Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σε ολους!! Εχω ενα προβλημα με τα χαρτια που ζηταει η προκηρυξη... Αν καποιος ξερει ας μου δωσει τα φωτα του! Στο ΙΚΑ της πολης μου δεν ξερουν τι ειναι βεβαιωση ασφαλιστικου φορεα!!!Εικόνα

Και μου ειπαν να στειλω μονο την βεβαιωση εργοδοτη μου!

Μου χαλασαν την ψυχολογια... please help!!Εικόνα

Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημέρα. Θέλω να κάνω τα χαρτιά για εποπ και θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω πτυχίο από ιεκ. Έχω τελειώσει γενικό λύκειο. Έχω ετοιμάσει τα χαρτιά αλλά δεν έχω βάλει μέσα το απολυτήριο λυκείου. Χρειάζεται να το στείλω;
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Αναλογα τι ειδικοτητα θα δηλωσεις. Δες τι απαιτουμενες γραμματικες γνωσεις εχει η ειδικοτητα που θα δηλωσεις και παρε τηλ στο στρατολογικο γραφειο της περιοχης σου για να σου δωσουν σιγουρη απαντηση
Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια. Ειμαι 18 χρονων και ενδιαφερομαι να δουλεψω στο στρατο ως επαγγελματιας οπλιτης. Θα ηθελα να σας κανω την εξης ερωτηση: Λογω προβληματων τα χαρτια δεν προλαβα να τα στειλω μεχρι σημερα. Αυριο θα κανω ολες τις απαραιτητες διαδικασιες. Τα χαρτια μου θα προλαβουν να τα στειλουν μεχρι τις 19 του μηνος; Γιατι τα γραμματα δεν μου πολυ αρεσουν, ειμαι δραστηριος. Η επιστολη express ποσο καιρο θα κανει για να φτασει στο ΓΕΣ;

Ευχαριστω προκαταβολικα.
Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

mporeis na ta steileis simera kai aurio.akomi kai 19 tou minos mporeis pou einai i teleutaia mera pou mporoume na steiloyme xartia

Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΤΕΕ ΚΑΙ ΣΠΥΔΑΣΤΗΣ ΤΕΙ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΕΠΟΠ ΒΑΖΟ ΤΗΚ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΟΥΤΑΚΙΑ:

GENERAL
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 4:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από GENERAL »

ΣΤΕΙΛΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ. ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ

Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

General, εμενα απο το στρατολογικο μου ΤΟΝΙΣΑΝ να προσεξω τι θα στειλω ως αποδεικτικο γραμματικων γνωσεων, μου ειπαν χαρακτηριστικα να μην στειλω παραπανω χαρτια γι'αυτο, γιατι λεει προσεχουν παρα πολυ το "αποδεικτικο γραμματικων γνωσεων αναλογα με την δηλωθεισα ειδικοτητα". Τωρα προφανως αν εχεις πχ πτυχιο ΤΕΙ και στειλεις και απολυτηριο λυκειου δεν νομιζω να πειραξει, με καθε επιφυλαξη το λεω αυτο βεβαια, αλλα δεν θα μοριοδοτηθει καθολου.

Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Και για αυτο εχω καποιες επιφυλαξεις, το στρατολογικο της Αθηνας μου ειπε οτι απο την στιγμη που εισαι φοιτητης ΤΕΙ εννοειται οτι εισαι αποφοιτος λυκειου ή ΤΕΕ οποτε δεν χρειαζεται να το αναφερεις. Εγω προσωπικα σε ολες τις αποριες που ειχα εμπιστευτηκα τα στρατολογικο της Αθηνας και της Θεσσαλονικης, λογικα αυτοι ξερουν καλυτερα απο εμας τι χρειαζεται

Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Καταρχην γειά σας.Ήθελα να ρωτήσω έαν η αίτηση-υπεύθυνη δήλωση που θα στείλουμε μαζί με τα υπόλοιπα χαρτιά μας είναι αυτή που πέρνουμε μαζί με την προκήρυξη από τα ΚΕΠ, ή πρέπει να πάρουμε άλλη απο την στρατολογία;
Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ. Τελικά τα έστειλα χωρίς απολυτήριο.
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Λοιπον παιδια εχω στειλει τα χαρτια για την γυναικα μου την προηγουμενη Τεταρτη, στην προκυρηξη λεει να σταλουν πτυχια ξενων γλωσσων επικυρωμενα, παιρνω τηλ στο στρατολογικο της Θεσσαλονικης και τους ρωταω αν εκτος απο επικυρωση τα πτυχια θελουν και μεταφραση, μου απαντησαν πως δεν χρειαζεται μεταφραση. Εστειλα τα χαρτια (πτυχια 2 ξενων γλωσσων) και σημερα διαβασα στο army.gr σε ενα link για περιοδικα του στρατου οτι για υποψηφιους του στρατου τα πτυχια ξενων γλωσσων πρεπει να ειναι και μεταφρασμενα. Πηρα ξανα στο στρατολογικο τηλ και μου ειπαν οτι ναι επρεπε να τα μεταφρασω, οταν τους ειπα οτι αυτοι μου ειπαν να μην τα μεταφρασω και οτι η προκυρηξη δεν αναφερει μεταφραση πτυχιων μου απαντησαν οτι κανω λαθος. Μου ειπαν οτι το χειροτερο που μπορει να γινει ειναι να μην μοριοδοτηθουν. Μου ειπαν οτι εχω δικαιωμα ενστασης αν και δεν υπαρχει πιθανοτητα να κοπει η γυναικα μου. Απο την αγνοια την δικια τους χανουμε 160 μορια...
Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Εκανα αιτησει για επ οπ και δεν με πειραν γιατι ηθελε μια βεβεωσει απο τον δοιηκητι ποθ υπειρετουσαστην κυπρο. τι ειναι αυτην η αιτειση;
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από zzzzzz »

Στην προκηρυξη μεσα αναφερει ακριβως τι ειναι αυτη η αιτηση και εχει και υποδειγμα προς το τελος
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες