Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ANNIA
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 2:52 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από ANNIA »

D.Y.K μου έφτιαξες την μέρα... [:^ (] τόσο χάλι είναι; Λες να μην συνεχίσω; Πρόσεξα πολύ και μελέτησα αρκετά τις ειδικότητες η καημένη... [:^ (]
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Marina2 »

ANNIA έγραψε:D.Y.K μου έφτιαξες την μέρα... [:^ (] τόσο χάλι είναι; Λες να μην συνεχίσω; Πρόσεξα πολύ και μελέτησα αρκετά τις ειδικότητες η καημένη... [:^ (]
Annia για εμενα αν τυχον μπεις μην χασεις την ευκαιρια, γιατι μετα θα χτυπας το κεφαλι σου που δεν δοκιμασες εστω. Αν με το καλο περασεις κανε την προσπαθεια σου κ διαπιστωσε απο μονη σου αν αξιζει η οχι. Σιγουρα καποιες ειδικοτητες ειναι πιο δυσκολες απο αλλες, αλλα δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις. Ετσι το βλεπω εγω σωστο.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

ANNIA έγραψε:D.Y.K μου έφτιαξες την μέρα... [:^ (] τόσο χάλι είναι; Λες να μην συνεχίσω; Πρόσεξα πολύ και μελέτησα αρκετά τις ειδικότητες η καημένη... [:^ (]


Δεν είχα τέτοια πρόθεση καλή μου απλά μου αρέσει να λέγονται αλήθειες (άν και σπανίζει αυτό το φαινόμενο).

Δυστυχώς η ζωή του Ναυτικού (είτε μιλάμε για Πολεμικό είτε για Εμπορικό Ναυτικό) δεν είναι καθόλου εύκολη.

Πολλά πλεύσιμα και ελάχιστη έως και ανύπαρκτη (ανάλογα με την ειδικότητα) ιδιωτική ζωή.

Αυτά είναι εν ολίγοις τα μείον.

Μπορείς σίγουρα να δοκιμάσεις απλά προσωπική άποψη δική μου είναι να μην χαραμίσεις 1 ή 2 χρόνια απο την ζωή σου ενώ θα μπορούσες να είχες παλέψει κάτι άλλο πιο βατό απο το να ζείς μέσα στην μιζέρια.

Ότι και αν επιλέξεις πάντως καλή επιτυχία σου εύχομαι απο καρδιάς.
ANNIA
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 2:52 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από ANNIA »

Marina2 &D.Y.K σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μου δώσατε μια ντόμπρα απάντηση... Και εγώ Μαρινάκι μου έτσι λεω να δοκιμάσω και οτι βγεί... Γτ μετά όντως θα χτυπάω το κεφάλι μου... Ξέρω πως κάθε σώμα έχει το λούκι του παιδιά... Το ξέρω...
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Marina2 »

ANNIA έγραψε:Marina2 &D.Y.K σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μου δώσατε μια ντόμπρα απάντηση... Και εγώ Μαρινάκι μου έτσι λεω να δοκιμάσω και οτι βγεί... Γτ μετά όντως θα χτυπάω το κεφάλι μου... Ξέρω πως κάθε σώμα έχει το λούκι του παιδιά... Το ξέρω...
σιγουρα πρπει να εισαι προετοιμασμενη για δυσκολα πραγματα. Σκεψου μονο οτι οι αντρες εχουν παει κ στρατο κ εχουν παρει μια γευση. Οποτε εμεις που δεν εχουμε ζησει απο μεσα την ολη κατασταση πρεπει να ειμαστε πιο συνειδητοποιημενες. Εμενα αυτη ηταν η γνωμη σου. Τωρα μπορει να μπεις εσυ και να αντεξεις ενω να μπει αντρας κ να μην αντεξει. Ο ΔΥΚ σου τονισε τις δυσκολιες πολυ ωραια. Εγω θα δοκιμαζα. Το οτι ειναι δυσκολο σωμα κ δεν το επιλεγουν ευκολα φανηκε απο τον αριθμπο των αιτησεων. Παντως καλη σου επιτυχια και ευχομαι οταν μπεις με το καλο να μας λες οτι παιρνας καλα.

geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από geo_gio »

Παιδια εγω υπηρετησα ναυτικο... (φανταρος) σαλαμινα και κρητη. Λοιπον οπως λεει και o dyk καλο ειναι να λεγονται αληθειες. Λοιπον εγω προσωπικα δεν κανω τα χαρτια μου στο ναυτικο ως εποπ με ΚΑΜΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΝ! ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΙΛΑΜΕ. Να πω επισης οτι ως φανταρος στο ναυτικο ειναι παραδεισος! ... Ως εποπ ομως αλλαζουν τα πραγματα πολυ... εχει καραβι πολυ καραβι...

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Marina2 »

Γιωργο για αυτο ειναι το φορουμ εξαλλου για σωστη ενημερωση. Εσυ ας πουμε ειδες 2 πραγματα παραπανω και τα ειπες για να ξερει κ η κοπελα τι θα δει. Απο εκει κ περα οτι θελει επιλεγει ο καθενας μας! Αλλα να λεγονται αληθειες κ οχι να λενε οτι αποθαρρυνουμε και τον κοσμο. Σιγα μην το κανουμε κ σκοπιμα!
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από geo_gio »

Πραγματικα σοβαρα μιλαω Εικόνα Στο ναυτικο ειναι καπως... Δυστυχως. εκτος απ αυτο εγω μονο αεροπορια εχω κανει χαρτια γιατι θελω να περασω καπου (αν περασω) και να μεινω... Οχι μετα να παραιτουμε. Τωρα θα μ πεις πως ξερεις για την π. Α. εχω πηγες πολλες για το πως ειναι εκει τα πραγματα. Τωρα για στρατο ξηρας; Ευχαριστω πολυ αλλα ουτε απο εκει θα παρω.

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Marina2 »

geo_gio έγραψε:Πραγματικα σοβαρα μιλαω Εικόνα Στο ναυτικο ειναι καπως... Δυστυχως. εκτος απ αυτο εγω μονο αεροπορια εχω κανει χαρτια γιατι θελω να περασω καπου (αν περασω) και να μεινω... Οχι μετα να παραιτουμε. Τωρα θα μ πεις πως ξερεις για την π. Α. Εχω πηγες πολλες για το πως ειναι εκει τα πραγματα. Τωρα για στρατο ξηρας; Ευχαριστω πολυ αλλα ουτε απο εκει θα παρω.

χαχαχαχα. Εγω μονο ΠΑ κ στρατολογια. Για ναυτικο δεν τα εκανα γιατι δεν θελω μεινω αθηνα

geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από geo_gio »

Τι ειπες; Ναυτικο δεν εκανες γιατι δεν θες να μηνεις αθηνα; Οεο...1 το ναυτικο εχει παντου υπηρεσιες.2 το πιο σιγουρο βεβαια ειναι η σαλαμινα η κρητη... (για ματαθεση) και 99% καραβι! (σαλαμινα θεωριται παραμεθοριος) ---> Περιεργο ε; Κι ομως!

ασχετο δεν μενεις αθηνα;

nickthecooker
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:48 am
Επάγγελμα: μαγειρας
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από nickthecooker »

Ωραια παιδια αν ειναι τοσο δυσκολα μην πατε στις δοκομασιες να παω μονο εγω χιχι να περασουν μονο αυτοι που θελουν πραγματικα και το εχον αναγκη αυτον τον σταθερο μισθο αυτη ειναι η γνωμη μου...

ANNIA
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 2:52 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από ANNIA »

nickthecooker σίγουρα οι περισσότεροι αυτό ζητάμε... Ένα αξιοπρεπή μισθό &μια σιγουριά. Αλλά όπως είπαν και τα παιδιά ο στρατός δεν είναι δημόσιο ούτε τσιφλίκι κανενός... Είναι επιλογή μου να γίνω επ. Οπ; Θα κλείσω το στοματάκι μου και δεν θα διαμαρτυρηθώ γιατί το επέλεξα... Σωστή; Μαρινάκι μου χίλια ευχαριστώ για τα λόγια σου. Μακάρι να πάνε ολα καλά και αν δεν πάνε τουλάχιστον θα έχω μάθει κάτι... [;) ]
nickthecooker
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:48 am
Επάγγελμα: μαγειρας
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από nickthecooker »

Και εγω λεω δεν γινετε αυτος που εχει μπαρμπα βυσμα και εγω που εχω χαρτι με την ειδικοτητα που ζητανε που ειμαι οικογενειαρχης κτλ κτλ να μπει και εγω στην απεξω ολοι εχουμε αναγκη την σιγουρια αλλα επειδη εχω κανει φανταρος και ξερω καποιους εποπ δεν ειναι ολα μελι γαλα πρεπει να ξερεις τι θελεισ αν οποιος εχει τα προσοντα και την ικανοτητα ας μπει. τωρα πρεπει να δουμε την διαφανεια επιτελους!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Nassos »

Παίδες, καταλαβαίνω την αγωνία σας για να έχετε ένα σίγουρο (;) * εισόδημα, μη ξεχνάτε όμως ότι πολλά παιδιά που δεν πήγαν Στρατό πάνε ΕΠΟΠ για αυτό το λόγο και μετά από λίγο παραιτούνται.

Γι'αυτούς που έχουν κάνει φανταριλίκι είναι πιο εύκολο να εγκλιματιστούν, αν και πλέον θα έχουν ευθύνες αντί να είναι στο απυρόβλητο.

* Το σίγουρο το βάζω σε ερωτηματικό γιατί το Κράτος ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να κηρύξει παύση πληρωμών στο Δημόσιο. Κάτι που τώρα δεν φαντάζει καθόλου απίθανο.
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από geo_gio »

nickthecooker έγραψε: Ωραια παιδια αν ειναι τοσο δυσκολα μην πατε στις δοκομασιες να παω μονο εγω χιχι να περασουν μονο αυτοι που θελουν πραγματικα και το εχον αναγκη αυτον τον σταθερο μισθο αυτη ειναι η γνωμη μου...

φιλε μου δεν ξερω αν διαβασες προηγουμενα post μου σε αυτη την συζητηση αλλα ενα θα ς πω εγω υπηρετησα ναυτικο. Εποπ στο ναυτικο δεν παω που να με παρακαλανε. Και ειμαι και εργενης. Εσυ εχεις και παιδι.(δες προηγουμενα ποστ μου εδω ς αυτη την συζητηση).
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες