Ιστορίες από τη θητεία μας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από samloxias »

Έμ, όταν λέω εγώ οτι πρέπει νάσε γεννημένος για τέτοια!Εικόνα
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Signaller »

Ωραίο και νοσταλγικό το θέμα αυτό

Και, ξαφνικά, δεν θυμάμαι καμιά συγκεκριμένη ιστορία από το στρατό Εικόνα

Όταν μου έρθει κάτι, θα γράψω

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Λουσης

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Λουσης »

35 Μοιρα Καταδρομων 2002 ασκηση σκοινακια 50 βαθμους υπο σκια νεος μπρεδευουμε τα οπλα με μια σειρα υπολοχαγος ασλανης αποφοιτος US σχολειου ranger ξαπλωμενος σε μια ξαπλωστρα με γυαλι okley κανει ηλιοθεραπεια διαταζει να ντυθουμε με πληρη φορτο τζακετ και μπεργκιν και ανεβοκαταιβεναμε το βουνο για κανα μισαωρο μετα καπακια ειχα υπηρεσια μαγειρια μετα ασκησεις καπακια και το βραδυ σκοπετο γερμανικο αουτς!
Άβαταρ μέλους
georg
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Ιουν 20, 2014 11:35 pm
Τοποθεσία: εφ. λοχαγος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από georg »

Θυμαμαι τα ειχα δει ολα οταν ημουν στην ΠΥΒ και εκανα παραστατης σημαιας στην ορκωμοσια σειρας νεοσυλλεκτων! Ολη την ωρα επ' ομου με Μ1! Μετα το τελος το χερι μου δεν ανοιγε!

ΕΦ ΛΟΧΑΓΟΣ ΠΒ
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Signaller »

Εικόνα Πόνεσα και εγώ που το διάβασα, όχι να το έκανα κιόλας
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
aris 1943
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 1:06 pm
Ενδιαφέροντα: Πολεμικες Τεχνες
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από aris 1943 »

Εφαγα 10 μερες φυλακη γιατι ενω ημασταν στο κψμ απογευμα ερχεται ο αρχιλοχιας που ειχε υπηρεσια και βαζει να δει τουρκικο σηριαλ και πηγα στην τηλεοραση απο πισω και τα ξηλωσαΕικόνα του λεω στο ελληνικο Στρατο και βλεπεις τουρκικα; Το εγινε αστα να πανεΕικόνα Ειχα γνωστο αλλιως θα ετργωα κι αλλες...
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Ιστορία από τον πατέρα μου που ήταν στη Στρατολογία, λίγο μετά την πτώση της Επταετίας, είναι στο γραφείο (Κοζάνη) και υποδέχεται τους νέους φαντάρους και έρχεται ένας μπροστά του, παίρνει τα χαρτιά τα ελέγχει, οπότε κάποια στιγμή τον ρωτά-Τι χρώμα πυτζάμες θέλεις; Κόκκινες ή μπλε;

του απαντά ο ΣΤΡ -Κόκκινες θέλω

-Οπότε ο πατέρας μου του λέει με φωνή-τιιιιιιιιιι; ΚΟΚΚΙΝΕΣ; Γιατί; Είσαι Κομμουνιστής;

Οοοοχι οχι Ολυμπιακός είμαι, εντάξει εντάξει θα πάρω τις μπλε;

τον κοιτάει ο πατέρας μου και του λέει;

Γιατί μπλέ; Είσαι της 21ης Απριλίου;

ο άλλος έχει σαστίσει δεν ξέρει τι να πει. Οπότε του λέει

-αφήστε το δεν θέλω πυτζάμες κύριε.

άρχισε τα γέλια ο πατέρας μου και μετά του εξήγησε ότι δεν υπάρχουν πυτζάμες χρωματιστές στο Στρατό Εικόνα

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από pame_pali »

Signaller έγραψε:Ωραίο και νοσταλγικό το θέμα αυτό

Και, ξαφνικά, δεν θυμάμαι καμιά συγκεκριμένη ιστορία από το στρατό Εικόνα

Όταν μου έρθει κάτι, θα γράψω



ενα τετοιο πραγμα... Μολις απολυεσαι βαριεσαι να μιλας Για το στρατο και μετα λες πω πω ξαφνικα τα ξεχασα ολα... ΕικόναΕικόνα

θυμαμαι χαρακτηριστηκα ενα μονο πραγμα. Το κλαμα που εριξα στο γραφειο του διοικητη την ημερα που απολυομουνα. Με συμπαθουσε πολυ και συν τοις αλλοις και γω δεν ηθελα να φυγω μου καλαρεσε τελικα. ΕικόναΕικόναΕικόνα

μαζωχααααααΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Bourne
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Μαρ 02, 2015 7:07 pm
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Bourne »

Οι καλυτερες μηνες που περασα 324 λοκ δε θα τις ξεχασω! Μια φορα ηταν ενας ο οποιος βρωμαγε δεν πλενοταν συχνα και αναγκαστηκαμε να τον κανουμε μπανιο με τις πυτζαμεςΕικόνα
Θνητός γεγονώς άνθρωπε, μη φρόνει μέγα.
Άβαταρ μέλους
vag
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2014 12:11 pm
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από vag »

Ιστοριες...
σειρουλα στο περιπολο Με προβληματα με την κοπελα του, την μιση-οικογενεια του Και Γενικα σε πολλα Ζορια... Τηλεφωνο στη μεση Του πουθενα η κοπελια του.
-Μαρακι ; Ναι Με ακους;
βογγητα απο Την αλλη Ακρη Της γραμμης..
κοκκαλο Η σειρα... Ματι στο απειρο Χαμενος στο διαστημα και μετα απο λιγο παλι Τηλ...
- (Μαρια) αυτος ηταν ο Ταδε... (φιλος του) κανει πολυ καλυτερα οτι δεν κανεις Εσυ Τωρα...
Τι να πεις τι να παρηγορησεις, τι να σκεφτεις...

ουτε που καταλαβα πως ακουσα το κλειστρο Πως εσκασε εφοδος πως εξηγησα τι παιζει με μια ματια πως Του πηραν Το οπλο Πως... Πως... Πως εβλεπες καποιον Φανταρο να χορευει Ζειμπεκικο μονος χωρις μουσικη μπροστα στο Συρματοπλεγμα Με τα φωτα της καναδεζας πανω Του με κλειστα ματια. Σαν ταινια...
Άβαταρ μέλους
vag
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2014 12:11 pm
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από vag »

Και Μια Αστεια...
Εκπαιδευση ειδικοτητας καλοκαιρι, Τρελος ηλιος, φοβερη Ζεστη Προς το Βραδακι ολος ο λοχος χυμααααα. Φουλ ξεψαρωμενοι εμεις καθομαστε εξω απο τα σκαλακια χωρις μπλουζακι καν και ακουμε μουσικη :P
εγω Λοχια Υπηρεσιας Λοχου μολις εχω τελειωσει εφοδους Και Δεν εχω προλαβει καν να μπω στο Θαλαμο. Βλεπω Οτι στην γωνια ερχεται μια ανθυπολοχαγος για εφοδο. Και Για να με ακουσουν οι αλλοι της κανω Την πιο Φωναχτη αναγνωριση που εχω κανει Ποτε :P Και Την κραταω οσο Μπορω με βλακωδης δικαιολογιες του Στυλ νομιζω οτι Ειδα ενα φιδι , α και πρεπει να ειναι Δυσκολη Η υπηρεσια Μακρυα απο την οικογενεια σας και Τετοια:P
Κατι καταλαβαινει Η αλλη και ορμαει μεσα, οι συναδελφοι τσακαλια Εχουν Ντυθει και ειναι Τεντα Αλλα Κατι δεν της καθεται καλα γιατι κατι Πηρε το ματι Της αλλα δεν ειναι σ ιγουρη... Οποτε σκαει ενας με το Σωβρακο απο τα μπανια (λιγο Χαζουλης) και δεν την εχει Δει καν οποτε περναει Μπροστα της. Τον κοιταει Αυτη γουρλωνει Το ματι και λεει εσυυυ αναφερομενος ! Εγω ειμαι παντρεμενη Γυναικα δεν ντρεπεσαι!
Τι εκανα κυρια ανθυπολοχαγε! Μπανιο εκανα!
Πως εμφανιζεσαι ετσι Μπροστα σε μια γυναικα!
Την κοιταει ο αλλος με απορια και Της κανει Αμα ξαναπαω πισω και περιμενω να φυγετε Να κανουμε οτι δε με ειδατε; Δεν θα το πω σε κανενα...
Εχω πεσει κατω και Γελαω μεχρι Τελικης πτωσης. Τελικα βγηκα εγω αναφερομενος

Φανταρος

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Φανταρος »

Μια ιστορια του πατερα μου.

Αν και ο θειος μου δεν μου μιλα και πολυ για το στρατο μου ειχε πει οτι ηταν το δεξι χερι του στρατηγου βορια πριν 30 χρονια τωρα ισως εσεις οι μεγαλυτεροι να τον γνωριζεται. Τελος παντων ειχε μπει ο πατερας μου φανταρος τοτε και τον ειχε πει ο θειος μου μην ανησυχεις θα περασεις ζωη και κοτα στον στρατο. Ε την πρωτη μερα που παρουσιαστικε ο πατερας μου ακουστηκε απο τα μεγαφωνα ο Ναπολωεν Αδ.

Να παρουσιαστει στο γραφειο του διοικητη, με το που το ακουνε οι αλλοι φανταροι αυτο νομιζαν οτι ηταν βυσμα και αρχισε να τον γιουχαρει ολο το στρατοπεδο. Μπαινει λοιπον ο πατερας μου στο γραφειο και του λεει ο διοικητης μολις με πηρε τηλεφωνο ο αδερφος σου καλα εισαι ο αδερφος του αδα, μπραβο παιδι μου (Ο πατερας μου τοτε φουλ κουμουνιστης με μακρυ μαλλι) του λεει ο διοικητης πηγαινε στον κουρεα να σου περιποιηθει τα μαλλακια σου. Παει λοιπον ο πατερας μου στον κουρεα, οπου ειχε μια σειρα 100 ατομα (τοτε ολοι κουρεβοντουσταν μεσα στον στρατο) λεει ο κουρεας εισαι ο Αδα.

Λεει ο πατερας μου ναι, φωναζει ο κουρεας και λεει πρωτα θα κουρεψω το παλικαρι και μετα ολοι οι αλλοι. Τον κοιτουσαν ολοι με μισο ματι, παει λοιπον ο πατερας μου κοντα του, λεει ο κουρεας στο παιδι που κουρευε εκει την ωρα σηκω να κουρεψω το παλικαρι. Καθεται ο πατερας μου λοιπον με μαλλι μεχρι την μεση, βγαζει την μηχανη ο κουρεας και του τραβαει 2 σειρες και του σχηματιζει εναν σταυρο στο κεφαλι και του λεει ωραια σηκω τωρα να κουρεψω ολους τους αλλους 100 και στο τελος εσενα. Ε αφου περιμενε 4-5 ωρες τον κουρευει με το γουλι στο τελος, με το που παει στην μοναδα και τον βλεπουν καραφλο οι φανταροι νομιζαν οτι εκανε καμια μλκ... Και ξεκιναν και τον χειροκροτουν.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Αντιγράφω από το e-amyna.com το μήνυμα του κυπρίου "πάτε καλά; " με περισταστικά στη κυπριακή εθνοφρουρά.Αυτή είναι λούφα και παραλλαγή ρε!Εικόνα

Μέρος 1ο
ο γραφων μπηκε με τους αρφαδες εναν γεναρη προ καποιων ετων (μεγαλυτερο απο 5, μικροτερο απο 10) στο ΚΕΝπαφου μαζι με κατι φιλους.

μετα τις 2 εβδομαδες οπου ειδαμε απιστευτα πραγματα, αναφορα καθε 1 ωρα για μη φευγουν τα κωλοπαιδα σκαστα, τον λοχαγο να προσπαθει να πεισει ανθρωπο να μη μαχαιρωσει αλλο φανταρο (μην τον μαχαιρωσεις θα φερω τη στρατονομια να σε βαραει -ε με κοφτει, εγω ε να τον μαχαιρωσω») και λοιπο τσιρκο, η ασφαλεια στρατου ηρθε και ζητησε οπως ειχε ζητσει και ο μαυρος ο 45+ λοχαγος μ. Να φτιαξουμε απο 2 λοχους, τρεις.

ο τριτος λοχος (τριτος λοχος καταστροφη, ονομα και πραγμα το συνθημα) ηταν διαλεγμενοι ενας προς ενας. Φτιαξανε 2 διμοιριες με τους χειροτερους δυνατους και εναν λοχο κακομοιρων . ξενων (καλαμαραδες, καναδοι, αγγλοι και λοιποι που θελανε το χαρτι της υπηκοοτητας και ηρθαν να κανουν το 6μηνο).

μερικα (το τονιζω το μερικα) best off:

-πηρανε ενα τελλουι (ελληνιστι μεταλλικο συρμα), το τεντωσανε και το δεσανε στον ανεμιστηρα. Το βουτηξανε σε ζιβανια, του βαλανε φωτια, κλεισανε τα φωτα και ανοιξανε τον ανεμιστηρα. Σκαει μυτη ο ι. Για επιθεωρηση που ηταν εποπτης (***λογοκριθηκε*** στα τ80) και βλεπει ενα φλεγομενο τελλουι μεσα στο σκοταδι να περιστρεφεται πανω απο κουβερτες. Στελνει 4 κωλοζωα στο πειθαρχειο και κανανε τοση φασαρια που οι στρατονομοι μας γκρινιαζανε (επειδη ημασταν φιλαρακια) πως αναγκαστηκανε τους 2 να τους δεσουν με λουρια. Στο κρεββατι.

-σε αλλη διμοιρια, βαλανε πουδρα στον ανεμιστηρα πριν την πρωινη επιθεωρηση και την βαλανε τον ανεμιστηρα σε λειτουργια.

-ενα βραδινο βγηκανε μονοι τους γυμνοι στις 2 τα χαραματα και τρεχανε γυρω γυρω γεναρη μηνα γυρω απο το κτιριο να δουν ποιος θα αντεξει περισσοτερο. Οταν μου το πε ο ευκλειδης ειπα «αποκλειεται μαλακες ραδιο αρβυλα» και ο γιατρος διπλα μου αναφωνησε «α για αυτο μου ηρθαν σημερα 15 μαλακες ολοι με κρυολογημα και ελεγα πως σκατα συντονιστηκανε; »

-σε εναν παραδιπλα λοχο, επειδη η πορτα του αξυπ ανοιγε προς τα εξω, βαλανε ενα κονταρι σκουπας να την μπλοκαρουν και χτυπαγανε την πορτα και φωναζανε ¨»γρηγορα γρηγορα, συνεβη κατι τρομερο, σας παρακαλω ανοιξτε μασ» και να προσπαθει ο αξυπ να ανοοιξει την πορτα.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Μέρος 2ο

-Στην ιδια σειρα, την επομενη μερα η διμοιρια μισθοφορων παει να γκρινιαξει στο λοχαγο της, ανθυπολοχαγο ***ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ*** για το μπουρδελο. Απαντηση:

«Παιδες σας λατρευω, γουσταρω που ειστε τυπικοι, μπορω να φυγω απο το στρατοπαιδο διχως να δωσω εντολες και θα γυρισω το βραδυ και να βρω το λοχο να λειτουργει ΑΨΟΓΑ αλλα εγω με αυτους να τα βαλω δεν μπορω. Αφενος δεν μπορω να τους ριξω φυλακη, αφετερου δε ουτε στους ***ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ*** δεν τους βαζουμε να τρεχουν γυμνοι στις 2 τα χαραματα. Σας δινω την αδεια να κοιμηθειτε οπου γουσταρετε στο στρατοπαιδο αν ειστε ησυχοι, αρκει να ειστε το πρωι στη θεση σας».

-Στην ορκομωσια, να βλεπεις τους κοκκινοχορκατες (ο ανθος του ανθου των χειροτερων) να βριζονται με τον αρχηγο ΓΕΕΦ και να τους φωναζει ο Τσαλικιδης «εγω κωλοπαιδισμους στην ΕΦ δεν ανεχομαι, θα σπασετε» και τους κοκκινοχωρκατες να εχουν παρει το υφακι «θα αντεξω τα βασανιστηρια, εχω βυσμα». Να το επαναλαβω για να το καταλαβουν ολοι-φανταροι κανανε κοντρες με τον αρχηγο ΓΕΕΦ.

-Τελευταια μερα πριν βγουμε εξω, κατα την συνηθεια στο νησι ολων, βαλανε φωτια σε ενα κτιριο. Ηδη βαζουν φωτια στα λυκεια - στην μια θεια μου που ηταν υποδιευθυντρια στην Παφο της βαλανε 3 φορες φωτια την ιδια μερα στο Λυκειο και την 3η φορα οι πυροσβεστες δεν πηγαινανε.

Αυτο ειναι σημαντικο γιατι οταν μαζευοντα τα ΚΤΗΝΑ, πρεπει να λενε και αυτοι με υπερηφανια τα κατορθωματα τους. Βαλανε λοιπον φωτια, μας βγηκε η ψυχη ολιγων και εκλεκτων να τη σβησουμε, ο Π. Ενας μαυρος πεζικου, παλλικαρι 2 μετρα να βγαζει τα πνευμονια του γιατι μπηκε μεσα μαζι με τον Π. Να τη σβησει και μετα εξαγριωμενοι οι λοχαγοι, κανανε ενα ωραιοτατο καψωνι για ανταποδση (ΣΣΕ σταιλ οπως μου ομολγησανε μετα). Και μετα το καψωνι σε ολους, παλοι οι γνωστοι μαλακες καθαρισαμε τα καμενα, με τον γραφοντα οταν πηγε στην νυχτερινη αναφορα μετα το καθαρισμα να του λεει ο ***ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ*** «που πας εσυ, σαν τον Κωνστανταρα βαμμενος μαυρος εισαι, τραβα να καθαριστεις στην ντουζιερα».

Καπου εδω να σημειωσω πως ενας κολλητος που εκανε μαζι θητεια, ο Χαρης, που ειχε ζησει 7 ετη Γερμανια, ειχε φρικαρει. Σημειωση-οι υπαιτιοι του εμπρησμου βγηκανε επειδη μεσολαβησε βουλευτης μετα απο 20 μερες αυστηρη φυλακιση (ο ενας ηρθε στη μοναδα μου μετα), μιλαμε τους κανανε τη μουρη κρεας.
ΚΑι ολλα αυτα στο ΚΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΝ.


Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Μέρος 3ο
Παμε τωρα στο εκλεκτο ***ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ*** (για εναν μηνα εκει πριν με ξαναμεταθεσουν, επειδη εκλεινε για να γινει εκει η ***ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ***) :

α) 1η νυχτα και 2 αρφαδες μαζι με εναν παλιο βητα, φυγανε σκαστοι να πηδηξουν σε μπουρδελο.

β) Σκοπια ολοι με laptop (πλην ενος ΜΑΛΑΚΑ που ειχε το οπλο χιαστι και την ξυφολογχη πανω, μαντεψτε ποιος).

γ) Ο Ε. Απο τους αρχιταραξιες πριν στο ΚΕΝ, να φευγει σκαστος και να τσακωνεται ο γραφων μαζι του για να παρει την αποφαση να τον αλλαξει στη σκοπια. Το ιδιο και ο Π.(μαλακες μιλαμε για παρανοια, τσακωνομουν για να ερθουν να με αλλαξουν και να μου λενε φυγε εσυ και παιρνουμε εμεις την ευθυνη).

δ) Κυριακη πρωι, ολοι αξυριστοι αγυαλιστοι και να παιζουν μαπα και να μπαινει ο υποδιευθυντης να ζητα αναφορα και μαντεψτε ποιος ***** ηταν ο μονος καθαρος γυαλισμενος ξυρισμενος, ΟΡΘΑ ντυμενος και με το οπλο καθαρο.

Οπως και να εχει, το τριμπουρδελο στο ***ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ*** σταματησε νωρις γιατι εκλεινε η μοναδα και ευτυχως μας ξεπεταξανε αλλου (οχι πως το ***ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ*** ηταν χειροτερο απο μοναδες τυπου ***ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ*** κοκ).

Ο γραφων πηγε τοτε στο ***ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ***, λεγε με ΤΑΤ ή κυπριαστι Τελω Αναστολη Τωρα, Τωρα Αναστολη Τωρα, Τελος Αναστολη Τελος, Τελος Αναστολη Τωρα και τα συναφη. Η μοναδα δεν ηταν κακη, εγω μαζεψα και τιμητικες (0 μερες φυλακη σε ολη τη θητεια φυσικα) αλλα ειχε ενα προβλημα για τα κωλοπαιδα: Προσπαθουσε να ειναι ΣΤΡΑΤΟΣ (επειδη αν δεν λειτουργησει η μοναδα, τετελεσται). Με τα επιχειρησιακα διημερα της, με τις ασκησεις ετοιμοτητας, τις ΤΑΜς, τις νυχτερινες εκπαιδευσεις, τις αφισες με στοχους Α προτεραιοτητας στους τοιχους, με τις ερωτησεις αξιωματικων στνν μεσημεριανη αναφορα κοκ (καθε μηνα ημουν εξω για ασκηση).

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες