Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από @xristos@ »


johny.xmarks έγραψε:
Ενας ομως που κανει εκπαιδευση και μετα μενει μεσα ειναι πιο "ατυχος" απο αυτον που κανει εκπαιδευση και μετα τσουπ σπιτακι του ή εξοδο.
Γι'αυτο ειπα ποσο πολυ μετραει η διανυκτερευση

Αλλα και στη τελικη δε θα μου συγκρινεις παραμεθωριο με Αθηνα ε;Εικόνα
...

Οχι αλλα μη συγκρινουμε και πεζικο με Ειδικες Δυναμεις (θελω να πιστευω τουλαχιστον πως δεν συγκρινινται)
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από johny.xmarks »

@xristos@ έγραψε:
johny.xmarks έγραψε:
Ενας ομως που κανει εκπαιδευση και μετα μενει μεσα ειναι πιο "ατυχος" απο αυτον που κανει εκπαιδευση και μετα τσουπ σπιτακι του ή εξοδο.
Γι'αυτο ειπα ποσο πολυ μετραει η διανυκτερευση

Αλλα και στη τελικη δε θα μου συγκρινεις παραμεθωριο με Αθηνα ε;Εικόνα
...

Οχι αλλα μη συγκρινουμε και πεζικο με Ειδικες Δυναμεις (θελω να πιστευω τουλαχιστον πως δεν συγκρινινται)

Ναι οκ επδ ομως το θεμα ειναι "βυσματα" και επδ οι αλεξ/στες ως επι το πλειστον ειναι βυσματιες, στην ερωτηση "γιατι πανε αλεξιπτωτα", ανεφερα την εξοδο ως εναν πιθανο λογο (μικρης σημασιας). Σιγουρα αποτελει κινητρο, αλλα οχι απο μονο του. Γιατι αλλο να βγαινεις και σε μιση ωρα να σαι στο κρεβατακι σου, και αλλο να σε τρωει ο σκορος.

Οχι ρε το πεζικο το ανεφερα για λογους μεταθεσης και μονο (στον Εβρο π. Χ. Δεν εχει ΕΔ, μονο πεζικο). Σε ολες τις ΕΔ θελει αρ*ιδια για να πας. Γιατι πολυ απλα ειναι εθελοντικες.

Εξυπακουεται το καμια συγκριση.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Μη χαλατε το μυαλο σας για τα βισματα! Υπαρχει μια παροιμια που λεει: Αν εχεις βισμα διαβαινε

Αν εχεις κωλο στησε

Κι αμα δεν εχει τιποτα την τελαμωνα σκησε.

Σκεφτητε την λιγο, και ακολουθηστε τη για μια ζωη

comadopsaro
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2011 5:47 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από comadopsaro »

Εχω ακουσει επισης βυσμα για δεα ε. Δ. Και για δεα κυπρο ...
Αλεκος

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αλεκος »

Τι ειναι το βυσμα παιδια;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

comadopsaro έγραψε:Εχω ακουσει επισης βυσμα για δεα ε. Δ. Και για δεα κυπρο
Και που να δεις Για ΔΕΑ Ε. Δ. Κυπρο... ...
Brouslee
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 7:17 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Brouslee »

Ουσιαστικό βύσμα ουδέτερο

  • ( ηλεκτρολογία ) εξάρτημα στην άκρη καλωδίου που εισάγεται σε κατάλληλη υποδοχή των ηλεκτρικών συσκευών και τις τροφοδοτεί με ρεύμα Εικόνα συνώνυμα: φις
  • κομμάτι από κάποιο υλικό (π. Χ. ξύλο ή πλαστικό) που χρησιμοποιείται για να βουλλώνει τρύπες ή άλλα ανοίγματα
  • ( ιατρική ) κυψελίδα που έχει συσσωρευτεί στον έξω ακουστικό πόρο του αφτιού κι εμποδίζει να φτάσει ο ήχος στον υμένα του τύμπανου
  • ( ιατρική ) πώμα από γάζα και βαμβάκι, με το οποίο καλύπτονται σημεία ή κοιλότητες του σώματος που αιμορραγούν
  • (αργκό) πρόσωπο που μπορεί να ασκεί επίδραση σε αποφάσεις ή εξελίξεις υπέρ ενός άλλου ατόμου ή ομάδας ατόμων

comadopsaro
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2011 5:47 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από comadopsaro »

Νομιζω πως το 5 ειναι πιο κοντα σε αυτο που θελω να πω.
Άβαταρ μέλους
Megadeth_8
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2011 8:25 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Megadeth_8 »

Μονο για τα αλεξιπτωτα χρειαζεσαι βυσμα η γενικα για να εισαι σιγουρος οτι θα μεινεις Ειδικες Δυναμεις;

Άβαταρ μέλους
giwrgos19
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 6:59 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giwrgos19 »

Megadeth_8 έγραψε:Μονο για τα αλεξιπτωτα χρειαζεσαι βυσμα η γενικα για να εισαι σιγουρος οτι θα μεινεις Ειδικες Δυναμεις;



ουτε στα αλεξιπτωτα αλλα ουτε κ γενικα στις ειδ δυναμεις χρειαζεται βυσμα για να παραμινεις! Αρκει βεβαια να την παλευεις ψυχολογικα και να μην εισαι και τελειος αγυμναστος! Το βυσμα στον στρατο χρειαζεται για να περασει κανεις οσο καλλητερα μπορει στην θητεια, σε μεταθεσεις, αδειες και τετοια! Μην σας ψαρωνουν συνεχως και μην ακουτε τον καθενα εδω μεσα!
Μόνο φτερά των 'αετών' βρίσκεις μετά τις μπόρες, γιατί εκείνα τα πουλιά πετούνε τέτοιες ώρες!
Mr Visma

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mr Visma »

Μη το παιζετε ολοι αθωες κυριες... ! Σχεδον ολοι βαλαμε βυσμα και οσοι δεν ειχαν θα ηθελαν να εχουν. Αλλο τι λεγανε και μετα που απολυθηκαν κατανοητο; Ιιιιπ ιιιιπ προσχηηηη ιιπ

K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από K.G »

Κοβω την αναβολή μου τωρα τον ιούλιο για να παρουσιαστώ νοεμβριο. Θα παω ρουφ και οταν την κόψω να τους πω οτι θελω ειδικες δυνάμεις; Μπορω να κανω κατι εξτρα για να παρουσιαστώ μ. Πευκο σιγουρα;(μου αρεσει εκει σαν στρατοπεδο επιδη ειναι το ΚΕΕΔ.) Ρωταω επιδη ξερω οτι δεν ειναι σιγουρο οτι θα σε πανε μ. Πευκο. Εμενα το χαρτι οταν περασα περιοδευων μου ειχε ερθει ΥΕΑ στην καλαματα. Θα μπορουσα να κανω κατι εστω και με μεσον αν βρω ωστε να παω στο ΚΕΕΔ; Ενημερωτικά αν ειμαι προστατης μου εχουν πει οτι αν παω και την ληξ πραξη θανατου μπορω να παω. Ξερει κανεις κατι;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν χρειάζεται να γράφεις το ίδιο μήνυμα 2 φορές, πας στο ρουφ κάνεις αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α το δίνεις στο βύσμα σου και σου αλλάζει το κέντρο κατάταξης, σαν προστάτης κάνεις 8μηνο αυτά
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από K.G »

Οχι απλα εμενα δεν φενοτανε καποιες φορες. Κατι γινετε μαλλον. Οκ αφου εσεις το βλεπετε 2πλο συγνωμη!

GeClou

Βύσματα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από GeClou »

Για πιο λογο να μην βαλει καποιος βυσμα και να ερθει οσο πιο κοντα γινετε προς το σπιτι του απο την στιγμη που η οικογενεια του δν εχει την δυνατοτητα να τον συντηρει απο τοσο μακρια; Μπορει να μου πεις "ας μην πηγαινε τοτε ειδικες δυναμεις" και θα σου πω εγω "εαν το ηθελε τοσο πολυ ο παλικαρος; "...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες