Λαθρομετανάστευση (παράνομοι / παράτυποι μετανάστες)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
288 ΜΑRINE

Λαθρομετανάστευση (παράνομοι / παράτυποι μετανάστες)

Δημοσίευση από 288 ΜΑRINE »

Εχεις δικιο αυτη η κουβεντα πρεπει να μεταφερθει αλλου. Υπαρχουν οι δουλευταραδες δε λεω αλλα οι περισσοτεροι θελουν καθαρισμα. Δεν ειναι τυχαιο οτι ειμαστε η μοναδικη χωρα στο κοσμο που το 50% των κρατουμενων της ειναι μεταναστες και κοντα στο 70%ειναι αλβανοι. Μην ξεχνατε επισης τον χωρο των κατασκοπων που παιζονται με τους μεταναστες καθως και τις μειονοτικες αξιωσεις που θελουν να δημιουργησουν. Τεσπα εχει ο καιρος γυρισματα
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από H4nnibal »

Ακουσε φίλε, επειδή σε βαρέθηκα να κατηγορείς τους μετανάστες, αυτα που λες εδώ, να πας να τα πείς στον παππού σου και στον μπαμπά σου, που όταν "καποιοι" ανοίξανε τα σύνορα, εκείνοι τα ξύνανε και σφυρίζανε αμεριμνα. Όταν ήρθε η ώρα να ψηφίσουνε, κανένας δεν θυμήθηκε το θέμα με τους μετανάστες και όλοι κάνανε μόκο και το θέμα έμεινε έτσι. Οι μετανάστες θα πρέπει να εισέρχονται στην χώρα με συμβάσεις, όπως στην Ισπανία. Τι θέλουμε 500 εργάτες στον ταδε τομέα και 200 στον τάδε, έρχονται αυτοί που είναι φθηνά χέρια για εμάς, πληρώνονται καλά κατα αυτούς καθονται όσο λεει η σύμβαση την οποία υπογράψανε και ύστερα πάνε σπίτια τους. Ετσι πρεπει να γίνεται. Τώρα αυτοί που παλεύουν με τις συμβάσεις είμαστε εμείς, γιατί οι γονείς και οι παππούδες μας το περάσανε στο ντούκου. Δε πειράζει, αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα. Εικόνα
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από Green Berets »


Οπως στο Φαρμακονησι για παραδειγμα...Εικόνα
Και δεν φανταζομαι να ηταν το μονο περιστατικο...

Οσο για τον καιρο και τα γυρισματα του ευχομαι να πεσει κανας κομητης
να καταστρεψει το σιχαμενο ανθρωπινο ειδος οπως καλη ωρα με τους δεινοσαυρους γιατι δεν νομιζω να υπαρχει γυρισμος...

Οσον αφορα τα υπολοιπα δεν μας ηρθε και η υψηλη κοινωνια τους
οπως καταλαβαινεις, λογικο ειναι να υπαρχουν και πολλοι εγκληματιες.
Απο την στιγμη που δεν υπαρχει θεληση/δυνατοτητα απο τον κρατικο
μηχανισμο για παταξη του φαινομενου θα αυξανονται και αυτοι και η εγκληματικοτητα... απο εκει και περα κανεις οτι μπορεις ως συνειδητοποιημενος πολιτης ωστε να προσεχεις τον εαυτο σου και τα κοντινα σου προσωπα.

ΥΓ: Στον 288 marine πηγαινε αυτο.Hannibal, αυτο θα ηταν μια καλη λυση
αν και θα προτιμουσα αξιοποιηση του εγχωριου εργατικου δυναμικου, γιατι να φερουμε ξενους, ελληνες δεν υπαρχουν να δουλεψουν; Κατα τα αλλα εχεις δικιο, οταν φτανει η κρισιμη ωρα ολοι κοιταζουν το βολεμα τους και τα υπολοιπα 4 χρονια βριζουν το κυβερνων κομμα. Ε τοτε τα θελει ο οργανισμος τους και να μην γκρινιαζουν για τιποτα, αφου αυτα διαλεξαν να κατσουν να τα υποστουν χωρις να βγαζουν αχνα!!!
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από H4nnibal »

Όταν ήμουνα εγώ στο Φαρμακονήσι, αφού αρχίσαμε να λέμε ονόματα, βγάζαμε την ημέρα το λιγότερο 15 άτομα. ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΑΚΙ ΜΟΝΟ. Το περιστατικό στο οποίο αναφέρεσαι, αυτός ήταν και είναι καλός μου φίλος και σειρά μου. Όταν πήγα στην Αθήνα για κάτι εξετάσεις για μία προκύρηξη του λιμενικού, και ρώτησα ένα Υψηλόβαθμο Αξ/κό του λιμενικού για αυτό το θέμα, επειδή ήταν κόσμος μπροστά γέλασε και μου κούνησε το χέρι. Πιο ύστερα, που τον βρήκα μόνο και τον ξαναρώτησα, μου είπε οτι, έχουν πεθάνει Λιμενοφύλακες σε τέτοια περιστατικά, και πως αυτοί οι μετανάστες απο'κεί μεταφέρονται στην Αθήνα και πέρνουν απ'ευθείας και ασυζητητί ασυλία. Όλα αυτά εμένα, μου λένε οτι αυτά είναι χοντρά πολιτικά παιχνίδια. Και είμαι σίγουρος οτι αυτό το ξέρουνε πολύ λίγοι εδω μέσα.
Είσης κάτι άλλο σχετικά άσχετο (σχετικά άσχετόΕικόνα), ο παπούς μου είπε μία σοφή κουβέντα κάποτε: "Η Ελλάδα, δεν είναι για τους Έλληνες".
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από Legion »

Για το μεταναστευτικο κ λαθρομετανευστικο στη Ιταλια πηραν το πρωτα μετρα... ας ξεκινησει κ εδω.
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
288 ΜΑRINE

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από 288 ΜΑRINE »

Χανιμπαλ επειδη σε κοβω για πολυ ασχετο μαθε οτι οταν ανοιξανε τα συνορα το 90 στην αθηνα ειχανε γινει πορειες και διαδηλωσεις για την αθροα εισοδο των μεταναστων και ειδικα οταν επεσε ο χοντζας στην αλβανια και ανοιξανε οι φυλακες και ηρθαν ολοι Ελλάδα και ιταλια. αλλα ακομα και να μην κανανε τιποτα οι δικοι μας το θεμα ειναι να προσπαθησεις να το αλλαξεις εσυ με καθε τροπο και να μην το παιζεις παπατζα ιστορια
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από vasilis »

Ρε στο διαολο να πανε ολοι τους δεν θελουμε κανεναν εδω και κυριως αυτους τους κωλοαλβανους που μας εχουν φαει τη ζωη! Αναθεμα τον και αυτο το μαλακα που ανοιξε τα συνορα τοτε! Καπου ειχα ακουσει οτι ειχε γινει μια δηλωση απο εναν πολιτικο τοτε ο οποιος ανεφερε μεσα στη δηλωση του ''τα αδερφια μας οι αλβανοι" ποια αδερφια ρε βλαπει καποιος να μας θεωρουν αδερφια; Επιδι δεν θελω να τους παρει ολους οι μπαλα λεω και οτι μερικοι ειναι καλοι και ομολογω οτι ηταν καλυτεροι απο "ΕΛΛΗΝΕΣ" φιλους μου! Αλλα συγνωμη δεν θα κατσω να δω ποιος ειναι καλος και ποιος οχι γιατι μεχρι τοτε ο τοπος αυτος θα λεγετε αλβανια και εγω θα ειμαι νεκρος! Πολλοι μπορει να με πειτε ρατσιστη διαβαζοντας αυτο αλλα σας λεω με αυτα που εχω δει απο αυτους και με το να αναρωτιεσαι αν ζει ο φιλος σου επιδι αντισταθικε σε κατι μαλακες αλβανους! Και αν εχετε δει ειναι τοσο κοτες που οτι προβλημα εχουν μαζι σου ερχοντε να το λυσουν μονο αν εχουν αλλους 10 απο πισω και αυτο το λεω απο προσωπικη εμπειρια!
ΝΕΟΣ

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Φιλε vasili συμφωνο απειρα με την αποψη σου. Η πραγματικη εννοια του πατσισμου ειναι οταν καποιος μισει καποιον αλλο μονο και μονο επειδη ειναι διαφορετικος απ'αυτον (χωρις να τον εχει κανει κατι) γι'αυτο και χωριζεται σε υποκατηγοριες. Τωρα γιατι καποιοι (γνωστοι ευτηχως) θελουν να μας βαφτιζουν ρατσιστες δεν το καταλαβαινω και δεν μ'απασχολει κιολας. Εγω ξερω οτι πολλοι που το'παιζαν και καλα αντιρατσιστες στο λυκειο ποτε δεν μιλουσαν στους ξενους του σχολειου. Αντιθετως εγω και καζουρα καναμε με τους καλους ξενους και για διαφορα θεματα μιλουσαμε πολυ επικοδομητικα.
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από vasilis »

Θα ηθελα να επισιμανω γιατι στο μηνυμα μου δεν το εκανα σαφες! Με τους αλλους μεταναστες δεν εχω κανενα ιδιαιτερο προβλημα απλως Οταν αρχιζει να μπαινει στη χωρα ενας αρκετα μεγαλος αριθμος ματεναστων τοτε αυτο γινετε προβλημα καθως μπορει καποιοι μπορει να μην διμιουργουν ιδιαιτερο προβλημα αλλα δεν μπορουμε να κανουμε και εξαιρεσεις σε ποιους θα μεινεουν και ποιοι θα φυγουν για αυτο καλιτερα μονοι μας παρα με αλλους! Δεν ειμαι εθνικιστης ουτε ρατσιστης επισις δεν λεω να μην ερχονται να δουλευουν εδω αλλα να φευγουν σε ενα χρονικο διαστημα οπως λεει και ο φιλος hannibal που γινετε στην Ισπανια!
Anonymous

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από Anonymous »

Μπραβο, ευγε οτι πιο σωστο εχει γραφτει μεχρι τωρα. ***** την αlbania press. αντε γιατι πολλα μας τα χουν κανει τα κοπροσκυλα. δεν ειναι ολοι ετσι βεβαια αλλα δυστυχως η τραγικη πλειοψηφια
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από H4nnibal »

Σήμερα το πρωί που είδα λίγο τα πρωινάδικα (όχι τον πρωινό καφέ και τέτοιαΕικόνα), νομίζω Καμπουράκη έβλεπα, άκουσα οτι οι Οι αλβανοί ειδικότερα που έχουν τα περισσότερα χρονια εδώ στη Ελλάδα, έχουν αρχίσει να ξαναέρχονται στα πρώτα προβλήματα ανεργίας που είχανε. Δεν βρίσκουνε δουλειές, δεν του βρίσκουμε πια στις δουλειές που τους έχουμε συνηθίσει να είναι και τέτοια.

Δεν ξέρω τι γίνεται στη Ελλάδα όλη, αλλα στην Ζάκυνθο που έχω πάει 2-3 φορές το καλοκαίρι να δουλέψω, ξέρω πως υπάρχουνε ΠΑΡΑ πολοί αλβανοί, που έχουν δικά τους μαγαζιά και πρόσφατα έμαθα πως έχουν αγοράσει και Ξενοδοχεία τα οποία είχαν Έλληνες.

Τι να πώ δεν ξέρω. Ετσι μου έρχεται να πάω σε ένα στρατόπεδο και να κλέψω (γιατί πιστέψτε με είναι πολύ εύκολο) κανένα 50αρι και να τους κάνω κουμπότρυπες τα παλιοαρχίδια...
Anonymous

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από Anonymous »

Α! Και μια ερωτηση στον yandr: Σ'αυτο το Θεμα οπως και στο θεμα<< Μοναδες υποβρυχιων καταστροφων εξαφανιστηκαν κανα 2 σελιδες. Ειπαμε κατι που δεν επρεπε; Αν ναι πες μας να ξερουμε να μην το επαναλαβουμε. Η υπηρξε καποιο προβλημα;
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από H4nnibal »

Δεν ξέρω αν αυτό το Φόρουμ ελέγχεται απο το στρατό. Το πιο πιθανό είναι να ελέχγεται, οπότε τα συμπερασματα δικά σου... Εικόνα
Anonymous

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από Anonymous »

Α ok νομιζω καταλαβα γιατι το εβγαλαν. Αλλη φορα θα προσεχω πιο πολυ.(αν και δεν νομιζω οτι οι γειτονες δεν γνωριζουν αυτο που ανεφερα). Τεσπα.thaks
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Παράνομοι μετανάστες

Δημοσίευση από H4nnibal »

Χαλάρωσε ρε συ. Δημοκρατία έχουμε. Τουλάχιστων έτσι ξέρω... Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες