Ι3 στο στρατό

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Mumford

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Mumford »

Καλησπέρα σε όλους. Μου έχουν διαγνώσει πλατυποδία και βλαισοποδία και στα 2 πόδια. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα στο περπάτημα, απλώς εάν περπατάω για πολλή ώρα, πονάνε τα πόδια μου και πρέπει να σταματήσω. Διάβασα στο προεδρικό διάταγμα για τις παθήσεις, ότι αναλόγως της σοβαρότητας της πλατυποδίας, βγαίνω μέχρι και Ι3. Αυτό που δεν έχω καταλάβει, είναι πότε το Ι3 είναι ένοπλο και πότε άοπλο. Επιλέγω εγώ ή αυτοί το αποφασίζουν; Και τελικά τι είναι καλύτερο; Γιατί απ' ό, τι κατάλαβα αν είσαι άοπλος, γλιτώνεις κάποιες υπηρεσίες;Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Mumford έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Μου έχουν διαγνώσει πλατυποδία και βλαισοποδία και στα 2 πόδια. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα στο περπάτημα, απλώς εάν περπατάω για πολλή ώρα, πονάνε τα πόδια μου και πρέπει να σταματήσω. Διάβασα στο προεδρικό διάταγμα για τις παθήσεις, ότι αναλόγως της σοβαρότητας της πλατυποδίας, βγαίνω μέχρι και Ι3. Αυτό που δεν έχω καταλάβει, είναι πότε το Ι3 είναι ένοπλο και πότε άοπλο. Επιλέγω εγώ ή αυτοί το αποφασίζουν; Και τελικά τι είναι καλύτερο; Γιατί απ' ό, τι κατάλαβα αν είσαι άοπλος, γλιτώνεις κάποιες υπηρεσίες;Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.



Οι άοπλοι δεν κάνουν σκοπιές, βολές (πορείες)

Σε μερικές παθήσεις δίπλα γράφει Ι3 χωρίς όπλο, όπου δεν γράφει το αποφασίζεις εσύ

Άβαταρ μέλους
ventic
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 03, 2013 3:22 pm
Τοποθεσία: Φαντάρος
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από ventic »

Καλησπερα εγω ειμαι ι3 αλλα δεν γνωριζω το ενοπλο ή αοπλο αλλα την ημερα της βολης εγω δεν εριξα αρα θεωρουμε αοπλο σωστα; Το λεω επειδη και αλλοι δεν ριξανε λογω τους ακουωγραμματος ομως
kwstas

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από kwstas »

Καλησπέρα. Μόλις ορκίστηκα και είμαι ι3 ένοπλο με απαγόρευση: α) πορειες β) αθλητικες δραστηριοτητες γ) παρατεταμένη ορθοστασια

Αυτό σημαίνει οτι μπορώ να αποφύγω κ σκοπιά κ μαγειρία;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Με όλα αυτά τα προβλήματα αποκλείεται να είσαι ένοπλος, μάλλον δεν κατάλαβες σωστά.
Γιάννης

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Γιάννης »

Χαίρετε! Με το νέο νόμο περί σωματικής ικανότητας βγαίνω Ι3 λόγω μυωπίας. Με τον παλιό θα έβγαινα Ι4. Γνωρίζετε αν θα είμαι ένοπλος ή άοπλος; Ευχαριστώ.
Γιάννης

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Γιάννης »

Σε ευχαριστώ πολύ.
Μιχάλης

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Μιχάλης »

Κατηγορία Ι3 με παχυσαρκία είναι ένοπλη ή άοπλη;
Αν βγει άοπλη, είναι δυνατόν αν χάσω κιλά πχ στους πρώτους 5 μήνες να ζητήσω να γίνω ένοπλος στην πορεία;
(Δε μιλάω για αλλάγή κατηγορίας γιατί βγαίνω Ι3 και λόγω μυωπίας, η μυωπία όμως κατάλαβα ότι δε σε βγάζει άοπλο Ι3)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ένοπλη αλλά και άοπλο να σε βγάλουν υπάρχει η δυνατότητα για Αλλαγή σωματικής ικανότητας στην θητεία .

muscle69

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από muscle69 »

Να ρωτησω κατι και οποιος ξερει απαντα! Οταν εφυγα απο τις ειδικες δυναμεις τα χαρτια μου εγραφαν ι3 αλλα μεχρι να φυγω εκανα κανονικα σκοπιες, οταν πηγα ομως στην λημνο μου ειπε ο διοικητης του λοχου μου (μχ) οτι το ι μου αλλαξε σε ι1 οποτε δεν θα χρειαστει να περασω απο επιτροπη καθοτι το κανονισε ο ιδιος και ετσι οι σκοπιες αλλα και καποιες βολες εγιναν κανονικα οπως επισης και στο λουτρακι οι ενοπλες υπηρεσιες! Οποτε πως μπορω να μαθω αν τελικα το ι3 εγινε ι1 η αν παρεμεινε ι3ενοπλο η αοπλο; Ο λογος αποχωρησης απο τις ειδικες δυναμεις δεν ηταν για λογους υγειας αλλα γιατι δεν πηγα στα λοκ αλλα με εριξαν στους πεζοναυτες!
άγγελος

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από άγγελος »

αν βγεις ι3 αοπλος απο μιοπια αλλάζει;

Cena

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Cena »

Γεια σας,πριν λιγο καιρο μπηκα στη μοναδα. Ειμαι Ι3 ενοπλος και μου απαγορευουν 1. Αρση βαρους,2. Ασκησεις ακριβείας 3. Πορειες

Τι ακριβώς θα κάνω με το όπλο μου δηλαδη;

slalom

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από slalom »

Cena έγραψε:Γεια σας,πριν λιγο καιρο μπηκα στη μοναδα. Ειμαι Ι3 ενοπλος και μου απαγορευουν 1. Αρση βαρους,2. Ασκησεις ακριβείας 3. Πορειες

Τι ακριβώς θα κάνω με το όπλο μου δηλαδη;



Το πιο χρήσιμο. Υπηρεσίες (σκοπιές και περίπολα) Εικόνα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης