Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11198
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι έχεις δίκιο, προστέθηκε στο καινούργιο ΦΕΚ
. το άνοιγμα λογαριασμού όψεως ή καταθέσεως με δικαιούχο οπλίτη που καλείται να υπηρετήσει τη στρατιωτική του θητεία μετά την έναρξη ισχύος της παρούσας Πράξης, εφόσον δεν υφίσταται άλλος διαθέσιμος λογαριασμός στο όνομά του. Για το άνοιγμα του λογαριασμού, εκτός των άλλων δικαιολογητικών που προβλέπονται στην κείμενη νομοθεσία, προσκομίζεται το σχετικό έγγραφο της Στρατολογίας από το οποίο προκύπτει ότι ο δικαιούχος καλείται να υπηρετήσει τη στρατιωτική του θητεία.
chr19

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από chr19 »

Γίνεται και χωρίς λογαριασμό; ... Ή πρέπει να βγάλω
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από ziaba »

Ναι γινεται δεν θα σου κανουν τιποτα
Πολίτης !!!336 !!!
Άβαταρ μέλους
Never_die
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Απρ 23, 2016 1:58 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Never_die »

Πήγαινα με το χαρτί κατάταξης σου, εκκαθαριστικό εφορίας, ένα λογαριασμό ΔΕΗ η ΟΤΕ και την ταυτότητα σου σε οποία τράπεζα θέλεις και είναι αναγκασμένη να σου ανοίξουν αρκεί να μην έχεις άλλο λογαριασμό με Εσένα πρώτο όνομα δικαιούχο.
μιχαλης

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από μιχαλης »

Παιδια πηγα 401 για την ακτινογραφια καταταξης... Την εκανα ολα καλα... Αλλα ειπανε οτι δεν χουν φιλμ και μας δωσανε το αντιγραφο του σημειωματος με σφραγιδα και γραμμενη γνωματευση που ελγε οτι δεν υπαρχει κανενα ενεργο πνευμονικο προβλημα... Θα υπαρξει καποιο προβλημα στο κεντρο; Ηπαρχει περιπτωση να με στειλουν να την ξανακανω?
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από ziaba »

μιχαλης έγραψε:Παιδια πηγα 401 για την ακτινογραφια καταταξης... Την εκανα ολα καλα... Αλλα ειπανε οτι δεν χουν φιλμ και μας δωσανε το αντιγραφο του σημειωματος με σφραγιδα και γραμμενη γνωματευση που ελγε οτι δεν υπαρχει κανενα ενεργο πνευμονικο προβλημα... Θα υπαρξει καποιο προβλημα στο κεντρο; Ηπαρχει περιπτωση να με στειλουν να την ξανακανω;
δεν υπάρχει θέμα κ να σε στείλουν θα χάσεις μια μέρα στρατού δεν νομίζω θα σε βλάψειΕικόνα

Πολίτης !!!336 !!!
ακης

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από ακης »

Παιδια καλησπερα... Παρουσιαζομαι 12 σεπτ μεσολλογι. Ειδα τι χαρτια πρεπει να παρεις μαζι σου... Αλλα θελω να ρωτησω κατι... Εγω ατομικο βιβλιαριο δεν εχω καθως ειμαι ανεργος. Εχω βιβλιαριο που υπαγομαι μεσα και με τους γονεις μου... Μονο το παιδικο βιβλιαριο εχω... Σε αυτη τη περιπτωση τι κανω; Παιρνω μονο το παιδικο βιβλιαριο;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11198
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Το βιβλιάριο βρέφους θέλουν για να δουν τι εμβόλια έκανες, όχι το βιβλιάριο ασθενείας.

Στο δικό μου (1983) δεν αναγραφόταν η ομάδα αίματος, στα καινούργια είδα ότι αναγράφουν και αυτό.
Jason Giovanni
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2016 4:42 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Jason Giovanni »

Σταματησα την αναβολη που ειχα λογο σπουδων, και μου ζητησαν πιστοποιητικο σπουδων.
Εδωσα ενα πιστοποιητικο που λεει οτι φοιτω στην σχολη, σε πιο εξαμηνο ειμαι κλπ.

Θα μου ζητησουν να τους δωσω το πτυχιο μεχρι πριν την ημερα καταταξης στην στρατολογικη υπηρεσια μου η οχι;

Δεν εχω πτυχιο και δεν προκειται να παρω
guest

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από guest »

Είμαι έλληνας στο εξωτερικό και ζητείται το βιβλιάριο υγείας με όλα τα εμβόλια που έχω λάβει για την θητεία μου... αυτό το έγγραφο δεν το έχω διότι δεν μένω Ελλάδα. Τι προτείνεται να κάνω (μήπως ένα μεταφρασμένο αρχείο από το γιατρό εδώ να κάνει ; )
Άβαταρ μέλους
GelocThan
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2016 4:50 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από GelocThan »

Καλησπερα ειμαι νεος στο φορουμ, η αληθεια εινια οτι τα εψαξα τα ποστς που εκανα τα παλικαρια μην τυχον και ξαναεπαναλαβω της ιδιες ερωτησεις, αλλα δεν μπορεσα να βρω αυτο που εγω ψαχνω!

Μπαινω 08/11/2016, εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις τα ερωτηματα μου ειναι αυτα

1. Στο χαρτι λεει οτι εχω επιλεχθει για ΠΕΖΙΚΟ ΥΕΑ, ενω εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις, παιζει κατι λαθος εδω;Εικόνα
2. Τι θα πρεπει να εχω αγορασει απο πριν, δεν μιλαω για υπνοσακο μονο, αλλα γενικα τι ενδυμασια πρεπει να αγορασω ωστε να τα εχω μαζι μου.
3. Πισω το χαρτι λεει ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ = αυτο ειναι απολυτηριο λυκειου η κατι τετοιο η εχει να κανει με ΙΕΚ/ΤΕΙ.
4. Την ακτινογραφια θωρακος οταν παω να την κανω, θα πρεπει να πω οτι ειναι για τον στρατο ωστε να την "φτιαξουν" σωστα; Η απλα ζηταω μια ακτινογραφια, πληρωνω και τελος;
5. Εχω φοιτησει σε ΙΕΚ αλλα δεν εχω παρει ακομα το χαρτι οτι εχω τελειωσει αλλα εχω ενα χαρτι που λεει ΤΙΤΛΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ (να προσθεσω οτι ειχα παρει αναβολη για να τελειωσω με το ΙΕΚ σε μερικα μαθηματα που χρωσταγα, και δεν το τελειωσα και εκοψα την αναβολη) θα υπαρξει προβλημα;

Αυτα, ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!Εικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11198
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

1) Δεν έχει σημασία τι επέλεξες ως περιοδεύων, θα περάσει κλιμάκιο Ειδικών Δυνάμεων για επιλογή υποψηφίων

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις
Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

2) Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη
Επιτρέπονται οι υπνόσακοι στο Στρατό;

3) Απολυτήριο Λυκείου και αν έχεις πτυχίο από ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ/Σχολή εξωτερικού

4) Ακτινογραφία θώρακος για κατάταξη

5) Όχι, αρκεί να έχεις έγγραφο από τη Γραμματεία ότι είσαι εγγεγραμμένος και παρακολουθείς τα μαθήματα.
Λουκας

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Λουκας »

Καλησπερα, παρουσιαζομαι σε 15 μερες περιπου και μου ζητησαν ελληνικο τραπεζικο λογαριασμο. Ζω απο μικρος στο εξωτερικο οποτε δεν εχω ουτε ειχα ποτε. Πρεπει αναγκαστικα να ανοιξω λογαριασμο; Η μπορω και με τον Φινλανδικο μου λογαριασμο να παρουσιαστω χωρις προβλημα;
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από gimitrop »

Λουκας έγραψε:Καλησπερα, παρουσιαζομαι σε 15 μερες περιπου και μου ζητησαν ελληνικο τραπεζικο λογαριασμο. Ζω απο μικρος στο εξωτερικο οποτε δεν εχω ουτε ειχα ποτε. Πρεπει αναγκαστικα να ανοιξω λογαριασμο; Η μπορω και με τον Φινλανδικο μου λογαριασμο να παρουσιαστω χωρις προβλημα;


Πρώτη φορά ακούω ότι χρειάζεται τραπεζικός λογαριασμός. Ρώτησες πού χρειάζεται;

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
νικος

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από νικος »

gimitrop έγραψε:
Λουκας έγραψε:Καλησπερα, παρουσιαζομαι σε 15 μερες περιπου και μου ζητησαν ελληνικο τραπεζικο λογαριασμο. Ζω απο μικρος στο εξωτερικο οποτε δεν εχω ουτε ειχα ποτε. Πρεπει αναγκαστικα να ανοιξω λογαριασμο; Η μπορω και με τον Φινλανδικο μου λογαριασμο να παρουσιαστω χωρις προβλημα;


Πρώτη φορά ακούω ότι χρειάζεται τραπεζικός λογαριασμός. Ρώτησες πού χρειάζεται;

μαλλον για την υψηλη αποζημιωση που σου προσφερει το ελληνικο κρατος για τις υπηρεσιες σου.Εικόνα

πλεον ολα τα κανουν ηλεκτρονικα.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες