κινητα με καμερα απαγορευονται στο στρατο. Συνηθως αυτο δεν τηρειται, αλλα απαγορευονται παρ ολα αυτα. Η mainstream πρακτικη ειναι να παιρνεις ενα κινητο χωρις καμερα αρχικα, και αφου βολιδοσκοπησεις το τι γινεται με τα κινητα στη μοναδα, παιρνεις το κανονικο σου κινητο αν ειναι. Επισης αν σου το παρουν δεν το χανεις, το φυλανε και το παιρνεις οταν φυγεις με αδεια. Ντουλαπακι εχει ο καθ ενας δικο του, ωστοσο τα λουκετα δεν ειναι ολα καλα, τα φτηνα ανοιγουν για πλακα. Για ασφαλεια πρεπει να επενδυσεις σε ενα καλο λουκετο. Κουρευτικη. Ξυρηστικη κλπ μπορεις να παρεις.
[GR]ey_Fox

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από [GR]ey_Fox »

Χαίρετε,-Θα έπρεπε να αγοράσεις και άλλη στολή να έχεις άμα αυτή που σου δίνουν εκεί είναι για πλύσιμο; Και πώς λέγεται ακριβώς γιατί έψαξα και έχει πολλά είδη (BDU,ACU κλπ)

-Επίσης ξέρει κανένας αν υπάρχει σετ με όλα τα λουκέτα που χρειάζεσαι που να ανοίγουν με το ίδιο κλειδί;

-Ακόμα αν έχεις ήδη βαλίτσα παραλλαγής ίδια με αυτή που σου δίνουν και φέρεις τα πράγματά σου σε αυτήν, θα πρέπει να κρατήσεις και την καινούρια την δικιά τους; Και θα έχει χώρο να τις φυλάς; Κάτω απ'το κρεβάτι φαντάζομαι. Ή μήπως μπορείς να δώσεις κάτι στον αποθηκάριο να το φυλάξει για λογαριασμό σου στην αποθήκη;

teo1994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιουν 20, 2018 5:33 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από teo1994 »

Φιλε καταρχας χαλαρωσε. Ολα θα πανε καλα. Υπαρχει ενα θεμα που λεει τι πρεπει να αγορασεις. Απο ρουχα προτεινεται μονο 10 μπλουζακια παραλλαγης, καλτσες και εσωρουχα. Ολα τα αλλα τα παιρνεις απο τον στρατο. Για τα λουκετα μπες σε εναν κλειδαρα και θα σε φτιαξει, υπαρχει αυτο που λες. Οτι σου δινουν μεσα το παιρνεις αναγκαστικα και το χρεωνεσαι και το επιστρεφεις οταν απολυθεις.
athagkov
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Μάιος 29, 2018 3:36 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από athagkov »

Καλησπερα παιδιά,11 Ιουλίου παρουσιάζομαι ΚΕΥΠ, εδώ και 4 χρόνια ατμιζω ηλεκτρονικό τσιγάρο και μου είναι δύσκολο να το αποχωρίστηκε τώρα που μπαίνω φαντάρος, γνωρίζετε το τι ισχύει; Αν επιτρέπεται καθώς και κατσαβίδι και κόφτης για τις αντιστάσεις και το στήσιμο του; Και θα ήθελα να ρωτήσω και το τι γίνεται με το ρεύμα, για φόρτιση κινητού,power bank,mp3... Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από gimitrop »

athagkov έγραψε:Καλησπερα παιδιά,11 Ιουλίου παρουσιάζομαι ΚΕΥΠ, εδώ και 4 χρόνια ατμιζω ηλεκτρονικό τσιγάρο και μου είναι δύσκολο να το αποχωρίστηκε τώρα που μπαίνω φαντάρος, γνωρίζετε το τι ισχύει; Αν επιτρέπεται καθώς και κατσαβίδι και κόφτης για τις αντιστάσεις και το στήσιμο του; Και θα ήθελα να ρωτήσω και το τι γίνεται με το ρεύμα, για φόρτιση κινητού,power bank,mp3... Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων


Kατσαβίδι και κόφτης; Εδώ δεν επιτρέπεται ο νυχοκόπτης. Φορτιστές και power bank και mp3 περνάνε.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
athagkov
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Μάιος 29, 2018 3:36 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από athagkov »

Ο κόφτης είναι σαν πενσουλα μικρή, είναι καποια σημαντικά πράγματα για να μπορώ να ατμίζω. αυτό για το ρεύμα ρωτάω αν για παράδειγμα θα μπορώ να τα φορτίζω σε κοινή θέα, μη μου πει κάτι κάποιος ανώτερος.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες