Ι3 στο στρατό

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

fint έγραψε:Εγώ δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα εκτός από ψηλή μυωπία (8 βαθμούς).

Υπάρχει περίπτωση να μην μπορέσω να πάρω όπλο;
Ξαδερφος μου με παρομοιο προβλημα με το δικο σου βγηκε Ι4 αοπλο αλλα αν θες για σιγουρα πραγματα ρωτα την στρατολογια σου να ενημερωθεις!

Αντώνιος
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 12:38 am
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Αντώνιος »

@Fint: Με 8 μυωπία ΣΙΓΟΥΡΑ άοπλο... Αν φυσικά το δηλώσεις
Anonymous

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

BΓΕΣ ΑΟΠΛΟ ΦΙΛΕ. Θα περασεις μια χαρα. Ιευτυχιας το λεμε μεσα...
Anonymous

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλοι μου γεια σας, εχω μια απορια αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

εχω σπονδυλολυση στον 3ο και 5ο οσφυικο και λορδωση και δυστυχως παρα τα 24 μου χρονια η μεση μου με ταλαιπωρει αρκετα. Βαση αυτων θεωρουμαι αοπλος; Μπαινω τωρα τον νοεμβρη.

σας ευχαριστω
Anonymous

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας σε προσφατο διαγωνισμο ΕΠΟΠ του ΣΞ με εβγαλαν Ι/3 για μια εμεμβαση στα ποδια που ειχα κανει μωρο 3 μηνων. Για αυτο συμβουλευτηκα στρατιωτικο ορθοπεδικο και μου ειπε οτι εκαναν λαθος και επρεπε στη χειροτερη των περιπτωσεων να με βγαλουν Ι/2. Ξερετε εαν μπορω με καποιο τροπο να να παρω επανεξεταση Εδωσα τις ιατρικες εξετασεις 23 Σεπτεμβριου. Παρακαλω απαντηστε αν γνωριζετε κατι γιατι βρισκομαι σε αδιεξοδο. Ευχαριστω
giannis2021
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Οκτ 13, 2009 9:25 am
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από giannis2021 »

Εαν κάποιος λόγο του ότι έχει μυοπία κλπ πάρει Ι3 είναι κακό;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Rafale »

giannis2021 έγραψε:Εαν κάποιος λόγο του ότι έχει μυοπία κλπ πάρει Ι3 είναι κακό;
Οι οπλίτες αυτής της κατηγορίας πάσχουν από σοβαρότερες παθήσεις. Όσοι έχουν Σωματική Ικανότητα 3 μπορούν να είναι ένοπλοι ή άοπλοι.Πρέπει ακόμα να γνωρίζεις ότι όπως προαναφέρθηκε η σωματική ικανότητα μπορεί να αλλάξει και να τροποποιηθεί οποτεδήποτε, ακόμα και οπλίτες Ι/3 ή Ι/4 μπορεί να γίνουν Ι/1 αν το ζητήσουν και θεωρήσουν ότι δεν συντρέχουν πλέον οι λόγοι για τους οποίους είχαν γίνει Ι/3 ή Ι/4.Η σωματική ικανότητα δεν αναγράφεται στο απολυτήριο και είναι περισσότερο μύθος παρά αλήθεια ότι δεν θα μπορέσεις να βρεις εύκολα δουλειά στο δημόσιο ή στον ιδιωτικό τομέα αν δεν είσαι Ι/1, πλην ορισμένων περιπτώσεων.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

giannis2021 έγραψε:Εαν κάποιος λόγο του ότι έχει μυοπία κλπ πάρει Ι3 είναι κακό;

Οι οπλίτες αυτής της κατηγορίας πάσχουν από σοβαρότερες παθήσεις. Όσοι έχουν Σωματική Ικανότητα 3 μπορούν να είναι ένοπλοι ή άοπλοι. Πρέπει ακόμα να γνωρίζεις ότι όπως προαναφέρθηκε η σωματική ικανότητα μπορεί να αλλάξει και να τροποποιηθεί οποτεδήποτε, ακόμα και οπλίτες Ι/3 ή Ι/4 μπορεί να γίνουν Ι/1 αν το ζητήσουν και θεωρήσουν ότι δεν συντρέχουν πλέον οι λόγοι για τους οποίους είχαν γίνει Ι/3 ή Ι/4. Η σωματική ικανότητα δεν αναγράφεται στο απολυτήριο και είναι περισσότερο μύθος παρά αλήθεια ότι δεν θα μπορέσεις να βρεις εύκολα δουλειά στο δημόσιο ή στον ιδιωτικό τομέα αν δεν είσαι Ι/1, πλην ορισμένων περιπτώσεων.
popolaros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2009 5:02 pm
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από popolaros »

Εγω υπηρετω τωρα την θητεια μου! Ειμαι Ι3 αοπλος απο το ΚΕΝ, και αναφερω τους λογους 1) Αρχικα την πρωτη μερα με βγαλανε Ι2 για υπερμετρωπια και αστιγματισμο που εχω 20 χρονια τωρα!2) Ι3 αοπλος με βγαλανε επειδη την πρωτη μερα ριψη βολης στο ΚΕΝ ειχα δηλωσει ΟΠΛΟΦΟΒΙΑ, δεν εριξα φυσικα βολες και αμεσως μετα μολις τελειωσε η διαδικασια βολης παρεδωσα οπλο, γεμιστηρα, ξιφολογχη. Την επομενη μερα πηγα στο 414 στην Πεντελη απου με βγαλανε και επισημα Ι3 αοπλο! Οπλοφοβια δηλωσα περισσοτερο για λογους ευθυνης αλλα και ασφαλειας ατομικη και των αλλονων! Τωρα στην Μοναδα κανω περισσοτερο Μαγειρια-Εστιατορια και καμια φορα θαλαμοφυλακας!
giannis2021
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Οκτ 13, 2009 9:25 am
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από giannis2021 »

Αμα καποιος δεν δηλωσει οτι εχει προβλημα με τα ματια του κλπ, υπαρχει περιπτωση να τον καταλαβουν στην ποροια;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Rafale »

giannis2021 έγραψε:Αμα καποιος δεν δηλωσει οτι εχει προβλημα με τα ματια του κλπ, υπαρχει περιπτωση να τον καταλαβουν στην ποροια;
Μα γιατι να μπεις ς αυτη τη διαδικασια; Δεν το καταλαβαινω;
ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από ratatoulis »

giannis2021 έγραψε:Αμα καποιος δεν δηλωσει οτι εχει προβλημα με τα ματια του κλπ, υπαρχει περιπτωση να τον καταλαβουν στην ποροια;
ναι, καθώς περνάς από πλήρη υγειονομική εξέταση!

KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από KostasSSE »

Καλησπερα σε ολους. Μπορει καποιος να μου πει το καθε Ι τι ατομα εχει?
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από Rafale »

/stratologia/swmatikiikanotita.asp Περι σωματικης ικανοτητας Και ποια κριτηρια καθοριζουν τη σι κατω στο φεκ μπορειται να βρειτε και τις παθησεις που χαρακτηριζουν τα ι
RIERA77

Ι3 στο στρατό

Δημοσίευση από RIERA77 »

Με ι3 ψυχολογικο, τι παιζει;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης