Ξύρισμα στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tasos2009
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 10:52 pm
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από tasos2009 »

Υπαρχει τροπος να αποφυγω το ξυρισμα και να τα παιρνω πολυ κοντα με τη μηχανη; Εχω χρονια να ξυριστω (τα παιρνω με κοπτικη) και το δερμα μου ειναι ευαισθητο, γεμιζω κοκκινιλες...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Πρέπει να το αναφέρεις όταν καταταχθείς και όταν σε εξετάσει ο Παθολόγος στο Στρατιωτικό νοσοκομείο.
tasos2009
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 10:52 pm
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από tasos2009 »

Τι εννοεις οταν με εξετασει παθολογος... Θα με στειλουν για τον λογο αυτο; Κατα ποσο ειναι εφικτο να παρω την απαλλαγη αυτη... Γιατι δεν ειναι οτι εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα απλα ερεθιζεται το δερμα μου και θα θελα αν γινεται να αποφυγω το ξυραφακι...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

tasos2009 έγραψε:Τι εννοεις οταν με εξετασει παθολογος... Θα με στειλουν για τον λογο αυτο; Κατα ποσο ειναι εφικτο να παρω την απαλλαγη αυτη... Γιατι δεν ειναι οτι εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα απλα ερεθιζεται το δερμα μου και θα θελα αν γινεται να αποφυγω το ξυραφακι...


Για οιοδήποτε πρόβλημα σε στέλνουν.

Απαλλαγή από το ξύρισμα απ'οσο ξέρω παίρνουν οι παπάδες.

Εγώ είχα συναδέλφους που είχαν πρόβλημα ερεθισμού και ξυρίζονταν το πολύ ανα 3 ημέρες, με ή χωρίς ξυριστική μηχανή και πάντα έχοντας μαζί το χαρτί του γιατρού, για να μπορούν να δικαιολογηθούν εάν τους κάνεις κάποιος ανώτερος παρατήρηση.
tasos2009
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 10:52 pm
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από tasos2009 »

Μια τελευταια ερωτηση... Επιτρεπεται να χρησιμοποιω ηλεκτρικη ξυριστικη; Επειδη δεν ξυριζει τελειως... Ευχαριστω
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Επιτρέπεται, αλλά όταν θα πάς σχοινάκια καλό θα ήταν να έχει και ένα ξυραφάκι.

Και φυσικά μπαταρίες. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Υπάρχει και" ελεύθερος ξυρίσματος" για βαριές περιπτώσεις!
Guest

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Guest »

Περα απο το προσωπο, ειναι αγαγκαστικο να εισαι καπου αλλου ξυρισμενος;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Guest έγραψε:Περα απο το προσωπο, ειναι αγαγκαστικο να εισαι καπου αλλου ξυρισμενος;


Δεν τους ενδιαφέρει.
10ALELEGOHOME

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από 10ALELEGOHOME »

Μεγαλε! Και το δικο μας δερμα ερεθιστικε οταν ξυριζομασταν κοντρα καθε μερα αλλα δεν ειπαμε τιποτα! ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΕ... Αχου το καημενο εχει ευαισθητο δερματακι. Ελα να σοβαρευτουμε λιγο παιδια! Το ξυρισμα ειναι και καθαριοτητα! Μην το βλεπετε σαν αγγαρεια η καψωνι... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!
Fear_Ag

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Fear_Ag »

Μεγαλε! Και το δικο μας δερμα ερεθιστικε οταν ξυριζομασταν κοντρα καθε μερα αλλα δεν ειπαμε τιποτα! ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΕ... Αχου το καημενο εχει ευαισθητο δερματακι. Ελα να σοβαρευτουμε λιγο παιδια! Το ξυρισμα ειναι και καθαριοτητα! Μην το βλεπετε σαν αγγαρεια η καψωνι... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!

Δες ημερομηνια... Αυτος απολυθηκε. Αλλα οπως και να εχει ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις το δερματικο προβλημα καποιου; Εισαι αλλου μεγαλε! Μαλλον εσυ πρεπει να σοβαρευτεις.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

10ALELEGOHOME έγραψε:Μεγαλε! Και το δικο μας δερμα ερεθιστικε οταν ξυριζομασταν κοντρα καθε μερα αλλα δεν ειπαμε τιποτα! ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΕ... Αχου το καημενο εχει ευαισθητο δερματακι. Ελα να σοβαρευτουμε λιγο παιδια! Το ξυρισμα ειναι και καθαριοτητα! Μην το βλεπετε σαν αγγαρεια η καψωνι... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!
Εμα πια! Να και ενας σωστος ανθρωπος! Εμεις ειχαμε και πρωινη και μεσιμεριανη επιθεωρηση στη φρουρα και σεν παθαμε τιποτα... Και τις κοκκινιλες μας και τα κοψηματακια μας και δεν παθαμε και τιποτα Συμφωνω και επαυξανω!
10ALELEGOHOME

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από 10ALELEGOHOME »

Δεν το εγραψα για αυτο... Το εγραψα γιατι νευριασα... Εμενα ο λοχιας με εβαλε να ξυριστω με ενα μικρο μπουκαλακι νερο... Τι να πρωτοβρεξεις; Προσωπο; Ξυραφακι; Το εκανα ομως και μου ειπε και μπραβο! Δεν ειμαι στρατοκαυλος ισα ισα... Αλλα ειμαι προβλεπομενος και δεν αφηνω κανενα να μιλαει για εμενα και ολα αυτα... Γιατι δεν θελω να τους χαρισω ουτε ενα λεπτο...
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από dimitris mak »

Γεια σας! Τι υσχιει με το ξυρισμα στις ειδικες δυναμεις; Υσχιει οτι μπορεις να αφησεις λιγα γενια?
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

10ALELEGOHOME έγραψε:Δεν το εγραψα για αυτο... Το εγραψα γιατι νευριασα... Εμενα ο λοχιας με εβαλε να ξυριστω με ενα μικρο μπουκαλακι νερο... Τι να πρωτοβρεξεις; Προσωπο; Ξυραφακι; Το εκανα ομως και μου ειπε και μπραβο! Δεν ειμαι στρατοκαυλος ισα ισα... Αλλα ειμαι προβλεπομενος και δεν αφηνω κανενα να μιλαει για εμενα και ολα αυτα... Γιατι δεν θελω να τους χαρισω ουτε ενα λεπτο...
Ειχα κανει και στεγνο ξυρισμα... Και οχι μια φορα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες