ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

-erased- έγραψε:Βασικά μην το ψάχνεις και πολύ γιατί δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα πας εκεί που θα δηλώσεις... (εδικά για αλεξίπτωτα... )


Σωστά... Αυτο ειναι το μονο σίγουρο... Εικόνα
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από D.S. »

Γεια και χαρα σε ολους!

ειμαι καινουργιος στο site αλλα μπαινω καθε μερα και παρακολουθω συζητησεις και διαβαζω τα περισσοτερα αρθρα.

εκοψα την αναβολη μου την προηγουμενη εβδομαδα και θα παρουσιαστω τον νοεμβρη!

ονειρο μου ηταν παντα να υπηρετησω στις ε. δ. και ετσι δηλωσα οτι θελω να παω στις ε. δ. οταν πηγα στη στρατολογια!

εγω θα ηθελα να παω ΜΑΚ αλλα δεν ξερω αν παιρνουν μονο μονιμαδες εκει και αν οχι θελω να ρωτησω αν ειναι ευκολο να πας ως ΔΕΑ!

και κατι αλλο: που θα ηταν καλυτερα να παω ΜΑΚ 'η ΛΟΚ (γιατι σκεφτομουν και για λοκ), λαβετε υπ' οψην σασ ομως πως δε μου αρεσουν τα ευκολα πραγματα και το αραλικι αν και αραλικι δεν υπαρχει στις ε. δ. απ' οτι ξερω και απο φυσικη κατασταση δοξα το θεο ειμαι κομπλε!

ακουω γνωμες και θα σεβαστω την αποψη του καθενος που ειναι εμπειρος στο θεμα αυτο!

α! και να μην ξεχασω: καπου μεσα στο site διαβασα (αλλα δεν θυμαμαι που ακριβωσ) οτι η ΜΑΚ ανηκει στο πν! ισχυει κατι τετοιο; Και αν ναι οταν βγεις απο ΜΑΚ τι απολυτηριο παιρνεις: ΠΝ 'η ε. δ.

σας ευχαριστω προκαταβολικα!Εικόνα

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από D.Y.K »

D.S. έγραψε:Γεια και χαρα σε ολους!

ειμαι καινουργιος στο site αλλα μπαινω καθε μερα και παρακολουθω συζητησεις και διαβαζω τα περισσοτερα αρθρα.

εκοψα την αναβολη μου την προηγουμενη εβδομαδα και θα παρουσιαστω τον νοεμβρη!

ονειρο μου ηταν παντα να υπηρετησω στις ε. Δ. Και ετσι δηλωσα οτι θελω να παω στις ε. Δ. Οταν πηγα στη στρατολογια!

εγω θα ηθελα να παω ΜΑΚ αλλα δεν ξερω αν παιρνουν Μονο μονιμαδες εκει και αν οχι θελω να ρωτησω αν ειναι ευκολο να πας ως ΔΕΑ!

και κατι αλλο: Που θα ηταν καλυτερα να παω ΜΑΚ 'η ΛΟΚ (γιατι σκεφτομουν και για λοκ), λαβετε υπ' οψην σασ Ομως πως δε μου αρεσουν τα ευκολα πραγματα και το αραλικι αν και αραλικι δεν υπαρχει στις ε. Δ. Απ' οτι ξερω και απο φυσικη κατασταση δοξα το θεο ειμαι κομπλε!

ακουω γνωμες και θα σεβαστω την αποψη του καθενος που ειναι εμπειρος στο θεμα αυτο!

α! Και να μην ξεχασω: Καπου μεσα στο site διαβασα (αλλα δεν θυμαμαι που ακριβωσ) οτι η ΜΑΚ ανηκει στο πν! Ισχυει κατι τετοιο; Και αν ναι οταν βγεις απο ΜΑΚ τι απολυτηριο παιρνεις: ΠΝ 'η ε. Δ.

σας ευχαριστω προκαταβολικα!Εικόνα



Καταρχην καλως ηρθες φιλε μου και καλη επιτυχια σε οτι και αν αποφασισεις να επιλεξεις!

Ας τα παρουμε ενα ενα λοιπον.

α) Το να πας ως ΔΕΑ γενικοτερα στις Ειδικες Δυναμεις δεν θα ελεγα οτι ειναι και Τοσο ευκολο καθως (απο προσωπικη εμπειρια παντα) εαν δεν υπαρχει και λιγο σπρωξιμο, σιγουρα τις φιλοδοξιες σου θα τις μπλοκαρουν αλλοι πιο εξυπνοι με 'μπαρμπαδες'.(Ειναι πολλα τα μορια ΑΡΗ).

β) Ειλικρινα δεν θελω να σ'επηρεασω σε αυτην σου την αποφαση (Μεταξυ ΛΟΚ ή ΜΑΚ) καθως οι μεν διακρινονται ΚΥΡΙΩΣ στο ορεινο στοιχειο και οι δε στο υγρο χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εκπαιδευονται και σε αλλα πολυ περισσοτερα στοιχεια.

γ) Αραλικι και φυσικη κατασταση ψιλοξεχνα τα, την ψυχικη σου κατασταση Φροντισε να εχεις ατσαλινη περισσοτερο!

δ) Οποιος σου ειπε οτι οι Αμφιβιοι Καταδρομεις ανηκουν στο πολεμικο ναυτικο πολυ απλα ειναι αστοιχειωτος και ασχετος. Ολοι οι καταδρομεις ανηκουν ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΞΗΡΑΣ. ΜΟΝΟ οι Βατραχανθρωποι ανηκουν στο Πολεμικο Ναυτικο και εκει δυστυχως ή ευτυχως φιλε μου πλεον δεν παιρνουν κληρωτους!

Να σαι καλα Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το βασικο στοιχειο τους ειναι καταδρομες φιλε μου, απλα οι μεν οπως ειπα και πιο πανω δραστηριοποιουνται κυριως στο ορεινο στοιχειο και οι δε στο υγρο.

Το θεμα ειναι τι σε εξιταρει εσενα περισσοτερο να επιλεξεις!

Δεν ειναι θεμα σκληροτερης η χαλαροτερης εκπαιδευσης μιας και οι δυο ανηκουν στις καταδρομες!
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από D.S. »

Ο. Κ. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Με βοήθσες αρκετά γιατί είχα μπερδευτεί τελείως! Όπως τα έγραφαν μου είχαν δώσει να καταλάβω οτι το ένα είναι λίγο πιο δύσκολο απο ο άλλο αλλά δεν είχα καταλάβει ποιο; Τώρα μάλιστα: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ από θέμα δυσκολίας!Εικόνα
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Su-35 »

Μακράν οι αμφίβιοι!
Anonymous

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ. Μου έφυγε το βάρος που είχα γιατί έχω φάει 2 χρόνια στις καταδύσεις και δεν λέει να πάνε χαμένες. Ευχαριστώ και πάλι.
Anonymous

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε μου θα πεις με κουρασες θα πεισ;

vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από vesst »

Παιδια τωρα που θα περασω περιοδευων την δηλωσω ΛΟΚ η αμφιβιους; Μπορει να μου πει καποιος ποιοι εχουν καλητερη εκπαιδευση; Εγω που σκεφτομαι να γινω βατραχι θα υπηρετησω κανονικα; *Απαντηστε γρηγορα παρακαλω γιατι σε 2 μερες περναω Ευχαριστω
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από vesst »

Παιδια τωρα που περναω περιοδευων τι να δηλωσω ΜΑΚ η ΛΟΚ; Ποιοι εχουν καλητερη εκπαιδευση; Εγω που σκεφτομαι να γινω μονιμο στελεχος στη Μ. Υ. Κ θα παω κανονικα για θητεια; *Απαντηστε γρηγορα παρακαλω σε 2 μερες περναω Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από yandr »

ΜΥΚ μόνο από παραγωγική σχολή (πανελλήνιες) ή ως ΕΠΟΠ (μέσω προκήρυξης)
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από vesst »

Οκ παντως γενικα καλητερη εκπαιδευση ποιοι εχουν οι ΜΑΚ η οι ΛΟΚ;
blackcommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 11:48 pm
Τοποθεσία: greece
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από blackcommando »

Πηγενε αμφιβιους...
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Ναι θα υπηρετησης κανονικα και μετα θα πας στα θρυλικα ΒΑΤΡΑΧΙΑ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες