Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Πέτρος

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Πέτρος »

Καλησπέρα. Οποιαδήποτε βοήθεια ή συμβουλή θα μου φανεί χρήσιμη.

Ήμουν νεοσύλλεκτος και έκατσα γύρω στις 20 μέρες στο κέντρο και 2 μέρες πριν την ορκωμοσία μου ο γιατρός έδωσε 6μηνη υποχρεωτική αναβολή.Tώρα που θα ξαναμπώ στο κέντρο πόσο θα κάτσω;

Και δεύτερον. Ο γιατρος έδωσε χαρτι με εξετάσεις που πρέπει να κανω. Αν δεν τις κανω (καθως δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα) τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από gimitrop »

Πέτρος έγραψε:Καλησπέρα. Οποιαδήποτε βοήθεια ή συμβουλή θα μου φανεί χρήσιμη.

Ήμουν νεοσύλλεκτος και έκατσα γύρω στις 20 μέρες στο κέντρο και 2 μέρες πριν την ορκωμοσία μου ο γιατρός έδωσε 6μηνη υποχρεωτική αναβολή.Tώρα που θα ξαναμπώ στο κέντρο πόσο θα κάτσω;

Και δεύτερον. Ο γιατρος έδωσε χαρτι με εξετάσεις που πρέπει να κανω. Αν δεν τις κανω (καθως δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα) τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;


Νομίζω -χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος- ότι το Κέντρο θα το ξανακάνεις όλο, απλά θα υπηρετήσεις λιγότερο στη Μονάδα. Όσον αφορά το δεύτερο, οι εξετάσεις έχουν να κάνουν με το λόγο που πήρες αναβολή; Ενδεχομένως να τις καλύψει ο στρατός.

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
341

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από 341 »

Καλημερα!

Ημουν στις ειδικες δυναμεις και υπηρετησα 6 μηνες. Λογο καποιων συμβαντων στο σπιτι επρεπε να παρω αναβολη.

1 χρονο μετα πρεπει να ξαναπαρουσιαστω. Και ρωτω: Θα μπορουσα να παω ως εξ αναβολης στο ΚΕΕΔ και να τελειωσω την θητεια μου εκει; Εχει γινει τετοιο περιστατικο ποτε;

gr_ar

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από gr_ar »

Όχι δεν γίνεται.
Πέτρος

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Πέτρος »

Ξέρει κάποιος ποιο ειναι το κατωτερο οριο των ημερων που εχεις υπηρετησει ωστε να μην ξανακανεις ολο το κεντρο; Στις 9 παρουσιαστηκα και στις 29 μου εδωσαν αναβολη (σε 3-4 μερες ακολουθουσε η ορκωμοσια στο κεντρο, την οποια και εχασα).

Υπαρχει περιπτωση να ξανακανω ολο το κεντρο; ΕικόναΕικόνα
gr_ar

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από gr_ar »

Πέτρος έγραψε:Ξέρει κάποιος ποιο ειναι το κατωτερο οριο των ημερων που εχεις υπηρετησει ωστε να μην ξανακανεις ολο το κεντρο; Στις 9 παρουσιαστηκα και στις 29 μου εδωσαν αναβολη (σε 3-4 μερες ακολουθουσε η ορκωμοσια στο κεντρο, την οποια και εχασα).

Υπαρχει περιπτωση να ξανακανω ολο το κεντρο;ΕικόναΕικόνα


Ναι πάλι από την αρχή.

παπαδοπουλος

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από παπαδοπουλος »

Εχω κανει 8 μηνες θυτεια και μετα πηρα αναβολη για λογους υγειας παω παλι στο κεν η στη μοναδα που ημουν; Πηγα στο στρατόλογικο γραφειο αθηνων και δεν ηξεραν να μου απαντησουν απο οτι μου ειπαν
Άβαταρ μέλους
Hristos21
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Σεπ 11, 2017 11:57 pm
Ενδιαφέροντα: Αυτοκινητα
Επάγγελμα: Υδραυλικος
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Hristos21 »

Καλησπέρα σε όλους.

Θα μπώ στο θέμα αμέσως.

Παρουσιάζομαι άυριο στην Αυλώνα ειμαι εξ αναβολης και ήθελα να ρωτήσω αν θα χρειαστεί να παρω μαζι μου το μπερε η το τζοκει η τις αρβυλες που μου εδωσαν οταν παρεδωσα τα υπολοιπα ρουχα. και αν θα ξανα κανω τα εμβολια και γενικα ακτινογραφίες και τα συναφή. και ποσο θα χρειαστει να κατσω στο κεντρο μεχρι την μεταθεση.

neos

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από neos »

Νωρις το θυμηθηκες
Άβαταρ μέλους
filipposef
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Αύγ 16, 2017 1:23 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από filipposef »

Καλησπέρα παιδιά, ήταν να μπω με την Ε ΕΣΣΟ 2017 αλλα πηρα μετατοπιση καταταξης για λογους υγειας και μπαινω τωρα στην ΣΤ ΕΣΣΟ του Νοεμβριου, οπου ληγει η μετατοπιση μου 19/11 και λεω να μπω την επομενη μερα ακριβως. Το ερωτημα μου ειναι το εξης: Θα εκπαιδευτω και θα ορκιστω μαζι με ολους τους στρατευσιμους που θα εχουν μπε απο τις 13-16/11 ή θα εκπαιδευτω/ορκιστω μονος μου μια βδομαδα μετα;
puzi
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 19, 2018 1:16 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από puzi »

Καλησπερα παιδια. Εγω ειχα παει στρατο αλλα τους πρωτους 2 μηνες πηρα αναβολη. Η αναβολη ληγει τον σεπτεμβριοΕχω 2 ερωτησεις:

Εφοσον η αναβολη ληγει τον σεπτεμβριο θα παρουσιαστω τον ιδιο μηνα η με την επομενη εσσο;

Εφοσον εχω κανει ηδη δυο μηνες θα κανω αλλους επτα σωστα;

KonD

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από KonD »

Καλησπέρα παιδιά! Έχω την εξής απορία: ειμαι με τους εξ αναβολής της Γ ΕΣΣΟ 2018 και παρουσιάστηκα στο ΚΕΠΒ Θήβας. Ενώ μέχρι την Α ΕΣΣΟ ορκίζομαι τα ν εκει που παρουσιαζόμαστε, πλέον οι εξ αναβολής παίρνουμε μετάθεση για άλλου χωρις να ορκιστούμε σε μονάδα απευθείας. Θα ορκιστουμε τελικά; Γνωρίζει κανεις τι προβλέπει το νέο σύστημα; Ευχαριστώ!
thesprotos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 23, 2018 7:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από thesprotos »

Χαίρετε. Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία για τους εξ αναβολής. Μπαίνουμε μια βδομάδα νωρίτερα απ οτι έχω διαβάσει. Όμως μετά τι γίνεται; Αυτή η βδομάδα τι περιλαμβάνει; Μετά αν πχ είμαι Ι1 ακολουθώ κανονικά θητεία όπως όλοι οι υπόλοιποι; Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!
Jay27
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 2:55 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Jay27 »

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω αν όσοι προέρχονται από αναβολή για λόγους υγείας κάνουν μια ευκολότερη θητεία κοντά στον τόπο διαμονής τους. Επίσης το Ι τους παραμένει σταθερό Ι1 ή μπορεί να είναι και άοπλοι προερχόμενοι από αναβολή για ψυχολογικούς λόγους;
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Ashen »

Το δεύτερο δεν το γνωρίζω, για το πρώτο όμως η απάντηση είναι όχι.

Όλοι υπηρετούν παραμεθόριο εκτός από τους κατ εξαίρεση, βύσματα κτλ.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες