Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν κάποιος, έχει ήδη ορκιστεί, εχει περάσει την βασική εκπέδευση όταν ξανακαταχθεί (μία εβδομάδα νωρίτερα), ξαναορκίζεται; Κάθεται σε όλη την εκπέδευση η τον στέλνουν στην μονάδα;
AlCapone
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιουν 09, 2009 3:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από AlCapone »

Αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος νομίζω ξανακάνεις εκπαίδευση.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Οι εξ αναβολής πηγαίνουν κατευθείαν στη μονάδα εφόσον ορκίστηκαν και ολοκλήρωσαν την βασική εκπαίδευση στο ΚΕΝ.
giannis

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από giannis »

Καλημερα παιδια, μια ερωτηση θελω να κανω μου ηρθε το χαρτι να παρουσιαστω στο ναυτικο νοσοκομειο, μου ειχε ερθει 2 φορες στο παρελθον το χαρτι αλλα δεν πηγα για λογους υγειας
απο την στιγμη που δεν υπαρχει πλεον σειρα για ναυτικο και λογικα οσοι θα μπουνε Θα ειναι απο αναβολες Ειτε σπουδων ειτε υγειας, τι θα γινει;
πιστευω πως ουτε πολλα ατομα θα ειμαστε μιας και δεν υπαρχει κανονικη σειρα και απο την αλλη; Τι θα γινει θα μας στειλουν αλλου μετα; Ξερει κανεις τπτ;
ikarus260
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 4:13 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από ikarus260 »

Ακόμα δεν έχει σταματήσει το ναυτικό να πέρνει σειρές κι απ την ώρα που έχεις καταταχτεί απ την αρχή εκεί, εκεί θα πας Εικόνα
vbill23
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Απρ 17, 2010 2:08 am
Τοποθεσία: loxias
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από vbill23 »

Εσσο 2003 δ' vs ΕΣΣΟ 2010 β'

με ξανακαλεσαν στρατο μετα απο 7 χρονια

για 3 μηνεσ

τι πρεπει να κανω για να το αποφυγω

δεν τηα την παλεψω...

μου διελυσαν την ζωη μου γιατι

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Για ποιό λόγο δεν σου είπανε;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Είχες κάνει θητεία και πήρες αναβολή για ιατρικό ή κάποιο άλλο σοβαρό λόγο;
dk
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2010 12:28 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από dk »

Καλισπερα παιδια, πολυ καλο το forum μας
θελω μερικες πληροφοριες να μου δωσετε... Λοιπον εχουμε και λεμε...
το Νοεμβρη του 2009 παρουσιαστηκα στο κεντρο του 221 στην Μυτιλήνη (ειμαι ντοπιοσ) εκατσα μεχρι και μια εβδομαδα μετα την ορκομοσια... Μετα πιρα αναβολη για ενα χρονο (ψυχολογικους λογουσ) ... Και τορα τον Νοεμβριο του 2010 σκοφτομαι να μπω να τελειωνω... Το κεντρο ομως της Μυτιλήνης διστυχος εκλεισε... Μηπως ξερεται που θα με στειλουν; Και αφου εχω κανει την βασικη μου εκπαιδευσει θα την ξανακανω; Αναμενω με αγονια της απαντησεις σας... Ευχαριστω!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

dk έγραψε:Καλισπερα παιδια, πολυ καλο το forum μας
θελω μερικες πληροφοριες να μου δωσετε... Λοιπον εχουμε και λεμε...
το Νοεμβρη του 2009 παρουσιαστηκα στο κεντρο του 221 στην Μυτιλήνη (ειμαι ντοπιοσ) εκατσα μεχρι και μια εβδομαδα μετα την ορκομοσια... Μετα πιρα αναβολη για ενα χρονο (ψυχολογικους λογουσ) ... Και τορα τον Νοεμβριο του 2010 σκοφτομαι να μπω να τελειωνω... Το κεντρο ομως της Μυτιλήνης διστυχος εκλεισε... Μηπως ξερεται που θα με στειλουν; Και αφου εχω κανει την βασικη μου εκπαιδευσει θα την ξανακανω; Αναμενω με αγονια της απαντησεις σας... Ευχαριστω!


Θα την ξανακάνεις την εκπαιδευσή από την αρχή και μετά θα πάρεις μετάθεση. Θα παρουσιαστείς σε άλλο κέντρο. Το μόνο που ξέρω είναι το που δεν θα στείλουνε και σίγουρα δεν θα πας αυλώνα-πεζοναύτες και μεγάλο πεύκο-ειδικές δυνάμεις. Σε όλα τα άλλα μπορείς να πας
dk
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2010 12:28 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από dk »

Greek_Army έγραψε:
dk έγραψε:Καλισπερα παιδια, πολυ καλο το forum μας
θελω μερικες πληροφοριες να μου δωσετε... Λοιπον εχουμε και λεμε...
το Νοεμβρη του 2009 παρουσιαστηκα στο κεντρο του 221 στην Μυτιλήνη (ειμαι ντοπιοσ) εκατσα μεχρι και μια εβδομαδα μετα την ορκομοσια... Μετα πιρα αναβολη για ενα χρονο (ψυχολογικους λογουσ) ... Και τορα τον Νοεμβριο του 2010 σκοφτομαι να μπω να τελειωνω... Το κεντρο ομως της Μυτιλήνης διστυχος εκλεισε... Μηπως ξερεται που θα με στειλουν; Και αφου εχω κανει την βασικη μου εκπαιδευσει θα την ξανακανω; Αναμενω με αγονια της απαντησεις σας... Ευχαριστω!


Θα την ξανακάνεις την εκπαιδευσή από την αρχή και μετά θα πάρεις μετάθεση. Θα παρουσιαστείς σε άλλο κέντρο. Το μόνο που ξέρω είναι το που δεν θα στείλουνε και σίγουρα δεν θα πας αυλώνα-πεζοναύτες και μεγάλο πεύκο-ειδικές δυνάμεις. Σε όλα τα άλλα μπορείς να πας

εγω παντος πηρα και ρωτισα και μου ειπαν καμια εβδομαδα να κατσεις και μετα θα φυγεις... Τωρα θα δουμε...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στο κέντρο πρέπει να συμπληρώσεις 40 μέρες τόσο διαρκεί η βασική εκπαίδευση
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Πέμ Ιούλ 01, 2010 10:41 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
dk
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2010 12:28 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από dk »

Greek_Army έγραψε:Στο κέντρο πρέπει να συμπληρώσεις 40 μέρες τόσο διαρκεί η βασική εκπαίδευση

την εχω κανει ομως... Εμενα γτ μου ειπαν αυτο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Έκατσες μια εβδομάδα μετά την ορκομωσία άρα να έκατσες το πολύ 20 μέρες οπότε δεν την έχεις κάνει όλη
alexis99

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από alexis99 »

Καλησπέρα, Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.παρουσιάστηκα Κόρινθο Το Μάιο Του 2010, ολοκλήρωσα την Εκπαίδευση Και πήρα μετάθεση για Έβρο.

Από τον Έβρο 1 βδομάδα μετά Πήρα 6 Μήνη Αναβολή για λόγους υγείας.

1) Παρουσιάζομαι Σε ΚΕΝ πάλι η πάω κατευθείαν σε μονάδα;

2) Είναι φυσιολογικό που μου πείρανε όλα τα στρατιωτικά ρούχα; Αν πάω σε μονάδα θα μου δώσουν καινούργια;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης