Η γενοκτονία των Ποντίων

Στρατιωτική ιστορία, πόλεμοι και προσωπικότητες του παρελθόντος
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από Nassos »

Βελερεφόντη, οι Πόντιοι κατάγονται από την Μογγολία. Να και κάτι που δεν ξέραμε...

Τι άλλη μλκ θα ακούσω καλοκαιριάτικα...

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από Nassos »

Και εγώ έχω συναντήσει Πόντιους με καθαρά Ρωσικά χαρακτηριστικά και "Πόντιους" που επειδή είχαν έναν παππού ή γιαγιά από Τραπεζούντα ζήτησαν επιστροφή στην Ελλάδα μόνο και μόνο για να μην κάνουν θητεία στο Ρωσικό Στρατό ενώ φυσιογνωμικά είναι ξεκάθαρα Καυκάσιοι. Και εννοείται δεν ξέρουν λέξη Ελληνικά...

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από fideas emk »

Τι θα γινει με τα σβησιματα μηνυματων; Κρατηστε το μηνυμα του βαλτου " Μακεδνου" (σκοπιανου μηπως;) Απο πανω να το χαιρεστε. Ενας ξεκαρφωτος τρολερας κατα πασα πιθανοτητα που αμφισβητει την ελληνικοτητα του 20% των Ελληνων και τον προστατευετε κι'ολας... Για "αποδειξε" μας την ελληνικοτητα σου εσυ πρωτα μεγαλε "Μακεδνε"΄; Καθε συζητηση για Την καθαρη Ελληνικοτητα του Κρητικου, του Στερεοελλαδιτη ή του Μανιατη ειναι ανοητη εξ ορισμου και αστεια παρεπιπτοντως, Πολλώ δε μαλλον οταν μιλαμε για... Μακεδνο! Εγω ειμαι Μακεδονας Ελληνας και Ποντιος Και να σου αναφερω απλα ετσι επειδη τυχαινει και διαβαζω ενα συγκεκριμενο βιβλιο για την αρχαια Ελλαδα, οτι οι Μακεδονες θεωρουνταν εφαπτομενικα μονο Ελληνες. Για καποιους αρχαιους δεν ηταν ενω Για καποιους αλλους ηταν αρκετα... (Το βιβλιο "Οι Ελληνες" του Πολ Καρτλετζ). Αυτο φυσικα δε σημαινει οτι δεν ηταν Συγγενικη ή ελληνογενης φυλη αλλα δε θεωρουνταν ως καθαροι Ελληνες απο τους αρχαιους Ελληνες (μιλουσαν τη γλωσσα και δε θεωρουνταν βαρβαροι με την εννοια του "μη ελληνες" αλλα δε θεωρουνταν και "καθαροι" Ελληνες Επισης. Πες μας τωρα λοιπον ποσο Καθαρος εισαι; Ή μηπως την καθαροτητα σου την απεδειξε ο Λιακοπουλος ή οι φυλλαδες της χρυσης αυγης;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από yandr »

Εάν δεν βρίζεις δεν διαγράφονται τα μηνήματα. Τόσο απλό, και το έχουμε εξηγήσει άπειρες φορές.

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από fideas emk »

yandr έγραψε:Εάν δεν βρίζεις δεν διαγράφονται τα μηνήματα. Τόσο απλό, και το έχουμε εξηγήσει άπειρες φορές.

σωστο. Απλα παραηταν προκλητικος ο ψαρας του ιντερνετ.
Άβαταρ μέλους
ptolemaios
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 8:28 pm
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από ptolemaios »

Αυτα να μας τα πειτε απο κοντα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από Nassos »

Τι έγινε Μακεδνο; Γράφουμε και απαντάμε στον εαυτούλη μας;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από Nassos »

Τι έγινε Μακεδνο (αλήθεια Μακεδνο όπως Makedonski;), τσαντιζόμαστε;

Ναι έχω καταγωγή και από τον Μαρμαρά της Πόλη που οι παπούδες μου έφυγαν κακήν κακώς το 1922. Αλλά είπαμε, οι Πόντιοι είναι μη Έλληνες ή στη χειρότεροι Τουρκο-μόγγολοι.


fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από fideas emk »

Με βαση το βιντεο μπορει να ειναι και βουλγαρακι το "Μακεδνο"... Σημαντικο βιντεακι. Ρε κατι γειτονακια που ξερογλυφονται...

DNT04
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 6:14 am
Επικοινωνία:

Η γενοκτονία των Ποντίων

Δημοσίευση από DNT04 »

Εικόνα ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DNT04 την Τρί Αύγ 03, 2010 4:02 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες