Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

nick_pl έγραψε:

Σ'ευχαριστώ φίλε για την απάντηση.

Μου κίνησες την περιέργεια και θα σε ρωτήσω! Γιατί δεν είναι καλό να είσαι στο πρώτο γραφείο;

Όχι ότι θα με πάρουν, απλά έτσι ρωτάω.



Τσέκαρε και το Γραφιάδες στο στρατό Εικόνα

alko
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 14, 2013 7:23 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από alko »

Γεία σας. Σε λίγο καιρό θα λάβω το πτυχίο μου απο το τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του ΑΠΘ και μετά θα κόψω την αναβολή μου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ειδικότητα σχετική με των τίτλο σπουδών μου στον ελληνικό στράτο και αν ναι σε ποιά περιοχή της Ελλάδας και πως γίνεται να καταταγείς εκεί;
Άβαταρ μέλους
g90
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2013 12:45 am
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από g90 »

Χαχα τώρα μου θύμησες αυτό.



Σοβαρά όμως ίσως καταλήξεις σε κανα μηχανικό, διαβιβάσεις, τεχνικό~ Έχει και άλλα.

Δεν μπορείς να επιλέξεις μονάδα και συνήθως σε βάζουν όπου να 'ναι. Έχεις περισσότερες πιθανότητες όμως να καταλήψεις κάπου σχετικά με την εκπαίδευσή σου σε σχέση με άλλον που δεν έχει καμία σχέση.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

alko έγραψε:Γεία σας. Σε λίγο καιρό θα λάβω το πτυχίο μου απο το τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του ΑΠΘ και μετά θα κόψω την αναβολή μου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ειδικότητα σχετική με των τίτλο σπουδών μου στον ελληνικό στράτο και αν ναι σε ποιά περιοχή της Ελλάδας και πως γίνεται να καταταγείς εκεί;


Ίσως καταλήξεις στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής
panagiotis010989
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 20, 2013 12:29 am
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από panagiotis010989 »

Καλησπερα παιδια.

Χωρις πτυχιο αλλα με βεβαιωση του Πανεπιστημιου σου οτι εχεις τελειωσει την Οδοντιατρικη σχολη και απλα σου μενει μονο το τυπικο της ορκωμοσιας κατατασσεσαι ως οδοντίατρος; Επισης στις ειδικες δυναμεις υπαρχει αντιστοιχη θεση; Αν υπάρχει, κανεις τη θητεια σου κι ως οδοντιατρος αλλα και την εκπαιδευση των ειδικων δυναμεων; Συνδυαζονται αυτα;

Ευχαριστω μαγκες

Dr.Γιαννης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2014 3:23 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Dr.Γιαννης »

Παιδια σημερα εμφανιστηκε αυτο εδω

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2014 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 128/2014 την 10/11/2014 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Τεθωρακισμένων (ΚΕΤΘ) (ΑΥΛΩΝΑ).

Έχετε επιλεγεί Υγειονομικό.

Εχω ενδειξη ΥΕΑ και ειναι ολα οπως πρεπει η λειπει κατι;
Οταν παρουσιαστω θα πρεπει να εχω μαζι μου πτυχιο παρολο που το κατεθεσα στο στρατολογικο γραφειο στο οποιο υπαγομαι?
Stryg
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Παρ Ιαν 06, 2012 5:45 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Stryg »

Μας είχαν ζητήσει τα πτυχία στο ΚΕΤΘ περίπου στα μισά του διαστήματος που ήμασταν στο κέντρο, για να τα στείλουν στο ΓΕΣ ώστε να βγούνε οι ειδικότητες. Οπότε πρέπει να έχεις μαζί σου πτυχίο αν δεν έχει αλλάξει κάτι.
Άβαταρ μέλους
DimitrisK
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Φεβ 11, 2015 4:52 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από DimitrisK »

Καλησπερα παιδια παρουσιαζομαι στις 9/3 στο 2/39 (πεζικο) θα ηθελα να ρωτησω εγω οταν εκοψα την αναβολη δηλωσα και το πτυχιο της Νοσηλευτικης μου μαζι με την αδεια ασκησης επαγγελματος

Πηρα πριν λιγες μερες τηλεφωνο στο 200 και μου ειπαν οτι ειμαι υγειας και προνειας, κανονικα δεν επρεπε να παω υγειονομικο;

Εαν ναι τωρα εγω τι κανω ωστε να μπω υγειονομικο;

Paok4
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 14, 2015 1:56 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Paok4 »

Θα σε ελεγα να παρεις ενα τηλ στν στρατολογια θα σ πουν ακριβως τι να κανεις
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

DimitrisK έγραψε:Καλησπερα παιδια παρουσιαζομαι στις 9/3 στο 2/39 (πεζικο) θα ηθελα να ρωτησω εγω οταν εκοψα την αναβολη δηλωσα και το πτυχιο της Νοσηλευτικης μου μαζι με την αδεια ασκησης επαγγελματος

Πηρα πριν λιγες μερες τηλεφωνο στο 200 και μου ειπαν οτι ειμαι υγειας και προνειας, κανονικα δεν επρεπε να παω υγειονομικο;

Εαν ναι τωρα εγω τι κανω ωστε να μπω υγειονομικο;



1) Όχι δεν υπάρχει κανονικά στον Στρατό. Απλώς ως πτυχιούχος συγκεντρώνεις κάποιες πιθανότητες για Υγειονομικό.

2) Δεν μπορείς να κάνεις κάτι συγκεκριμένο εκτός από το να το σπρώξεις με κανένα βύσμα.

Φάνης

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Φάνης »

Γειά σας και απο μένα παιδία μια ερώτηση ήθελα να κάνω. Παρουσιάζομαι 12/5 Μεγάλο Πεύκο. Τελείωσα με τις υποχρεώσεις μου στην σχολή (Πολιτικών μηχανικών) πήρα αντίγραφο πτυχίου αλλά δεν έχω ορκιστεί ακόμη. Όταν έκοψα την αναβολή δεν είχα δηλώσει κάτι σχετικό με το πτυχίο. Μπορώ τώρα να το παρουσιάσω στο Μεγάλο Πεύκο; Και αν γίνεται, αν δηλώσω ότι δεν θέλω να συνεχίσω στις ; ειδικές δυνάμεις υπάρχει περίπτωση να με Στείλουνε Μηχανικό;
Γιαννης

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Γιαννης »

Καλησπερα εχω πτυχιο νοσηλευτικης απο το τει αθηνας ξερετε τι ισχυει για μενα στο στρατο βαση του πτυχιου μου παντα. Ευχαριστω
akyro

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από akyro »

Γιαννης έγραψε:Καλησπερα εχω πτυχιο νοσηλευτικης απο το τει αθηνας ξερετε τι ισχυει για μενα στο στρατο βαση του πτυχιου μου παντα. Ευχαριστω


Ν/Τ (Νοσοκόμος-Τραυματιοφορέας) αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις και εσύ σκοπετανθρωπος θα καταλήξεις.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης