Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kostisg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 3:03 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από kostisg »

Πήγα σήμερα στο φρουραρχείο για να πάρω κατάσταση επιβίβασης. Παρουσιάζομαι στις 15 στη Λημνο. Πάνω στην κατάσταση επιβίβασης έχουν γράψει αναχώρηση από Πειραιά. Ξέρει κανεις αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την κατάσταση επιβίβασης για να φύγω από Λαύριο; Γιατί από Πειραιά κάνει 23 ώρες ενώ από το Λαύριο 9 ώρες.
vrz
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 03, 2018 4:33 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από vrz »

Φαντάζομαι πως θα πρέπει να πας από Πειραιά γιατί ο στρατός σου βγάζει ουσιαστικά την πιο φθηνή διαδρομή με την κατάσταση επιβίβασης.
kostisg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 3:03 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από kostisg »

Από Πειραιά κοστίζει 55? και από Λαύριο 31?. Δεν είχαν ιδέα γι' αυτό στο φρουραρχείο. Τους πήρα τηλ και μου είπαν να πάω να μου δώσουν νέα κατάσταση επιβίβασης.
tpan13

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από tpan13 »

Καλησπέρα σας. Λίγο άσχετο με το θέμα, το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για μειωμένη θητεία που θα το δώσω; Στην στρατολογία, στο ΣΥΠΟ που θα παρουσιαστώ ή στην Μονάδα; Ευχαριστώ πολύ.
Φαμπιαν

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Φαμπιαν »

Θα ηθελα παρακαλω να ρωτησω κατι για να δηλωσεις μονιμοοτητα στο στρατο τη χαρτια χρειαζονται η τα ιδια χαρτια

χρειαζεται να πας λυκειου

να μου απαντησετε ευχαριστω πολυ

George

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από George »

Μια ερώτηση:

Με πτυχία ξένων γλωσσών τι ακριβώς παίζει; Συγκεκριμένα έχω ένα πτυχίο αγγλικών (και το χαρτί είναι στα αγγλικά) και ένα γερμανικών (και το χαρτί είναι στα γερμανικά). Υποθέτω χρειάζεται να τα μεταφράσω αλλά πρέπει να τα επικυρώσω κιόλας (αντίγραφα), κι αν ναι, που;

Και κάτι επιπλέον σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος: Τελείωσα το διδακτορικό μου στο εξωτερικό και έχω στην κατοχή μου μόνο το πρακτικό επιτυχούς εξέτασης (το οποίο δεν έχει apostille). Υπάρχει περίπτωση να το δεχτούν έτσι (μεταφρασμένο εννοείται), δεδομένου ότι δεν έχω χρόνο για κάτι παραπάνω;

Giorgos

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Giorgos »

Τα έγγραφα (πτυχία κτλ) τα καταθέτουμε στη στρατολογία ή μόλις παρουσιαστούμε;

Επίσης σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει, έχω 1 μήνα ποινή (εξαγοράσιμη για 90 ευρώ) επειδή δεν είχα καταθέσει το πτυχίο μου όταν πήρα κι άλλη αναβολή. Αυτό που το πληρώνω;

Άβαταρ μέλους
kpetros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2019 7:33 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από kpetros »

Γεια σας, ειχα παρει αναβολη λογο σχολης - την οποια δεν εχω τελειωση ακομα. Το χαρτι μου ηρθε πασχαλιατικα και φυσικα η γραμματεια της σχολης ειναι κλειστη με αποτελεσμα να μην μπορω να βγαλω ουτε βεβαιωση σπουδων μεχρι το τρεχων εξαμηνο, υπαρχει καποιο προβλημα σε αυτο εφοσον δεν θελω να μπω ΥΕΑ; Η αν υπαρχει, μπορω να δωσω το χαρτι μετεπειτα;
Άβαταρ μέλους
nikos24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 29, 2019 11:23 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από nikos24 »

Καλησπερα, να ρωτησω κατι, δεν εχω ΑΦΜ και απ'οτι ξερω βιβλιαριο υγειας. Ειμαι ακομη φοιτητης. Για το ΑΦΜ διαβασα πως μπροω να βγαλω, αλλα για το βιβλιαριο υγειας ξερει κανεις πως βγαζουμε; Ευχαριστω.
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Ashen »

Εγώ πάντως δεν μπήκα ποτέ στον κόπο να το πάρω.

Γενικά άμα δεν έχεις κάποιο χαρτί που να μπορεί να σε βοηθήσει (πτυχίο, ξένες γλώσσες, δίπλωμα οδήγησης κτλ.) δεν χρειάζεται να πάρεις τίποτα. Την ταυτότητα σου μόνο και είσαι κομπλέ.

Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από BigSoldier »

Γειά σας. Αν δεν μπορούμε να βρούμε το παιδικό βιβλιάριο υγείας. Τι γίνεται; Θα υπάρξει σοβαρό πρόβλημα; Ή λύνεται; Έχουν περάσει πολλά χρόνια και δεν μπορώ να το βρω. Ευχαριστώ.
Αντρέας

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Αντρέας »

Το απολυτηριο λυκειου στο στρατό χρειάζεται φωτοπυτια ή το γνήσιο;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Terminator »

Εννοείται φωτοαντίγραφο και όχι το γνήσιο.
Μανόλης

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Μανόλης »

Καλησπέρα. Πριν από περίπου ένα μήνα πήγα σε ΚΕΠ, με μια βεβαίωση σπουδών, και έκοψα την αναβολή για να μπω στρατό το Σεπτέμβριο. Πρόσφατα πήρα πτυχίο από τη σχολή μου. Αυτό πρέπει να το καταθέσω κάπου (ΚΕΠ, στρατολογία) ή απλά το δίνω όταν μπω; Επίσης, συμπλήρωσα στο site του στρατού τα Απαιτούμενα για την παρουσίασή μου πληροφοριακά στοιχεία και πλέον δεν μπορώ να τα αλλάξω για να το δηλώσω και εκεί. Ευχαριστώ.
teosigkouIMBACK
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Σεπ 14, 2020 5:29 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από teosigkouIMBACK »

Παιδιά για το πιστοποιητικό μόνιμου κάτοικου εξωτερικού χρειάζεται πρωτότυπο ή φωτοαντίγραφο; Δεν υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν άλλο από την πρεσβεία και θέλω να κρατήσω το πρωτότυπο.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης