Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

joeyj έγραψε:παιδια εγω μπαινω μαλλον τον νοεμρβριο κ στην στρατολογια δηλωσα ειδικες δυναμεις κ συγκεκριμενα ΠΖΝς. ακουσα καπου οτι πρεπει να βαλω μεσο για να παω ειδικες δυναμεις!!! ειναι δυνατον; !! αφου λιγοι θελουν κ λιγοι μενουν στο τελος , ειναι δυνατον να μην με παρουν τελικα; πειτε μου σας παρακαλω!!


ε αφού ακούς ότι σου λένε πίστεψε τους τι να πω
joeyj
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 2:45 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από joeyj »

δεν πιστεψα κανεναν... απλα ρωτησα μηπως ξερετε για επιβαιβεωση... τοσο δυσκολο ειναι να μου απαντησετε;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

joeyj έγραψε:δεν πιστεψα κανεναν... απλα ρωτησα μηπως ξερετε για επιβαιβεωση... τοσο δυσκολο ειναι να μου απαντησετε;


ωραιά, όχι δεν θέλεις βύσμα για να μπεις
Άβαταρ μέλους
Nick
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Οκτ 05, 2010 5:57 pm
Τοποθεσία: Άνω Γλυφάδα
Επάγγελμα: Προσωπικό Ιδιωτικής Ασφάλειας
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick »

Απ΄ότι ξέρω και στο κέντρο των Πεζοναυτών στην Αυλώνα έρχονται και ζητάνε για Αλεξίπτωτα, Αμφίβιους και Ορεινούς (αφού έτσι κι αλλιώς εγώ στο περιοδεύων Αλεξίπτωτα είχα δηλώσει, τώρα ποιος ξέρει γιατί με πήγαν στο κέντρο Πεζοναυτών... ) Τώρα για το ότι θέλει βύσμα για Αλεξίπτωτα το ξέρω και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί είμαι αρκετά καλός πιστεύω για αυτά που ζητάνε και θέλω και εγώ να τα καταφέρω μόνος μου. Αλλά από αυτά που ακούω τον τελευταίο καιρό είναι απαραίτητο το βύσμα για Αλεξίπτωτα όσο καλός και να είσαι, και αναγκαστικά θα πρέπει να βάλω και εγώ!Εικόνα
Και αν στη μάχη σκοτωθούν Και στον Άδη κατέβουν Μέσα στα βαθιά σκοτάδια και άλλους Βάτραχους θα βρουν Και θα ανασυγκροτηθούνε Από την Κόλαση θα βγούνε Στην Τουρκία να ξαναμπούνε Ο. Υ. Κ.
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από johny.xmarks »

Nick έγραψε:Απ΄ότι ξέρω και στο κέντρο των Πεζοναυτών στην Αυλώνα έρχονται και ζητάνε για Αλεξίπτωτα, Αμφίβιους και Ορεινούς (αφού έτσι κι αλλιώς εγώ στο περιοδεύων Αλεξίπτωτα είχα δηλώσει, τώρα ποιος ξέρει γιατί με πήγαν στο κέντρο Πεζοναυτών... ) Τώρα για το ότι θέλει βύσμα για Αλεξίπτωτα το ξέρω και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί είμαι αρκετά καλός πιστεύω για αυτά που ζητάνε και θέλω και εγώ να τα καταφέρω μόνος μου. Αλλά από αυτά που ακούω τον τελευταίο καιρό είναι απαραίτητο το βύσμα για Αλεξίπτωτα όσο καλός και να είσαι, και αναγκαστικά θα πρέπει να βάλω και εγώ!Εικόνα

Ναι για το προηγουμενο ποστ συγγνωμη εγω μπερδευτηκα, δεν καταλαβα οτι εννοουσες το κλιμακιο.Εικόνα
Υποθετω οτι για να λες "θα πρεπει να βαλω μεσο" οτι εχεις, ετσι; Αν ειναι ετσι μη στεναχωριεσαι!Εικόνα
Eπειδη σε βλεπω πως καιγεσαι για τα αλεξιπτωτα,ξεσκισε στα αθληματα + βαλε μεσο για να εισαι οσο πιο σιγουρος γινεται.Εικόνα

Αν τα κανεις και τα 2, κατα πασα πθανοτητα θα σε παρουν.
Άβαταρ μέλους
Nick
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Οκτ 05, 2010 5:57 pm
Τοποθεσία: Άνω Γλυφάδα
Επάγγελμα: Προσωπικό Ιδιωτικής Ασφάλειας
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick »

johny.xmarks έγραψε:
Nick έγραψε:Απ΄ότι ξέρω και στο κέντρο των Πεζοναυτών στην Αυλώνα έρχονται και ζητάνε για Αλεξίπτωτα, Αμφίβιους και Ορεινούς (αφού έτσι κι αλλιώς εγώ στο περιοδεύων Αλεξίπτωτα είχα δηλώσει, τώρα ποιος ξέρει γιατί με πήγαν στο κέντρο Πεζοναυτών... ) Τώρα για το ότι θέλει βύσμα για Αλεξίπτωτα το ξέρω και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί είμαι αρκετά καλός πιστεύω για αυτά που ζητάνε και θέλω και εγώ να τα καταφέρω μόνος μου. Αλλά από αυτά που ακούω τον τελευταίο καιρό είναι απαραίτητο το βύσμα για Αλεξίπτωτα όσο καλός και να είσαι, και αναγκαστικά θα πρέπει να βάλω και εγώ!Εικόνα
Ναι για το προηγουμενο ποστ συγγνωμη εγω μπερδευτηκα, δεν καταλαβα οτι εννοουσες το κλιμακιο.ΕικόναΥποθετω οτι για να λες "θα πρεπει να βαλω μεσο" οτι εχεις, ετσι; Αν ειναι ετσι μη στεναχωριεσαι!ΕικόναEπειδη σε βλεπω πως καιγεσαι για τα αλεξιπτωτα,ξεσκισε στα αθληματα + βαλε μεσο για να εισαι οσο πιο σιγουρος γινεται.ΕικόναΑν τα κανεις και τα 2, κατα πασα πθανοτητα θα σε παρουν.
Ναι αυτό είναι σίγουρο, βάλω δεν βάλω μέσο στα αθλήματα θα δώσω το 100% των δυνατοτήτων μου! Όμως τώρα τελευταία έχω ακούσει μια νέα εκδοχή από έναν παλιό Αλεξιπτωτιστή: Ότι σε σταματάνε στα αθλήματα και δεν σε αφήνουν να τα ξεπεράσεις, π. Χ. Στις 25 κάμψεις που είναι η βάση για να περάσεις Αλεξίπτωτα σε σταματάνε και σου λένε είσαι εντάξει, δεν σε αφήνουν να φτάσεις στα δικά σου όρια για να έχουν άλλοθι για το αν κόψουν εσένα και περάσουν κάποιον με μέσο!
Και αν στη μάχη σκοτωθούν Και στον Άδη κατέβουν Μέσα στα βαθιά σκοτάδια και άλλους Βάτραχους θα βρουν Και θα ανασυγκροτηθούνε Από την Κόλαση θα βγούνε Στην Τουρκία να ξαναμπούνε Ο. Υ. Κ.
@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από @xristos@ »

Ε τοτε μεγαλε γ@μησαν οσους δεν εχουν βυσμαΕικόναΕικόνα οπως εγωΕικόνα αμα ειναι να σε σταματανε στις 25 καμψεις και γενικα στα ορια ε ειναι σιγουρο ποιοι θα περνανεΕικόνα απο κει και περα ομως πιο ειναι το ανιτκειμενικο κριτηριο; Αν τους κανει κλικ η φατσα σου; Γιατι τα ορια τα πιανουν πολλοι πιστευω.
Στην αλλη περιπτωση που σε αφηνουν να φτασεις στο maximum που μπορεις αν και πεζουν βυσματα τουλαχιστον εχεις τη δυνατοτητα να πεις εγω εφτασα μεχρι εκει αν με περασει καποιος με την αξια του εστω και αν ειναι λιγοι αυτοι χωρις βυσμα τουλαχιστον ξερεις οτι αξιζει να παει.
Εγω εχω ακουσει παντως πως σε αφηνουν και για αυτο εχω μια ελπιδαΕικόνα
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από johny.xmarks »

@xristos@ έγραψε:Ε τοτε μεγαλε γ@μησαν οσους δεν εχουν βυσμαΕικόναΕικόνα οπως εγωΕικόνα αμα ειναι να σε σταματανε στις 25 καμψεις και γενικα στα ορια ε ειναι σιγουρο ποιοι θα περνανεΕικόνα απο κει και περα ομως πιο ειναι το ανιτκειμενικο κριτηριο; Αν τους κανει κλικ η φατσα σου; Γιατι τα ορια τα πιανουν πολλοι πιστευω.
Στην αλλη περιπτωση που σε αφηνουν να φτασεις στο maximum που μπορεις αν και πεζουν βυσματα τουλαχιστον εχεις τη δυνατοτητα να πεις εγω εφτασα μεχρι εκει αν με περασει καποιος με την αξια του εστω και αν ειναι λιγοι αυτοι χωρις βυσμα τουλαχιστον ξερεις οτι αξιζει να παει.
Εγω εχω ακουσει παντως πως σε αφηνουν και για αυτο εχω μια ελπιδαΕικόνα


E με το δικιο σου νευριαζεις, αλλα να σου πω κατι στο κατω κατω;ΧΕΣ'ΤΟΥΣ! Εφ'οσον τα αλεξιπτωτα ειναι βυσματα ως επι το πλειστον... Τοτε μονο σωμα-παπατζα ειναι, ως επι το πλειστον παλι.

Αν δεν σε παρουν στα αλεξιβυσματα θα σε παρουν ορεινους η αμφιβιους... Θα κανεις αλλες μαγκιες εκει και δε θα σε χαλασει και καθολου.

Εκτος αν εχεις τοση μανια με τα αλεξιπτωτα... Τοτε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι προσευχη!

Καλη τυχη.
@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από @xristos@ »

Καλα ναι αμα ειναι τοσο ξεφτιλισμενοι δεν με νοιαζει κιολας! Δεν ειμαι και τοσο τρελαμενος. Και ορεινος γουσταρω φουλ! Και αμφιβοιος παλι δεν θα με χαλασειΕικόνα
argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από argirisMAK »

Ρε παιδια τι βυσματα λετε; Αφου στις ειδικες τους περνουν ολους αφου δεν εχουν ατομα... Κανεις δεν παει Ολοι σχεδον λουφα θελουν να κανουν... Και τωρα λετε για βυσματα Μπερδευτικα
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από johny.xmarks »

argirisMAK έγραψε:Ρε παιδια τι βυσματα λετε; Αφου στις ειδικες τους περνουν ολους αφου δεν εχουν ατομα... Κανεις δεν παει Ολοι σχεδον λουφα θελουν να κανουν... Και τωρα λετε για βυσματα Μπερδευτικα


Ειδικες Δυναμεις Στρατου Ξηρας : ΛΟΚ-ΜΑΚ-ΜΑΛ-ΠΖΝ

Σωστα λες οτι στις ειδικες δυναμεις τους παιρνουν, ΑΛΛΑ: Παρα πολλοι δηλωνουν/θελουν αλεξιπτωτιστες (παιρνεις και λεφτα στους αλεξιπτωτιστες Εικόνα και ειναι και διπλα στην αθηνα η μια απο τις δυο μοιρες... Με λιγα λογια "παραδεισος" για ειδικες δυναμεις)

Ε και επδ πολλοι δηλωνουν και δεν μπορουν να τους παρουν ολους, γινεται "διαλογη"Εικόνα

*Ελληνικη* διαλογη,oπως παντου σε αυτη τη χωρα. Αλλιως Βυσμα. Εναλλακτικα Πολυπριζο.1500 volt.

Το ειπα με καθε πιθανο τροπο.ΕικόναΕικόναΕικόνα
argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από argirisMAK »

Και τοτε γιατι επιλεγουν ειδικες αν θελουν να ειναι Κοντα στο σπιτι τουσ... ; καλα για χρημα οκ ενταξει. Αλλα υποτιθεται οτι ειδικες δυναμεις πας για την εμπειρια που δεν θα ξαναζησεις και να υπηρετισεις πραγματικα την πατριδα οχι να λουφαρεις ελεος με ολους τους βουτυρομπεπμεδεσ...9 μηνες ειναι δεν ειναι κατι τραγικο και δεν μπορουν να μεινουν λιγο μακρια απο το σπιτι τους και την μαμα
@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από @xristos@ »

Δεν νομιζω Οτι το να εισαι κοντα στην αθηνα σημαινει οτι θα λουφαρεις ειδικα εαν εισαι αλεξιπτωτα, δεν μιλαμε για κανα μουσειο η καμια καβατζα θεση. Αυτο που μετραει παρα πολυ εαν υπηρετεις στη 2ΜΑΛ και μενεις αθηνα ειναι πως οταν δεν εχεις υπηρεσια που σημαινει εχεις εξοδο λογικα, παιρνεις διανυκτερευση, και ολοι λενε οτι μετραει πολυ να μπορεις να παρεις διανυκτερευση στο στρατοΕικόνα δεν νομιζω ομως οτι αυτο ειναι που ζηταει καποιος που παει αλεξιπτωτα. Για καποιους ειναι και τα λεφτα, για καποιους η κ@υλα του να βουτας απο το c και να εχεις τα φτερα στο στοιθοςΕικόνα
Ειδικες δυναμεις δεν σημαινει πως εισαι μακρια απο το σπιτι σου αλλα η εκπευδευση που κανεις για μενα. Αλλιως οσοι πηγαινουν ορεστιαδα εβρο για θητεια θα ηταν πρασινοσκουφιδεςΕικόνα
...
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από johny.xmarks »

argirisMAK έγραψε: Και τοτε γιατι επιλεγουν ειδικες αν θελουν να ειναι Κοντα στο σπιτι τουσ... ; Καλα για χρημα οκ ενταξει. Αλλα υποτιθεται οτι ειδικες δυναμεις πας για την εμπειρια που δεν θα ξαναζησεις και να υπηρετισεις πραγματικα την πατριδα οχι να λουφαρεις ελεος με ολους τους βουτυρομπεπμεδεσ...9 μηνες ειναι δεν ειναι κατι τραγικο και δεν μπορουν να μεινουν λιγο μακρια απο το σπιτι τους και την μαμα


Kοιτα, το νομισμα εχει 2 πλευρες.

Ο Αθηναιος (που ειναι και η μιση Ελλαδα πλακα πλακα) αν παει πεζικο ή ειδικες δυναμεις εκτος αλεξιπτωτιστων... Θα καταληξει ΠΑΝΤΟΥ εκτος απο Αθηνα! Παρολαυτα, ειδικες δυναμεις ΔΕΝ θα παει κανεις για καλοπεραση. Προς Θεου!

Στην περιπτωση που ο αθηναιος παει αλεξιπτωτιστες, εκπαιδευεται στη ΣΧΑΛ στον Ασπροπυργο Αττικης (20 λεπτα απο Αθηνα!) και μετα, παει ή στο Μαλεμε Χανιων στην 1η Μοιρα Αλεξιπτωτιστων (Μοναδα) ή... ΜαντεψεΕικόνα!(τιπ: Ασπρος πυργοςΕικόνα-2η Μοιρα Αλεξ/στων)

Ε... Βαλε τα ευρωπουλα, βαλε οτι θα κοιμασαι σπιτι σου (!) Παρασκευη, Σαββατο... Και με αυτα θα παρεις και τον μπερε... Ε θες και αλλα;

Και βολεμενος και κομμαντο! Αρχοντας!

*Κατι παρομοιο (αν δεν κανω λαθος) παιζει με τους Χανιωτες, γιατι νομιζω εκπαιδευονται και εκει καποιοι αλεξ/στες... Ε εισαι απο τα χανια, εκπαιδευεσαι στα χανια μοναδα στα χανια (σε καποια φαση περνας και απο σχαλ ομωςΕικόνα)

... ...
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από johny.xmarks »

@xristos@ έγραψε:Δεν νομιζω Οτι το να εισαι κοντα στην αθηνα σημαινει οτι θα λουφαρεις ειδικα εαν εισαι αλεξιπτωτα, δεν μιλαμε για κανα μουσειο η καμια καβατζα θεση. Αυτο που μετραει παρα πολυ εαν υπηρετεις στη 2ΜΑΛ και μενεις αθηνα ειναι πως οταν δεν εχεις υπηρεσια που σημαινει εχεις εξοδο λογικα, παιρνεις διανυκτερευση, και ολοι λενε οτι μετραει πολυ να μπορεις να παρεις διανυκτερευση στο στρατοΕικόνα δεν νομιζω ομως οτι αυτο ειναι που ζηταει καποιος που παει αλεξιπτωτα. Για καποιους ειναι και τα λεφτα, για καποιους η κ@υλα του να βουτας απο το c και να εχεις τα φτερα στο στοιθοςΕικόνα
Ειδικες δυναμεις δεν σημαινει πως εισαι μακρια απο το σπιτι σου αλλα η εκπευδευση που κανεις για μενα. Αλλιως οσοι πηγαινουν ορεστιαδα εβρο για θητεια θα ηταν πρασινοσκουφιδεςΕικόνα
...


Οχι, δεν λεμε αυτο.Αλλο πραγμα η εκπαιδευση,αλλο πραγμα το να εισαι μακρια απο σπιτι σου. Η εκπαιδευση ειναι ειδικων δυναμεων. Ντε φακτο.

Ενας ομως που κανει εκπαιδευση και μετα μενει μεσα ειναι πιο "ατυχος" απο αυτον που κανει εκπαιδευση και μετα τσουπ σπιτακι του ή εξοδο.Εικόνα

Μακαρι οι Ορεινοι και οι Αμφιβιοι να χαν τετοια και θα σου'λεγαΕικόνα

Και ναι υπαρχουν παιδια που πανε ειδικες δυναμεις και μενουν εκει που ειναι οι Ορεινοι και Αμφιβιοι, που ειναι και πολυ πιο λιγοι... Αλλα και στη τελικη δε θα μου συγκρινεις παραμεθωριο με Αθηνα ε;Εικόνα

... ...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες