Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Palioseira »

Jonas11 έγραψε:
αλεκα έγραψε:Επειδή δίνω φέτος πανελλήνιες θέλω να μου πείτε αν ισχύουν αυτά που έμαθα ανώνυμα γιατί ξέρω ότι υπάρχει απόλυτη μυστικότητα ο αστιγματισμός μου είναι στο όριο με το διάβασμα όμως μέσα στη σχολή θα αυξηθεί γι'αυτό θέλω να ξέρω αν μετά τη σχολή θα μπορώ να το κατεβάσω λίγο και πάντα με την προϋπόθεση να μείνω ιπτάμενος θέλω να μου απαντήσει καποιος που έχει κάνει ή που έχει ασχοληθεί ευχαριστώ
αμα εισαι γυναικα χανεις χρονο απ τη ζωη σου αμα θες να πας ικαρων ιπταμενη γιατι δεν παιζει να σε παρουν... Οσο για το λειζερ στην προκυρηξη λεει οτι απαγορευεται και απ την αλλη ποιος εχει 5000 ευρω να ακουμπησει και 4 μηνες καιρο να περιμενει μεχρι την αναρωση


Εχω κανει εδω και 4 χρονια σχεδον laser αλλα ο καθε οφθαλμιατρος μπορει να το δει. Το κοστος εχει πεσει στα μισα σχεδον λογω υφεσης και ανταγωνισμου.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Jonas11 έγραψε:
αλεκα έγραψε:Επειδή δίνω φέτος πανελλήνιες θέλω να μου πείτε αν ισχύουν αυτά που έμαθα ανώνυμα γιατί ξέρω ότι υπάρχει απόλυτη μυστικότητα ο αστιγματισμός μου είναι στο όριο με το διάβασμα όμως μέσα στη σχολή θα αυξηθεί γι'αυτό θέλω να ξέρω αν μετά τη σχολή θα μπορώ να το κατεβάσω λίγο και πάντα με την προϋπόθεση να μείνω ιπτάμενος θέλω να μου απαντήσει καποιος που έχει κάνει ή που έχει ασχοληθεί ευχαριστώ
αμα εισαι γυναικα χανεις χρονο απ τη ζωη σου αμα θες να πας ικαρων ιπταμενη γιατι δεν παιζει να σε παρουν... Οσο για το λειζερ στην προκυρηξη λεει οτι απαγορευεται και απ την αλλη ποιος εχει 5000 ευρω να ακουμπησει και 4 μηνες καιρο να περιμενει μεχρι την αναρωση


Έπεσες σε σφάχτη, δεν παίζει τέτοιο πόσο, το πολύ να δώσεις 1500 για το κάθε μάτι

Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Palioseira »

Greek_Army έγραψε:Έπεσες σε σφάχτη, δεν παίζει τέτοιο πόσο, το πολύ να δώσεις 1500 για το κάθε μάτι



Ετσι ακριβως και πιο λιγα ακομα με τον ανταγωνισμο.2800 ειχα δωσει εγω και για τα δυο ματια πριν 3+ χρονια και στο πιο ακριβο της Αθηνας.
GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Palioseira έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Έπεσες σε σφάχτη, δεν παίζει τέτοιο πόσο, το πολύ να δώσεις 1500 για το κάθε μάτι



Ετσι ακριβως και πιο λιγα ακομα με τον ανταγωνισμο.2800 ειχα δωσει εγω και για τα δυο ματια πριν 3+ χρονια και στο πιο ακριβο της Αθηνας.
Εισαι ευχαριστημενος με την επεμβαση;

Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Palioseira »

GIORGOS96PATRA έγραψε:Εισαι ευχαριστημενος με την επεμβαση;



Απολυτα κι εγω και η κορη μου και η γυαναικα μου απο τον ιδιο γιατρο
GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Ως εναλακτικη λυση για τη μυωπια θα μου προτεινατε τη μεθοδο bates; Ξερετε καιγομαι για την ικαρων και θα δοκιμαζα τα παντα για να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα!
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Palioseira »

GIORGOS96PATRA έγραψε:Ως εναλακτικη λυση για τη μυωπια θα μου προτεινατε τη μεθοδο bates; Ξερετε καιγομαι για την ικαρων και θα δοκιμαζα τα παντα για να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα!


Τι μεθοδος ειναι αυτη ; Πρωτη φορα την ακουω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Palioseira έγραψε:
GIORGOS96PATRA έγραψε:Ως εναλακτικη λυση για τη μυωπια θα μου προτεινατε τη μεθοδο bates; Ξερετε καιγομαι για την ικαρων και θα δοκιμαζα τα παντα για να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα!


Τι μεθοδος ειναι αυτη ; Πρωτη φορα την ακουω


Μέθοδος bates

Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Palioseira »

Greek_Army έγραψε:
Palioseira έγραψε:
GIORGOS96PATRA έγραψε:Ως εναλακτικη λυση για τη μυωπια θα μου προτεινατε τη μεθοδο bates; Ξερετε καιγομαι για την ικαρων και θα δοκιμαζα τα παντα για να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα!


Τι μεθοδος ειναι αυτη ; Πρωτη φορα την ακουω


Μέθοδος bates



Not Found The requested URL /...ektar/science/environment/bates_method_about_eyes.htm was not found on this server.

Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Palioseira »

Greek_Army έγραψε:

Αυτό είναι τέλος πάντων



http://www.psioo.com/bates-63129/
Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από aeronut »

Εχω ενα βιβλιο γι'αυτο. Η μεθοδος θελει καποια χρονια, δεν ειναι θεμα μηνων. Σε συντομο χρονικο διαστημα εχω διαπιστωσει οτι μονο τον αστιγματισμο μπορει να βοηθησει. Και σιγουρα δεν ειναι αποτελεσματικη για μαθητες, που εχουν συνεχεια τα ματια τους στα χαρτια. Εγω προπερσυ ολο το καλοκαιρι, που δεν ειχα διαβασμα και ημουν συνεχεια εξω σε δραστηριοτητες και εκανα τελος παντων το καλυτερο για τα ματια μου, μου εφυγε αυτη η δυσκολια να εστιασω σωστα (αστιγματισμος λεγεται νομιζω ε; ) αλλα ελαχιστα η μυωπια. Μολις γυρισα στο σχολειο, επεστρεψαν αυτα ομως. Γνωμη μου, ειναι Ανεφικτο στο συγχρονο τροπο ζωης να βελτιωσεις φυσικα τα ματια σου

GET TO THE CHOPPA!!! ;P
GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Δηλαδη δεν πετυχες τιποτα; Τουλαχιστον εχεις ακουσει για κανεναν που να ειχε σπουδαια αποτελεσματα με αυτη τη μεθοδο?
Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από aeronut »

Ναι σου λεω απλα θελει καποια χρονια και συγκεκριμενες συνηθειες. Ειδικα αν διαβαζεις πολυ βιβλια και pc, αυτο ειναι πολυ επιβαρυντικο για τα ματια οποτε δε συμβαδιζει με τη μεθοδο και δεν υπαρχει προοδος ετσι
GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από greko_27 »

Για Οσους θελουν να αποφυγουν το λειζερ και εχουν μειωπια μεχρι -4.50D και αστιγματισμο μεχρι -1.50D υπαρχει η μεθοδος της ορθοκερατολογιας. http://www.ivo.gr/files/items/1/109/georgiadou-othokeratology.pdf

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες