ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Αετός ЭЄ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 08, 2011 2:04 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Αετός ЭЄ »

Τι θα σου προσφέρει περισσότερα; ΛΟΚ ή ΜΑΚ;(Δηλαδή που θα εκπαιδευτείς καλύτερα;)
ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Άβαταρ μέλους
Commando B' MK
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 12:04 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Commando B' MK »

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους... Οπου και να πάτε, θα πρέπει πάνω απ΄ολα να σεβεστε και ν΄αγαπάτε τον πράσινο μπερέ. Οχι λόγω χρώματος (όπως οι βάζελοι πχ... Εικόνα), αλλα γι΄αυτό που συμβολίζει... ! Απο κει και πέρα, αν το στοιχείο σας είναι το νερό, πάτε στις Μ. Α. Κ. Αν το στοιχείο σας είναι το βουνό, πάτε Λ. Ο. Κ. Οι ασκήσεις είναι σχεδόν ίδιες, ο βαθμός πειθαρχίας ο ίδιος. Οι Αμφιβιοι (στις Μ. Α. Κ) απ΄οσο γνωρίζω δεν κάνουν "Υδάτινα Κωλύματα", "Χειμερινή διαβίωση". Οι Ορεινοί πάλι, η μοναδική αποβαση που κάνουν είναι στη "Θαλασσία" και αυτό όσοι τύχει να υπηρετησουν καλοκαιρι με το 9μηνο που ισχύει τώρα (και αυτό, εφόσον υπάρχει τωρα πια αυτή η άσκηση, γιατί εγω υπηρετησα πριν 15 χρόνια), ενω οι Αμφίβιοι κάνουν περισσότερες. Τελος, θέμα διοικητή είναι κυρίως το πόσο γ#$@$σι πέφτει σε καθε μονάδα. Σε καθε περίπτωση τα πραγματα είναι πολύ πιο χαλαρά τώρα σε σχεση με παλιότερα. Καλή θητεία commandos και να θυμάστε... ΨΗΛΑ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΠΕΡΕ... !
Άβαταρ μέλους
antonioknight
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 19, 2012 9:45 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από antonioknight »

Τα λοκ τις ναουσσας ειναι τα πιο μαχιμα Β μκ για παντα
Άβαταρ μέλους
antonioknight
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 19, 2012 9:45 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από antonioknight »

Μια ειναι η μοιρα μοιρα αετων β μοιρα καταδρωμων
Άβαταρ μέλους
pao-13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2013 2:09 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από pao-13 »

Λιγο ασχετο βεβαια με το παρων θεμα αλλα υπαρχει κανεις που να συμφωνει με την ιδεα οτι θα επρεπε να υπαρχουν δυο μοιρες εφεδρων καταδρομεων προσανατολισμενες προς Αλβανια-Σκοπια για παν ενδεχομενο ωστε οι Επαγγελματικες μοναδες να εχουν το νου τους προς τημ τουρκικη απειλη ;
Ελλην καταδρομεας
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τρί Σεπ 03, 2013 5:18 pm
Τοποθεσία: αρχιλοχιας-ΣΜΥ
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Ελλην καταδρομεας »

Θελω να πιστευω πως συμφωνουμε ολοι!
Jerk goes cloud -----> Η μ@λ@κια παει συννεφο
Άβαταρ μέλους
infamous21
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 26, 2014 10:57 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από infamous21 »

35ΜΚ μονο, μαυρη μοιρα, ωραιες στιγμες Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pao-13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2013 2:09 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από pao-13 »

Ελλην καταδρομεας έγραψε: Θελω να πιστευω πως συμφωνουμε ολοι!
είναι κατι που πρεπει να γινει επειγοντως
Άβαταρ μέλους
kompra
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 5:47 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από kompra »

Δεν υπαρχει συγκριση στο καθνεα τι αρεσει ποιο πολυ θαλλασα η βουνο ειχα την τυχη να υπηρετησω στα λοκ ναουσα πολυ τρεξιμο...
ΖΗΤΩ Η 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
FotisThess
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 20, 2014 3:41 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από FotisThess »

Καλησπέρα σε όλους με λένε Φώτη, είμαι 18 χρονών, μένω στην Θεσσαλονίκη και πρέπει να περάσω περιοδεύων αυτές τις μέρες.
Γράφτηκα για να ακούσω γνώμες/συμβουλές πάνω στο θέμα. Έχω διαβάσει τα περισσότερα threads του forum όμως είναι ''παλιά'' τα περισσότερα και δεν ξέρω πως έχουν τα πράγματα σήμερα, τι ισχύει και τι όχι.
Θέλω να μπω ειδικές δυνάμεις διότι θέλω να μάθω κάποια πράγματα στην θητεία μου και να σκληραγωγηθώ τόσο ψυχικά όσο και σωματικά.
1) Είμαι ανάμεσα σε Μακ και ΛΟΚ και δεν ξέρω τι να διαλέξω.Help :)
2) Για να πω την αλήθεια προτιμάω ΜΑΚ σκέφτομαι όμως και ΛΟΚ λόγω του είναι πιο κοντά στην περιοχή μου (εκτός αυτής της Κύπρου) και λόγω οικονομικών δυσκολιών ίσως είναι καλύτερα. Δεν ξέρω.
3) Ποιές μοίρες ΜΑΚ-ΛΟΚ θεωρούντε πιο μάχιμες σήμερα;
4) Στην Κύπρο άκουσα ότι πέρνουν γύρω στα 250-300 ευρώ... Φτάνουν για τα έξοδα; Δεν καπνίζω και δεν είμαι σπάταλος. Νορμαλ πράγματα. Έχει διαφορά η εκπαίδευση στην Κύπρο με ελλάδα;
5) Επίσης αν είσαι σε νησί πως έρχομαι Θεσσαλονίκη σε άδεια π. Χ; Τα έξοδα είναι πληρωμένα; Έχω κάποια έκπτωση; Και από Κύπρο τα ίδια ισχύουν;
Όλα αυτά βέβαια εφόσον με πάρουν αλλά καλύτερα να ρωτας πριν παρά μετά.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και συγνώμη αν κούρασα με το "σεντόνι" μου.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες