Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σχετικά με την ειδικότητα να συμπληρώσω ότι ναι υπάρχει πιθανότητα να σου την αλλάξουν.
cuervo

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από cuervo »

Immor έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ απλά ήθελα να ξέρω πάλι πρέπει να παρουσιαστώ στο κέντρο ;
Eννοείται, η διαδικασία δεν αλλάζει, ότι έγινε την πρώτη φορά θα γίνει και τώρα, απλά σε πιο χαλαρούς ρυθμούς.
Κ87

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Κ87 »

Παιδιά καλησπέρα.

Παρουσιάζομαι την Δευτέρα στη Θήβα, αλλά σκοπεύω να ζητήσω εξάμηνη αναβολή για να τελειώσω κάποιες υποχρεώσεις που έχω και να μπω Νοέμβρη.

Απ 'ότι έχω καταλάβει με όσα έχω διαβάσει το τελευταίο διάστημα είναι ότι την εξάμηνη θα την πάρω πολύ εύκολα και άμεσα. Ωστόσο κάτι που με προβληματίζει σοβαρά είναι ότι έχω ακούσει ότι στην εξ' αναβολή κατάταξη (μία εβδομάδα νωρίτερα) παρουσιάζονται κυρίως διάφοροι περίεργοι που συνήθως πάνε για απαλλαγή.
Αυτό με προβληματίζει λίγο από την άποψη ότι θα είναι που θα είναι περίεργες οι πρώτες μέρες της προσαρμογής, αν είναι να τύχω και με τίποτα περίεργους, θα είναι ακόμα δυσκολότερα τα πράγματα... Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ... Έχει κανείς συγκεκριμένη εμπειρία από τέτοια κατάταξη να μου πει τι παίζει στο περίπου κλπ... Επίσης δεν έχω καταλάβει και κάτι άλλο... Όσοι μπουν εξ' αναβολή μια εβδομάδα νωρίτερα, μπαίνουν σε θάλαμο μόνοι τους ή όταν μπουν οι υπόλοιποι της ΕΣΣΟ κανονικά, μπορούν να πάνε και σε θάλαμο με εκείνους π. Χ.
Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και συγγνώμη αν σας κούρασα, απλά ειλικρινά με έχει αγχώσει λίγο το όλο ζήτημα.

Immor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 14, 2015 11:42 pm
Τοποθεσία: στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Immor »

Καλησπέρα σας και πάλι Επείγον

στις 12/2/2015 πήγα στην στρατολογία του νομού Θεσσαλονίκης και έκοψα την ετήσια αναβολή που είχα πάρει στις 30/07/2014 και χθές το πρωί παρέλαβα ένα έγγραφο το οποίο μου λέει να κλείσω ραντεβού για να περάσω απο ψυχολόγους να κρίνουν αν είμαι κατάλληλος για στράτευση οκ εγώ ξεπέρασα το πρόβλημα υγείας που είχα όμως έχω κάποιες απορίες

1η εφόσον μου έστειλαν αυτό το έγγραφο σημαίνει ότι έχει κοπεί η αναβολή; Και αν ναί θα μπώ με την Γ ΕΣΣΟ 2015 Μαίο;

2η Θα ξαναπάω στο ΚΕΤΘ;

3η Πόσο Μαίου θα παρουσιαστώ; Γιατί μετά τις 15 Μαίου είναι καλά τα οικονομικά μου

Υ. Γ Σας Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και Συγνώμη αν έχω γίνει κουραστικός
cuervo

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από cuervo »

Immor έγραψε:Καλησπέρα σας και πάλι Επείγον

στις 12/2/2015 πήγα στην στρατολογία του νομού Θεσσαλονίκης και έκοψα την ετήσια αναβολή που είχα πάρει στις 30/07/2014 και χθές το πρωί παρέλαβα ένα έγγραφο το οποίο μου λέει να κλείσω ραντεβού για να περάσω απο ψυχολόγους να κρίνουν αν είμαι κατάλληλος για στράτευση οκ εγώ ξεπέρασα το πρόβλημα υγείας που είχα όμως έχω κάποιες απορίες

1η εφόσον μου έστειλαν αυτό το έγγραφο σημαίνει ότι έχει κοπεί η αναβολή; Και αν ναί θα μπώ με την Γ ΕΣΣΟ 2015 Μαίο;

2η Θα ξαναπάω στο ΚΕΤΘ;

3η Πόσο Μαίου θα παρουσιαστώ; Γιατί μετά τις 15 Μαίου είναι καλά τα οικονομικά μου

Υ. Γ Σας Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και Συγνώμη αν έχω γίνει κουραστικός


A. Η αναβολή θα κοπεί μόνο όταν ο ψυχολόγος κρίνει πως μπορείς να υπηρετήσεις και λογικά ναι με την Γ θα μπεις.

Β. Θα πας σε όποιο κέντρο δέχεται εξ'αναβολής, αυτό θα το μάθεις όταν βγει η εγκύκλιος της ΕΣΣΟ που θα παρουσιαστείς.

Γ. Αυτό δεν είναι στάνταρ, αλλά λογικά πριν τις 15 θα μπεις, άρα κακώς ξεκινάς την διαδικασία τώρα, θα έπρεπε να το καθυστερήσεις, πάρε τηλέφωνο στην στρατολογία και ζήτα ανάκληση της αναβολής.

Immor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 14, 2015 11:42 pm
Τοποθεσία: στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Immor »

Καλησπέρα σας και πάλι έχω μια απορία πέρυσι με την Γ ΕΣΣΟ 19/5/2014 είχα παρουσιαστεί στο ΚΕΤΘ στον Αυλώνα αφού ορκίστηκα 6/6/2014/ πήρα μετάθεση στο 424 ΓΣΝΕ όπου και έκανα θητεία έως και της 30/07/2014 που πήρα ετήσια αναβολή για λόγους υγείας το θέμα είναι ότι το ξεπέρασα το πρόβλημα υγείας που είχα και έκανα αίτηση για διακοπή της αναβολής στις 11/2/2015 παρέλαβα ένα έγγραφο το οποίο μου έλεγε να κλείσω ραντεβού για να περάσω από Ψυχολόγους να κρίνουν αν είμαι κατάλληλος για στράτευση πήγα στις 12/03/2015 και με εξέτασε ψυχολόγος του στρατού γίνεται να μπώ με την Γ ΕΣΣΟ 2015; Και αν ναί θα χρειαστεί να πάω πάλι στο ΚΕΤΘ;
Immor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 14, 2015 11:42 pm
Τοποθεσία: στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Immor »

Συγνώμη αν έχω γίνει κουραστικός απλά θέλω να γνωρίζω αν θα μπώ στο Κετθ με την Γ ΕΣΣΟ 2015;

cuervo

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από cuervo »

Στην σελιδα 13 υπάρχει ακριβως η ίδια ερώτηση και απάντησα εγώ, αν θέλεις διάβασε την, αλλιως σε βλέπω να το Ρώτας συνέχεια.
kapoios

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από kapoios »

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!uα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Πήρα εξάμηνη αναβολή για παθολογικούς λόγους (δερματίτιδα). Αυτή λήγει τον ερχόμενο Σεπτέμβρη. Εγώ λοιπόν, θα μπω με την Α' ΕΣΣΟ ή θα με καλέσουν νωρίτερα;
kapois

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από kapois »

Κανείς βρε παιδιά;
Guest_10

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Guest_10 »

Ενδεχομένως το ερώτημα σου να το απάντησε ο cuervo στην προηγούμενο σελίδα στο τελευταίο post.
Δημήτρης

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Γεια σας παιδιά. Ένας φίλος έχει αναβολή μέχρι τη 1η Ιουλίου 2015. Πότε θα παρουσιαστεί; Υπάρχει περίπτωση να του στείλουν χαρτί πριν την λήξη της αναβολής, για να μπει στην ΕΣΣΟ Ιουλίου;

Ευχαριστώ
μήτσος

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από μήτσος »

Κάποια απάντηση βρε παιδιά για το παραπάνωQ
stathisPFC
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Ιουν 12, 2015 6:20 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από stathisPFC »

1 του μηνα που μου ηρθε το χαρτι διαβασα οτι ειναι για οσους εχουν αναβολη για λογους υγειας... Αυτο ειναι καλο ή κακο; Παιζει να ειμαστε λιγοι και να μας τρεχουν πολυ; Τι παιζει με αυτο το θεμα;

θα μας εξετασουν παραπανω οι γιατροι/ψυχολογοι του κεντρου;

kostasfender
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Ιουν 05, 2015 2:15 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από kostasfender »

Συμπληρωματική ερώτηση στην ερώτηση του φίλου από πάνω:

Επειδή μπαίνω κι εγώ στη 1 του μήνα στο ΚΕΤΘ (Αυλώνας), και με έχουν κατεταγμένο στο Εφοδιασμού μεταφορών, στους θαλάμους θα είμαστε μαζί με τεθωρακισμένα, πεζικό κλπ ή θα ήμαστε ταξινομημένοι ανά σώμα;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες