Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από George_Trls »

Ρε παιδιά, η ακτινογραφία θώρακος που αναφέρει, θέλει απο δημόσιο αποκλειστικά ή μπορώ μεσω ιδιωτικού να μην περιμενω 3 βδομάδες για ραντεβου ή δεν ξερω γω τι λόγω της κατάστασης
Xarzav
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2021 11:04 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Xarzav »

Γεια σας! Παρουσιαζομαι τον Μάιο στα Γιάννενα στο ΥΕΑ. Ήθελα να ρωτήσω οτι εκτος απο το πτυχίο μου (Βιολογιας) πρέπει να εχω δικαιολογητικα και για το χρόνο που εχω δουλεψει ως βιολογος; Γιατι δηλωσα στο ερωτηματολόγιο ότι εχω ενα χρονο που δουλευα, αλλα δουλευα μαυρα (ιδιαιτερα) και δεν μπορω να το δικαιολογήσω/ αποδειξω καπως. Αν υπάρχει πρόβλημα με αυτο και αν ναι πως μπορω να το λυσω;

Σας ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Nikos32
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 11:52 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nikos32 »

Καλησπέρα σε όλους. Είχα καταθέσει βεβάιωση σπουδών όταν διέκοψα την αναβολή μου πριν 3 μήνες. Τώρα πλέον έχω και το πτυχίο στα χέρια μου. Πρέπει να το καταθέσω και αυτό ή είμαι οκ με την βεβαίωση που κατέθεσα τότε; Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Panosss
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2016 10:28 am
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή
Ενδιαφέροντα: Μπάσκετ
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Panosss »

Καλησπέρα. Θεωρώ ότι θα στο ζητήσουν στη μονάδα.
Ω ξειν', αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι.
Άβαταρ μέλους
Nikos32
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 11:52 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nikos32 »

Εντάξει, οπότε μπορώ να το καταθέσω και ηλεκτρονικά μέσω του stratologia.gr, έτσι;
Άβαταρ μέλους
Panosss
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2016 10:28 am
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή
Ενδιαφέροντα: Μπάσκετ
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Panosss »

Εφόσον στο επιτρέπει το σύστημα να το κάνεις, προχώρα. Θεωρώ όμως πως είναι το ίδιο και το αυτό. Δηλαδή είτε το κάνεις μέσω του site είτε το δώσεις εκεί θα σημαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Ω ξειν', αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι.
Άβαταρ μέλους
Nikos32
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 11:52 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nikos32 »

Στην κατάταξη που ζητάει ΑΦΜ, ΑΜΚΑ αυτά μπορώ να τα δείξω και μέσω του Ε1, σωστά; Επειδή αναγράφονται και τα δύο πάνω.
Άβαταρ μέλους
Panosss
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2016 10:28 am
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή
Ενδιαφέροντα: Μπάσκετ
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Panosss »

Καλημέρα Νίκο.Το ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ το δείχνεις μέσω της βεβαίωσης απόδοσης ΑΦΜ και ΑΜΚΑ αντίστοιχα. Δεν είμαι 100% σίγουρος εάν στο δεχτούν μέσω του Ε1. Τις βεβαιώσεις αυτές μπορείς εύκολα να τις εκδώσεις μέσω του gov.gr Ελπίζω να σε βοήθησα.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Panosss την Σάβ Αύγ 28, 2021 6:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ω ξειν', αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι.
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Πάντως στο δικό μας ΣΥΠΟ αρκούσε να τα ξέρεις απεξω και να τους τα πεις. Μπαίνουν εκατοντάδες άτομα κάθε μέρα και δε κάθονται να κοιτάζουν χαρτιά...
Nick232
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 21, 2021 2:20 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nick232 »

Καλησπέρα σας γνωρίζει κάνεις αν λειτουργεί η ιστοσελίδα parousiasi army για αυτούς που θα καταταγούν με την Α Εσσο 2022 ή πότε θα λειτουργήσει ;
Άβαταρ μέλους
Mitsaras321
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2022 4:36 pm
Τοποθεσία: 221
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Mitsaras321 »

Καλησπέρα. Να ρωτήσω λίγο όταν θα παρουσιαστώ που λέει ότι πρέπει να έχω ΑΦΜ κλπ μαζί μου. Εννοει δλδ ότι απλά πρέπει να το έχω γράψει σε ένα χαρτί η απλά να το ξέρω; Η θα πρέπει να το έχω σε κάποιο επίσημο χαρτί κλπ από ΚΕΠ φάση και έτσι. Σν με νοείται?
Μπααα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από yandr »

Οι καλούμενοι κατά την κατάταξή τους να έχουν μαζί τους οπωσδήποτε:

α. Το δελτίο της αστυνομικής τους ταυτότητας, το Σημείωμα Κατάταξης, το Ατομικό Βιβλιάριο Νοσηλείας τους, αποδεικτικό του Αριθμού Φορολογικού τους Μητρώου (ΑΦΜ), τον Αριθμό Μητρώου Κοινωνικής Ασφάλισης (ΑΜΚΑ), τον αριθμό τραπεζικού λογαριασμού (ΙΒΑΝ) (με πρώτο όνομα δικαιούχου του ίδιου του καλούμενου, προκειμένου να γίνει έναρξη της μισθοδοσίας τους), ακτινογραφία θώρακα, που θα συνοδεύεται από γνωμάτευση ακτινολόγου ή πνευμονολόγου ιατρού από οποιοδήποτε Δημόσιο ή Νομαρχιακό Νοσοκομείο ή Κέντρο Υγείας ή Στρατιωτικό Νοσοκομείο ή αντίστοιχης ειδικότητας, ιδιώτη ιατρού της Χώρας.

β. Αρνητικό αποτέλεσμα μοριακού ελέγχου ανίχνευσης (τεστ PCR) του κορωνοϊού COVID-19, το οποίο θα πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί εντός 72 ωρών, πριν από την ημέρα κατάταξής τους. Ο έλεγχος ανίχνευσης διενεργείται δωρεάν στα δημόσια νοσοκομεία, στα κέντρα υγείας, σε καθορισμένα περιφερειακά ιατρεία ή στα στρατιωτικά νοσοκομεία, με την επίδειξη του σημειώματος κατάταξης και του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας ή άλλου επίσημου ταυτοποιητικού στοιχείου, σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία.
Nickpetridis1255
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 2:29 am
Επικοινωνία:

Re: Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nickpetridis1255 »

Χρειάζεται να έχω ατομικό βιβλιάριο μαζί μου;
Διότι το δικό μου δεν το βρίσκω
Οπότε τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες