Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
savvas954
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2011 5:23 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από savvas954 »

Τα σωματα ειναι 6 αλλα δεν ξερω αν τελικα θα πιασω τοσα μορια. Αν τελικα δεν πιασω, και μπω στην σμυ σωματα και κανω την επεμβαση σε ενα χρονο θα μπορω να παω μετα στην ΣΣΕ?
Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από aeronut »

@DIPLOMATHS εμενα στο σχολειο μου ειπαν οι καθηγητες οτι ισχυει ακομα και μαλιστα Θα Αποπειραθω Να μπω, να παω κι εγω σε αλλη προτιμηση. Συγκεκριμενα, οντως ειχε εξαγγελθει οτι θα καταργηθει αλλα τελικα αναιρεθηκε η καταργηση. Ετσι μου ειπαν στο σχολειο δηλαδη. Πότε το ακουσες εσυ οτι καταργηθηκε?
GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Greek_Army »

επανήλθε το 10% μην βγαίνουμε εκτός θέματος
Άβαταρ μέλους
savvas954
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2011 5:23 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από savvas954 »

Το θεμα ειναι πως στο 10% ειναι πιο ψηλα οι βασεις στην ΣΣΕ ενω φετος πρωτα ο θεος μπορεσω να πιασω τα μορια τουλαχιστον για τα οπλα. Να πω την αληθεια θα ηθελα να αποφυγω Ειτε το 10% η να ξαναδωσω του χρονου.
Ηλίας

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Ηλίας »

Σε πήρανε;
Άβαταρ μέλους
Adrian haf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Οκτ 16, 2015 3:10 pm
Τοποθεσία: κρητη
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Adrian haf »

Γεια σας! Εχω τρελα με τα μαχητικα αεροσκαφη και θα ηθελα να ρωτησω αν επιτρεπεται η εγχειρηση laser στα ματια! Δεν θα το αντεξω να μην μπω στην σχολη!ΕικόναΕικόναΕικόνα
cuervo

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από cuervo »

Adrian haf έγραψε:Γεια σας! Εχω τρελα με τα μαχητικα αεροσκαφη και θα ηθελα να ρωτησω αν επιτρεπεται η εγχειρηση laser στα ματια! Δεν θα το αντεξω να μην μπω στην σχολη!ΕικόναΕικόναΕικόνα


Όσο και να κλαις στη σχολή δεν μπαίνεις και ας κάνεις και εγχείρηση Laser, πάρε κανένα χαρτομάντηλο το φόρουμ δεν είναι παρηγορήτρα, τράβα έξω από το υπουργείο εθνικής άμυνας και κάνε απεργία πείνας.

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Terminator »

Η Σχολή Ικάρων απαγορεύει σε όλους τους υποψηφίους με μυωπία ακόμα και με laser να ενταχθούν στην σχολή.
Greece02

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Greece02 »

Γεια σας, είμαι 15.5 χρονών.. το όνειρό μου είναι να ενταχθώ στην ΣΣΑΣ σε κάποιο κλάδο της ιατρικής ή φαρμακευτικής.. απ το 1 μάτι όμως έχω 4 μυωπία κι απ το άλλο 0.. μέχρι τα 18 υπαρχει περιπτωση να μου έχει αυξηθεί.. αξίζει πιστευετε να κάνω λέιζερ για να μπορέσω να ενταχθώ άφοβα; ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Άβαταρ μέλους
Ελλας ΣΣΕ
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 29, 2015 10:45 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Ελλας ΣΣΕ »

Εφοσον το οριο ειναι 6 σε καθε ματι για την σσας δεν χρειαζεται να το κανεις. Αν ομως θες και αλλες σχολες που εχουν οριο 4.5 καλυτερα να συζητησεις με τον οφθαλμιατρο σου. Ακομη να κανεις καθε 6 μηνες εξεταση για να βλεπεις αν ανεβαινεις αφου εχεις 3 χρονια μεχρι να δωσεις πανελληνιες
spyros m

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από spyros m »

Γεια σας ειμαι 15 χρονων και Ενδιαφερομαι πολυ για το επαγγελμα του πιλοτου και γενικα του χειριστη. Δυστυχως εχω δεχθει οτι ικαρων δεν μπαινω λογω των ματιων μου και θα ηθελα ομως να ξερω αν ισχυει το ιδιο για τους χειριστες ελικοπτερων. Μπορω να μπω εχοντας κανει επεμβαση λεηζερ σε σχολη ελικοπτερων στρατου η ναυτικου;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες