Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Ntontotis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Φεβ 07, 2017 6:49 pm
Τοποθεσία: Νεοσύλλεκτος
Ενδιαφέροντα: Μουσική, ποδήλατο, games
Επάγγελμα: Ελεύθερος επαγγελματίας
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Ntontotis »

Ε εντάξει αν όχι στο κέντρο για τη μονάδα το σκεφτόμουν που είναι λίγο πιο ''χαλαρά'' τα πράγματα... Άρα δηλαδή μόνο από τις τσέπες που έχει η στολή θα πρέπει να βασιστώ (χιτώνιο/παντελόνι);
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από gimitrop »

wolver έγραψε:Καλησπερα παιδια τα mp3 επιτρεπονται στον στρατο;(δεν εχουν καμερα μονο ενα μενου να διαλεγεις τραγουδια)


Επιτρέπονται, αρκεί να μην τα χρησιμοποιείς εν ώρα υπηρεσίας. Στον ελεύθερό σου χρόνο φυσικά μπορείς

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

gr_ar έγραψε:
Ntontotis έγραψε:Καλημέρα παιδιά.Μία ερώτηση, ο κολλητός μου που υπηρέτησε πέρσι μου είπε ότι στη στολή δε πρέπει να υπάρχει κάτι άλλο 'ξένο' εκτός του εξοπλισμού που σου δίνουν. Αν πάρω 1-2 εξωτερικές θήκες χακί ή παραλλαγής για το κινητό και το power bank για τη ζώνη θα έχω θέμα;Εικόνα



Το κινητό κανονικά απαγορεύεται και εσύ θέλεις να το βάλεις και σε θήκη;Εικόνα



Κανονικά απαγορεύεται αλλά όλοι έχουν :P

Ποιος πάει στρατό χωρίς κινητό;

Εδώ πέρα στους θαλάμους βλέπεις από Tablet μέχρι Λαπτοπ.

Άβαταρ μέλους
Gtdead
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Απρ 17, 2017 6:33 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Gtdead »

B ΕΣΣΟ Μεσολόγγι.

Δεν έλενξαν τίποτα παρά μόνο τα κινητά με κάμερα. Με ρώτησαν αν έχω μαζί ναρκωτικές ουσίες και τους έκανε εντύπωση που πήγα να ανοίξω την τσάντα μου.

Επίσης είχαν και το μαραφέτι που ελέγχει μέταλλα και δουλεύει. Βαρέθηκα να βγάζω κέρματα από τσέπες. Δεν τσεκάρουν παπουτσια, μόνο τσέπες. Είναι εύκολο να περάσεις smartphone, απλά σιγουρέψου ότι εχεις άπειρα powerbanks μαζί. Εμείς είχαμε 5 πρίζες ανα λόχο (150... Άτομα), και αν το παρατήσεις, μπορεί να μην στο κλέψουν, αλλά σίγουρα θα στο βγάλουν για να βάλουν το δικό τους.
Άβαταρ μέλους
vellamos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 4:13 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από vellamos »

Καλησπερα παιδες, μπαινω θηβα στις 19/9 και σιγα σιγα ολοκληρωνω τα μπαγκαζια μου. Στην επιλογη του σακκου που θα παρω μαζι μου πρεπει να ειναι παραλλαγης η μπορω και κατι τετοιο; https://www.trazeras.gr/index.php/stratos/sakidia/%CF%83%CE%B1%CE%BA%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%BF-armymania-120lit-299-detail.html

Akismp
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2015 11:22 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Akismp »

Δεν θα έχεις κανένα θέμα ούτε καν χρειάζεται να αγοράσεις καινούργιο, πάρε οποιονδήποτε έχεις σπίτι.
Άβαταρ μέλους
vellamos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 4:13 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από vellamos »

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Εχω ηδη αυτο που ανεβασα και ειναι αρκετα βολικο στην πλατη ακομα και με βαρος... Οποτε αφου κανει ειναι μια χαρα. Και παλι ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από greenalexyo »

vellamos έγραψε:Καλησπερα παιδες, μπαινω θηβα στις 19/9 και σιγα σιγα ολοκληρωνω τα μπαγκαζια μου. Στην επιλογη του σακκου που θα παρω μαζι μου πρεπει να ειναι παραλλαγης η μπορω και κατι τετοιο;https://www.trazeras.gr/index.php/stratos/sakidia/%CF%83%CE%B1%CE%BA%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%BF-armymania-120lit-299-detail.html


Ο πολιτικος σου σακος μπορει να ειναι οτιδηποτε θες. Αν θες πας και με τσαντα πλατης. Το θεμα ειναι αν θα σε βολεψει η συγκεκριμενη τσαντα. Π. Χ εγω ημουν σε μικρη διμοιρια και δεν υπηρχε περιπτωση να χωρεσει αυτο το πραγμα... Ολοι ειχαμε σακους κλασσικους. Εκτος και αν δεν εχεις θεμα να το ξαπλωνεις κατω απο το κρεβατι (θα λερωνεται μεν. Αλλλα... ) :)
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Εγω προσωπικα θα παρω χακι να μην μου πουν τιποτα
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Επισης καλο θα ηταν να ανοίγει απο επάνω γιατι θα μπορεις να τακτοποιείς καλυτερα τα πραγματα σου... Καλη θητεία αδερφέ
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
grekios
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 01, 2017 8:31 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από grekios »

Γνωρίζει καποιος αν ειναι απαραιτητο να φοραμε οταν βρεχει το ποντσο που μας δινουν, ή μπορουμε να αγορασουμε καποιο αλλο (εννοειτε στα χρωματα του στρατου) που να εχει πχ. Και μανικια;
Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Private Panikas »

2017 ΣΤ' ΕΣΣΟ ΚΕΕΜ Σπάρτης

Πολύ χαλαρός έλεγχος μετά την είσοδο στο στρατόπεδο. Περάσανε smartphones χωρίς πολλά πολλά, απλώς μουτζουρώθηκαν οι κάμερες με μαρκαδόρο για να μην μπορεί να τραβήξει φωτογραφίες (άσχετο που με ένα μαντηλάκι ο μαρκαδόρος έφευγε). Φάρμακα μάζεψαν απ όλους και τους τα έδωσαν στα ιατρεία πάλι. Φαντάροι τον έκαναν τον έλεγχο, σε έβαζαν να ανοίξεις και να αδειάσεις πλαινά τσεπάκια στα σακίδια και τσάντες πλάτης/ώμου, αλλά σάκους να ανοίξουν και να ψαχουλέψουν μέσα στα ρούχα κτλ δεν έφτασαν.Powerbanks ελεύθερα, ηλεκτρονικά τσιγάρα επίσης, πολλοί το μετάνιωσαν που δεν τα πήραν μαζί εξ αρχής. Συσκευές ανίχνευσης κτλ ούτε για δείγμα

Giannisas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Δεκ 12, 2017 11:32 am
Τοποθεσία: Ελευθερος Πολίτ
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Giannisas »

Κινητά περνάνε στο στρατό; . πρέπει να να έχω μαζί αναγκαστικά λόγο απόστασης. Λένε πως σε κάνουν με μαρκαδόρο την κάμερα. αυτό δεν με πειράζει το θέμα είναι να μην μου το πάρουν. παρουσιαζομε 9σπ Καλαμάτα
steve0
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Ιουν 16, 2017 7:03 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από steve0 »

Σε γενικές γραμμές δεν ασχολούνται και πολύ, αλλα ειναι και ανάλογα τη μονάδα. Αν το κρύψεις καλα μεσα στη βαλίτσα δύσκολο να το βρουν. Σε εμάς κάνανε μεν έναν απλό έλεγχο του τύπου άδειασε τις τσέπες αλλά αν τύχαινε το έβρισκαν δεν μπορούσες να το πάρεις ουτε αν τους έλεγες να σπάσεις την κάμερα.
KostasHGT
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Οκτ 11, 2017 3:43 pm
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από KostasHGT »

Παρουσιαζομαι θηβα ιανουαριο... Το smartphone λεω να το βαλω σε εσωτερικη τσεπη μπουφαν αφου θα οαω με μπουφαν λογω κρυου...Η να το κρυψω στη βαλιτσα;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες