Διαγραφές μελών

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από illy »

Τι γινεται ρε παιδια με το φορουμ; Εχει εδω και καιρο που διαβαζω σε ποστς οτι υπαρχει δυσαρεσκεια και πικρια για τους διαχειριστες του φορουμ... Γιατι; Τι εγινε; Βρε yandr μου, ο σκοπος ειναι να αποκτησει το site σου οσα περισσοτερα μελη γινεται και επισκεπτες, γιατι να τους "απομακρυνετε" με την συμπεριφορα σας; Σε μενα προσωπικα δεν εχει τυχει κατι τετοιο αλλα ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι βγαζουν τετοια δυσαρεσκεια...
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Velerefontis »

MΕ τον συγκεκριμενο illy υπαρχει παρελθον. Παντως τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως θελει να τα παρουσιαζει. Αναρωτησου γιατι, αναμεσα σε τοσους χρηστες ειναι ο μονος που εκφραζει δυσαρεσκεια και κατηγορει δυο στρατοπεδαρχες και τον δημιουργο. Δε νομιζω οτι εχουμε δωσει δικαιωμα σε κανεναν εδω μεσα να μας συκοφαντει.
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από illy »

Συγνωμη που ημουν περιεργη αλλα ηταν αποριας αξιον ολη αυτη η δυσαρεσκεια τον τελευταιο καιρο... Συγνωμη κ παλι!

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Velerefontis »

Δεν υπαρχει λογος να ζητας συγγνωμη, μια διευκρινηση εγινε
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Dargal
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2009 8:50 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Dargal »

Ρε παιδια, δεκτα ολα αυτα, και δεν μπορω να εκφερω γνωμη μιας και δεν ημουν παρων οταν εγιναν, αλλα ποιος ο λογος να σβηνετε τα ποστς του... Τουλαχιστον, καντε ενα θεμα, οπου θα ειναι ας πουμε ''Κεντρο Παραπονων'', αλλα και παλι μη γινεται αυτο το πραγμα, που παραπεμπει στην λογοκρισια.
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Velerefontis »

Πιστεψε με, δεν εχει καμμια σχεση με λογοκρισια
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από yandr »

Ειδικά με τον Mirage, απλά απενεργοποίησα τον λογαριασμό του γιατί έγραφε και απαντούσε στον εαυτό του και σε άλλους χρησιμοποιώντας πολλαπλά usernames.

Δεν μπορεί να γίνει αποδεκτό αυτό.

Δυστυχώς, η συμπεριφορά του ήταν εφάμιλλη 7-χρονου που του έπεσε το παγωτό στο χώμα. Για το λόγο αυτό ο λογαριασμός του διαγράφεται (χαραμίζεται και ο βαθμός του Ταγματάρχη). Εάν ηρεμούσε και ευθυγραμμιζόταν με τον πιο συνηθισμένο κανόνα που υπάρχει σε όλα τα φόρουμ (ένα username ανά χρήστη), μετά από 48 ώρες θα τον ενεργοποιούσα και πάλι.

Κρίμα πάντως, γιατί όπως αναφέρθηκε στόχος του φόρουμ είναι να αυξάνει τους χρήστες και όχι το αντίθετο.
Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν έχεις απόλυτο δίκιο Γιάννη.Σας ενημέρωσα πρώτα για τους άλλους και μετά χρησιμοποίησα διπλά users γιατί κάνατε τους γερμανούς και δεν επενεβαινες. Δεν σας εστειλα προσωπικό μήνυμα εσένα τον μαρκο και Τον βελερεφοντι για τον νοκ αουτ και τον marine Που με εβριζαν; Αλλά κάνατε πως δεν σας έστειλα γιατί δεν με πολυπάτε εσείς οι τρεις. Ειδικά ο Μαρκος. Με το που έκανα μια φορά το διπλό user τότε θυμήθηκες. Αν είσαι πραγματικά μάγκας αυτό που γράφω δεν θα το σβήσεις. Εκτός και αν δεν κατάλαβες τι εκανες και το εκανες εν θερμώ. Θα μπορούσα κάλλιστα να πάω σε ίντερνετ καφέ και να απαντήσω στον εαυτό μου με άλλο ip. Δεν το έκανα όμως. Απλώς ο νοκ αουτ και ο marine είναι μέλη που μου απαντάνε με άλλο ip. Πιστεψε με Γεωπονία σπουδάζω αλλά από PC ξέρω. Όσο για τον βαθμό δεν με νοιάζει. Εμένα με νοιάζει η δικαίωση. Αυτό το μήνυμα μπορεί και να το σβήσετε, να με αποκαλέσει ξανα τρελο ο velerefontis (που πριν απο αυτά Μου είχε εκφραστεί με τα καλύτερα λόγια) Αλλά δεν με νοιάζει γιατί όλοι όσοι με ξέρουν από κοντά (οχι απο εδω) ξέρουν ποσο λογικός είμαι και πόσο πολύ επίμονος. Δεν έχω δίψα για βαθμό. Εγώ θα επιμένω μέχρι να τα μάθουν όλοι. Θα γράφω ξανα και ξανα απο το πανεπιστήμιο, απο καφέ, από σπίτια φίλων, από το lap top μου, από όπου βρίσκω. Όποτε έχω χρόνο θα επανέρχομαι γιατί εγώ όταν νιώθω αδικημένος τον κάνω τον άλλο να με πει "καλα ειναι τρελλος δεν υπαρχει περιπτωση τόσο επίμονος και αγύριστο κεφάλι". Γλεντάω σαν έλληνας αλλά είμαι επίμονος και πειθαρχημενος σαν γερμανος. Εγώ αγαπώ την ελευθερία λόγου και την εντιμότητα αλλά όταν οι αλλοι αρχιζουν τα γελακια, τα ειρωνικα, τα βρισιδια τα περνω και χρησμοποιω κάθε μέσο. Χρησιμοποίησα λοιπόν και μια φορά τα διπλα users. Τους αλλους που με εβριζαν τι εκανες; Τα εσβησες ολα. Αθωοι ενοχοι στο ιδιο "φυλακη". Αμ δε. Εγώ είμαι 20χρονο και κουβαλάω τρελλα, λογική και επιμονή Γιάννη. Εσύ θα σβήνεις εγώ θα γράφω και αυτό το λέω ηρεμα. Απλώς σου λέω ότι εγω αδικία ηθελημενη ή μη δεν την σηκώνω. Στα λεω ήρεμα χωρίς θυμό αυτή τη στιγμή (ισως να μην το πιστεψεις αλλά ετσι ειναι). Θα γράφω όποτε βρίσκω χρόνο και υπολογιστη με ιντερνετ. Τωρα κάνω εργασια και εκανα διαλειμματακι και σου γραφω (και σε ολους). Θα επιμεινω να σαι σιγουρος

Γιώργος ή αλλιώς ΜΙΡΑGE

Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

KΑι κάτι ακόμα. Σπουδαζω γεωπονια αλλα τον χώρο της στρατηγικής, αμυνας γενικοτερα κτλ τον λατρευω ίσως και λόγω οικογενειακών ερεθισματων από μικρός (μεγάλωσα με το τραγούδι του ναυτικού "ναυτης του αιγαίου" το γνωστο εμβατήριο άγκαλιά μικρός). Μπορείς να Φανταστείς τι ψυχολογικό ντοπάρισμα περί ιδέας εθνους κτλ Εχω πάρει. Το ίδιο ισχύει και για την ιδεα της δημοκρατίας. Κατάγομαι από δημοκρατική στρατιωτική οικογένεια (αν και μερικοί πιστεύουν ακομη άλλα για τους στρατιωτικούς). Θα επιμένω. Αυτό δεν ειναι απειλη. Να το ξέρεις. Δεν είναι απειλη απλώς σου λέω τι σκέψη μου. Θα επιμένω με πείσμα, τι να σου πω, "γαιδουρινό" πες το, "αγυριστο κεφάλι" πες το, "ηλιθιο πες το δεν με νοιαζει αλλα θα γραφω. Εχω και προιστορια. Αρχισυντακτης σχολικης εφημερίδας που έκανε πώληση 200- 400 Φύλλα/μήνα στο λύκειο. Αρχισυντακτης και συντακτης των θεμάτων περί αθλητισμού και περί άμυνας - εξωτερικης πολιτικής. Η στήλη μου είχε το όνομα "Η εξωτερική πολίτικη Με τα μάτια ενός εφήβου". Ξέρεις πόσο "πόλεμο" είχα δεχθεί τότε Να μην γράφω "φασιστικά" άρθρα για αμυνα κτλ από κάποιους ψευτοπροοδευτικους (ε βεβαια δεν πουλάνε) αλλά τελικά μέχρι και καθηγητές και γονείς (!) μας αγόραζαν την εφημερίδα. Και η στήλη μου και η εφημερίδα μας Με το καιρό δεχόταν καλες εως πολυ καλες κριτικες παρα τον πολεμο απο λιγους που με λεγανε φασιστα ενώ πάντα η οικογενεια μου πλήρωσε και σε πολεμους και σε αγωνες για την δημοκρατία Γιαννη. Με τετοιο ιστορικο είναι δυνατον να μην επιμεινω εδώ; Οχι σκέψου με την λογική. Χωρίς θυμό. Θα γράφω Συνεχεια και θα διηγούμαι το πως έγιναν τα περιστατικά που εχω πει και τα σβήνετε ξανα και ξανα. Δεν το λεω ούτε με μισος ουτε ως απειλή. Απλώς θα επιμένω κάθε ωρα καθε λεπτο καθε δευτερολεπτο μέχρι να πεις έχεις και εσυ το δικιο σου εν μερει ρε Γιώργο! Θα γράφω συνέχεια

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από yandr »

Όσο δεν ερωτοαπαντάς τον εαυτό σου και ακολουθείς τους ελάχιστους κανόνες του φόρουμ (ένα username ανά χρήστη, όχι υβριστικά μηνύματα, όχι greeklish) η άποψή σου είναι πάντα δεκτή.

Όλα τα υπόλοιπα σχετικά με την προσωπική σου πορεία προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν. Για εμένα το θέμα θεωρείται λήξαν. Για την ακρίβεια ποτέ δεν το είδα ως σοβαρό θέμα.

Ένας χρήστης παρέβηκε τους απλούς κανόνες και διαγράφηκε.End of story...
Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

OK. Απλά εγώ να σου υπενθυμίσω ότι αυτός ο χρήστης το έκανε μια φορά αυτό που λες (διπλά users), Εβρισε και ειρωνεύτηκε αφού το εκαναν κάποιοι πρώτοι πριν από αυτόν που δεν ήταν μέλη (νοκ αουτ,marine κλπ) Και επιπλέον όταν οι άλλοι καθυστέρησαν να επέμβουν.greeklish δεν γράφω ποτέ ούτως η άλλως. Προτιμώ κανονική ελληνικη γραφή. Οποιοι με ειρωνευτουν πρώτοι ή με βρίσουν και δεν επέμβεις (12 ώρες θα περιμενω την επεμβαση σου ή των βοηθών σου και αν χρειαστεί θα σας ειδοποιησω δημοσια και προσωπικα) . Δεν μπορεί ένας στρατάρχης και 3 στρατοπεδάρχες με τους δύο από αυτούς να μπαινουν συχνά να μην δείτε τι γίνεται) Θα τους απαντήσω να ξέρεις. Πρώτος ομως "σπαθί" δεν θα τραβήξω. Το ιντερνετ καφε είναι στα δύο βήματα. Με θεωρείς τόσο χαζό που δεν θα σκεφτόμουν ότι θα έβλεπες το ip μου; Κοιτα να δεις τι θα κάνεις με τα ip εκείνων που με έβριζαν με λέξεις "παπ. Ρες". "μαλ. Κας" κτλ. Οκ όταν με προκαλλούν έστω και λίγο γίνομαι χείμαρος. Έχει τύχει στο θέμα των Ιμίων πάνω στο "πάθος" της γραφής μου να του πω "μην λές μα... Κιες" (στον yersinia) Αλλά "μα. Κα", "πα. Ρες" και άλλα τέτοια κοσμιτικά δεν εχω πει σε κανεναν όπως μου είπαν αυτοί οι δύο που δεν ήταν μέλη. Επιπλέον το έχω ξαναπει ότι με το "μα. Κιες μην λες" δεν εννοω ότι είναι και ξέρεις. Μπορεί ο καθένας μια φορά να πει μια ξέρεις. Χαρακτηρισμούς όμως σαν αυτούς που μου είπαν δεν έχω πει ποτέ και ούτε πρόκειται να πω.Αλλά ούτε πρόκειται να δεχθώ. Αυτό είναι κόκκινη γραμμή για μένα. Τέλος, την περνάει ο αλλος τον καταρρίπτω. Θέμα έληξε και περιμένω αν θα με επαναφέρεις ως μέλος. Αν θες καντο αν όχι θα γρεφω ετσι. Εγω γραφω για τα πιστευω μου, οχι για βαθμους.

Γιώργος

Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

illy έγραψε:Τι γινεται ρε παιδια με το φορουμ; Εχει εδω και καιρο που διαβαζω σε ποστς οτι υπαρχει δυσαρεσκεια και πικρια για τους διαχειριστες του φορουμ...
Έλα καλέ σιγά.Εικόνα
Λέμε και καμιά κοτσάνα παραπάνω, κακό είναι; Εικόνα
Ώρες ώρες απορώ πως μας ανέχονται! Χαχαχαχα!ΕικόναΕικόνα

Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Και εσύ βρε φίλε mirage μην τα παίρνεις όλα και τόσο κατάκαρδα!Εικόνα
Μάλλον θα φταίει και το νεαρών της ηλικίας... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από yandr »

Ξέρεις τι λένε για τους στρατιώτες.

Πρέπει να ανησυχείς άμα σταματήσουν να διαμαρτύρονται (δηλαδή πέθαναν).

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Marina2 »

Κοιταξτε δεν ξερω κριβως τι εγινε με τον mirage, αλλα και εγω εχω παραπονα και αυτος ειναι ο λογος που δεν μπαινω πλεον απο καθολου εως και αραια στο φοροθμ και αν μπω δεν θα κανω post, τις περισσοτερες φορες. Δεν ξερω ποιοι ειναι οι στρατοπεδαρχες (πλην του Βελερεφοντη, που σε παρα πολλες περιπτωσεις εχει επεμβει σωστα και εγω προσωπικα του εχω πει και ευχαριστω). Με οποιοδηποτε αλλο και εγω εχω προβλημα. Διοτι δεν γινεται 1) συνεχως να δημιουργουνται θεματα και να καθομαι να κανω post και να κλειδονονται, επειδη δεν ενδιαφερουν καποιους ουτε 2) να προσπαθουν να επαναφερουν εμας στο θεμα, οταν οι ιδιοι (και δεν μιλαω για ους, ξερουνα αυτοι) εκατομυριες φορες τους εχω πιασει να ξεφευγουν Απο το θεμα και να οδηγουν τη συζητηση αλλου,3) Εχω εκνευριστει οχι μονο με κάποιους των οποιων τα δικαιωματα ειναι περισσοτερα απο τα δικα μου, αλλα και με μελη τα οποια κανουν συνεχως και ευθεις επιθεσεις, χωρις να με ξερουν (πραγμα που εχω στειλει σε Π. Μ. Και στον yard). Ολα αυτα και αλλα τοσα με εχουν κανει να μην θελω να συμετασχω σε καμια συζητηση εδω και καιρο... Διοτι δεν μπορεις να κανεις ποστ με ολη την καλη σου διαθεση και να υπάρχουν ατομα που να επιδιωκουν να σε διωξουν, που να νομιζουν οτι αυτοι ειναι κατι παραπανω απο εσενα και συνεχως να σε λογοκρινου, Σκεφτειται το λιγο και αυτο... Ορισμενα και μελη και στρατοπεδαρχες το εκμεταλευονται και σε μεγαλο βαθμο, εκτος απο τον Βελερεφοντη που η γνωμη μου εινααι οτι ειναι ο πιο ικανος για να ειναι στρατοπεδαρχης, διοτι ειναι απολυτα δικαιος σε οποια παρατηρησει και να κάνει και κυριως δεν επιδιωκει με τον τροπο που"γραφει" να σε διωξει πο το φορουμ οπως καποιοι αλλοι (και δεν μιλαω μονο για στρατοπεδαρχες αλλα και για μελη). Αυτους επρεπε πρωτα να επεναφερετε στη "ταξη".

Εμενα μου επιτιθενται επειδη δεν εχω παει στρατο αλλα ξερω 2 πραγματα επειδη μου αρεσει και ασχολουμαι. Συμφωνω οτι υστερω σε εμπειρια και οτι μονο Εμπειρα αλλων μπορω να μεταφερω, αλλα αυτος δεν ειναι λογος να μου την "λενε" κιολας, την στιγμη που υπαρχουν και πολυ παλια μελη που οχι μονο δεν εχουν παει ακομη φανταροι, αλλα διηγουνται και γεγονοτα απο το στρατο που εχουν ζησει αλλοι... Μην τρελαθουμε λοιπον...

Οι διακρισεις οταν γινονται να γινονται για ολους και οχι για τους μισους διοτι οτι ξερει ενας που δεν εχει παει φανταρος και δεν εχει προσωπικη εμπειρια. Ξερω και εγω που απλα μου αρεσει, ασχολουμαι και δεν προκειται ποτε να παω στρατο. Αυτα απο εμενα και τα εγραψα τωρα που μου εχει περασει ο θυμος και ειδα κααι το σχετικό θεμα. Παντως 3 φιλοι μου που εμπαιναν στο φορουμ για ενημερωση και αυτοι εχουν πολυ καιρο να μπουν. Ψαξτε τι φταιει ή ποιοι. Παντα φιλικα, Μαρινα1.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες