ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sardo
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2009 4:13 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από sardo »

Θα εκτιμουσα απεριοριστα εαν θα μπορουσατε να μου δωσετε την λυση στο ερωτημα μου για το ποιο απο τα παρακατω. Λ. Ο. Κ αμφιβιοι η πεζοναυτες εχουνε την καλυτερη κ σκληροτερη Εκπαιδευση οσο αφορα την εκπαιδευση στα οπλα, τεχνικες, γυμναστικη κ γενικα που υπαρχει περισοτερη δραση κ ρεαλιστικες συνθηκες επιβιωσης κ μαχης.
με δεδομενο οτι διαβασα τα υπολοιπα ποστς δεν εβγαλα ακρη κ ελπιζω τωρα να με βοηθησετε για να βγαλω.
ευχαριστω εκ των προτερων

Υ. Σ
ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΘΗΤΕΙΑ ΜΟΥ (12ΜΗΝΕΣ) Κ ΕΙΜΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΔΙΑΘΛΟΥ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ-ΑΝΩΜΑΛΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ), ΚΟΥΝΓΚ ΦΟΥ.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Φιλαρακι υπαρχουν αντιστοιχα ποστ στο θεμα 'Ειδικες Δυναμεις'.

Μπορεις να ανατρεξεις εκει και να βρεις απαντησεις στα ερωτηματα σου.
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Παντως φιλε οπου και να πας στις ειδικες δυναμεις θα χορτασεις και σκληραγωγηση και τρεξιμο και καμψεις και σκοποβολη και αγγαριες και σκοπια... Και γενικα κουραση και ταλαιπωρια... Αλλα στο τελος θα σου μεινει καλη αναμνηση! Γενικα αν και δεν εχω παει ακομα στρατο εχω πολλους φιλους που ειναι η ηταν στις ειδικες δυναμεις και μου παν οτι αξιζει να δοκιμασω!
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Legion »

Ολοι λαμβανουν σχεδον την ιδια εκπαιδευση καταδρομεα...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από fideas emk »

sintoma lokatzis έγραψε:θα χορτασεις Κουραση και ταλαιπωρια... Αλλα στο τελος θα σου μεινει καλη αναμνηση!
Οπως στα ειπαν οι φιλοι σου ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι ειναι! Δε θα το μετανοιωσεις ΜΕΤΑ. Μεσα μπορει να αναρωτηθεις (οπως εγω) : Μα τι μπιπ-ακας ειμαι που ηρθα εδω... Θα εχεις σπασιματα καλα αλλα μετα θα τα θυμασαι με καλες αναμνησεις...

παραδειγμα απλο: Υπνος,11-2.15 (συνηθως αμα σε πιανει αργα ο υπνος 11.30-12 το βραδυ), ξυπνημα 2.15-2.20 (σα λεουρας γιατι πιο νεοι μπορει να ξυπνανε πολυ πιο νωρις), ντυσου πλυσου, παρε τσιγαρα, σοκολατες κτλ, δεσε αρβυλες, εξαρτηση, οπλο, κρανος, υπογραψε και φυγε για αλλαγη 2.30 το πρωι.2.45-2.50 εισαι στο σκοπετο στο χειροτερο νουμερο (3-6). Αλλαγη σου απο σκοπο στις 5.40-50 και αμα εισαι τελειως ατυχος πρεπει να παραδωσεις πυρομαχικα στον ΑΥΔΜ οποτε παει ο υπνος των 5-10 λεπτων που θα χορταινες. Γυρνας στο λοχο 6.10 και εχεις στη διαθεση σου 20 λεπτα να ξεντυθεις να φησεις οπλα κτλ Και να κοιμηθεις (μεχρι 6.30 που βαραει εγερτηριο... Αλλά αν ειναι καλοκαιρι ΑΚΥΡΟ). Μετά ξυπνημα σορτσακι αθλητικο, φανελα, κανε κανα 2 τσιγαρα παρε και κανα 2 νεους και πηγαινε τους για γοπινγκ.7 τρεξιμο με το λοχο πανω μεχρι την κορυφη του λοφου απεναντι,8 χλμ πανε-ελα, επιστροφη διελευση οργανων (ελξεις, καμψεις, χειροβαδιση κτλ και διαφορα αλλα κανα μισαωρο +), απο κει τρεχοντας ιδρωμενος στα μαγειρια για πρωινο 3-7 λεπτα συνηθως και μετα τρεχοντας ή περπατοντας (αναλογα με τις διαθεσεις του Λοχια η Δεκανεα). Απο κει ντους, ντυσιμο, εξαρτηση, οπλο κρανος και εξω για αναφορα λοχου, καπακια αναφορα Μοιρας... Βουρ για πεδιο βολης... Βολες μεχρι ας πουμε 12-12.30 και επιστροφη για το καλυτερο κομματι της μερας... ΚΨΜ... Καλοκαιρακι (για Σας που θα μπειτε φλεβαρη σαν κι εμενα και αυτα που σας λεω θα τα κανετε το καλοκαιρι κυριως) ... Κοκακολες, παγωτα. Τσιγαρα κανα μισαωρο-μια ωρα και μετα πισω λοχο για αναφορα... Και τροχαδην μαγειρια για φαγητο... Αναφορα φαγητου... Μετα πισω περπατωντας στο λοχο για αναφορα φρουρας...3 η ωρα φρουρα και αν ΔΕΝ εχεις νουμερο στο καπακι φευγεις στο λοχο για υπνο το μεσημερι... Κατα της 3.30-4. Μεχρι το πολυ 17.30. Απο κει και περα εξαρταται. Μπορει να σου τυχει να φυγει απογευματινο 3-6μμ σκοπετο (και 12 -3 το βραδι μετα βεβαια) ή να εχετε απογευματινη γυμναστικη στο καπακι αν για οποιοδηποτε λογο καθυστερησει η φρουρα... Μ'αλλα λογια μπορει να σε παει απο 2πμ τα χαραματα μεχρι 7μμ το απογευμα ΜΑΜΙΩΝΤΑΣ (αλλα αυτη ειναι μια απο τις ''δυσκολες μερες'' στα ΛΟΚ υπαρχουν και σαφως πιο ευκολες).

οσον αφορα την εκπαιδευση τα αντικειμενα ειναι τα ιδια παντου (πενηνταρα θα κανετεεε παντου, ανταρτη παντου κτλ κτλ). Η ενταση και οι ρυθμοι μπορει να διαφερουν σχετικα απο μοναδα σε μοναδα (πεζοναυτων ΜΑΚ ΛΟΚ) αλλα εξαρταται απο τη μοναδα και κυριως απο το διοικητη και λοχαγο σας...

ALEX1990
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 5:05 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από ALEX1990 »

Ξερεις πολλα βλεπω φιλε! Ωραιος! Αν θες μιλισε μας και λιγο για το Τ/ΠΕΝ (sorry που βγαινω εκτος)
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από yandr »

Για τα Τ/ΠΕΝ καλύτερα να μας μιλήσει (αν θέλει) στην αντίστοιχη συζήτηση των Ειδικών Δυνάμεων.
Γιαννης

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Γιαννης »

Ρε παιδια μια βοηθεια παρακαλω. Να δηλοσω μακ η λοκ; Μακ ηθελα αλλα απο διαφορα ποστ διαβασα οτι εχουν πεσει τα πολυ πραγματα. Μεχρι οτι οι αμφιβιοι ειναι ανυπαρκτοι. Κα θε σχολιο θα βοηθουσε. Ευχαρηστω
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Τραβα οτι θες εκτος απο Πεζοναυτες!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θρύλος πραγματικά δεν έχεις πάει πεζοναύτης γι'αυτό μην επηρέαζεις τα μέλη του φόρουμ
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Rafale »

Επιτρεψατε μου να πω πως η πολυγνωμια δεν κανει κακο καθως ακουγονται πολλες αποψεις Και αυτο ειναι καλο. Διευρυνει τη σκεψη μας και δεν μας κανει να κοιταμε προς ενα και μονο σημειο. Και ο καθεις αποφασιζει μονος του στο τελος την επιλογη του.
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Legion »

Ολοι μα ολοι εχουν την ιδια εκπαιδευση, την δυσκολια την κανει ο Δ/κτης...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από fideas emk »

Πολυ σωστο. Ο δκτης και να συμπληρωσω και ο λοχαγος.

marine

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από marine »

Γιατι ρε φιλε τι εχουν οι πεζοναυτες
Νικος

ΛΟΚ vs ΜΑΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Νικος »

Παντως και εμενα ενα παιδι που πηγε και ΛΟΚ και Πεζοναυτες μου ειπε οτι Στους Πεζοναυτες ειναι πιο δυσκολα.

(αν και εγω Λοκ θελω να παω και η Μακ δν με χαλαει) :)

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες